Şimdi Ara

Mitsubishi Colt Takımı (<< Marjinal ama orijinal>>) (628. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.955
Cevap
77
Favori
682.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 626627628629630
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Pardon hocam triger kayışi dediğin gibi ama bizinkilerde yok ondan içim rahat alirsam zincirli alırım artık öyle devam ederim :)

Yok hocam inan 2009 dan 2016 a kadar 135 bin km yol yaptık sadece 1 kere komple kayış değişimi 2 kere klima gazı değiştirdik 1 kerede buji şükür başka masraf olmadı:)
  •  Mitsubishi Colt Takımı (<< Marjinal ama orijinal>>)

buraya yakında gündüz farları da gelicek.. kırmızı şerit çektik şimdilik
  • Evet arka silecek kolu ucuza değişim yapan arıyorum. Yan sanayi 70 liralık kol hariç çıkmacı da olur bildiğiniz.
  • Herkese merhaba,

Colt için bakım zamanı geldi, genelde malzemeleri kendim alıp sanayide ustama yaptırıyorum.

Bir önceki bakımda polen ve hava filtresini BOSCH, yağ filtresini MANN almıştım. Birkaç yere sordum ancak bizim araca uygun modellerini bulamadım henüz. Yakın zamanda sarf malzemeleri alan var mı? Fiyat ve marka bilgisi verebilir misiniz?

Ayrıca 100bin bakımında fren hidroliği değiştirmeye gerek var mıdır? Periyodik bakım çizelgesinde geçiyor ama tam olarak bilmiyorum, sanırım ustalar pek uğraşmak istemediğinden gerek yok diyor.

Bilgilerinizi rica ederim.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi troostit -- 28 Mayıs 2017; 22:48:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ztalan

Evet arka silecek kolu ucuza değişim yapan arıyorum. Yan sanayi 70 liralık kol hariç çıkmacı da olur bildiğiniz.

Colt'ların silecekleri bu kadar pahalı mı ?
  • steven_stiffler kullanıcısına yanıt
    Silecek paleti olmayan kol için 190 lira, kapak için de 25 lira istiyor buradaki servis. Yan sanayi 70 lira ancak daha vidaya geçmiyor kol. Düzgün değil
  • ztalan kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Ben Clio'nun ucuzluğuna alışmışım, onun bile bazı parçaları çok pahalı oluyor. (Bir kaza yaptım, dikiz aynam uçtu. Orijinaline 900 lira istediler, gittim çıkmacıdan aradım :) 100 liraya yan sanayisini bulabildim )

Arabamı değiştirme arefesindeyim. Ama bizim oradaki insan azmanları sürekli araba çiziyor, silecek koparıyor. Sis far kapağımı çaldılar geçen, 40 liraya çift olarak alabildim. Colt zaten çoktandır istediğim araç, Swift de diğer alternatifim. Ama gözüken o ki bunların olası masrafları Clio'nun yanında can sıkıcı olacak.
  • steven_stiffler kullanıcısına yanıt
    O tip durum varsa kapalı garaj bulmak gerekir ama genelde mümkün olmaz. Clio dan geçmenizi tavsiye ederim şahsen ama yaşadığınız yer olmaz diyor 🤣
  • Selam bu hafta içinde 2012 model 1.3 İnvite araç alma arefesindeyim. Fiyat 37000 tl km 24000 km.. acaba fiyat bandı bu araç için iyi midir ben 2004 Focus hb. aracımı satıp hanım için bu aracı düşünüyorum memnun kalırmıyım..
  • kayabrt kullanıcısına yanıt
    Otomatikse alınır
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayabrt

Selam bu hafta içinde 2012 model 1.3 İnvite araç alma arefesindeyim. Fiyat 37000 tl km 24000 km.. acaba fiyat bandı bu araç için iyi midir ben 2004 Focus hb. aracımı satıp hanım için bu aracı düşünüyorum memnun kalırmıyım..

Bagaj konusunda Focus'tan sonra memnun etmez, arka koltuklar konfor açısından C segmenti araca göre haliyle kötü. Yol tutuşu konusunda da Focus kadarını beklemeyin ancak Colt yapısına göre oldukça iyi yol tutuyor. Diğer her konuda Focus 2004'ten üstündür, içiniz rahat olsun.

Ancak sonuçta bir C segmenti araçtan, B segmenti araca geçtiğinizi unutmayın.
  • İlginiz için teşekkür ederim. Saydıklarınızın hepsinin farkında ve bilincindeyim. Sadece hanım otomatik vites istediği için uygun ve kullanışlı olarak bu hoşuma gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayabrt

İlginiz için teşekkür ederim. Saydıklarınızın hepsinin farkında ve bilincindeyim. Sadece hanım otomatik vites istediği için uygun ve kullanışlı olarak bu hoşuma gitti.

Araç güzel, AMT şanzıman en güvenilir otomatik şanzımanlardan biri, sorunsuzluk açısından diyorum. Bendeki AMT değil ancak AMT kullanan arkadaşların genel kanısı bu yönde. Aracı aldıktan sonra muhakkak AMT nedir, nasıl kullanılır şeklinde youtube'daki videoları inceleyiniz.

Örneğin;

Ben 2006 Nissan Almera Tekna aracımı satıp 2011 (2012 trafiğe çıkışlı) Cleartec Colt aldım. Yani sizin gibi C'den B'ye geçtim, bagaj dışında çok memnunum =) Takıldığınız bir şey olursa yazın lütfen.

