Şimdi Ara

Mitsubishi Colt Takımı (<< Marjinal ama orijinal>>) (639. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.955
Cevap
77
Favori
682.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 637638639640641
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tolga_kaan_

1. Si araç öncelikle yarı otomatik. Tam otomatik konforu + hill holder beklentisi varsa uzak durun.

Eğer denk geliyor ise 1.5 ınstyle donanım alınır. (zor bulunur)

Sunroof+ deri koltuk + koltuk ısıtma var. 1.5 ler 109 hp

1.3 ler 95 HP dir. Hepsi 6 ileri yarı otomatiktir AMT olanların.

İnstyle'a örnek.

Bu dediği gibi ise ben 26-28 civarında alırım örneğin.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-ful-ful-paket-sanruf%2Cderi-koltuk-koltuklar-isitmali-574631653/detay

Alıntıları Göster
    bu araç favorilerimde sahibi ile görüşmüştüm vakti zamanında akrabasından almış ve ekspere götürmemiş. biri bakmaya gelmişti boya cihazı ile. sonra beni aradığı zaman tavan hariç boyalı diyordu. bilin diye yazdım. sahibi nezaket sahibi biri olabilir telefondan öyle anlaşılıyor.

• bence bu fiyatlara alınacak en iyi araba colt, triger kayış derdin bile yok,2011 Opel astra aldık bugün arkadaşa 59.000 e otomatik benzinli,hiz sabitleme yok,torpido soğutucu yok,bi bok yok😀 ama benim coltumda var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 2006 colt vardı 46 binde aldım 49 binde sattım . 1 sene kullanmadım pişmanım. Şimdi para biriktiriyorum yeni kasasına aşığım ondan alacağım. Resmen köpek balığı gibi duruyor.

• Arkadaşlar merhabalar. Bu pazar günü yani 1 temmuz da ayvad bendinde saat 13:00 da coltcular olarak buluşma yapıyoruz. Gelmek isteyen herkesi bekleriz. Semaver çayı ve bolca muhabbet olucak inşallah. Detaylı bilgiye Colt Club TR Facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kizilelma73 -- 28 Haziran 2018; 17:35:44 >
  •  Mitsubishi Colt Takımı (<< Marjinal ama orijinal>>)

Buradan görüp gelenler varsa selamlar.

• kizilelma73 kullanıcısına yanıt
    Gayet güzel bir toplanma olmuş maşallah hocam
  • gelicektik hocam kısmet olmadı, bi dahaki sefere inş.

• En kısa zamanda tekrarını yaparız insAllah. Facebook grubu üzerinden takip edebilirsiniz.

• Hocam size mesaj atamıyoruz ?
  • X-Slim kullanıcısına yanıt
    buradan yazabilirsiniz
  • Hocam yeni kasa manuel 1.3 Colt'ta hem Elegance hem İnvite modelleri var arasında ne fark var sahibinden bakıyorum özellikler aynı gözüküyor ?
  • X-Slim kullanıcısına yanıt
    http://forum.jdmspiritturkey.com/viewtopic.php?f=33&t=181

her şeyi burada yazdık...
  • Pardon hocam desenize '' hemen unuttun forumları aracı satınca. '' diye

Teşekkür ederim hocam
  • Arkadaşlar, Ankara'dan Samsun'a taşındık :)

Samsun'da bildiğiniz iyi bir usta var mıdır? Şu an acil ihtiyaç yok ama illa ki usta ihtiyacımız olacak :)
  • Herkese merhaba arkadaşlar
    Bazı araştırmalarım sonucu ve değerli yorumlarınızın da etkisiyle 2 ay önce 2009 mitsubishi colt 1.3 manuel vites 82.000 km'de bir araç aldım
    Araç hakkında merak edenler için bende şu ana kadar edindiğim tecrübeleri paylaşmak istedim
    Öncelikle belirtmeliyim ki genel olarak araçtan çok çok çok memnunum
    2 aylık sürede balata diskler ve akü dışında hiçbir masraf yapmadım
    Aracı satın almadan önce ekspertize götürdüğümde zaten sıfır ayarında araç alıyorsun demişlerdi
    Araca binenler gerçekten çok şaşırıyor iç hacminin genişliği ve rahat oluşu illaki konuşuluyor
    Beni bu aracı almaya iten sebep aslında özellikle burada sizlerle paylaşmak istediğim,
    colt bakarken birçok farklı marka aracada baktım ve 250.000 üzeri km yapan araçlar için sahipleri,
    sıfır motor yapıldı şeklinde başlık atarken aynı km'deki colt sahiplerinin motor performanslarının % 90 civarlarında olduğunu yazmalarıydı.
    Gelelim araçta hoşlanmadığım tek soruna, konuyla ilgili bilen arkadaşlarım yardımcı olurlarsa sevinirim
    Bende daha önce 1.3 multijet 75 hp fiorino vardı,
    Colt 1.3 Benzinli 95 hp
    Fiorino 75 hp olmasına rağmen daha küçük cüsseli ve 95 hp olan Colt tan çekişi tırmanışı vs çok daha iyiydi.
    Aracımda colt ta herhangi bir arıza vs olabilirmi çekişi neden güçlü değil, 95 hp tadını alamıyorum özellikle rampada çok bayılıyor,
    Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum...

