Şimdi Ara

mıtsubishi carisma nasıldır (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
105
Cevap
2
Favori
171.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mstfakgl

Selam Arkadaşlar,

Çok uzun zamandır istediğim bir arabaydır Carisma ve nihayet ekonomimi ayarlayıp alabildim.

İlk defa 2003 yılında kullandığım bu arabaya aşık olmuştum. 31.05.2012 tarihinde ise nihayet Carizma sahibi olabildim :) 1.8 GDIH aldım. Ortalama yakıt tüketimi 5.9 - 6.1 arası. Şehirler arasında ise hiç deneme fırsatım olmadı. Arabaya aşık olduğum için çok fazla bakmadım sağına soluna. Zaten satın aldığım adama da söyledim. Boya takıntım falan yok, motoru ve şanzımanı sağlam olsun gerisini ben zamanla hallettiririm dedim.

Şu anda bakıma soktum arabayı. Muhtemelen hafta sonuna kadar çıkar. Kız gibi gelecek, tüm bakımları yapılıp üstüne kuaföre sokacağım. Muhtemelen en az 10 sene kullanırım :)

Carismanın yeni modeli çıkmazsa tabi

Kesinlikle herkese tavsiye ederim.

kardeş güle güle kullan aracı kazasız belasız inşaallah
    biraz hort olacak ama
    bende 1.8 gdi avance alamyı dusunuyorum 2001 model ve 135binde araç 14bin tl istiyorlar
    araç hakikaten temiz duruyor
    hala aldıgın donem kadar memnun musun aractan
    ve yakıt ne kadar gıdıyor
    tesekkurler..

• quote:

Orijinalden alıntı: mrdemirel

quote:

Orijinalden alıntı: mstfakgl

Selam Arkadaşlar,

Çok uzun zamandır istediğim bir arabaydır Carisma ve nihayet ekonomimi ayarlayıp alabildim.

İlk defa 2003 yılında kullandığım bu arabaya aşık olmuştum. 31.05.2012 tarihinde ise nihayet Carizma sahibi olabildim :) 1.8 GDIH aldım. Ortalama yakıt tüketimi 5.9 - 6.1 arası. Şehirler arasında ise hiç deneme fırsatım olmadı. Arabaya aşık olduğum için çok fazla bakmadım sağına soluna. Zaten satın aldığım adama da söyledim. Boya takıntım falan yok, motoru ve şanzımanı sağlam olsun gerisini ben zamanla hallettiririm dedim.

Şu anda bakıma soktum arabayı. Muhtemelen hafta sonuna kadar çıkar. Kız gibi gelecek, tüm bakımları yapılıp üstüne kuaföre sokacağım. Muhtemelen en az 10 sene kullanırım :)

Carismanın yeni modeli çıkmazsa tabi

Kesinlikle herkese tavsiye ederim.

kardeş güle güle kullan aracı kazasız belasız inşaallah
    biraz hort olacak ama
    bende 1.8 gdi avance alamyı dusunuyorum 2001 model ve 135binde araç 14bin tl istiyorlar
    araç hakikaten temiz duruyor
    hala aldıgın donem kadar memnun musun aractan
    ve yakıt ne kadar gıdıyor
    tesekkurler..

Dostum, fiyat olarak yaz başı olması nedeniyle artış olması normal.

Araba konusunda ise kesinlikle tavsiye ederim. Şehir içinde (istanbul trafiğinde) biraz yakıyor. Ama uzun yolda kokluyor.

Motor konusunda ise şunu belirteyim. Üniversiteden ev arkadaşım da beğendi arabayı o yüzden aynısından aldı. 300.000 km de aldı ve inanılmaz memnun kaldı.

