Şimdi Ara

Mitsubishi Electric - Daikin fiyatları (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
5
Favori
21.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş
    İyi de usta kimse mitsubishi klimalara daha pahali diye para vermiyor ki, tamamen verim ve kalite ile alakali konular. Komsumda vestel klima var ve resmen kisin 200-300 elektrik faturalarini goruyorlar. Yerli marka diye a+++ lara takilmak akil kari degil, zira hangi ortamlarda test edildikleri belli degil. Kagit ustunde 10 numara 5 yildir gorunur ama sahada 5 para etmez klimalar. Akilli gozuydu wifi siydi havayi janjanli uflemesiydi bunlar benim gozumde takinilacak mevzular degil, ama bir klima alip 10 yil kullanilacaksa eger 10 yilin sonunda hangi klima faturalar dahil ne kadar etmis onu hesabini yapmak gerekir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emreyucell

İyi de usta kimse mitsubishi klimalara daha pahali diye para vermiyor ki, tamamen verim ve kalite ile alakali konular. Komsumda vestel klima var ve resmen kisin 200-300 elektrik faturalarini goruyorlar. Yerli marka diye a+++ lara takilmak akil kari degil, zira hangi ortamlarda test edildikleri belli degil. Kagit ustunde 10 numara 5 yildir gorunur ama sahada 5 para etmez klimalar. Akilli gozuydu wifi siydi havayi janjanli uflemesiydi bunlar benim gozumde takinilacak mevzular degil, ama bir klima alip 10 yil kullanilacaksa eger 10 yilin sonunda hangi klima faturalar dahil ne kadar etmis onu hesabini yapmak gerekir.

o dediğini hesap ettim amorti etmiyor zaten öyle konuşuyorum. ama sen hesap etmemişsin. beyninde bir algı oluşmuş yıllar içinde kendini amorti eder diye hayır etmiyor. hesapla gör.

A++ bir mitsubishi ile A++ vestelin aradaki farkı 2000tl idi 2016 aralıkta. ME tam 6-7 yıl sonra fiyat farkını amorti ediyor. ki 2000tl yi bankaya koysan (faiz haram ama albaraka kuveyt türk vs var faizsiz) aylık onun getiriside olur. aylık getiriyide düşersen amorti edeceği zaman dahada artar. ki zaten ME nin dediğine göre klimalar 10 yıl sonra %50 verim ile çalışıyor.

hani yılda 120 gün 2880 saat deliksiz çalışırsa şeklinde hesap yaptım. bu hesabı yaptığımda 2016 aralıktı.

ME delux A++ 12btu 3750tl,
    Vestel A++ bio 12btu 1770tl idi.
    Arçelik A++ ultra 11btu 2480TL. arçelik ede baktım. bunlar 2016 aralık-ocak fiyatları.
    ME vestel farkı 2000tl idi. 2000tl iken amorti etme zamanı 6-7 yıl idi.

ME delux A++ 11,940btu yıllık 300tl elektrik faturası hesap ettim kabaca.
    Arçelik A++ 12,000btu ultra yıllık 335tl
    arçelik A++ 12,200btu aynalı ionizer 365tl
    vestelde A++ 12,000btu 350tl diyelim. ama 450tl değil. bunlar yıllık değer. ME ile vestel arasında yılda 2880 saatte -ki 120 günde deliksiz 24 saat demek bu- sadece yılda 50tl oynuyor. ME nin vesteli amorti etmesi için ---"60 yıl"--- gerekli.

şu anda 2017 temmuz fiyatları
    vestel flora 2017 seri 12btu A++ 1960tl,
    ME delux A++ 12btu 5000tl.
    fiyat farkı 3000tl. 2000tl de 6-7 yıl olursa, 3000tlde 10 yılda ancak aradaki farkı amorti ederki dediğim gibi 3000tl nin aylık banka getirisini hesap etmedim.

al sana ekonomi okumuş çocuğun hesabı ;)

A++ ların veya A+ ların hepsi aynıdır. markalar kendi kafalarına göre A++ etiketi basmıyorlar. ölçülüyor ve hangi aralıkta ise ona göre değer alıyor.
  • Hocam ben cihazlarımı yaz kış kullanıyorum.Eğer senede üç ay kullanılacaksa bencede gereksiz yatırım.Kendini amorti etmesi çok zor.
    Bu arada ofiste( yaz- kışsa) 17 yıl inanılması zor bir süre.Çünkü ofiste cihazlar eve göre daha fazla çalışır.Gerçekten iyi makinaymış.
    Süpürge philips maraton.Bundan öncekiler dandikti birde kalite alalım dedim.360 yorum vardı bu modelde ondan aldım:)
    Arkadaşıma da aldırdım oda memnun.
    Ütü tefal.(13 yıl önce braun marka ütüye 165 lira verdikten sonra gereksiz bir yatırım olduğunu anladım.)
    Kullan at daha mantıklı geliyor:)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 40 mt salon için GF60 6300 peşin 6850 taksit ef50 zen 5950 peşin 6400 taksitli fiyat verdi bayii nasıl fiyatlar ef50 küçük gelir heralde dimi bana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.