• Arkadaşlar acil tavsiyenize ihtiyacım var.

Forumdan gören arkadaşlar bilir, 2011 model 3 sene kullandığım Colt'umu sattım. Tekrar Colt almayı ciddi ciddi düşünüyorum.

2009 model 97.000 de dizel Colt buldum. 3 parça boyalı ve değişensiz deniyor. Sizce bu aracın ederi nedir ?

Daha önce kullandıgım 2011 model Colt gibi tok bir sürüş hissiyatı verir mi? Modelin ve makyajsız kasa olmasından sebep tereddütlerim var. Sizce bu araç alınır mı?

Aksi durumda 2012 model Manuel Elegance Colt düşünüyorum.
  • Yeni kasa kullanan birini eski kasa tadmin etmez.
    Ayrıca mercedes motoru olduğu için bizim benzinliler kadar sorunsuz değil.

hiç bulaşma 2011 invite al.
    Coltu niye sattın ki zaten Geri alacağın belli idi

İmkan varsa yeni kasa tercih etmen için nedenler:
    - eski kasada klima kompresörü kroniktir
    - ortadaki yol bilgisayarı ekranı bozulur
    - arka koltukların kızak mekanizması ses yapabilir
    - CC yok eski kasada. uzun yolda büyük bir konfor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 8 Haziran 2017; 12:22:51 >
  • İlk arabımızı alacağız arkadaşlar. Honda JAZZ düşünüyorduk temiz arabayı uygun fiyata bulamadık.
    Otomatik vites istiyoruz. 2005 modeli 20bin lira civarında bulduk. KMsi de düşük.
    Sizce ne yapmalı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EtYiyenBitki

İlk arabımızı alacağız arkadaşlar. Honda JAZZ düşünüyorduk temiz arabayı uygun fiyata bulamadık.
    Otomatik vites istiyoruz. 2005 modeli 20bin lira civarında bulduk. KMsi de düşük.
    Sizce ne yapmalı?

Merhaba;

Tam olarak anlamadım, 20.000 civarında km.'si düşük Jazz mı buldunuz? 2005 model pert kayıtlı Jazz'lar bile o fiyatlara gitmiyor, bir yanlışlık var.

Bir de hangi aracı kast ettiyseniz, ilanı, bilgileri vs. bunlar da varsa elinizde, daha net bir şeyler söylenebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GokhanGulAilesi

quote:

Orijinalden alıntı: EtYiyenBitki

İlk arabımızı alacağız arkadaşlar. Honda JAZZ düşünüyorduk temiz arabayı uygun fiyata bulamadık.
    Sizce ne yapmalı?

Merhaba;

Tam olarak anlamadım, 20.000 civarında km.'si düşük Jazz mı buldunuz? 2005 model pert kayıtlı Jazz'lar bile o fiyatlara gitmiyor, bir yanlışlık var.

Bir de hangi aracı kast ettiyseniz, ilanı, bilgileri vs. bunlar da varsa elinizde, daha net bir şeyler söylenebilir.

O araç gitti satıldı geç kaldık. Colttu.

Şimdi bu var:
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-83400-kmde-yakit-cimrisi-otomatik-447854136/detay

• Arkadaşlar Hepinize merhaba 2007 1,3 manuel colt ile aranıza katılmış bulunmaktayım :)buradaki yorumlar ve görüşler colt almam da büyük katkı sağladı.Bugün bakımlarını Uzman Japon Ergin Usta da yaptırdık onun ilgisine ve işçiliğine gerçekten çok teşekkür ederim herkese de öneririm ayrıca beni yönlendiren Kaan arkadaşımızada selamlarımı iletirim Ergin ustanın da slmı var kendisine :)) ufak tefek yapılması gerekenler var araçta eski kasaların kronik sorunu haline gelmiş klima şuan majör konu bizim için. Kısacası şu hali ile bile keyifle kullanmaktayım, almayı düşünen herkese tavsiye ediyorum.yakıt olarak mükemmel araç 55 tl lpg ile 258 km yol aldık şehir içinde daha ne olsun :) herkese kazasız belasız yolculuklar diliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: amonra06

Arkadaşlar Hepinize merhaba 2007 1,3 manuel colt ile aranıza katılmış bulunmaktayım :)buradaki yorumlar ve görüşler colt almam da büyük katkı sağladı.Bugün bakımlarını Uzman Japon Ergin Usta da yaptırdık onun ilgisine ve işçiliğine gerçekten çok teşekkür ederim herkese de öneririm ayrıca beni yönlendiren Kaan arkadaşımızada selamlarımı iletirim Ergin ustanın da slmı var kendisine :)) ufak tefek yapılması gerekenler var araçta eski kasaların kronik sorunu haline gelmiş klima şuan majör konu bizim için. Kısacası şu hali ile bile keyifle kullanmaktayım, almayı düşünen herkese tavsiye ediyorum.yakıt olarak mükemmel araç 55 tl lpg ile 258 km yol aldık şehir içinde daha ne olsun :) herkese kazasız belasız yolculuklar diliyorum...

Hayırlı olsun. Yardımcı olabildiysem ne mutlu :)

• 
Sayfa: önceki 626627628629630
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.