Şimdi Ara

mitsubishi attrage 40 bin km kullanım raporu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
5
Favori
10.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2016 Mart'ında 2015 model 9000 km'de Attrage ile 11000 km'de Yaris arasında kaldım. Attrage 40, Yaris 50 bin liraydı. Yaris donanımsız, Attrage ise hem epey donanımlı hem de bagajı iki katıydı. 2. eli daha iyi diye gittik Yaris aldık.

Yaris bana hiç sorun çıkartmadı. Yıllık yağ değişimi ve bir kere balata değişimi ile bugün 48000 km'deyim.

Ama aklım Attrage'da kaldı. Ev aldığım için araba da değiştiremedim, ikinci elinin iyi olmasının anlamı kalmadı.

Sağlamlıkta benzerler ama bagajlı ve donanımlı bir arabaya binmek daha iyi olabilirdi.

Emeğinize sağlık. 80,000 raporunu da okuruz inşallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: golf2011

2016 Mart'ında 2015 model 9000 km'de Attrage ile 11000 km'de Yaris arasında kaldım. Attrage 40, Yaris 50 bin liraydı. Yaris donanımsız, Attrage ise hem epey donanımlı hem de bagajı iki katıydı. 2. eli daha iyi diye gittik Yaris aldık.

Yaris bana hiç sorun çıkartmadı. Yıllık yağ değişimi ve bir kere balata değişimi ile bugün 48000 km'deyim.

Ama aklım Attrage'da kaldı. Ev aldığım için araba da değiştiremedim, ikinci elinin iyi olmasının anlamı kalmadı.

Sağlamlıkta benzerler ama bagajlı ve donanımlı bir arabaya binmek daha iyi olabilirdi.

Emeğinize sağlık. 80,000 raporunu da okuruz inşallah.
    Temennileriniz icin tesekur ederim,

Hala yarisinizi attrage ile değiştirebilirsiniz attrage fiyatlari gene 50-55 bin tl arasinda.

• quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

Temennileriniz icin tesekur ederim,

Hala yarisinizi attrage ile değiştirebilirsiniz attrage fiyatlari gene 50-55 bin tl arasinda.

Alıntıları Göster
    Hocam attrage sahibi olmasam da incelemenizi dört gözle bekliyorum, umarım kısa zaman da şu anda ki km nizle ilgili inceleme yayınlarsınız, kazasız belasız inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

ne bitmez atrageymiş yolda bi tane yok millet hergün rapor yayınlıyo
    Allah tan yolda bi tane bile yok, ha bi kaç ay önce küçük oğlum baba bak bizim arabadan var diye eliyle işaret ettiydi, allahdan türkiyede tutulmuyor şükrolsun diyorum ben bu sayede 2015 mayıs trafiğe çıkışlı bi kaç özellik haricinde full olan bu arabayı, 2017 de 19bin kmde iken 39500 tl ye aldım şuan aynı model aynı motor aynı km de (şuan 32bin km deyim) ve aynı donanıma sahip eşdeğer herhangi marka en az 55-60bin tl.
    Nolur siz almayın tutulmasın, ki amerika da yok satıyor

• tekniker777 T kullanıcısına yanıt
    amerikada bu tenekeye kim biner hindistan felandır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akhenatonnn kullanıcısına yanıt
    amerika'da bu araç mirage g4 ismiyle satılıyor, hatchback olanı da (türkiye'de space star) mirage adıyla.

almanya'nın en ucuz sıfır arabası mirage idi hala öyle mi bilmiyorum.

en ucuz araba filan ama öyle dandirik hindistan arabalarıyla karıştırmayın, japon standartlarında bir ucuzluğu var. güvenlik donanımı yüksek seviye, donanım yüksek seviye... attrage sağlam bir arabadır, mitsubishi RISE gövde sistemini taşır... mekaniğe zaten girmiyorum motor mitsubishi şanzıman cvt... belki sadece yalıtım açısından biraz da konfor açısından zayıf olabilir o kadar....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

amerikada bu tenekeye kim biner hindistan felandır
    Gerçekten cok merak ediyorum siz hangi aracı kullanıyorsunuz, Mercedes, bmw, yada land cruiset vs.?

• Diyorum ya bu araba rahatsiz insan turnusolu,

adam sahibi degil, yuzde doksan gormemis, yuzde 100 binmemis ama kendine dert edinip milletin arabasina hakaret ediyor.

