Şimdi Ara

Mitsubishi Lancer -1.6 lt 117 hp- Yakıt Tüketim Değerleri (Depo Hesabı) (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
4
Favori
44.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güzel paylaşım olmuş emeğine sağlık Görkem dostum.

Lancer benim beğendiğim araçlardan.Yakıt tüketimide güzel değerler yakalıyo.Alınası araçlardan.Ancak Türkiyedeki 2. el kaygısı ve firmanın bana göre ilgisizliği yüzünden hak ettiği değeri pek bulamıyor.

Aracına gelince 10 numara araç.Renk bence Lancere en yakışan renk.Allah kaza bela vermesin.

Arka kanat küçük olanlardan olsaymış daha da güzel olurmuş.Hoş herkesin zevki ayrı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: montanaturner

Yakıt değerleriniz çok iyiymiş. 7.5 ortalama yakan bir benzinli oto yeterince az yakıyordur, fakat malum benzin fiyatlarıyla bu bile çokmuş gibi görünebiliyor. Kazasız belasız sürüşler diliyorum.

7,5 sehir içi degeri hocam ortalama değeri değil. Sehir dışı 5 in altına iniyor. Ortalama 5,8 civarı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

quote:

Orijinalden alıntı: kendikendine

quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

125'lik manuel Civic'le 117'lik manuel Lancer-Sedan kapışsa, hangisi götürür peki

walla güzel soru. birde 132 lik corollayla takılmalı bunlara.

Hocam karşılaştırdığımız araçlar Sedan oldugu icin, Corolla Sedan'ı katacaksak onda 132hp'lik motor yok bunu belirtmek lazım. Teknik verilere bakalım..

Civic Sedan 125hp / 152nm 0-100km/s: 9.9 max hız: 200 - 5vites Boş ağırlık(elegance): 1220kg.
    Corolla Sedan 124hp/157nm 0-100km/s: 10.4sn max hız: 195 - 6vites Boş ağırlık(elegant) 1270kg.
    Lancer Sedan 117hp/154nm 0-100km/s: 10.7sn max hız: 191 - 5vites Boş ağırlık(invite) 1260kg.

Ufffff çok başabaşlar ya tamamen pilotaja bakıyor, şu 3'lüyü kapıştırmak lazım cidden

walla ne yalan söyleyim ben arkadaşla 132 lik auris testine çktığımda bu araç benmkini geçebilir demiştim içimden. :D ama ben kendi 1055 kg lık imzamdaki 2001 110hp lik corollamla gelsem geçerim belki bunları ya :DDD
    gerçi oda 10.2 sn fabrika varisi fakat 15 jant ve 195 taban lastiklerle daha iyi hızlandığı söyleniyor. bilmiyorum emin değilim ama 2.0 jettayı kalkışta geçtiğimi bilyorum .
    bunlara rakip atmosferik turbosuz alman ne söylersin janjan? yolda görürsem biraz zorlayayım :D

• İyi dileklerini ileten herkese tekrar teşekkür ederim, Allah kimseye kaza bela vermesin.
  • Allah kaza bela vermesin . Keyifli mutlu sürüşler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemuse

İyi dileklerini ileten herkese tekrar teşekkür ederim, Allah kimseye kaza bela vermesin.

Bi mpi motorumuz bile yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: aanil

quote:

İyi dileklerini ileten herkese tekrar teşekkür ederim, Allah kimseye kaza bela vermesin.

