Şimdi Ara

--Mitsubishi L200'ü Olanlar Buraya-- (164. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.458
Cevap
20
Favori
1.007.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ProntoBasso

30.000 bakımını ne kadara yaptırdınız, hatırlayanınız varmı.
    Sanırım bakım için özel servise götürücem aracı kendi servisi oldukça tuzlu.
    iki yerdende fiyat alıcam bakalım hangisi uygunsa orda yaptırırım.

Bu arada güneydoğu turu için listeye beni de yazın

daha dün yaptırdım 30.000 bakımını 260 tl 5 taksit.... nakit 245 tl dediler. yıldızlar da yaptırdım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egumus -- 30 Eylül 2009; 10:16:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: osman ozcan

Herkese merhaba,

Bundan 3-4 ay önce L-200 4x2 modifiyesi ile ilgili sizden yardım istemistim. Saollasınız çok yardımcı olmuştunuz. Özellikler Lokosit ve Captain 34.
    Araçımın tüm dış modifiyesini yaptırdım ama bu seferde lastikler kuş gibi kaldı. Muhtemmelen kasım ayında onları da değiştiriyorum. Gecen bir Nissan gördüm COOPER lastik takmıştı 16 inç süper yakışmıştı. Muhtemellen sizde güzel model tavsiyeleri vardır. Paylaşırsanız sevinirim. Lastik değişimi esnasında cantları da değiştirilmelimi? Araçın erodinamiğini bozma ak istemiyorum.

Şimdiden teşekkür ederler.

Yardımcı olabildiysek nemutlu bize...Eğer üzerindekiler orjinal lastikleriyse gerçekten çok kötü dururyor.benim ilk işim lastikleri değiştirmek omuştu.Benim l200 ün orjinal jantların üzerinde 245 taban michelin var ve çok memnunum.Ama 255 tabanda takılabiliyor.bu işlem erodinamiğini bozmuyor aksine çok daha iyi yol tutuşu sağlıyor.Kesinlikle bu işlemi yaptırmanı tavsiye ederim...

• slm arkdaşlar bende aranıza yeni katıldım:)2 senedir l200 kullanıcısıyım
  • 4x2 ler için elimde arka koltuğun arkasına yerlestirilebilecek bas kabını var yanı kendı ımalatım tammen mdf den ıcındede 30cm audio systeam bas var
  • [simage][/simage]
  • iyi aksamlar forum sakinleri.
    CAPTAIN_34 eger bir ara ugrarsanız okursunuz. Size bir sorum olacaktı. Bir ara "chiptuning tuningbox chip tuning powerbox box DrakeBox" taktırmıstınız araca, bu hafta siparis verip taktırmayı düsünüyorum. Son degerlendirmeleriniz neler merak ettim. yakıt tasarrufu performans vs. tecrübelerinizi okumak isterim. Bir de performans artıyor deniyor ya aslında ben artsın bile istemiyorum cünkü mevcut hali benim icin gercekten fazla aslında ya da benim aracımda bi acayiplik var. inanılmaz hızlanıyo kendi kendine kalkıstan bir kac sn sonra bi bakıyorum 100 km hız olmus inanamıyorum yani ben hızlı gitmeyi pek sevmem hele de kullandıgım arac L200 ve hız yapmak adına tasarlanmamıs bir arac oldugunda 100'ü asmıyorum güvenli olsun yavas olsun en fazla 10 dakika farkedercilerdenim yani. neyse iste son izlenimlerinizi almak isterim. bir de bunu motor ustalarına mı taktırmak lazım servis takmaz mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kunteper77

4x2 ler için elimde arka koltuğun arkasına yerlestirilebilecek bas kabını var yanı kendı ımalatım tammen mdf den ıcındede 30cm audio systeam bas var

Hoşgeldin aramıza Ne kadar istiyosun kabine ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _opeth

@ProntoBasso yeni bir servis açılmış az önce broşürünü L200'le dağıtan amca verdi. yetkili servis dememiş ama bakım fiyatlarında kampanya var dedi. bi fiyat almanda fayda var.
    ilknur oto
    esentepe mh. kartal oto sanayii sit. a-2 blok no:7/8 kartal
    tel:216 394 90 60

ayrıca tuzla ve sultanbeylide de servisi varmış istersen sonradan onlarıda verebilirim.

kampanyası 30 ocağa kadar devam ediyormuş.

