Şimdi Ara

Mitsubishi Colt Takımı (<< Marjinal ama orijinal>>) (636. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.955
Cevap
77
Favori
682.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 634635636637638
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2008 CZ3, 70.000km'de, kazasız, doludan hasar alıp yaptırılmış(kaporta için 6.000TL RS maltepe, 450TL civarı da ön cam hasar kaydı) araç için mantıklı fiyat sizce nedir? alındığından beri kendim kullanıyorum da, şimdi yeni araba aldım, bunu satacağım, komik fiyatlar yazmamak için soruyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIR_Lama

2008 CZ3, 70.000km'de, kazasız, doludan hasar alıp yaptırılmış(kaporta için 6.000TL RS maltepe, 450TL civarı da ön cam hasar kaydı) araç için mantıklı fiyat sizce nedir? alındığından beri kendim kullanıyorum da, şimdi yeni araba aldım, bunu satacağım, komik fiyatlar yazmamak için soruyorum...

26+ Yapması lazım. Renk nedir ? Lpg varsa +1 daha eklenmeli en az.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolga_kaan_

quote:

2008 CZ3, 70.000km'de, kazasız, doludan hasar alıp yaptırılmış(kaporta için 6.000TL RS maltepe, 450TL civarı da ön cam hasar kaydı) araç için mantıklı fiyat sizce nedir? alındığından beri kendim kullanıyorum da, şimdi yeni araba aldım, bunu satacağım, komik fiyatlar yazmamak için soruyorum...

teşekkürler... rengi kırmızı... o zaman şuan yıllık bakım ve muayenesi çok yakın olduğu için 26 derim, onları yaptırırsam 27 derim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GCGorusu -- 30 Mart 2018; 11:16:7 >
  • quote:

quote:

quote:

teşekkürler... rengi kırmızı... o zaman şuan yıllık bakım ve muayenesi çok yakın olduğu için 26 derim, onları yaptırırsam 27 derim...

Hem siyah hem kırmızısına sahip oldum, kırmızının albenisi daha çok. Kırmızıyı 2007 olmasına rağmen daha çabuk satmıştım (hasar kaydı vardı) siyah biraz beklemişti.

Şahsi olarak da kırmısızına bayılıyorum. Şartlar uysa yine alırım cz3. Özledik pikaçuyu :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hem siyah hem kırmızısına sahip oldum, kırmızının albenisi daha çok. Kırmızıyı 2007 olmasına rağmen daha çabuk satmıştım (hasar kaydı vardı) siyah biraz beklemişti.

Şahsi olarak da kırmısızına bayılıyorum. Şartlar uysa yine alırım cz3. Özledik pikaçuyu :)

benim hikayem çok daha farklı... 10 yıl önce almıştım, çok da severek aldım ama önce 2 yıl ev-iş arası yürüyerek 15dk olduğu için haftasonu arabam oldu, doya doya kullanamadım... sonra iş değiştirdim, işe git gel kullandım, oh ne güzel derken şirket beni yurtdışına yolladı... 2-3 yıl boyunca ayda bir türkiyeye dönünce kullanabildim, yine doyamadım... sonra türkiyeye döndüm de evlilik filan derken 1.2tsi golf geldi eve... ama aleti o kadar seviyorum ki günlük kullanımda coltu kullandım(o yüzden anca 70.000'e yaklaştı)...

şimdi imkan oldu, fırsat oldu da daha bir aile arabası moduna geçtik(sedan) o yüzden atıl kaldı... bildiğin yavru hayvana yuva arar gibi, iyi bakacak, tadını çıkaracak birini arıyorum :) sahibinden'e filan da koymadım henüz...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

benim hikayem çok daha farklı... 10 yıl önce almıştım, çok da severek aldım ama önce 2 yıl ev-iş arası yürüyerek 15dk olduğu için haftasonu arabam oldu, doya doya kullanamadım... sonra iş değiştirdim, işe git gel kullandım, oh ne güzel derken şirket beni yurtdışına yolladı... 2-3 yıl boyunca ayda bir türkiyeye dönünce kullanabildim, yine doyamadım... sonra türkiyeye döndüm de evlilik filan derken 1.2tsi golf geldi eve... ama aleti o kadar seviyorum ki günlük kullanımda coltu kullandım(o yüzden anca 70.000'e yaklaştı)...

