Şimdi Ara

mıtsubishi carisma nasıldır

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
2
Favori
171.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar şu aralar 99 2000 arasıotmk full 11,50 12,50 arası düsünüyorum nasıl bir sorunla karsılaşırım bilmiyorum toyota olsa biliyorum şu anda 190d agır geliyo neyse carisma kullananlardan yardım istiyorum

• kullnıcısı değilim ama çok kaliteli bir araç olduğunu belirtebilirim.

volvo nun ülkemizde tutulmasını sağlayan bir önceki kasa s40 lar ile aynı araçtır.

yürüyeni, teknik aksamı bazı motorları (1.8 gdi) şasileri ortaktır.

üretildikleri yerde aynıdır. hollanda da nedcar tesislerinde üretilmektedirler.

bu soruyu mitsubishi takımına sorarsan daha iyi cevap alabilirsin.

hayırlı günler.
  • Gerçekten kaliteli güvenli güçlü bi araçtır...Tavsiye ederim...
  • bencede araç fiyatına göre kaliteli fakat benim korkum servis ve parça sıkıntısı olurdu
  • konu biraz eski ama yeni carisma sahibi olduğum için izlenimlerimi aktarayım dedim. almadıysanız belki bi fikir vermiş olurum.

aldığım araç carisma 1.6 16v comfort. yakıtı şehir içinde 10 litrenin altına düşebiliyor. oldukça rahat bir araç. ilk binenler kırmızı ışıkta araç stop etti sanıyorlar :) o bakımdan sessiz. yol bilgisayarı dahil her özellik var. bi hız sabitleyicileri yok sanırım mitsularda, o da olmayıversin. cd/ mp3 çalar yok. kendi ses sistemi yetersiz kalabilir.

fazla piyasası olmadığından ucuza bu kadar şahane bir arabayı ucuza alabiliyorsunuz. sürekli binecek için biçilmiş kaftan. alıp satan yanaşmaz bu arabaya
  • arkadaşım
    bende 2001 carisma hb avance var sana arabam olduğu için değil ama şu kadarını söyleyebilirim fiyatına göre alınabilecek en konforlu,donanımlı,güvenli ve sınıfının en sağlam arabalarından biridir.2006 yılından beri carisma kullanıyorum bu süre içerisinde sadece fren balataları eskidiği için arka balata değiştirdim (takımı 30 ytl)onun dışında hiç bir problemim olmadı(peryodik kontroller hariç)belki bazı arkadaşlar hadi yaa diyebilirler ama otobanda lpg ile 210 km hıza çıktım daha sonrasını zorlamadım ama inanıyorum ki kadranının hakkını verirdi(240 kadran)
    parçalarına gelince hiç te bilindiği gibi pahalı değil piyasada bol miktarda bulunuyor ve fiyat olarak ta bir opel,ford,honda vs.fiyatları neyse carismanında parçaları o kadar yani pahalı değil(şahin e göre bakarsan tabiki pahalı)
    sonuç olarak kesinlikle tavsiye ederim
    saygılarımla
  • quote:

Orjinalden alıntı: phokaia

belki bazı arkadaşlar hadi yaa diyebilirler ama otobanda lpg ile 210 km hıza çıktım daha sonrasını zorlamadım ama inanıyorum ki kadranının hakkını verirdi(240 kadran)

bendeki benzinli ve ist. - ank otobanında dibe yaklaştı kadran. ne titreme ne de kontrol güçlüğü hiçbirşey olmuoyr. yolun hakkını verir.

40 gün oldu alalı, hiçbir şekilde satmayı düşünmem. tam binilecek bir araç

katılıyorum kesinlikle fiyatı ve özelliklerine göre bedava denilecek türden
  • mitsubishi carisma ne kalite yönünden nede servis yönünden maalesef iyi değildir.parça fiyatları o kadar pahalıki elinde carisma olan arkadaşlar parçalayıp satsalar 2 katı fiyata satılır,
  • quote:

Orjinalden alıntı: alkanme

mitsubishi carisma ne kalite yönünden nede servis yönünden maalesef iyi değildir.parça fiyatları o kadar pahalıki elinde carisma olan arkadaşlar parçalayıp satsalar 2 katı fiyata satılır,

Kalite kısmı için birşey diyemeyeceğim, çünkü Carisma kullanıcısı olup olmadığını bilmiyorum. Bana göre yeterli.. Servis konusunda kesinlikle haklısın, ben bile bir ara parçalayıp satsam mı diye düşündüm servis parça fiyatları başımızı ağırttıktan sonra
  • quote:

Orjinalden alıntı: pasa71

mıtsubishi carisma nasıldır?

