Şimdi Ara

Mitsubishi Colt Takımı (<< Marjinal ama orijinal>>) (621. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.955
Cevap
77
Favori
682.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 619620621622623
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçmiş olsun. Allah beterinden korusun.
  • Teşekkür ederim.

Pazartesi aracı teslim ediyorum. Bakalım ne kadar bir masraf çıkacak. Bu saatten sonra da satmak çok daha zor olacak. Sıfır araç fiyatları bu kadar uçmuş olmasa takas yoluyla bir değişiklik yapardım. Bundan sonrası nasip...

Yeni Mazda 3 çok hoş. Belki 2 veya 3 sene sonra artık 😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun hocam

• Dostlar, eski pikaçu kasa 1.3 invite colt var. Manuel vites, 106 binde,benzinli lpg yok. .Son derece temiz görünüyor. Değişen yok, 1 karış kapıda boya var o kadar. Sahibi 27.750 diyor son fiyata, Ne dersiniz bu fiyatı eder mi? Alınır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GingerBread -- 22 Mart 2017; 15:45:18 >
  • 2008 - 2009 modelse 27 verilir

• Sağolun hem genelden hem özelden fikir veren arkadaşlara.
    Daha düşük km ve yarı otomatiğini buldum. 27 ye verirse onu alacağım bakalım.
  • Arkadaşlar 2011 1.3 elegans yarı otomatik lerde hız sabitleme var mı? Direksiyon üzerinde sağda hız sabitleme düğmeleri var.

• Arkadaşlar yeni kasa km düşük yarı otomatik colt arıyoruz. Satmayı düşünen varsa benomle iletişime geçebilir

• https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-acilll-satilik-413216632/detay

Bu araç sizce nasıl fiyat vb.

• 2007 model 1.3 invite otomatik coltumu satmayı düşünüyorum. 231.500 km de olup hiç değişini yoktur. 3 parça yüzeysel boya vardır. Henüz ilana koymadım. İlgilenen varsa özel mesaj yoluyla iletişime geçebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leEco

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-acilll-satilik-413216632/detay

Bu araç sizce nasıl fiyat vb.

Hocam yazdıkları üsluba bakarak bu araca niyetlenmezdim ben. Kilometresi düşük sayılabilir ama hasar kaydı 2500 tl, normalde sorun etmem ama boyalı kısımları yazmış, anlaşılan bir araca arkadan vurmuşlar. Ön taraf işlem görmüş. Bence başka bir araca yönlenin

• quote:

Orijinalden alıntı: GingerBread

Dostlar, eski pikaçu kasa 1.3 invite colt var. Manuel vites, 106 binde,benzinli lpg yok. .Son derece temiz görünüyor. Değişen yok, 1 karış kapıda boya var o kadar. Sahibi 27.750 diyor son fiyata, Ne dersiniz bu fiyatı eder mi? Alınır mı?

Hocam bence verilir. Benim aracım eski kasa 2008 model cz3 invite amt yarı otomatik. 129 bin km'de. Sol kapı değişti. LPG yok. Satacak olsam 28 isterim

Ben biraz fazla gözümde büyütüyorum aracımı ama kullanırken verdiği hissiyatı fiyatının çok çok üstünde benim görüşüme göre. Çok seviyorum

• GingerBread kullanıcısına yanıt
    Manuel için o fiyat fazla bence eski kasada
  • Eski kasadan soğuttular açıkcası. Klima kompresör arızası falan varmış kronik olarak yaklaşık 2.000 TL masraf yapar denildi. Aracın bazı sorunları daha varmış uğraşırsın diyorlar. Biraz daha zorlayip bütçeyi olmadı otomatiğini alamasakta manuel yeni kasa bakacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GingerBread

Eski kasadan soğuttular açıkcası. Klima kompresör arızası falan varmış kronik olarak yaklaşık 2.000 TL masraf yapar denildi. Aracın bazı sorunları daha varmış uğraşırsın diyorlar. Biraz daha zorlayip bütçeyi olmadı otomatiğini alamasakta manuel yeni kasa bakacağım.

Bi tane gerzek oto ekpertiz firması colt hakkında atıp tutmuş kronik sorun diye...

Gelelim eski kasada neler sıkıntı:
    1. klima kompresörü, yan sanayisi de yok serviste dediğiniz gibi 2500lere filan mal oluyor.
    2. Yol bilgisayarı ekranı. Elektronikçide lehim ve kondasatör yenileme ile düzeliyor.
    3. Otomatik ise debriyaj motoru arızası yüksek ihtimal.

