Şimdi Ara

Mitsubishi Colt Takımı (<< Marjinal ama orijinal>>) (631. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.955
Cevap
77
Favori
682.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 629630631632633
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sadece Sürücü kullanıcısına yanıt
    bu konuda @Sadece Sürücü arkadaşım da çok dertli izmirde yaşıyor, czt yerine cz3 sahibi.

piyasada temiz czt bulmak samanlıkta iğne aramak gibi. aman czt sahiplerine söylemeyin bunu, olaki yazarsınız bir grupta filan hemen 10-15 czt'ci çıkar size karşı bir karalama kampanyasında bulunurlar. hiç gerek yok muhattap olmaya.
  • @stktolga0 adlı kişinin Tweetine göz at:https://twitter.com/stktolga0/status/890598709909762049?s=09

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • garip bir soru sorayım ekibe... 2008 colt cz3'üm alındığından beri kaza görmemişdi... dünkü dolu sayesinde şuan her yanı yumru yumru izlerle dolu... ikinci elde böyle kazasız, değişensiz ama yamuk kalması mı, yoksa sıfırlayıp satmak mı daha mantıklı sizce? aynı şekilde alıcılar da söylesin hangisini tercih ederler :) tam olarak satma fikrim yok henüz ama hani hangisi tercih sebebi anlamaya çalışıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIR_Lama

garip bir soru sorayım ekibe... 2008 colt cz3'üm alındığından beri kaza görmemişdi... dünkü dolu sayesinde şuan her yanı yumru yumru izlerle dolu... ikinci elde böyle kazasız, değişensiz ama yamuk kalması mı, yoksa sıfırlayıp satmak mı daha mantıklı sizce? aynı şekilde alıcılar da söylesin hangisini tercih ederler :) tam olarak satma fikrim yok henüz ama hani hangisi tercih sebebi anlamaya çalışıyorum...

Boyasız göçük düzeltme yapılamaz mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • serhatcn kullanıcısına yanıt
    ben de bilemedim, belki yapılabilir... sadece sol kapı, sol ön ve arka çamurluk(quarter-panel) düz... geri kalan her yer top top iz(ayrıca ön cam çatlak, arkada kanat çatlak)... hatta foto koyayım, benim halimden cz3'ü bu kadar sevenler anlar ancak...
     Mitsubishi Colt Takımı (<< Marjinal ama orijinal>>) Mitsubishi Colt Takımı (<< Marjinal ama orijinal>>) Mitsubishi Colt Takımı (<< Marjinal ama orijinal>>) Mitsubishi Colt Takımı (<< Marjinal ama orijinal>>) Mitsubishi Colt Takımı (<< Marjinal ama orijinal>>) Mitsubishi Colt Takımı (<< Marjinal ama orijinal>>)

• quote:

Orijinalden alıntı: Frank Drebin

bu konuda @Sadece Sürücü arkadaşım da çok dertli izmirde yaşıyor, czt yerine cz3 sahibi.

piyasada temiz czt bulmak samanlıkta iğne aramak gibi. aman czt sahiplerine söylemeyin bunu, olaki yazarsınız bir grupta filan hemen 10-15 czt'ci çıkar size karşı bir karalama kampanyasında bulunurlar. hiç gerek yok muhattap olmaya.

Doğrudur, bazı otomobiller için nedense kullanıcı grupları gerekli hassasiyeti gösterememekteler. Ben keyifli bir sürüş için aramaktayım aslında bu tip bir aracı. Fiyat aralığı ve bu fiyat aralığındaki performansı dikkatimi çekmişti.

Örneğin :https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-kucuk-canavar-210-beygir-son-fiyat-458150462/detay

İzmirde yaşıyorum. Bu aracın ilanını yeni gördüm. Gidip görmeye değer mi çok kararsızım. Sahibiyle de konuşmadım hala.

İlla CZT olsun da demiyorum ama CZT ve CZ3'lerin arka görünüşü çok hoşuma gitmekte. CZ3'ü de yarı otomatik olduğu için pek istemiyorum. Klasik 5 kapı modellerde de gördüğüm ilanlar var. Birisi de Denizli'de :https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-sahibinden-colt-306199492/detay/

Aracın sahibi kaput değişen, arka tampon boyalı yazmış. Tramer'de ise 400 küsür TL kayıt çıktığını söylüyor. Biraz şüpheli geldi durum bana, motor şasi no'dan expertizden çıkar birşeyler gibi geliyor :/

Diğeri de İzmir'den :https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-2008-model-temiz-colt-466741955/detay/

Son makyajlı kasa nispeten tercihim ama bu da uygun gibi duruyor. Forumdakilere genel sorum : sizce geneli itibariyle bakılabilecek araçlar mıdır?