• bende 1999 model carizma buldum temiz 11 tl istedi sahibi 240 binde ama saglam ne dersiniz almalımıyım szice
  • merhaba arkadaşlar
    konu uzun süredir hareket görmemiş ben canlandırayım istedim
    öncelikle 2000 ve üstü temiz Carisma 1.6 Avance arıyorum bilgilerinize sunulur.
    ayrıca kullanan arkadaşlar aracın tüp lü halde çekişi seriliği ve şuanki fiyatlarla yakıt tüketimi konusunda bilgi verebilirse sevinirim
  • Avance değil de Comfort paket var bende. Şehir içi ortalama hız 20-30kmh arasında, 25-27 kuruş arasında yakıyor. Yaklaşık 72 liraya full doldurduğum depo ile 270km şehir içi yaptım.
    Yine full depo lpg ile Mersin-Kayseri arasını 381,2 km yaptı (Klima açık, bagaj ve arka koltuklar full dolu). Kayseri-Mersin dönüşte ise 411km yaptı (Yaklaşık 100km klima açıktı, bagaj ve arka koltuk full). Yani şehir dışı da 17-19 kuruş arası yakıyor. Ortalama hız 100'dü. Tüplü halde çekişte herhangi bir sorun yok ama klimayı son ayara açtığınızda çekişte düşme oluyor. Benzine geçtiğinizde o kadar farkettirmiyor ama lpg'de 5'den 4'ü vitese geçmişsiniz hissini uyandırıyor:) Tüketimi etkliliyor yani. Yokuş çıkarken hızı ayarlayıp girerseniz sorun yok. Ama bilmediğiniz bir yer ve yokuşa gereken hızda giremezseniz özellikle klima da açıksa 3. vitese kadar düşmeniz gerekebiliyor. Klima açık değilse sorun yok ama klima da farkını farkettiriyor.
    Kasanın ağırlığından sanırım kalkarken biranda fırlayamıyor ama kalktıktan sonra tutabilene aşk olsun, hızlanması ve hızı aldıktan sonraki çekişi gayet başarılı. Lpg ile 180'e çıktım, sıkıntı yoktu.

• iyimiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende carismalilar arasina katilmayi dusunuyorum ama tek kirkum yakiti 1.8 gdi 2000 model bir arac buldum 210 binde almayi dusunuyorum cok hosuma gidiyo gunumuz sarlarinda yakiti ortalama ne olur acaba. Ekranda gosteren 8 lt isi test surusunde

• Hocam GDI olan modelden uzak durun derim.bir sıkıntı olduğu zamanda parça çok problem çıkarıyor ve günümüzdeki benzin fiyatlarında ne yazıkki gereken cimriliği gösteremiyor.
    Ben 2003 den bugüne Carisma 1.6 99 GLX kullanıyorum maşallahı var.Satmayı düşünüyormuyum ? Asla. Kabortamda kazalardan dolayı sıkıntılar var ama çalışanı çok iyi.Şimdiye kadar ciddi bir problemlede karşılaşmadım.Direksiyon pompasını babam bozmuştu onu değiştirdim. 1 Kez baskı balata değişti.Aracı aldığımızda önceki sahibi ABS Ecu'yu bozmuş ve arıza ışığını söndürtmüş bunu yıllar sonra farkedip araç abs limi abs sizmi emin olamadık bir türlü çünki kabutu açınca sol tarafta beyin vardı.İnternetten 16 Euroya çıkma abs ecu alıp o problemide çözdüm.Rot,Rot başları ve burç gibi parçalar uzun vadede değişme gereği doğuran parçalar olduğu için onlar hem piyasada bulunabiliyor hemde abartıldığı kadar pahalı değiller.Mesela baskı balata bittiği zaman carisma adına değilde renault flash baskı balatası alırsınız fiyat yarı yarıya gelir.Mesela geçenlerde bir arkadaşın carisma aracının baskı balatasını değiştirdik.valeo marka carisma için olanı 320 lira falandı renault flash için olan ise valeo marka 140 liraya + sadece bilya farkı olduğu için 10 lirada bilya farkı ödedik 150 liraya almış olduk.Yani işinizi bilirseniz aracın bakımları hiçde kafa ağrıtıcı ve pahalı değildir.Bu arada aracım 240 bin Km'de. Başka sorularınız olursa araba üzerinde hakimiyetim iyidir sonuçta 11 yıldır kullanıyoruz.Buradan alıntı yaparak sorarsınız.
    Kolay gelsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgasubasi

