Şimdi Ara

--Mitsubishi L200'ü Olanlar Buraya-- (265. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.458
Cevap
20
Favori
1.007.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ProntoBasso

quote:

Orijinalden alıntı: lokosit

quote:

Herkese iyi bayramlar arkadaslar. Basta Mete abi olmak uzere tum arkadaslara cok selamlar. Umarim hersey yolundadir. gorusmek uzere

Vay Arkadaş, nerelerdesin? L200 süz hayat sıkıcıymış bee...:)))
    Ben de tüm arkadaşların bayramını kutluyorum..

Mete abi Turkiyedeyim su an ama bu aksam yine gidiyorum, bu sefer Fransaya, 2 ay kadar ordayim. Sen nasilsin, tayin cikmis herhalde, hayirli ugurlu olsun.
    L200 olmadan nasil yapiyosun abi ozlemiyomusun hic.
    Cok selamlar saygilar.

L200 olmayınca; aracı sadece seyahat amaçlı kullanıyorum:)) Yok öyle offroad falan:)
    Artık Balıkesir merkezdeyim..
    Saygılar bizden...
    Sağ salim bekliyoruz, başarılar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lokosit

quote:

Herkese iyi bayramlar arkadaslar. Basta Mete abi olmak uzere tum arkadaslara cok selamlar. Umarim hersey yolundadir. gorusmek uzere

Vay Arkadaş, nerelerdesin? L200 süz hayat sıkıcıymış bee...:)))
    Ben de tüm arkadaşların bayramını kutluyorum..

Mete abi Turkiyedeyim su an ama bu aksam yine gidiyorum, bu sefer Fransaya, 2 ay kadar ordayim. Sen nasilsin, tayin cikmis herhalde, hayirli ugurlu olsun.
    L200 olmadan nasil yapiyosun abi ozlemiyomusun hic.
    Cok selamlar saygilar.

L200 olmayınca; aracı sadece seyahat amaçlı kullanıyorum:)) Yok öyle offroad falan:)
    Artık Balıkesir merkezdeyim..
    Saygılar bizden...
    Sağ salim bekliyoruz, başarılar.

• yanlış foruma yazdım sorry

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mngmami -- 18 Eylül 2012; 21:52:43 >
  •  --Mitsubishi L200'ü Olanlar Buraya--

--Mitsubishi L200'ü Olanlar Buraya--

Şu an askerlikte kullandığım araba inanılmaz çekişi var daha 1 kere bile arazide batmadı, yolda bırakmadı

• Arkadaşlar selamlar, uzun zamandır forumuda okuyorum ve araştırıyorum. L200 alıp şehir içinde/dışında kullanmak istiyorum fakat yakıt tüketimi ne olur kararsız kaldım. Çekmeköyde oturuyorum ve hafta içi 5 gün Altunizadedeki işyerime gel-git yapıyorum. Hafta sonlarıda gezmece olayları. Şöle güzel bir 2007-2008 4x2 yeni kasa L200 almak istiyorum yakıt tüketimleri nedir ne yakar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: paintproof

Arkadaşlar selamlar, uzun zamandır forumuda okuyorum ve araştırıyorum. L200 alıp şehir içinde/dışında kullanmak istiyorum fakat yakıt tüketimi ne olur kararsız kaldım. Çekmeköyde oturuyorum ve hafta içi 5 gün Altunizadedeki işyerime gel-git yapıyorum. Hafta sonlarıda gezmece olayları. Şöle güzel bir 2007-2008 4x2 yeni kasa L200 almak istiyorum yakıt tüketimleri nedir ne yakar?

