Şimdi Ara

Mitsubishi Colt AMT Vites Probleminin Çözümü Aslında çok basit olabilir (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
13.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • akraban arabada gündüz vites sorunu yaşadığını ekranda sadece 0 olduğunu yaklaşık 20 dakika uğraştığı halde arabayı hareket ettiremediğini söyleyince bu defa ben deneyeyim deyip az önce test ettim

vites sorunu olmadığı gibi arıza ışığıda yanmıyordu
    yolda ani hızlanma ve fren yaptım parkedip tekrar çalıştırdım yine sorun yoktu

sende bir cünupluk var deyip arabadaki sorunu bana bağlayan akrabam bile inanmadı bu duruma

zamanla parça alışması veya benzeri bir durum yaşanıp tanamen arızasıs olur diye düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok saçma düşünüyorsun insan değil bu bir makine zamanla iyileşme gibi bir durum söz konusu değil şuanda, aracı götürün yaptırın can taşıyorsunuz boru değil.
  • dün vitesler sorunsuzdu hatta bir ara yol bilgisayarı bile çalıştı
    ama parkedip 1 saat sonra tekrar çalıştırdığımda arıza ışığı yakmadığı halde vites sorunu yeniden başladı
    arabayı stop edip kontağı çıkardım
    frene sertleşinceye kadar pompaladım
    sonra tekrar çalıştırdım sorun düzelmişti ve bir daha sorun çıkarmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: BatuKır

dün vitesler sorunsuzdu hatta bir ara yol bilgisayarı bile çalıştı
    ama parkedip 1 saat sonra tekrar çalıştırdığımda arıza ışığı yakmadığı halde vites sorunu yeniden başladı
    arabayı stop edip kontağı çıkardım
    frene sertleşinceye kadar pompaladım
    sonra tekrar çalıştırdım sorun düzelmişti ve bir daha sorun çıkarmadı

Hacı aen arabayı yaptırdın mı da buraya dün biraz çalıştı bugün çalışmadı falan yazıyorsun ? Olmamış işte, fren müşüründen değilmiş ? Çözüm basit değilmiş ?

Benim Araçta sorun olunca da buraya konu açarım, dün bozuktu bugün de bozuk diye

• ugurozer U kullanıcısına yanıt
    Ilk defa boyle bi punto sikayeti duydum cok sasirdim

• sadri.abi kullanıcısına yanıt
    en azından artık sorun çıkarsada hemen arıza ışığı yanmıyor
    servisin tamiri için 500 lira istediği yol bilgisayarınında değişen fren müşürü sonrasında çalışmaya başlaması tesadüf olamaz

• geçen haftasonu ilk çalıştırmada sorunsuz araç geri vitese takıp manevra yaptıktan sonra yine sadece 2 ve 4 üncü vitesleri gördü
    kontsk kapatıp anahtarı çıkardım fren sertleşinceye kadar pompaladım
    tekrar takıp çalıştırdım ama düzelmedi

4 defa bu şekilde ısrar edince nihayet düzeldi ve yola devam ettim ama arıza ışığı yanmaya başladı
    birkaç gün sonra tekrar denediğimde arıza ışığıda sönmüştü

• bugün 2 km mesafedeki markete giderken sorun yoktu
    ama marketten çıktıktan daha önce hiç yapmadığı bir şekilde sadece 1 - 3 - 5 inci vitesleri gördü

• Konuyu hortlatmış olacağım belki ama bende kendi tecrübemden bahsedeyim. 2014 mayıs ayında 2005 colt amt 1.3 aldım. 145 bindeydi. Aracı aldıktan bir hafta sonra falan garip şekilde 0 hatası vermeye başladı. Özellikle geri viteste sık sık yapıyordu. Hatta bir keresinde önüm uçurum vaziyette aracı çalıştırdığımda geri vitese geçmedi araç. Boşa da alamıyordum. 1.viteste de sadece uçurumdan yuvarlanabilirdim
    Aracın tüm akü bağlantısını söküp bir müddet bekledikten sonra tekrar bağladığımda düzelmişti araç. Bir arkadaş tavsiyesiyle bujileri değiştirdim. Ne alakası var demeyin bende anlam veremedim ama nasıl olsa 15-20binde bir değiştireceğim ben bunu diye hemen değiştirdim. Ve sorun düzeldi. 2 yıldır aracı kullanıyorum. Aldığım hata bir elimin parmak sayısını geçmez.
    Kısaca bir örnek daha vereyim. Ortağımın Mitsubishi outlander 4x4 jipi 4 çeker moduna oksijen sensörü sebebiyle geçmiyordu. Ve bunu güney marmaradaki hiçbir usta çözemedi. Bu araçlar çok komplike. Bazen akıl sır ermiyor.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.