• L.Polat kullanıcısına yanıt
    Tork farkından dolayı olabilir mi? Fiorino 190Nm, Colt ise 125Nm torka sahip.

Sanırım multijetlerde turbo da vardı, bunu da eklerseniz sebebi daha net anlaşılır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cave_mann kullanıcısına yanıt
    Sanırım doğru cevap, teşekkürler.
    Aracın beygir gücünden ziyade torka bakmak lazım demekki
    Turbo var multijetlerde evet
    Hayal kırıklığı yaşadım doğrusu 95 hp olduğu için beklentim yüksekti ve
    bir arızasının olduğunu düşünmeye başlamıştım
    Hayal kırıklığına uğrayacak bir konu yok, tork iş yapar. Yokuş çıkarken size tork lazım olacak ama düz yolda colt alır. Gerçi bu benzin fiyatları ile nasıl düz yolda basacaksınız o da ayrı bir konu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Colt fiorinoyu hem düzlükte hem de yokuşta her türlü geride bırakır. Siz biraz aracı üzmeden kullanıyorsunuzdur. Şu var coltta 95 hp gücü 6500 devirde alırsınız. Dizel fiorinoda maximum torku 2500 devirde maksimum 75 hp yi 4000 devirde alırsınız. Siz vites değişimlerini 6500 devirde yapın ve nasıl hızlanıyor görün. Aracınız lpg li ise bu dediğimi benzinde yapmak daha sağlıklı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: L.Polat

Herkese merhaba arkadaşlar
    Bazı araştırmalarım sonucu ve değerli yorumlarınızın da etkisiyle 2 ay önce 2009 mitsubishi colt 1.3 manuel vites 82.000 km'de bir araç aldım
    Araç hakkında merak edenler için bende şu ana kadar edindiğim tecrübeleri paylaşmak istedim
    Öncelikle belirtmeliyim ki genel olarak araçtan çok çok çok memnunum
    2 aylık sürede balata diskler ve akü dışında hiçbir masraf yapmadım
    Aracı satın almadan önce ekspertize götürdüğümde zaten sıfır ayarında araç alıyorsun demişlerdi
    Araca binenler gerçekten çok şaşırıyor iç hacminin genişliği ve rahat oluşu illaki konuşuluyor
    Beni bu aracı almaya iten sebep aslında özellikle burada sizlerle paylaşmak istediğim,
    colt bakarken birçok farklı marka aracada baktım ve 250.000 üzeri km yapan araçlar için sahipleri,
    sıfır motor yapıldı şeklinde başlık atarken aynı km'deki colt sahiplerinin motor performanslarının % 90 civarlarında olduğunu yazmalarıydı.
    Gelelim araçta hoşlanmadığım tek soruna, konuyla ilgili bilen arkadaşlarım yardımcı olurlarsa sevinirim
    Bende daha önce 1.3 multijet 75 hp fiorino vardı,
    Colt 1.3 Benzinli 95 hp
    Fiorino 75 hp olmasına rağmen daha küçük cüsseli ve 95 hp olan Colt tan çekişi tırmanışı vs çok daha iyiydi.
    Aracımda colt ta herhangi bir arıza vs olabilirmi çekişi neden güçlü değil, 95 hp tadını alamıyorum özellikle rampada çok bayılıyor,
    Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum...
    Güle güle kullanın, ben 12 yıldır Colt kullanıyorum, crossover bir araç uğruna bugün 4. Coltumu da satıyorum inşallah, ve hala ilk günkü gibi aşığım :).
    Sizin tecrübenize gelirsek; iki farklı karakterdeki araçtan bahsediyoruz, marka/modelden bağımsız en önemli fark biri turbo dizel, diğeri atmosferik benzinli, sanırım genel bir dizel kullanıcısısınız. Coltla tanışmışsınız ama daha samimi olamamışsınız maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARlŞ -- 9 Ağustos 2018; 8:36:56 >

• 
Sayfa: önceki 637638639640641
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.