Hocam GDI olan modelden uzak durun derim.bir sıkıntı olduğu zamanda parça çok problem çıkarıyor ve günümüzdeki benzin fiyatlarında ne yazıkki gereken cimriliği gösteremiyor.
    Ben 2003 den bugüne Carisma 1.6 99 GLX kullanıyorum maşallahı var.Satmayı düşünüyormuyum ? Asla. Kabortamda kazalardan dolayı sıkıntılar var ama çalışanı çok iyi.Şimdiye kadar ciddi bir problemlede karşılaşmadım.Direksiyon pompasını babam bozmuştu onu değiştirdim. 1 Kez baskı balata değişti.Aracı aldığımızda önceki sahibi ABS Ecu'yu bozmuş ve arıza ışığını söndürtmüş bunu yıllar sonra farkedip araç abs limi abs sizmi emin olamadık bir türlü çünki kabutu açınca sol tarafta beyin vardı.İnternetten 16 Euroya çıkma abs ecu alıp o problemide çözdüm.Rot,Rot başları ve burç gibi parçalar uzun vadede değişme gereği doğuran parçalar olduğu için onlar hem piyasada bulunabiliyor hemde abartıldığı kadar pahalı değiller.Mesela baskı balata bittiği zaman carisma adına değilde renault flash baskı balatası alırsınız fiyat yarı yarıya gelir.Mesela geçenlerde bir arkadaşın carisma aracının baskı balatasını değiştirdik.valeo marka carisma için olanı 320 lira falandı renault flash için olan ise valeo marka 140 liraya + sadece bilya farkı olduğu için 10 lirada bilya farkı ödedik 150 liraya almış olduk.Yani işinizi bilirseniz aracın bakımları hiçde kafa ağrıtıcı ve pahalı değildir.Bu arada aracım 240 bin Km'de. Başka sorularınız olursa araba üzerinde hakimiyetim iyidir sonuçta 11 yıldır kullanıyoruz.Buradan alıntı yaparak sorarsınız.
    Kolay gelsin...

Sizin Engin bilgi ve tecrübelerinize dayanarak birşey sormak istiyorum. 13500-14000 civarında param var ve otomatik vites bir carisma almak istiyorum. Sizce hangi model seçeneğine bakmalıyım ve bu paralara alınabilir mi? Teşekkürler.

• quote:

Hocam GDI olan modelden uzak durun derim.bir sıkıntı olduğu zamanda parça çok problem çıkarıyor ve günümüzdeki benzin fiyatlarında ne yazıkki gereken cimriliği gösteremiyor.
    Kolay gelsin...

Merhaba otomatik vites almayı düşünüyorum hangi versiyonu tercih etmeliyim bütçem maximum 14000 tl.

• quote:

Kolay gelsin...

hocam bende 12 bin 13 bin civarı bir araç arıyorum. fakat o fiyata ancak reno 19 vb geliyor. hem uygun he donanımlı hem kaliteli hemde yakıt tasaruflu sadece carizma yı buldum.
    1 soru. hangi modelini tavsiye ediyorsunuz
    2. soru. yakıt sarfiyatı nasıl
    3. soru güvenliği nasıl

• Slm. kardeş inan tam 3 ay carisma aradım özellikle. 12-13 carisma yok o fiyattaki araçlar talaşın ötesi. ilgilendiğin araç bir fiat yada renault değil onun için o rakamlardaki bir carisma seni sanayidekilerle akraba yapar:) iyi bir carisma 15 ila 18 arası değişiyor. ben 2000 model 1.6 comfort hb aldım 1 ay oldu fiyat 15 lira o kadar temiz bir araç aldığım halde 1000 lira masraf ettim 16250 liraya araç bana gelen fiyatı. Sana tavsiyem bu araçlar mekanik olsun aksesuar olsun parça fiyatları çok yüksek. alacağın carismaya ekspertiz yaptırmadan kesinlikle almayın. ama şu bi gerçek çok sağlam taş gibi arabadır carismalar bakımlı bir mitsubishi kaza yapmadığın sürece sana sanayinin yolunu unutturur. adı gibi çok karizmatiktir:) trafikte dikkat çekersin..

• mericok M kullanıcısına yanıt
    Hocam fiyatlar son zamanlarda biraz artmış tam bilgim yok ama o fiyat aralığında rahat bulunup alınabilecek 99 model GLX kasa 1.6 otomatik alınabilir.Biraz daha sabredip üzerine 500-600 daha koyabilirseniz ara sıra uygun fiyatlarda 2001 makyajlı kasanın avance ya da comfort olanının otomatiğini bulabilirsiniz.Benim gönlüm 2001 olan kasadan yana.Özellikle 4 teker disk olan modelleri başarılıdır. Carisma genel olarak frenleri zayıf olan bir araçtır, bu konuda 2001 model olan carismalar daha iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cahit108

quote:

Kolay gelsin...

hocam bende 12 bin 13 bin civarı bir araç arıyorum. fakat o fiyata ancak reno 19 vb geliyor. hem uygun he donanımlı hem kaliteli hemde yakıt tasaruflu sadece carizma yı buldum.
    1 soru. hangi modelini tavsiye ediyorsunuz
    2. soru. yakıt sarfiyatı nasıl
    3. soru güvenliği nasıl