şimdi imkan oldu, fırsat oldu da daha bir aile arabası moduna geçtik(sedan) o yüzden atıl kaldı... bildiğin yavru hayvana yuva arar gibi, iyi bakacak, tadını çıkaracak birini arıyorum :) sahibinden'e filan da koymadım henüz...

:) Ben de bekarken almıştım ilk colt'u sonra evlenince illa kırmızı diye diye aldım.

Hatta 1 sene önce noterden döndüğüm arabayı 1 sene sonra başka sahibinden almak nasip oldu.

Sonra bebek vs derken sattık. C5 var şuan 2005 konfor olarak çok üstte colt'a göre, ama o tipi arıyorum.

Colt'a bakarken mutlu olan bir adamım ben, enteresan bir araç. Hayırlı satışlar size.

• Lpg mevcut mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • X-Slim kullanıcısına yanıt
    yok, standarttan 2 oynamam var, biri czt kanadı, diğeri kendi taktığım aux girişi(elektrik-elektronik mühendisi olmanın küçük avantajları)...

Bu arada sanırım bir alıcı çıktı bile... O yüzden p.tesiye kadar yuva bulmuş sayıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GCGorusu -- 30 Mart 2018; 20:19:22 >
  • Ön kaputtaki taş çarpıp boya atmaları için ne yapabiliriz? Büyüklü küçüklü epey var, sanayi illede boya diyor. Paslanmaya başlar diyor, pasta cila da kurtarmaz diyor.

• Hayırlı olsun hocam

• ztalan kullanıcısına yanıt
    Sanayi doğru konuşmuş ama kolay kolay da paslanmıyo :)

• Baştan boya koruma, kaplama yaptırmadık şimdi arabanın adı boyalı olacak yok arkadaş yatırmam 😊

• Arkadasla merhaba

2005 model 3 yildir colt kullancisiyim

Bolumu yeni kesfettim (genelde sicak firsatlarda takiliyorum)

Digital ekranin gidip gelmesinden tutunda sanzuman senkromec, baski balata aktuator direksiyon tikirti burcu gibi sorunlarin hepsini cok sukur cozdum malum coltu piyasada pek bilen yok bu konularda bana soru sorabilirsiniz. Aydinda oturuyorum denizli ve izmir mitsubishi yetkili satis servisleriin musterisi oldum yardimci olabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zippocakmak -- 1 Nisan 2018; 16:48:22 >
  • herkese iyi günler,konu biraz farklı ama sizden colt konusunda yardım isteyeceğim.25-26 bin civarında param var,araba almak istiyorum ama malum fiyatlar almış başını gitmiş.jazz yada city düşünüyordum ama bahsettiğim rakama onları bulmak zor.colt önerir misiniz? otomatik düşünmüyorum zira bendeki paraya sağlam otomatik bulmak çok zor.
    colt hakkında kısaca bilgi veren olursa çok sevinirim.şimdiden çok teşekkür ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulucum

herkese iyi günler,konu biraz farklı ama sizden colt konusunda yardım isteyeceğim.25-26 bin civarında param var,araba almak istiyorum ama malum fiyatlar almış başını gitmiş.jazz yada city düşünüyordum ama bahsettiğim rakama onları bulmak zor.colt önerir misiniz? otomatik düşünmüyorum zira bendeki paraya sağlam otomatik bulmak çok zor.
    colt hakkında kısaca bilgi veren olursa çok sevinirim.şimdiden çok teşekkür ediyorum

colt iyidir ama bakımlı ve az km li kovalamak lazım.

1.5 olanları 109 Hp dir sunroof'lu denk getirilirse (bir de deri vs olursa) düşünmeden alınır.

Araç yarı otomatik seni korkutmasın. Normal şanzıman var sadece debriyaja senin yerine robot (aktüatör) basıyor öyle düşün.

Bakımı baskı+balata değişimi ile yapılır, masrafı manuel şanzıman ile aynıdır. Aktüatör de güncel fiyatını bilmemek ile beraber 1000 TL civarında diye biliyorum.

İçi oldukça geniştir, jazz (2005) sahip olmuş birisi olarak colt'un arka koltuk hareketli olması arka diz mesafesi açısından büyük avantaj sağlar. jazz 1.4 80 hp dir. Colt 1.3 95 hp dir ve o hp nin tamamını sana hissettirir.

Aynaları büyüktür, tavanı yüksektir içi ferahtır. Kullanımı keyifli ekonomik bir araçtır.

