Şimdi Ara

Mitsubishi Attrage Kullanıcıları Buraya (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
13
Favori
16.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler periyodik bakim icin su filtre seti uygun mudur? Uygunsa hepimizin isine yarar

http://m.n11.com/mitsubishi-mirage-12-benzinli-80-hp59-kw-filtre-seti-P109796571

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet beyler (varsa bayanlar) *

2015 int. Plus cvt navi ile ben de aranıza katildim

• quote:

Orijinalden alıntı: metehan_bera

Evet beyler (varsa bayanlar) *

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Kocaeliden mi aldınız, son bir tane mavi 2015 model kalmıştı ellerinde.

Bu arada beyler yıllık bakımı sanayide yaptırdım 175 tl ye. Fiyata hava yağ polen filtresi ve yağ değişimi hepsi dahil. Yağ olarak da motul kullandım ki yetkili servis yağlarından kaliteli olduğuna eminim. Servis 550-600 civarı dedi bakım için ben de iyi günler deyip kapattım telefonu.
  • joeblacker J kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim tebriğiniz için.

Bu arada aracın garantisi devam ediyor mu? Ediyorsa dışarıda yapılan bakım garantiyi bozuyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metehan_bera -- 20 Mart 2017; 23:14:25 >
  • metehan_bera M kullanıcısına yanıt
    Bir sene kalmıştı garantisine, tabi garantiyi bozar ama ilk 3 veya 5 sene içinde arıza veren araç yüzdesi çok düşüktür çoğu da kullanım hatasındandır diye düşünüyorum. 10 yıldır araç kullanıyorum daha hiç garantilik durum yaşamadım. Kronik bir arıza genelde ilk sene kendini gösterir zaten. Servisler daha çok bakımdan kazandıklarından uydurdular bu garanti uzatma işini
  • yetkili serviste bakım için önce telefonda fiyat alın sonra gidince pazarlık yapın. Bir ikincisi ve en önemli olanıda mitsu bazen yılda 1 bazen 2 servis kampanyası yapar o tarihleri takip edin geçen sene 2010 model lancer bakımını 180 tl yaptırdım.
  • quote:

Hayirli olsun, siz whatsapp grubunda varmisiniz. Tanidik geldi nikiniz.

Gule gule kullanin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erginy15

İyiymiş. Teşekkürler.

Lastik seçiminde bu iki lastik te uyar mı acaba. Eğer sıkıntı olmaz ise ucuz olanı alacağım.
    Nokian 185/60 R15 88H XL Weatherproof Dört Mevsim 22/2016 180 TL
    Nokian 185/55 R15 82H Weatherproof Dört Mevsim 19/2016 210 TL

hocam bende kış lastiklerini çıkaracağım ancak nasıl bir lastik alayım diye düşünüyorum.
  • sevban41 S kullanıcısına yanıt
    Ben baya araştdım ve dört mevsim olan 60lık nokian aldım. Kış aylarında durma mesafesi, yol tutuşu, konforu, ıslak ve karlı zeminde çok iyiydi. Bakalım yazın nasıl olacak.

Birdaha alacak olsam araç farketmeksizin kesinlikle aynı markanın aynı tip lastiğini alırdım. Sadece bu sefer tam ölçüde olurdu. Soğuk havalarında etkisi ile 60lık almam yakıt tüketiminin 100km de yarım ila 1lt arasında bir artışına neden oldu.

• tasshelhoff kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

Bu arada araç üzerindeki orjinal lastikler, yazlık mı kıslık mı 4 mevsim mi?
  • Yazlik

• Bu aracı almayı çok istiyorum fakdat maltepe çizgi otomotivi aradığımda en son aracını geçen hafta sattığını ve bu aracın devamı olmadığını söyledi. Bu ikinci el piyasasını nasıl etkilert sizce.
  • Arkadaşlar yok mu yorum yapacak.
  • yasinege Y kullanıcısına yanıt
    Benim şahsi düşünceme göre:

Mevcut donanımla aracın devamının gelme ihtimali zayıftır.

Şu anki 52.500 TL fiyatı ile alıcı bulmakta zorlanan attrage, güncellenmiş fiyatı ile satılması çok zor.

Burada iki ihtimal var bence.

Ya Attrage getirilmeyecek ya da donanım seviyesi düşürülerek satışa sunulacak.

Ytd.

• quote:

Orijinalden alıntı: joeblacker

quote:

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Kocaeliden mi aldınız, son bir tane mavi 2015 model kalmıştı ellerinde.