bu sınıftan bir araç almayı düşünüyorsanız emin olun L200 en az yakanlardan bir tanesi. yeni kasa (yanılmıyorsam) 2010-2011 yılında makyajlandı. yetişebiliyorsanız onlardan alın bence. yakıt tüketimine gelince 1 seneyi geçti 2011 model 4x2 MT kullanıyoruz. şehir içi 9-10lt/100km, şehirdışı süratinize bağlı olarak 7-8 lt/100km yakıyor.
  • L200 - Navara - DMAX hakkında baya incelemeler yaptım. Banada en mantıklı ve güzel olanı L200 geldi. 4x2 yada 4x4 Otomatik-Dizel almayı planlıyorum. Yakıt değerleri tabiki önemli çünkü genelde şehir içinde gidip geleceğim. Çekmeköy-Altunizade arası Şile otobanı+Çamlıca ve Altunizade trafiği devreye giriyor.
  • Sormak istediğim euro ncap testlerinde araba diye para verip binmeyeceğiniz araçlar beş yıldız alırken, bu saydığım pick up'lar neden 5 yıldız alamıyor. ???sadece 2012 ford ranger 5 yıldız alabilmiş.Bu kadar cüsseli makinelere bu durumu yakıştıramadım.Anlamadığım bir durum var heralde ??? Bu pick uplarda arka koltuklardaki diz mesafesi genelde dar.Çocuk koltuğu bağlasak yeterli yer kalır mı ??Uzun yolculuklar da sıkıntı oluyor mu ??L200 kullanan arkadaşlar bu konuda sorun yaşıyor mu..

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazkopat08

Sormak istediğim euro ncap testlerinde araba diye para verip binmeyeceğiniz araçlar beş yıldız alırken, bu saydığım pick up'lar neden 5 yıldız alamıyor. ???sadece 2012 ford ranger 5 yıldız alabilmiş.Bu kadar cüsseli makinelere bu durumu yakıştıramadım.Anlamadığım bir durum var heralde ??? Bu pick uplarda arka koltuklardaki diz mesafesi genelde dar.Çocuk koltuğu bağlasak yeterli yer kalır mı ??Uzun yolculuklar da sıkıntı oluyor mu ??L200 kullanan arkadaşlar bu konuda sorun yaşıyor mu..

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Sanırım ağırlıklarından dolayı 5 yıldızı zor alıyorlar. Arka koltuk L200 hariç hepsinde dardır. Arka koltuk sizin için önemli ise tek seçeneğiniz L200 dür. Çoğu binek araç arka koltuğundan rahattır.

• Herkese Merhaba,
    Seyir halinde iken bir araç benim aracıma arkadan çarptı. Arabamda bebek taşıyorum bu nedenle bu tür kazalardan korunmak için çok daha güvenlikli bir araç almak istiyorum. Mitsubishi L200 4X2 MT Diesel almayı düşünüyorum. Şehir içi kullanım içinde uygun olan güvenlikli bir araca benziyor ancak bazı çekincelerim var tecrübeli olanlar bana yardımcı olursa sevinirim.

1) Öncelikle belirtmeliyim ki aracı sadece şehir içi/dışı kullanıcam. Ağırlık koyulmazsa takla atar gibi şeyler okudum. Güvenlikli ararken daha beter olmayalım. Bu konuyu açıklığa kavuşturabilirsek sevinirim.
    2) Şehir içi aylık 700-800 km yapıyorum. Tahminen ne kadar yakar?
    3) 4X2 lerin vergisinin pikap üzerinden alındığını ve ağırlığına göre değiştiğini duydum. Ne kadar vergisi olur, aracın yaşı etkiler mi?
    4) Mevcut aracımın (peugeot 206+) kasko+sigortası 1000 tl tutuyor. Böyle bir araç alırsam yaklaşık ne kadar öderim.
    5) Arka görüşü sorun olur mu, şehir içinde geri gidilmesi gereken durum çok oluyor.

Güvenlikli istiyorum ama tabi birde finansal gerçekler var. Yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: semuca

Herkese tesekkurler,

Vinc konusunda cok arastırma yaptım. L200'lere cogu uyduruk olmak uzere vincler takmıs ustalar. Cogunlugu da aksesuar olarak satılan on barlar arasına oturtmus. Ancak bu aksesuar aracın yaklasma acısını 8-9 cm indiriyor.

Vinc tablası ve on tamponun en makul fiyatı serviste. 900 ytl. Dakar versiyondaki tabla ve tampon yani. Dısarıda yaptırmaya kalkınca da 600-700'den asagi malolmuyor.
    Vinc konusunda da Warn XD9000i. Bu tip on tarafta daha esaslı duruyor. XD9000 ile arasındaki fark 100 ytl. XD9000 tipinde Tabor da olabilir.

XD9000i vinc ve servisten edinilecek tabla ve on tampon asagidaki gibi duruyor.

