Şimdi Ara

mitsubishi electric msz-ge50va mı? mitsubishi heavy srk 50 zhxs mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
11.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu iki model arasında bir çok kişi ikilemde kalıcak, bu başlığın bu iki model arasında kalanlara ışık tutması dileğiyle...

mitsubishi electric
    msz-ge50va
    kapasite
    sogutma 17060-ısıtma 19790
    peşin fiyat 3.000 12 ay taksit 3.552,00 tl

mitsubishi heavy
    srk 50 zhx-s
    soğutma 17000btu- ısıtma 20470btu
    fiyatı : 3.275,00

evet arkadaslar bu iki model arasında karar vermem gerekiyor Daikın hakkında pek bilgim yok eğer bu fiyatlarda onun daha önde gelen bir makinesi varsa onuda ekleyebilirsiniz..
    bu iki klima arasındaki farkları, eksilerini ve artılarını anlatabilecek ve bizi bilgilendirebilecek olanlara simdiden çok tesekkür ediyorum..
    Acil cevaplarınız bekliyorum

• Merhaba aşağıda 18000 btu üst düzey inverter klimalar değerleriyle mevcut siz para konusunda iyi bir yere varmışsınız bence illaki 18000 alayım diyorsanız Tek tavsiyem srk50shx-s tir bana göre rakibi fujitsu nocria, daikin ururusarara ve toshibanın 5000-6000 Tl lik makinasıdır ki bunlarda o paralara alınamıyor... Ben olsam o fiyatlar içinde ZHX-S i alırdım Mit. Eletric bu konuda geriden geliyor tabloya bakınız özellikle eer cop degerleri tüketimleri ve nominal kapasitelerine çok dikkat edin örneğin GE42 sogutmada 14322 btu mesela...

mitsubishi electric msz-ge50va mı? mitsubishi heavy srk 50 zhxs mi?
  •  mitsubishi electric msz-ge50va mı? mitsubishi heavy srk 50 zhxs mi?

PM den sormustunuz burda err ve cop degerleri en yuksek olan cihaz dahaverimli olarak gözükür...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samet007tr -- 16 Temmuz 2010; 21:34:28 >
  • pm den aldığım cevap çok tatmin ediciydi muhtesem bilgiler vererek en iyisini seçmemde yardımcı olduğunuz için tesekkür ediyorum.

en kısa zamanda mitsubishi heavy srk 50 zhx-s model klimayı almaya karar verdim.
  • samet kardeş ellerine sağlık, panasonicleri de eklemişsin. Değerleri panasonic'e pek yakışmamış gibi ne dersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manas35

samet kardeş ellerine sağlık, panasonicleri de eklemişsin. Değerleri panasonic'e pek yakışmamış gibi ne dersin.

Bunlar eski seri olanlar dostum yeni seri etheraları eklememiştim daha henüz bir ara komple toplayıp forumda paylaşmak istiyorum ama bakalım ne zamana rastlayacak...

http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/Products/Domestic+Air+Conditioning/Etherea/KIT-E18-JKE/Specification/2187796/index.html?trackInfo=true
    Burda var degerleri ama pekde tatmin edici gözükmüyor...
    18000 btu olan sogutma tuketim : 1,47 KW - EER:3,40 ısıtma tuketim : 1,54 KW - COP: 3,77 gibi 3960 TL iklimsa fiyatı
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet007tr

quote:

Orijinalden alıntı: manas35

samet kardeş ellerine sağlık, panasonicleri de eklemişsin. Değerleri panasonic'e pek yakışmamış gibi ne dersin.