Attrage ile fiestanin iihs den aldigi puanlar ayni hala teneke meneke

Hayirli gunler

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

amerika'da bu araç mirage g4 ismiyle satılıyor, hatchback olanı da (türkiye'de space star) mirage adıyla.

almanya'nın en ucuz sıfır arabası mirage idi hala öyle mi bilmiyorum.

en ucuz araba filan ama öyle dandirik hindistan arabalarıyla karıştırmayın, japon standartlarında bir ucuzluğu var. güvenlik donanımı yüksek seviye, donanım yüksek seviye... attrage sağlam bir arabadır, mitsubishi RISE gövde sistemini taşır... mekaniğe zaten girmiyorum motor mitsubishi şanzıman cvt... belki sadece yalıtım açısından biraz da konfor açısından zayıf olabilir o kadar....
    Aynen doğru bi tespit, araçda lüks hiçbirşey yok, biz zaten öyle demiyoruz, 4 senedir ( ki 2 senesi bende gecti ) en ufak bi arıza vermedi, koltukları, konsolu kullanılan malzeme vs. Cok kaliteli mi? Hayır değil, orta sınıf bi araba, bu bütçeye bu donanıma göre alınacak en iyi ve sağlam araba, ben bu aracı 39500 tlye aldım, acaba aynı yaş km. Ve ozellik de bi araç ne kadar?
    Full donanım yahu, start stop bile var... Keşke diyorum otomatik vites alsaydım....
    Ama iyiki türkiyede tutulmadı bu... Yoksa bu fiyata hayatta alamazdım

• quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

Diyorum ya bu araba rahatsiz insan turnusolu,

adam sahibi degil, yuzde doksan gormemis, yuzde 100 binmemis ama kendine dert edinip milletin arabasina hakaret ediyor.

Attrage ile fiestanin iihs den aldigi puanlar ayni hala teneke meneke

Hayirli gunler
    Owwww üstad gelmil, doğru söze ne denir

türkiye'de tutan bir mitsubishi ben henüz görmedim

ben de asx kullanıyorum... inan bana ne qashqai ne de tiguan alayından daha kaliteli bir araç. hele qashqai tam bir balon. asx dünya'da yapılan neredeyse bütün testlerde eski kasa qashqai'yi (2007-2013) geçiyordu.. yeni kasa ile kıyaslamayacağım zira asx 2010 yılında çıkmış bir araba... biraz internette araştırma yapınca, 1.6 benzinli qq ile 1.6 asx arasındaki farkı, arazi yaklaşma uzaklaşma açılarını görebiliyorsunuz ve hepsinde asx qq'yu üzüyor...

hiç unutmuyorum yazlıkta bir komşumda renault kadjar var, geçen sene bizim sokağı kazmışlardı sokağa girerken kocaman bir yüksek kanalizasyon kapağının üzerinden geçiyordun. ben tek kişiydim asx'le üzerinden geçtim ufacık bile sürtmedi, arkamdan komşu yine tek kişiyken kadjar ile aynı yerden geçmeye bir çalıştı altından çaaaat diye bir ses.... demek ki her suv suv değilmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremy Klakson -- 4 Mayıs 2019; 12:27:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

türkiye'de tutan bir mitsubishi ben henüz görmedim

ben de asx kullanıyorum... inan bana ne qashqai ne de tiguan alayından daha kaliteli bir araç. hele qashqai tam bir balon. asx dünya'da yapılan neredeyse bütün testlerde eski kasa qashqai'yi (2007-2013) geçiyordu.. yeni kasa ile kıyaslamayacağım zira asx 2010 yılında çıkmış bir araba... biraz internette araştırma yapınca, 1.6 benzinli qq ile 1.6 asx arasındaki farkı, arazi yaklaşma uzaklaşma açılarını görebiliyorsunuz ve hepsinde asx qq'yu üzüyor...

hiç unutmuyorum yazlıkta bir komşumda renault kadjar var, geçen sene bizim sokağı kazmışlardı sokağa girerken kocaman bir yüksek kanalizasyon kapağının üzerinden geçiyordun. ben tek kişiydim asx'le üzerinden geçtim ufacık bile sürtmedi, arkamdan komşu yine tek kişiyken kadjar ile aynı yerden geçmeye bir çalıştı altından çaaaat diye bir ses.... demek ki her suv suv değilmiş
    Haklısınız, ama ben allah nasip ederse bundan sonra inşallah SUV - CROSS OVER tarzı bi araç ve özeklikle qashqai yada suzuki vitara düşünüyodum, bu sınıfın bir numarası qashqai diye biliyorum, ve ben 1.2 qashqai düşünüyorum, acaba asx in 1.2 si varmı, 1.6 daha önce corolla kullandım ve artık ufak hacimli araç almaya karar verdim, 1.6 cok yakıyor havası batsın
    Ne kadar zamandır kullanıyorsunuz, lpg varmı eksi artı yönleri nasıl, birde eclipse cıkto bu ara popüler ama fikrim yok hatta gecen servisde gördüm hurda indirimi kamanyası vardı sıfır eclipse 130 bin tl idi