Teşekkürler.

• MOTUL 8100 X-CESS 5W40 bu yağ bizim için uygunmu acaba yada ne tavsiye edersiniz
  • Geçmiş olsun hocam
  • Selam aracımı sattım ve yarı otomatik bir colt 1.3 veya 1.5 araç almayı planlıyorum.
    Ankaradan inşallah temiz bir araç bulabilirim.
  • kayabrt kullanıcısına yanıt
    Motor yağ konusundaki arkadaşlar motul 300v dışındakilerin çok da iyi olmadığını aynı fiyata daha iyi yağlar alınabileceğini 300v nin ise çok yüksek fiyatı olduğundan bu fiyata değmeyeceği gibi şeyler söyleniyor. Ben geçen bakımda mobil1 New Life 0w 40 kullandım bu sefer devamı lan fs 0w 40 kullanacağım lpg olmasa 5w 30 da kullanabilirdim. Sizin hangi yağı kullanacağınız bulunduğunuz bölgeye aracın km sine daha önceki kullanılan yağlara göre değişir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sabah aracımla kırmızı ışıkta dururken araç sirkelendi ve eps ışığı yandı direksiyon kaskatı oldu.. bir müddet bu şekilde gittim kenara aldım ve stop edip tekrar çalıştırdım sonra arıza ışığı söndü ve direksiyon hafifledi.. acaba bu sorunu yaşayan varmı daha önce. Araç 2012 model 25000km. de daha bu km de eps arızası normal mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayabrt -- 1 Ağustos 2017; 9:46:58 >
  • Merhabalar

Benim aklıma birşey takıldı şimdi ben 1.3 inform colt sahibiyim hoparlörü elim ile ölçtüm dışı 17cm olarak gözüküyor içi 16 cmdir diye düşünüyorum acaba tam bilginiz var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-Slim -- 1 Ağustos 2017; 10:11:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIR_Lama

garip bir soru sorayım ekibe... 2008 colt cz3'üm alındığından beri kaza görmemişdi... dünkü dolu sayesinde şuan her yanı yumru yumru izlerle dolu... ikinci elde böyle kazasız, değişensiz ama yamuk kalması mı, yoksa sıfırlayıp satmak mı daha mantıklı sizce? aynı şekilde alıcılar da söylesin hangisini tercih ederler :) tam olarak satma fikrim yok henüz ama hani hangisi tercih sebebi anlamaya çalışıyorum...

Eğer yakın zamanda satma düşüncen varsa böyle sat...

Alıcı uzun yıllar binecekse böyle alıp yaptırır kullanır. 2-3 yıl daha bineceğim diyorsan cam, spoiler gibi önemsiz yerleri yaptır. Göcükleri acele etme, kışa doğru bu adamların işleri azalacak boyasız olduğu kadar düzelttirirsin.

CZ3 sahibi olarak anlıyorum seni...

@jedaynayt
    Şu anda yurtdışındayım. 2ay sonra dönüyorum İzmire. Geldiğimde tanışıp CZ3'ümü inceleme fırsatın olabilir. Bende 2tane colt var. İlki 5kapı yeni kasa lpg'li, 75bin km-4yıldır bizde, son 1yıldır kardeşim kullanıyor. Ben de sadece kendim kullanmak için araba ararken çok seçeneğe baktım, hazır herşeyini biliyorum colt alayım dedim CZT'ler maalesef patlak. Milletin oyuncak gibi oynadığı czt'leri alıp onları pisliklerini temizlemek ne kadar mantıklı bilemedim, o yüzden güzel fiyata 2010 cz3 aldım en azından ufak tefek masraflarını görerek içime sinen bi araba oldu. 1yıldır bende pişman değilim Bazı gruplarda sık sık CZT sahipleri ile tartıştım. Temiz CZT yok dedin mi faça şahinciler gibi saldırıyorlar. Kedi ciğer muhabbeti yapıyorlar da senin attığın CZT'den daha pahalı benim CZ3

30bin TL civarına çıkabiliyorsan kesinlikle eski kasa colt bakma. yeni kasa coltu tavsiye ederim. İlla hızlı bi şey istiyorsan CZT yerine 1.5 eski kasa instyle paket arabalara bak. 110hp 6ileri yarı otomatik. AMT o kadar da kötü değil, manuel modu ve kullanımı ile keyiflidir. Ben sürerken yolcu olarak arabama bin anlarsın

Benim tavsiyem CZ3 yeni kasa veya 5kapı yeni kasa bir model al üzülmezsin. Feleğin çemberinden geçmiş CZT'leri alıp milletin pisliğini düzeltmekle uğraşma... 206 rc czt kazası diye youtube'a yazarsan nasıl bir süper zeka kullanıcı kitlesi olduğunu anlarsın...