Opeth teşekkür ederim bi arayıp konuşucam bakalım, ne kadar deneyimlilerdir acaba yeni açılmış bi servis. ama bi fiyat almakta fayda var.
  • 550 son fiyatımdır 1 haftanın uzerınde ugrastım kabını yapmak ıcın ben marangozum işim bu ama kemer boslugu dahı dsunultu sadece krıkoyu koltugunun altına alcaksın o kadar
    uzerındekı sub da kalıte bı subb ve 30 cm
    racehiple takasta olabılır dusunun varsa. bende 4 kanal vibe a4 slick anfi ile besliyorum dikiz aynasından arkadan gelenı goremıyorsun oyele sallıyo yanı
  • quote:

Orijinalden alıntı: gezginBen

iyi aksamlar forum sakinleri.
    CAPTAIN_34 eger bir ara ugrarsanız okursunuz. Size bir sorum olacaktı. Bir ara "chiptuning tuningbox chip tuning powerbox box DrakeBox" taktırmıstınız araca, bu hafta siparis verip taktırmayı düsünüyorum. Son degerlendirmeleriniz neler merak ettim. yakıt tasarrufu performans vs. tecrübelerinizi okumak isterim. Bir de performans artıyor deniyor ya aslında ben artsın bile istemiyorum cünkü mevcut hali benim icin gercekten fazla aslında ya da benim aracımda bi acayiplik var. inanılmaz hızlanıyo kendi kendine kalkıstan bir kac sn sonra bi bakıyorum 100 km hız olmus inanamıyorum yani ben hızlı gitmeyi pek sevmem hele de kullandıgım arac L200 ve hız yapmak adına tasarlanmamıs bir arac oldugunda 100'ü asmıyorum güvenli olsun yavas olsun en fazla 10 dakika farkedercilerdenim yani. neyse iste son izlenimlerinizi almak isterim. bir de bunu motor ustalarına mı taktırmak lazım servis takmaz mı?

Mrb gezginBen

Şiddetle tavsiye ederek başlamak istiyorum.Chip i taktığımdan buyana 1200 km yol kat ettim.Şuana kadar elde ettiğim sonuçlar çok iyi.1 depo ile max 670 km yaparken chip ile bu mesafe 690 km ye kadar çıktı ki bu mesafe dahada arttırılabilir çünkü aracı testetmek için yeri geldiğinde biraz zorladım oyüden tam bir ekonomi testi sayılmaz.Ama kesin bir sonuç var ki oda sakin kullanımda tasarruf sağladığıdır.İşin aslına dönersek bende çok fazla süratli gitmeyi sevmem ama bazen ani hızlanmanın gerektiği durumlar olabiliyor mesela tek yönlü yollarda yoğun kamyon trafiğinin olduğu zamanlarda sollama yapmak çok zor oluyor.İşte çip i takınca buda kalkıyor ortadan.Acaba sollayabilirmiyim arada kalırmıyım diye bir tereddüt kalmıyor çünkü araç gaza basınca resmen koltuğa yapıştırıyor insanı yani gücü resmen hissettiriyo...Size son bir örnek daha vereyim @lokosit aynı chipten toyota yarise taktı ve benimde içinde oldugum BMW 318 i resmen madara etti örnek ve genel bilgi sanırım yeterli olmuştur gelelim montaj işine...Montajın teoriği çok basit ama pratiği çok zor.Çünkü chip e takılacak olan soket çok çok ters biyerde.Bunu eli dar yerlerde çalışmaya alışık herhangi bir sanayi esnafı kolaylıkla takıyorki benim 1 saat uğraşıpta takamadığım soketi sanayide oto tamirciliği yapan arkadaşım tam 1 dk taktı.birde takılabilmesi için motorun soğuması gerekli.Yani servise kesinlikle gitmenize gerek yok...Sonuç olarak siz DRAKEBOX u alın kafanıza takılan bir konu olursa yine yardımcı olurum....Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAPTAIN_34 -- 3 Ekim 2009; 21:09:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CAPTAIN_34

quote:

Mrb gezginBen

Şiddetle tavsiye ederek başlamak istiyorum.Chip i taktığımdan buyana 1200 km yol kat ettim.Şuana kadar eldeettiğim sonuçlar çok iyi.1 depo ile max 670 km yaparken chip ile bu mesafe 690 km ye kadar çıktı ki bu mesafe dahada arttırılabilir çünkü aracı testetmek için yeri geldiğinde biraz zorladım oyüden tam bir ekonomi testi sayılmaz.Ama kesin bir sonuç var ki oda sakin kullanımda tasarruf sağladığıdır.İşin aslına dönersek bende çok fazla süratli gitmeyi sevmem ama bazan ani hızlanmanın gerektiği durumlar olabiliyor mesela tek yönlü yollarda yoğun kamyon trafiğinin olduğu zamanlarda sollama yapmak çok zor oluyor bazan.İşte çip i takınca buda kalkıyor ortadan.Acaba sollayabilirmiyim arada kalırmıyım diye bir tereddüt kalmıyor çünkü araç gaza basınca resmen koltuğa yapıştırıyor insanı yani gücü resmen hissettiriyo...Size son bir örnek daha vereyim @lokosit aynı chipten toyota yarise taktı ve benimde içinde oldugum BMW 318 i resmen madara etti örnek ve genel bilgi sanırım yeterli olmuştur gelelim mıntaj işine...Montajın teoriği çok basit ama pratiği çok zor.Çünkü chip e takılacak olan soket çok çok ters biyerde.Bunu eli dar yerlerde çalışmaya alışık herhangi bir sanayi esnafı kolaylıkla takıyorki benim 1 saat uğraşıpta takamadığım soketi sanayideki arkadaşı tam 1 dk taktı.birde takılabilmesi için motorun soğuması gerekli.Yani servise kesinlikle gitmenize gerek yok...Sonuç olarak siz DRAKEBOX u alın kafanıza takılan bir konu olursa yine yardımcı olurun....Saygılar...

eleman bmw i satıyormuş diye duydum doğrumu
    yarise montaj 1 dk da oluyor. en fazla zamanıda kabloları plastik kelepçe ile sabitlemek alıyor. ama L200 de bunu takarken resmen dar alanda kısa paslaşmalar yapılabilir. benim elim girmez oraya.

• quote:

http://www.sahibinden.com/l200_bas_kabini-50WQQaXQQ17330118WQQpXQQdisplayitem

@kunteper77
    aramıza hoşgeldin. ben subwoofer düşünüyorum ama 4x4 lerin koltuk arkasına bu kabin sığmaz maalesef.
    benim kafama takılan soru; koltuk wooferin önünü kapatıyor, hatta izolasyon malzemesi gibide görev yapar ve sesin boğuk çıkmasını sağlar diye düşünüyorum. yanılıyormuyum?
    bu woofer için aklınıza gelen başka bir çözüm varmı?
    doblovip lerin sağ yolcu koltuk altında fabrika çıkışı voofer bulunuyor ama onların koltuklarıda bizimkilerden daha yüksek.

bu konuda fikirler varsa paylaşalım.

• malesef 4x4 lere sıgmıyor. ama seste ne bir boğulma var nede başka bir eksi aksine çok tonlu bir bas veriyor hatta yıllarını bu işe adamış tesisatçı bir arkadasım bile inanmadı çalışına müthiş tonlu çalıyor onunde boşluk yok denılecek kadar az zaten ustundekı o ufak cıtalarıda sıktım ki sub haerket ederken koltugun arkasına deymesın dıye. ve port deliğinide yana deldim onun onü acık gayette basarılı calıyor 25 cm hertz s250 bas vardı onu cıkarttım 30 cm audio system taktım dahada b iyi çaldı.4x4 ü lolan bia aarkadasimızda tesısat yaptırdı forumlarda var anıl abimiz o yaptırdı aynı arkadasa kol dayamayı iptal ettirdi polyesterden özelbi kabın ınsa etti bi abimiz içine 25 cm sub yelerstırdı ama performans olarak nasıl calıyo nasıl tonlama yapar bilemem orasını henuz yapım asamasındaydı ama kabın cok orjınal oldu zaten sizlerle paylaşır forumda resımlerı ekler herhalde.
  • 4x4 lere tek çözüm arka koldayama iptal edilecek polyesterden kabın dokulecek portsuz bir kabın olacak portatif istenıldıgınde alına bilecek ufak bir sey iyi ses verir içerdekini doyurur 150db ses vermez tabı ama müziği tammlar
  • quote:

550 son fiyatımdır 1 haftanın uzerınde ugrastım kabını yapmak ıcın ben marangozum işim bu ama kemer boslugu dahı dsunultu sadece krıkoyu koltugunun altına alcaksın o kadar
    uzerındekı sub da kalıte bı subb ve 30 cm
    racehiple takasta olabılır dusunun varsa. bende 4 kanal vibe a4 slick anfi ile besliyorum dikiz aynasından arkadan gelenı goremıyorsun oyele sallıyo yanı

Yani tabiiki emeğinize saygı duyuyorum ama üzerindeki 30 cmlik woofer 50 tl lık bi ürün ve hayatımda 4 kere mdf panzilot yaptırdım en karmaşık olanı herşeyi dahil 140 lira tuttu çift woofer girişliydi.
    Size iyi satışlar diliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lokosit

quote:

quote:

Mrb gezginBen

Şiddetle tavsiye ederek başlamak istiyorum.Chip i taktığımdan buyana 1200 km yol kat ettim.Şuana kadar eldeettiğim sonuçlar çok iyi.1 depo ile max 670 km yaparken chip ile bu mesafe 690 km ye kadar çıktı ki bu mesafe dahada arttırılabilir çünkü aracı testetmek için yeri geldiğinde biraz zorladım oyüden tam bir ekonomi testi sayılmaz.Ama kesin bir sonuç var ki oda sakin kullanımda tasarruf sağladığıdır.İşin aslına dönersek bende çok fazla süratli gitmeyi sevmem ama bazan ani hızlanmanın gerektiği durumlar olabiliyor mesela tek yönlü yollarda yoğun kamyon trafiğinin olduğu zamanlarda sollama yapmak çok zor oluyor bazan.İşte çip i takınca buda kalkıyor ortadan.Acaba sollayabilirmiyim arada kalırmıyım diye bir tereddüt kalmıyor çünkü araç gaza basınca resmen koltuğa yapıştırıyor insanı yani gücü resmen hissettiriyo...Size son bir örnek daha vereyim @lokosit aynı chipten toyota yarise taktı ve benimde içinde oldugum BMW 318 i resmen madara etti örnek ve genel bilgi sanırım yeterli olmuştur gelelim mıntaj işine...Montajın teoriği çok basit ama pratiği çok zor.Çünkü chip e takılacak olan soket çok çok ters biyerde.Bunu eli dar yerlerde çalışmaya alışık herhangi bir sanayi esnafı kolaylıkla takıyorki benim 1 saat uğraşıpta takamadığım soketi sanayideki arkadaşı tam 1 dk taktı.birde takılabilmesi için motorun soğuması gerekli.Yani servise kesinlikle gitmenize gerek yok...Sonuç olarak siz DRAKEBOX u alın kafanıza takılan bir konu olursa yine yardımcı olurun....Saygılar...

yarise montaj 1 dk da oluyor. en fazla zamanıda kabloları plastik kelepçe ile sabitlemek alıyor. ama L200 de bunu takarken resmen dar alanda kısa paslaşmalar yapılabilir. benim elim girmez oraya.
    turbolu araçlarda düzgün verim alınabiliyor bu taktığınız şeyler değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: _opeth

quote:

Orijinalden alıntı: lokosit

quote:

quote:

Mrb gezginBen

turbolu araçlarda düzgün verim alınabiliyor bu taktığınız şeyler değil mi?

doğrudur
    amaç turbo basıncını artırmak

• aynı kabinden yaptırabiliyorsan yaptır derim ama hiç bir marangoz uğraşmaz yapmaya özelikle girinti ve çıkıntıları ayrıca audio system in hiç 50ytlik ürününüde görmedim aynı sub tan varsa o dediğin fiyata hmen toptan alalım. link varsa yolla bi görem bende.
  • 
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.