asx, benim 1.3 colt aracımla neredeyse aynı yakıyor desem :) colt'la arasında maksimum 0.4 litre tüketim farkı var, ki bu araç colt'un iki katı büyüklüğünde bir suv olacak o kadar. şehir içi 800 km'lerde, şehir dışında ise bir depo ile 1200 km menzili gördüm geçen yaz, üstelik araçta 4 kişi klima açık ve dolu bir bagajla tatile gidip gelirken... asx'ten çok ama çok memnunum... internette araba kullanmayı bilmeyenler asx için 'çekmiyor, gitmiyor' diyorlar külliyen yalan. asx'in performansı gayet yeterli, hiç bir yokuşta dolu araçta bile çekmemezlik yaşamadım... devrini alınca uçuyor dersem yalan söylemiş olmam... turbo dizel gibi uçmaz tabii ki ama gayet yeterli...

1.2 qq alınabilecek en kötü qq'lardan birisidir. performansı aşırı zayıftır (0-100 13 saniyelerde) ve nissan'ların cvt'leri sorunlu. internette kullanıcıları kafalarını taşlara vuruyor.

vitara ile asx aynı sınıfta değil, vitara b-suv'dur ve rakibi asx değildir. vitara'nın rakibi duster'dır. ama vitara, b-suv sınıfının en kaliteli aracıdır orası ayrı dava. asx c-suv'un belki en kaliteli arabası olmayabilir ama en iyilerindendir.

asx tüpe uyumludur. sadece 100 bin km sonrası subap yenilemek lazım, çelik sübap takılacak. eclipse cross ise asx'ten çok daha iyidir ama bence s-awc dışındakileri almayın. boşuna para verirsiniz. eclipse cross asx'ten daha fazla yakıyor... ben asx'i benzinde kullanıyorum ve tüp takmayı düşünüyorum, ama sebebi benzin fiyatlarının pahalı olmasından. benzin biraz ucuzlasa aslında bu araba çok çok az yakıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremy Klakson -- 4 Mayıs 2019; 12:46:48 >

• bennett.antony B kullanıcısına yanıt
    Şu otomobil konusunda neden boş yazılar yazarsanız anlamak mümkün değil. Kullanan memnun size ne? Kullanıcı kullandığı süre boyunca yaşadıklarını yazmış fikir sormamıs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edirneli86 -- 4 Mayıs 2019; 13:55:3 >
  • Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgileri göz önünde bulunduracam, asx gercekten az mı yakıyor cok şaşırdım, tabiki kullanan bilir doğrudur öğrenmiş oldum, ama B-SUB, C-SUV inanın onu bilmiyodum, ozaman 1.2 qahqai yi eledim şimdiden aklıma yazdım, ama bu asx şehir dışı kaç litre ile 1000 km gitti, yani Deposu kaç litre ve şehir dışı ne yakıyor 5 - 6?
    Kullandığınız süre içinde ne masrafları yaptınız, arıza vs. Verdimi

• quote:

Orijinalden alıntı: edirneli86

Şu otomobil konusunda neden boş yazılar yazarsanız anlamak mümkün değil. Kullanan memnun size ne? Kullanıcı kullandığı süre boyunca yaşadıklarını yazmış fikir sormamıs.
    Eyvallah kardeşim, işte herkes böyle olsa yaşadığı artı ve eksileri yazsa ve isteyen özgür iradesi ile istediğini zaten alır...

• Mitsubishi sadece otomobil motoru yada araba üreten bi firma değil, mitsubishi ağır sanayi firması aynı zamanda benim daha önce çalıştığım atatürk barajından sonraki en büyük yatırım olan bi termik santralin türbin kısmını YAPAN
    mitsubishi attrage 40 bin km kullanım raporu ki devasa bi türbin vardı ve üzerinde mitsubishi yazıyodu, hatta mitsubishi suan dünyada 2-3 ülkenin yapabildiği 5. Nesil savaş uçağı yaptı yani bu uçağın motoru mitsubishi, şu yuzden yazdım bunları adamların mühendisliği üst düzey ve her sınıfa bütçeye uygun sağlam araçlar yapıyor lar SAĞLAM SAĞLAM SAĞLAM, ama gösteriş yok fiyaka yok sade tek düze ve SAĞLAMMMMM

• n0fx kullanıcısına yanıt
    Hayırdır adam diğerleri kötü mu demiş? Gözünle oku gözünle vw konusu ile karıştırdın galiba.

• quote:

Orijinalden alıntı: edirneli86

Hayırdır adam diğerleri kötü mu demiş? Gözünle oku gözünle vw konusu ile karıştırdın galiba.
    Bana mı diyosun

• Ben zaten size onay verdim üstadım, sizin yorumunuza beğeni yaptım hatta, yada bu foruma tam alışamadım 😀

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.