iyidir bence
  • quote:

mitsubishi carisma ne kalite yönünden nede servis yönünden maalesef iyi değildir.parça fiyatları o kadar pahalıki elinde carisma olan arkadaşlar parçalayıp satsalar 2 katı fiyata satılır,

arkadaşım neye istinaden böyle yazdığını bilmiyorum ama anladığım kadarı ile carisma kullanıcısı değilsin yada sendeki araç malesef problemliymiş
    kalite konusunda sana katılmıyorum bence fiyatına ve segmentine göre gayet kaliteli bir araç
    servis konusunda malesef haklısın servise girdiğinde yolunacak kaz gibi görüyorlar ama hangi markanın servisi müşterisini böyle görmüyorki ancak artık piyasada bütün parçaları bulabiliyorsun iyi birde tamircin varsa bu problemde ortadan kalkar
  • bizim 90 model lancer vardı,şuan amcamda 360 bim km de hala taş gibi.mitsubishi kalite olarak tartışılmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: phokaia

quote:

arkadaşım neye istinaden böyle yazdığını bilmiyorum ama anladığım kadarı ile carisma kullanıcısı değilsin yada sendeki araç malesef problemliymiş
    kalite konusunda sana katılmıyorum bence fiyatına ve segmentine göre gayet kaliteli bir araç
    servis konusunda malesef haklısın servise girdiğinde yolunacak kaz gibi görüyorlar ama hangi markanın servisi müşterisini böyle görmüyorki ancak artık piyasada bütün parçaları bulabiliyorsun iyi birde tamircin varsa bu problemde ortadan kalkar

carisma benim çalıştığım şirketin araçlarında biri kimse kullanmıyo kapalı garajda duruyo araç 2002 model 50,000 km. de geçen sene benzin otomatiğiyle bi problem yaşadık gdi bizimki 3,000 ytl istediler ufacık bi parçaya bizde çıkmacıdan 750 ytl ye aldık..gerçekten gdi olanlarmı bilmiyorum ama 3 sefer 95 oktan benzin al motor tekliyo,,ha bu arada bizim aldığımızda 97 oktan benzin yoktu piyasada.tabi bizdeki araçta problemli olabilir bilemiyorum.

• oktandan okdar farketmez sana 97 oktan diyo çok 95 oktan satmışlardır
  • arkadaşlar şimdi iyimi kotumu bu araba. gaporoyu verdim carisma 1.6 gl modelini 8000 ytl alıyorum 74000 km de fakat dış kasa yıpranmış durumda araç 2 sene yattıgını belirtti.masraf var ufak tefek işleri alayımmı cayayımmı ne dersiniz .yardım edin lütfen..
  • 1,6 larda bi sorun yaşıyacağını sanmıyorum aman ne alırsan al 1,8 gdi alma,,
    quote:

Orjinalden alıntı: bymami78

arkadaşlar şimdi iyimi kotumu bu araba. gaporoyu verdim carisma 1.6 gl modelini 8000 ytl alıyorum 74000 km de fakat dış kasa yıpranmış durumda araç 2 sene yattıgını belirtti.masraf var ufak tefek işleri alayımmı cayayımmı ne dersiniz .yardım edin lütfen..
  • 2000 model carisma 1.6 glx ederi nedir?
  • 13bin civarı eder.
    9 yıllık carisma 1,6 glx kullanıcısı olarak diyorumki ;
    carisma gerektiğinde az yakar
    carisma gerektiğinde çok kaçar :)
    yolda beni hiçbir rakibine karşı mahcup durumda bırakmadı. yakıt tüketimide uygundur eğer çok km yapılmıyorsa bence lpg taktırmaya gerek yok.
    sağlam arabalardır. temsa zamanında kendi kardeş markası ve yerli üretimi olan corolla'nın satışlarını kırmamak için carisma nın reklamını hakettiği kadar yapmadığından piyasada çok görülen bi araç olamadı carisma, bu yüzden maalesef 2. el piyasasında hakettiğini bulamıyor bu araçlar. ben sürekli periyodik bakımlarını hep aynı yetkili serviste yaptırdım ve tek bir sorunla bile karşılaşmadım bu güne kadar . içi gayet rahattır mesela bi mercedes-c sınıfı araçtan daha ferah olduğundan emin olabilirsiniz. model yükseltmek istiyorum artık fakat inanın arkadaşlar piyasadaki bu fiyatlara daha 95bin km deki aracımı satmaya gönlüm razı olmuyor.
    ancak 2.el carisma almayı düşünen arkadaşlar için pek bişey farketmiyor çünkü zaten makul fiyatlardan bu aracı satın alabiliyorsunuz.
    saygılar sevgiler.

• arkadaşlar slm,

bende carizma almayı düşünüyorum 1,6 otomatik ve lpg li almayı düşünüyorum.bu aracı kullanan var ise;lpg uyumu,yakıt tüketimi ve şanzıman la ilgili problem varmı bilgi verirse sevinirim.parça ve sağlamlık konusuna girmiyorum.parçaları çok rahat bir şekilde bulunuyor.yan sanayiide var ve fiyatlar gayet uygun.bahsettiğim konuda bilgi alabilirsem çok memnun olacağım.

tşkler

birde motor ömrü konusunda şunu sormak istiyorum araştırdıgım araçlar 100 bin ve 200 bin km aralığında 200 binde olanda var problem olurmu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: 3bindevir
    13bin civarı eder.

gönlünüzden geçeni değil piyasası nedir onu sormuştum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.