Bu arada beyler yıllık bakımı sanayide yaptırdım 175 tl ye. Fiyata hava yağ polen filtresi ve yağ değişimi hepsi dahil. Yağ olarak da motul kullandım ki yetkili servis yağlarından kaliteli olduğuna eminim. Servis 550-600 civarı dedi bakım için ben de iyi günler deyip kapattım telefonu.

aracın garantisini bozuyor dışarda bakım. hem 5 yıl/100.000 km yi hem paslanmazlık garantisini... yılda bir kez servise uğramanız şart yoksa adam niye versin bukadar garantiyi

• quote:

Orijinalden alıntı: red_rebel_34

quote:

Orijinalden alıntı: joeblacker

quote:

aracın garantisini bozuyor dışarda bakım. hem 5 yıl/100.000 km yi hem paslanmazlık garantisini... yılda bir kez servise uğramanız şart yoksa adam niye versin bukadar garantiyi

2014 modeller 3 sene garanti veriyordu, ondan disarida yaptirdim bakimi. Ama 5 yil da olsa disarida yaptirirdim belki. Yetkili servisler abartmis iyice 550-600 istemek nedir yağ ve filtre degisimi alt tarafı.

• joeblacker J kullanıcısına yanıt
    sende haklısın tabi. ama işte heryerden bağlıyorlar bizi
  • hocam merhabalar mesajınız eski bilmiyorum artık kullanıyor musunuz attrageyi bende 2014 model aldım ancak araçtan bir uğultu geliyor üzerindeki kışlık last,kler sebeb,yledir dedim yazlık lastik taktık ancak ses kesilmedi sebebi ne olabilir acaba yardımcı olabilir misiniz?
  • hocam merhabalar mesajınız eski bilmiyorum artık kullanıyor musunuz attrageyi bende 2014 model aldım ancak araçtan bir uğultu geliyor üzerindeki kışlık last,kler sebeb,yledir dedim yazlık lastik taktık ancak ses kesilmedi sebebi ne olabilir acaba yardımcı olabilir misiniz?
  • 2015 model manuel attrage kullanıyordum aracı yeni sattım, uğultu dediğiniz ses aracın lastik sesidir büyük ihtimalle çünkü aracın ses izolasyonu çok kötü.
    Ayrıca araçla ilgili izlenimlerimi de yazayım.
    2015 1.2 Manuel Attrage
    Aracımı 2015 haziran da Şanlıurfa Alaaddin Çataltaş bayiinden 44 bine almıştım. (ASX ile birlikte iki araç aldık fiyat ondan dolayı) ve aracı 40 Bine bir arkadaşıma 20 bin kilometredeyken sattım. sattığımda hatasız boyasızdı.

+ Yakıt Tüketimi çok düşük. Şanlıurfa -Mersin arası ortalama 115 km hız ile 4.5 L/100km ortalama aldım. Aynı şekilde Şanlıurfa- Konya arası ortalama yakıt tüketimi 5.1 L/100km değerlere ulaştım. Şanlıurfa - İzmir arası bazen 160 lara çıkarak genel de 110 - 120 arası giderek 5.4 ortalama aldım.

+ Dönüş Çapı çok kısa yani araçla 5 metre mesafeden U dönüşü yapabiliyorsunuz. şehir içi kullanımı çok rahat ve kolay.

+ Yerden yüksekliği oldukça tatmin edici. 1 sene kadar köyde kullandım aracı, toros ve broadway in çıkamadığı yerlere çok rahat çıkıyor ve sürtme vs olmuyordu.

+ Dijital klima çok güzel ve homojen soğutma sağlıyor.

+ Vites geçişleri ve aracın ivmelenmesi çok güzel, aracı kullanırken zevk alacaksınız.

+ Bagaj hacmi çok iyi. şu anda 3 kasa Focus kullanıyorum. segment farkı olmasına rağmen Attrage nin bagajını arar oldum.

- yol tutuşu zayıf, viyadüklerden geçerken bile rüzgar vurduğu an aracı diğer şeride atıyordu.

- motor sesi özellikle 120 den sonra çok bağırıyor. kimileri 3 silindirli motorun sesini sevebilir, sevenler için + bir durum diyebiliriz.

- İzolasyon çok zayıf, 90 km hızdan sonra lastik sesi ve motor sesi çok rahatsız edebiliyor.

- Uzun yolda insanı biraz yoruyor. daha fazla güç istiyor insan fakat daha önce kullandığım 1.2 motorlu hyundai i20 ye göre hem daha güçlü hem de daha seri bir araç.

- İkinci el piyasası zayıf. satmakta zorlanabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.