Bi mpi motorumuz bile yok

Kaldırsalar da kurtulsak şu teknoloji harikasını
  • Bu aracin en cok merak ettigim yonu konforu malzeme kalitesi ve isciligi bu konuda aydinlatacak var mi?
  • birde şunu sormak istiyorum. benim araç 3800 rpm gibi benzinli için düşük sayılabilecek bir devirde max torkunu veriyor bu yüzden hafif oluşununda etkisiyle çok seri devirleniyor. acaba bu benim için bir avantaja dönüşebilir mi:DDDD tüketim değeriniz çok iy gerçekten bu arda söylemeliyim.
    0-50km/s : 3.4 sn
    0-100km/s : 10.5sn
    0-130km/s : 16.6sn bu 2001 manuel corolla .
    0-50km/s : 3.9 sn
    Çap/Strok: - 0-100km/s : 10.5 sn
    MotorGücü: 6000 d/d'de 155 HP 0-130km/s : 18.2 sn (bu 2003 5 ileri otomatik accord(4500 rpm de max torkunu veriyor)
    0-50km/s : 4.0 sn
    Çap/Strok: - 0-100km/s : 10.7 sn
    MotorGücü: 5700 d/d'de 147 HP 0-130km/s : 19 sn ( BU 2003 avensis 4 ileri otoomatik)

0-50 km/s : 3.4 sn
    Çap/Strok: - 0-100 km/s : 11 sn
    Motor Gücü: 109 HP - 6000 d/d 0-130 km/s : 17.6 sn (bu mitsubishi 1.5 mivec colt 6 ileri amt şanzıman) buda max torkunu 4250 rpm de veriyor.

0-50km/s : 4.3 sn
    Çap/Strok: 75x90mm 0-100km/s : 12sn
    MotorGücü: 5600 d/d'de 110 HP 0-130km/s : 21sn buda 4 ileri otomatik 2001 civic vtec. 4300 rpm de max torkunu veriyor.

Maksimum güç: 125 HP 6500 d/d buda 2008 manuel civic in değerleri. malesef 0-130 değerini bulamadım.
    Maksimum tork: 152 Nm 4200 d/d
    Şehirdışı: 5,3 lt
    Maksimum hız: 200 km/s

0-100 km/s hızlanma: 10,5 sn

"BURADAKİ DEĞERLER ASLA KIYAS AMAÇLI DEĞİL SADECE BİLGİ AMAÇLI OLARAK PAYLAŞILMIŞTIR. BU DEĞERLERİN TAMAMIDA ARABAM COM SİTESİNDEKİ TESTLERDEN ALINTIRDIR"
    0-130 da şimdilik birinciyim :::::)))))))))))))))))))))))

• Fotolarda bilgi ekranında ortalam hız yazıyor 27 km/h......
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhboy

Fotolarda bilgi ekranında ortalam hız yazıyor 27 km/h......

O 2 hafta önce ilk kar yağışında ODTÜ den eve giderken yakaladığım değer, örnek olsun diye koydum onu. Konuyla alakası yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorkemuse -- 26 Ocak 2012; 12:25:15 >
  • Konuyu yakaladigim tuketim degeriyle canlandirmak istiyorum.

Mitsubishi Lancer -1.6 lt 117 hp- Yakıt Tüketim Değerleri (Depo Hesabı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorkemuse -- 1 Temmuz 2012; 23:40:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Konuyu yakaladigim tuketim degeriyle canlandirmak istiyorum.

Bu kadar devirsiz kullanma evladım, DPF'yi tıkayacaksın .

• quote:

Konuyu yakaladigim tuketim degeriyle canlandirmak istiyorum.

Nereye gidip geldin uzun yol? Konya mı ? ;) :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Bu kadar devirsiz kullanma evladım, DPF'yi tıkayacaksın .

Lancer: DPF ye tepki olarak doğdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: subserooo

Nereye gidip geldin uzun yol? Konya mı ? ;) :D

Yok lan bizim ev-eryaman-sincan esk. yolu karışık gezdik bugün
  • Görkemsan şu fotolarını [simage][/simage] yapsan keşke.

Çok büyük açılıyor. :)

Sağolasın şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kendikendine
    0-130 da şimdilik birinciyim :::::)))))))))))))))))))))))

Manual şanzımanlı ve 1.6 GDI motorlu i30'un 0-130'u 15.8 saniyeile baya iyi.

Bu arada senin aracın dönemindeki araçlardan Megane 1'in 0-130'u 16.3 sn.
  • Pehh bende bisi sandim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.