Selamlar,

arkadaşlar hayırlı günler acaba bu resimdeki vincin alt bar'ından nerede ve nasıl bulabilirim.arkadaşımız servislerden temiz edebileceğimizi söylemiş ama benim sorduğum bütün yetkili servisler malesef bulamayacaklarını söylediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: N.Arıbaş

Herkese Merhaba,
    Seyir halinde iken bir araç benim aracıma arkadan çarptı. Arabamda bebek taşıyorum bu nedenle bu tür kazalardan korunmak için çok daha güvenlikli bir araç almak istiyorum. Mitsubishi L200 4X2 MT Diesel almayı düşünüyorum. Şehir içi kullanım içinde uygun olan güvenlikli bir araca benziyor ancak bazı çekincelerim var tecrübeli olanlar bana yardımcı olursa sevinirim.

1) Öncelikle belirtmeliyim ki aracı sadece şehir içi/dışı kullanıcam. Ağırlık koyulmazsa takla atar gibi şeyler okudum. Güvenlikli ararken daha beter olmayalım. Bu konuyu açıklığa kavuşturabilirsek sevinirim.
    2) Şehir içi aylık 700-800 km yapıyorum. Tahminen ne kadar yakar?
    3) 4X2 lerin vergisinin pikap üzerinden alındığını ve ağırlığına göre değiştiğini duydum. Ne kadar vergisi olur, aracın yaşı etkiler mi?
    4) Mevcut aracımın (peugeot 206+) kasko+sigortası 1000 tl tutuyor. Böyle bir araç alırsam yaklaşık ne kadar öderim.
    5) Arka görüşü sorun olur mu, şehir içinde geri gidilmesi gereken durum çok oluyor.

Güvenlikli istiyorum ama tabi birde finansal gerçekler var. Yardımcı olursanız sevinirim.

1.Ağırlık bile koysan, pickuplar yola çok iyi tutunabilen araçlar değiller. Kaymaya meyillidirler. Özellikle ıslak zeminde.
    2. Şehir içi 100km de 10lt yakar. en az.
    3-Vergisi azdır
    4- 2000 model 206 nın bile kaskosu fazla tutuyor. Çok ilginç..
    5- Arkaya kabin takılırsa görüşü engeller ama zamanla alışırsın.
    Manevrası iyi olduğundan şehir içi alıştıktan sonra sıkıntı çekmezsin.

• Arkadaşlar 2008 model l200 4x2 ınvıte var.Buna aux kablo girişi nasıl yapıcaz . Resimli bir yardım lütfen.
  • Herkese mrb 1 hafta once 2009 l200 otomatik 4×2 aracımı aldım.aracıma snorkel taktırmak istiyorum bunun hakkinda bilgisi olan + ve - lerini soyliyebilecek arkadas var mi? Birde izmir de bunu takabilecek bir usta var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • + sı su geçişlerinde hava filtren ıslanmaz, ayrıca daha yüksekte durduğu için filtre daha az toza maruz kalacak.
    - si yok ama 4x2 için gereksiz. Aksesuar olarak kullanırsın.
  • Cevabiniz icin tesekkur ederim Ve Ekliyim - olarak bana yağmurda suyu çeker Birde tas ocağında toz fazla oldugu icin tozuda çok çeker araca sıkıntı yaratır dediler.bu konu hakkinda yorumlarinizi alabilir miyim?
    Not:tas ocağında çalışıyorum ve çok sert off road yapmayacağım yani.hem görüntüsü icin hemde bg artışı icin snorkel istiyorum.(bu arada araca box takıldı ve suan 167 bg )

• Ben 1 yıla yakın snorkelli kullandım, hava filtresinde kesinlikle en ufak bir ıslaklık olmadı. Zaten snorkelde su tahliye kanalları var. Tozu aşağıdan daha çok alır. Mesela önde bir araç gidiyorsa kalkan toz aşağıda daha yoğundur. Kayda değer bir güç artışı sağlamaz ama daha iyi hava aldığı kesin.
  • Izmir de bu işi yapabilecek birisi var mi peki?

• kötülemek gibi niyetim yok. konforu falan iyi de.satmakta zorlandığım araç. her geçen gün fiyatı düşüyor. 2011 model l200 ümü satamadım bir türlü. isuzu ve toyotaları soruyorlar hep. l200 soran yok. çok üzdü beni.
  • Yeni çıkacak olan Mitsubishi l200'ün nasıl bir şeye benzeyeceği üç aşağı beş yukarı belli oldu.Resimlerde Mitsubishi'nin sportif dizayn anlayışıyla devam edeceği görülüyor.

• 
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.