@kayabrt, @serrikoc
    xcess 5w40'ı tavsiye ederim. gayet güzel yağ. Kalitesiz olduğunu kim söylemiş? 100-120TL civarında yüksek sıcaklığa dayanıklı ve testleri yapılmış tek yağ motul xcess. HTHS testi güzel sonuçlanmış bir yağ. HTHS önemli bir nokta ve alüminyum blok, yaz aylarında 40-45leri gören bi ülke olarak motorun optimum korumada kalması için iyi bir yağ. LPG'li coltlara önerebileceğim tek yağ ki lpgli olan coltumda bu yağı kullanıyorum. CZ3'ü de biraz performanslı kullandığım ve İzmirde yaşadığım için bunu kullanıyorum.
    Kim kalitesiz dedi merak ediyorum? Yağ dükkanı olan ve motul satmayan bi yer?

EPS için akü'yü kontrol ettirmeni tavsiye ederim. Akü zayıf olabilir...

@X-Slim
    13cm slim hoparlör var. Dışarıdan görüntü olarak büyük yapılmış o kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 1 Ağustos 2017; 10:20:27 >

• Sadece Sürücü kullanıcısına yanıt
    Hocam oysa dışardan ne kadar büyük 13cm mi isteksiz bir şekilde güldüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-Slim

13cm.
    Hocam yanlış anlaşılma olmasın ben araba donanımına güldüm o zaman ne gerek var o kadar büyük göstermeye

Bu arada çok iyi oldu hocam ben 16 cm felan diyordum birde büyük alıp gelse bir ton uğraşırdık ufak bir faciadan döndüm yardımınız için teşekkür ederim
  • quote:

Abi colt LPG yok bende ama sıkıntı çıkmaz sanırım bu yağı koysam.. Birde aracı servise gösterdim rot balans ayarı bozuk yaptır dedi.. ondan sonra tekrar yaparsa direksiyon kutusu değişecek dedi.. Bana ilginç geldi. Rot ayarı yaptım dediği gibi bozuk muş ama ondan mı değil mi belli değil şimdilik sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayabrt -- 1 Ağustos 2017; 13:12:21 >

üstad peki bu yol bilgisayarını kime yaptıracağız.. 150 tl verdim olmadı, başka bir yere yaptırmak istiyorum..

lehimleri yenilettim 100 tl, 3 gün çalıştı 4. gün önce derece sonra yakıt tüketimi ekranı gitti, saat resetlendi..
    tekrar gittim bir adet kondansatör değişti, eve geldim, ertesi gün yine derece gitti,diğer bilgiler de gider..

n'apcaz bu yol bilgisayarı işini??
  • quote:

Hocam yanlış anlaşılma olmasın ben araba donanımına güldüm o zaman ne gerek var o kadar büyük göstermeye

Bu arada çok iyi oldu hocam ben 16 cm felan diyordum birde büyük alıp gelse bir ton uğraşırdık ufak bir faciadan döndüm yardımınız için teşekkür ederim

Bütün b sınıfı böyle ki. 16cm hoparlörlü c sınıfı olur. 2017 poloda arkalardan doğru dürüst ses bile gelmiyor...
    Slim 13cm dikkatli olun bazı hoparlörlerin derinliği 5cm'den fazla. slim 4.5-5cm'den derin hoparlörlere bakmayın yuvaya oturmaz arkasında bariyer var.

@kayabrt
    km düşük ve lpg yok ise 5w30 mobil1 bile kullanabilirsiniz. Mobil1 konusunda uzman @serrikoc size yağın modelini söyleyecektir. motul tarafında 5w30 eco-nergy alabilirsiniz.

@turizmpsikoloğu
    JDM forumuna yazan siz miydiniz? Ekranı yaptırıp tekrar bozulunca coltunu satmaya kalkan...

evet benim de üstad, satmaya kalkmadım yahu..

sen sat bunu dedi ustanın çırağı :):)
  • 
Sayfa: önceki 629630631632633
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.