1-Hocam o fiyatlarda 99 HB kasa 1.6 benzinli manuel vites alınabilir.2000-2001 model olupta fiyatları düşük seyredenlerin kesinlikle sahibinin söylemediği problemleri vardır.
    2-Ben aracın yakıtından memnunum.LPG de şehir içi 240-250 kuruş şehirler arası 215-225 kuruş arası değerler alıyorum. Lpg nin litre fiyatı 2.62
    3-Güvenliği bence çok iyi zaten volvo s40 ile aynı bantta üretildi.Kabortası falan taş gibidir.2005 de arabam yol kenarında park halindeyken arkadan renault 19 un modelini hatırlamadığım bir araç arkadan çarpmıştı ve arabayı çöpe atmışlardı.
    Ek
    -Bu fiyatlarda özellik olarak dolu dolu bir araçtır.
    -Frenleri aynı segmentteki araçlara göre biraz zayıf olup durma mesafesi uzundur.
    -Kolay kolay arıza yapmaz.Suyunu yağını yakıtını koyun kullanmaya devam edin.
    -Kronik sorunlarını okumuşsunuzdur.Cam açma kapama düğmeleri ve kalorifer petekleri çok hassastır malesef kullanmayı bilmeyenler tarafından biraz sert davranılınca pert ediyorlar.
    Bu bütçeye göre carismadan başka araç tavsiye etmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: mericok

quote:

Kolay gelsin...

Sizin Engin bilgi ve tecrübelerinize dayanarak birşey sormak istiyorum. 13500-14000 civarında param var ve otomatik vites bir carisma almak istiyorum. Sizce hangi model seçeneğine bakmalıyım ve bu paralara alınabilir mi? Teşekkürler.

Bi arabayla anlastık gdi 2000 model gorunurde bi sıkıntısı yok insaallah sonradan da cıkmaz ; cokbsıklıkla arac kullqnmıyorum ayda 300 km falan ama herkes 1.8 ve benzinli olunca uzak dur diyolar kmbde ortalama ne yakar acaba

• Arac 210 binde fiyat 11000 sadece gordugum koltuk dosemelwrı falan yıpranmıs biraz dolastık arabayla kasislerden bozuk yollarda falan denedık hiç ses falan yok acıkcası pek anlamam arabadan ama motor kısmında yag sızıntısı veya eksozda duman falan yok

• nusret_yildiz N kullanıcısına yanıt
    Hocam her ne kadar araç temiz ve uygun fiyatlı olsada ben tekrar söylüyorum GDI motorlu modeli tavsiye etmem.Günümüz akaryakıt fiyatlarında iddaa ettiği kadar cimri bir yakıtı yok.Şehir içinde çok cep yakar ve motor aksamında herhangi bir sıkıntı yarattığı zaman inanın parça bulmanız imkansıza yakın.
  • quote:

Hocam her ne kadar araç temiz ve uygun fiyatlı olsada ben tekrar söylüyorum GDI motorlu modeli tavsiye etmem.Günümüz akaryakıt fiyatlarında iddaa ettiği kadar cimri bir yakıtı yok.Şehir içinde çok cep yakar ve motor aksamında herhangi bir sıkıntı yarattığı zaman inanın parça bulmanız imkansıza yakın.

Bu gune kadarkı arastırmalarımda hep bana gdı motoru tavsiye ettiler carisma kullananlar simdi muallakta kaldım

• nusret_yildiz N kullanıcısına yanıt
    Yakın örnek bizim alt sokakta bir abimde gdi carisma vardı araçtanda çok memnundu.bana özenerek almıştı ama gdi olanını tabi.aracı yakıt sistemiyle alakalı bir sorun çıkardı sanırım araçta çift pompa varmış onla alakalı birşeydi.araştırdı etti kafayı yiyecekti yurt dışından zor gücele o parçayı getirtti ve aracı yaptırır yaptırmaz sattı çok uygun fiyata.ve forumda problem yaşayan birilerini daha görmüştüm.yok yani gerçekten gdı yı al diyenler sadece kulaktan dolma ve okudukları şeylere göremi cevap verenler yoksa gerçekten gdı araç sahibi olanlarmı onu merak ettim.

• Tahminen ne kadar yakar bi dusuncen varmı hocam 50 krs a kadar benim için normal

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.