Bunlar dışında maddiyat ve fonksiyonellik olarak sıkıntı çıkarak kronik arızası yok. Bazı insanlar tutulmuyor diye atıp tutuyor araç hakkında.

basit diğer kronik sorunları ise:
    4. el freni düğmesi, yerinden fırlıyor derby ile yapıştırdın mı bi daha çıkmaz. kaybedersen 50-60tl(eski yeni bütün coltlarda oluyor)
    5. arka silecek kolunun vida kapağı. o da fırlayabiliyor. serviste 20-25tl fırlamasın diye ben yine yapıştırdım.

son 2 adım yapıştırıcılar ile çözülecek şeyler.

6. nadir de olsa kimi eski kasa coltlarda arka koltuk tertibatı ses yapabiliyormuş. montaj noktalarına yağ bant gibi ses alıcı şeyler uygulanarak çözülebiliyor.

yeni kasada ise amt olanlarda debriyaj motoru sıkıntı olabilir gibi. ama 1000tl tutarında ve şanzıman sökmeden debriyaj merkezi takar gibi değiştirildiği için ve sağladığı yakıt ekonomisi performans için dert olmaz her türlü kendini amorti ediyor. son sürüm yazılım yüklü araçlarda pek sıkıntı olduğunu da görmedim. bunu bilerek aldığın sürece sıkıntı yaşamazsın. 4yıla yakın/66bin km'dir amt yeni kasa kullanıyorum baskı balatayı da zamanında değiştirdim. debriyaj motorunda bir gariplik yok... araç 127bin kmde...

manuel yeni kasa alırsan 4. ve 5. maddedeki yapıştırma işlemleri dışında sorun yaşamazsın.

coltun sorunları abartılıyor. opel gibi olsa her yıl orasından burasında abudik gubidik şeyler bozulsa o zaman daha mı iyi olurdu? arkadaşım var astra h biniyor benim yaptığım yolun yarısını yaptı şimdiden masrafları benimkini geçti. en son gaz yemiyordu gaz pedalı beyni bozulmuş. astra h sorunları diye aratırsanız ansiklopediye sığacak bir sürü sorun çıkıyor.

• Kronik sorun olması için örneğin; benim ilk arabam olan Fabia gibi düzenli olarak ön cam takozunun kırılıp ön camın kırılması ya da direksiyon pompa sorunu ya da eski vw araçlar gibi gaz kelebeği sorununun tekrarlanması gerekli diye biliyorum.

Colt'un da kendine has sorunları var ama bunlar tekrar tekrar olan şeyler değil. Otomatik robot ve baskı balatanın değişmesi 10yıl / 100.000km gibi bir süre gerekli bu kadar zaman içinde düz vites araçlarda zaten baskı balata değiştireceksiniz hatta zincir yoksa triger kayışı değişimi de var, colt zincir kullanıyor bu arada.

Klima kompresörü için yazılan doğru ama geri kalan konular çok çok ciddi konular değil.

Benim eski kasada sevmediğim tek sorun süspansiyon sesi, bunun sebebi de kötü yalıtım, Colt'uma kendim yalıtım yaptım ama istediğim gibi bir sonuç elde edemedim, yeni kasanı biraz daha iyi olduğunu söylediler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arabayı bu sabah servise teslim ettim.

Çamurluğu düzeltmek için uğraşacaklar, tamponu Autoking'e yollacaklar.

Onarım bir veya bir buçuk haftayı bulacak dediler. Bagaj kapağı da ufak bir ezilmeden dolayı komple boyanacak..

Sanırım Colt'la 1 sene kadar daha devam ederim. Artık dizel otomatik C sınıf bir araç lazım. Mazda 3'ün fiyatlar çok uçuk. İkinci elin benzinli otomatik fiyatları dahi çok yüksek. Yeni Peugeot 308 aklıma yatıyor veya geniş hacim için Picasso da olabilir.
  • cave_mann kullanıcısına yanıt
    Hocam bende de önden tümseklerden geçerken lok lok sesler geliyor. Bahsettiğin bu mudur?

Yoksa rot kolları mefta mı oldu, hala alıp baktırıcam :)
  • Arkadaşlar 1 aydır düzgün bir müşteri çıkmadı, her satışta olduğu gibi pazarlık payı var ancak arayan ya ölücü ya geri dönmüyor.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-2008-lpgli-orijinal-sahibinden-colt-404062295/detay/

Aynı kriterleri filtrelediğimde ise 3 araç daha çıkıyor ve yine en düşük fiyatlısı benimki. Ayrıca diğerlerinin km si daha yüksek. Değişeni olan da var hasar kaydı olan da var.

• kışlıkları söktürdüm yazlıklara geçtim sabah.. çekiş arttı, yakıt tüketimi azaldı. kış lastiği kışın iyi, yazın kötü. mutlaka lastiklerinizi değiştirin..
  • 
Sayfa: önceki 619620621622623
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.