Yedek parça olarak masraf kolay kolay çıkarmaz ama yan sanayisi yok / az olduğundan servisten almak biraz pahalı olabilir.

2 farklı cz3'ü 50K km kadar kullandım yağ filtre fren hariç bakım yapmadım.

Özellikle alacağın araçta klima aksamını kontrol etmen önemlidir.

Colt ile ilgili tek sevmediğim nokta 50 yanak lastiklerden ötürü serttir ve yalıtımı çok zayıftır.

Yol sesi / yağmur sesi alır. Onlar da çözülmeyecek şeyler değil. 25-26 lı rakamlara f/p ürünüdür.

İlgilendiğin ilan olursa burada paylaş elimden geldiğince yorumlarım senin için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolga_kaan_ -- 2 Nisan 2018; 15:48:48 >

• quote:

herkese iyi günler,konu biraz farklı ama sizden colt konusunda yardım isteyeceğim.25-26 bin civarında param var,araba almak istiyorum ama malum fiyatlar almış başını gitmiş.jazz yada city düşünüyordum ama bahsettiğim rakama onları bulmak zor.colt önerir misiniz? otomatik düşünmüyorum zira bendeki paraya sağlam otomatik bulmak çok zor.

daha bu sabah duygulu bir şekilde sattım cz3ümü... 10 yıllık süreçte en ufak bir dert çıkartmadı bana... bir kere akü değiştirdim, bir iki kere ampul :) onun dışında benzinini koy, yılda bir ufak bakımını yaptır, seve seve kullan bir araba...
    arkadaşın da dediği gibi, arka koltukları da ön koltuk gibi ileri geri hareket edebildiği için büyük kolaylık... sattığım kişinin almadan önce test edip, olunca aldığı durumda araca bebek koltuğu, bebek arabası ve iki kişi sığdılar :)

performans konusunda 960kg, 95bg bir araba olduğu için güç/ağırlık oranı çok tatlı(hatta bence 1.2tsi golften keyifli)... ha ama hız tutkunuz varsa aracın tasarımı ve yüksekliği sebebiyle 150km/s hız ve yukarısında yan rüzgarlardan çok etkileniyor ve sarsılıyor...

yalıtım konusunda araç sıfırdan continental premiumcontact lastikle gelmişti... bunları goodyear'ın daha sessiz lastikleriyle değiştirince belirgin bir rahatlama oldu açıkçası...

özetle: şehiriçi için ekonomik ve çok güzel bir araba... elimdekini zaten satmış olduğum için reklam amacı olmadan rahat rahat konuşuyorum :)

• quote:

quote:

daha bu sabah duygulu bir şekilde sattım cz3ümü... 10 yıllık süreçte en ufak bir dert çıkartmadı bana... bir kere akü değiştirdim, bir iki kere ampul :) onun dışında benzinini koy, yılda bir ufak bakımını yaptır, seve seve kullan bir araba...
    arkadaşın da dediği gibi, arka koltukları da ön koltuk gibi ileri geri hareket edebildiği için büyük kolaylık... sattığım kişinin almadan önce test edip, olunca aldığı durumda araca bebek koltuğu, bebek arabası ve iki kişi sığdılar :)

performans konusunda 960kg, 95bg bir araba olduğu için güç/ağırlık oranı çok tatlı(hatta bence 1.2tsi golften keyifli)... ha ama hız tutkunuz varsa aracın tasarımı ve yüksekliği sebebiyle 150km/s hız ve yukarısında yan rüzgarlardan çok etkileniyor ve sarsılıyor...

yalıtım konusunda araç sıfırdan continental premiumcontact lastikle gelmişti... bunları goodyear'ın daha sessiz lastikleriyle değiştirince belirgin bir rahatlama oldu açıkçası...

özetle: şehiriçi için ekonomik ve çok güzel bir araba... elimdekini zaten satmış olduğum için reklam amacı olmadan rahat rahat konuşuyorum :)

Teşekkür ederim,karar verdim artık.kesin colt alicam. sizce kaç km kadar almalıyım,mesela 160-170 bin km'de alınır mı.sizin araç kaç model/kmdeydi

• ulucum U kullanıcısına yanıt
    Bikaç mesaj yukarıda hikayesi de var :) 2008 model, 70bin km...

• Hayırlı olsun,kaça verdiniz ;))

• https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-cok-temiz-dost-ta-gider-543872620/detay

Şu araç hakkında görüşlerinizi alabilir miyim

• 
Sayfa: önceki 634635636637638
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.