Bunlar eski seri olanlar dostum yeni seri etheraları eklememiştim daha henüz bir ara komple toplayıp forumda paylaşmak istiyorum ama bakalım ne zamana rastlayacak...

http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/Products/Domestic+Air+Conditioning/Etherea/KIT-E18-JKE/Specification/2187796/index.html?trackInfo=true
    Burda var degerleri ama pekde tatmin edici gözükmüyor...
    18000 btu olan sogutma tuketim : 1,47 KW - EER:3,40 ısıtma tuketim : 1,54 KW - COP: 3,77 gibi 3960 TL iklimsa fiyatı

Fiyatlar ciddi yüksek. 9.000 Btu luk cihazların rakamı bile 2 küsür lira.Bayi den bi kaç kişiyle görüştüğüm kadarıyla dedikleri bana bu cihazlarla zaten stok tutmayız tutamayız.Sadece teşhir e koyarız alan olursa getirirz tarzındaydıki çok doğru.Standart serilere güveniyoruz.Gelirse eğer ordan belki kazanırız gibi konuşmuşlardı.Panasonic çok iyi klima fakat bu mertebelerde gezerse ve iklimsanın elinde reklamsız kalırsa generala dönebilir.

@mcakrep23

O iki cihaz yan yana koyulamaz bile.Samet in de dediği gibi karşılaştırılacak cihazlar belli.Onun elektrik sarfiyatı onun gücü ses seviyesi aynı fiyatlarda hemen hemen hiçbir cihazda mevcut değil düşünmeyin bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eina -- 17 Temmuz 2010; 8:54:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eina

@mcakrep23

O iki cihaz yan yana koyulamaz bile.Samet in de dediği gibi karşılaştırılacak cihazlar belli.Onun elektrik sarfiyatı onun gücü ses seviyesi aynı fiyatlarda hemen hemen hiçbir cihazda mevcut değil düşünmeyin bile.

sende heavy nin çok daha iyi olduğunu söylüyorsun, ben daikın alıcaktım ama biraz araştırınca mitsubishileri farkettim..
    Electric ve Heavy diye iki farklı fabrika ürününü keşfe daldım, forumdaki araştırmalarımda genelde electric in daha iyi olduğunu anlatmaya çalışan yorumları okudum ama bu işi bilenlerin yorumlarından çıkardığım sonuç her ikiside aynı kalitede fiyat olarak Heavylerin biraz daha olumlu olduğunu aynı kaliteye sahip cihazlar ve hangisini daha düşük fiyata bulursanız gönül rahatlığıyla alabileceğimizin sonucu çıkarttım..

bu iki modelden mitsubishi electric msz-ge50va fiyat olarak 3.000,00 e buldum, mitsubishi heavy
    srk 50 zhx-s i de 3.000,00 tl ye rahatlıkla alabileceğimi düşünüyorum son kararımı ikisi arasındaki kalite belirleyecekti ve burda bu işi daha iyi bilenlerin yorumuna bıraktım.
  • Samet007 kardeş, bir zahmet o listeye fiyatları da ekleyebilir misiniz ? Elinize sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yilmaz07

Samet007 kardeş, bir zahmet o listeye fiyatları da ekleyebilir misiniz ? Elinize sağlık.

Valla oraya fiyat eklemek çok kolay fakat kampanya zam bayii indirimi derken insanların kafası karışabiliyor sürekli güncel tutmam gerekecek ama fiyat için linkler verebilirim hem benimde başım ağırmaz... Şu an için bulabildiğim güncele yakın fiyatlar bunlar arkadasım...

SHARP
    GENERAL
    PANASONIC
    MITSUBISHI HEAVY
    DAIKIN
    ZIBRO
    TOSHIBA
    HITACHI
    FUJITSU
    MITSUBISHI ELECTRIC
    DIAMOND ELECTRIC
    SAMSUNG
    AIRFEL
    BOSCH
    DEMIRDOKUM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samet007tr -- 17 Temmuz 2010; 21:54:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcakrep23

quote:

Orijinalden alıntı: eina

@mcakrep23

sende heavy nin çok daha iyi olduğunu söylüyorsun, ben daikın alıcaktım ama biraz araştırınca mitsubishileri farkettim..
    Electric ve Heavy diye iki farklı fabrika ürününü keşfe daldım, forumdaki araştırmalarımda genelde electric in daha iyi olduğunu anlatmaya çalışan yorumları okudum ama bu işi bilenlerin yorumlarından çıkardığım sonuç her ikiside aynı kalitede fiyat olarak Heavylerin biraz daha olumlu olduğunu aynı kaliteye sahip cihazlar ve hangisini daha düşük fiyata bulursanız gönül rahatlığıyla alabileceğimizin sonucu çıkarttım..

bu iki modelden mitsubishi electric msz-ge50va fiyat olarak 3.000,00 e buldum, mitsubishi heavy
    srk 50 zhx-s i de 3.000,00 tl ye rahatlıkla alabileceğimi düşünüyorum son kararımı ikisi arasındaki kalite belirleyecekti ve burda bu işi daha iyi bilenlerin yorumuna bıraktım.

Evet fiyatlar gerçekten çok uçuk. Fakat ileride onlarda piyasanın dilinden konuşmaya başlalar.
    3.950 yi çarpılayıp altına 3.000 yazarlar yakında..
  • Benim anlayamadığım Electric'in neden bu kadar uçuk olduğu 3.950,00 liste fiyatı var şu an kampanyadalar 3.552,00 tl ye 12 taksit seçeneği sunmuşlar..

Heavy'de ise aynı makinanın hatta değerleri daha iyi olan ve buradaki bu işi bilenler tarafından kesinlikle önerilen makinanın liste fiyatı 3.275,00 tl...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcakrep23

Benim anlayamadığım Electric'in neden bu kadar uçuk olduğu 3.950,00 liste fiyatı var şu an kampanyadalar 3.552,00 tl ye 12 taksit seçeneği sunmuşlar..

Heavy'de ise aynı makinanın hatta değerleri daha iyi olan ve buradaki bu işi bilenler tarafından kesinlikle önerilen makinanın liste fiyatı 3.275,00 tl...

Tamamiyle disbiritör den kaynaklı bir durum.Disbiritör ün kar marjı artı yüklü getirebilme gücü ne göre fiyat değişir.Klimaplus firması o kadar güçlü bir disbiritör değil M.Electric le bu işe başlamış bi klimacı adam.İki gün sonra kapatıp ben gidiyorum derse de yeni gelen disbiritör eski garantileri kapsamaz.
    Nitekim 4 5 disbiritör değiştirmiş bir firma çoğu sefer yaşadık bunu.Birde tabi kar marjlarını yüksek tutma isteği vs. gibi durumlar var.Hiç düşünme bile 50ZHX f/p oranına göre en iyi cihaz.
  • electric arkasında klimaplus var gücü bir yere kadar yetiyor. heavy ise sanko grubu bünyesinde adamlar bir holding ara da çok fark var bu yüzden kar marjı daha düşük. yoksa avrupa fiyatları aşağı yukarı aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi budak_1903 -- 19 Temmuz 2010; 14:05:47 >
  • Teşekkürler Samet, elllerine sağlık. Bayiilerde liste fiyatlarının %10-15 altına almak mümkündür. Mesela Fujitsu'nun peşin 2350 tl yazan modeline 2050 TL fiyat almak mümkündür. Pazarlık etmeden almayın aman.
  • bende bir 50zhx-s aldim arkadaslar 3100 tl 12 taksit , nasil uygun mu sizce?
  • tabi electrik ile heavy arasında fark var.ama makinalara yakından git bak arkadaşım.plastik kalitesi baya farklı.bende heavy alacaktım ama yakından görünce electric aldım.sen alacağın makınaları tek tek gör öyle farkına karar ver........
  • Son cikan Heavyler cidden her bakimdan electric lerden ustun incelemeden almayin bencede.
  • bende SRK50ZJX-S arifesindeyim , ince eleyip sık dokuyorum her türlü bilgi benim için çok önemli
  • mcakrep23 kullanıcısına yanıt
    Hangisini aldınız, iki ürünün de ses seviyeleri neydi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.