Şimdi Ara

MİTSUBİSHİ ATTRAGE 1.2 CVT SEDAN HAKKINDA HERŞEY; TESTLER, KULLANICI GÖRÜŞLERİ VB. (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.262
Cevap
38
Favori
130.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki

MİTSUBİSHİ ATTRAGE 1.2 CVT SEDAN HAKKINDA HERŞEY; TESTLER, KULLANICI GÖRÜŞLERİ VB.

(En Son Oy Tarihi: 16.11.2023)
Giriş
    A3 satıp attrage alan bir arkadaşımız var. Araba yadırgamdığını hatta çok memnun olduğunu her fırsatta ifade ediyor. A3 algı olarak attrage dan önde olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sürattrage

A3 satıp attrage alan bir arkadaşımız var. Araba yadırgamdığını hatta çok memnun olduğunu her fırsatta ifade ediyor. A3 algı olarak attrage dan önde olacaktır.

Ben satmak değil de daha çok hak ettiğini düşündüğüm için babama verip daha ekonomik tarafa oynamak istiyorum. Aklımda 208, ikinci el Lancer vb. araçlar var, attrage hakkında da bir fikir edinmek iyi olacaktır diye düşünüyorum
  • quote:

bu konu gitgide eğlenceli bir hal alıyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan8787

quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: soonkaya

benim sıkıntım sattığımda yaşayacağı değer kaybı.evleneceğim zaman fazla değer kaybetmeden satmak istiyorum. yoksa fiyat çok güzel gerçekten.

bu tür araçlar satarken çok üzer. fiat stilo beni üzdü ki bu çok feci üzer, öyle böyle değil. onun meraklıları vardı bari c sınıfı full araç diye. bunu kim alır? senede 150 tane satan bir araç. servisi de çok sıkıntı olur. anadoluda bir yerde bu araçla kaldığında kamyona yüklemek zorundasın. tamir şansın sıfır.

Beyinsis arkadaşım araştırdığında mitsubishi yetkili servisinin 50 ye yakın bir ilde yetkili servisi olduğunu göreceksin. Yani kamyona yüklemeden yetkili servise götürme şansın var. At çamuru izi kalsın yapmayalım. Sırf karalamak için Bilip bilmeden yazı yazıyorsunuz...

'' Bilmediğini bilmek en iyisidir. Bilmeyip de bildiğini sanmak tehlikeli bir hastalıktır.''

türkiye'de servisi yaygın iki marka vardır: tofaş ve reno. ford'un bile her yerde servisi yoktur. tofaş ve reno'nun her ilçede servisi vardır. 27 ilde servisi var ve istanbul-ankara dışında hep birer servis. kimsenin çamur mamur attığı falan yok, bence sen bir araştır. mitsubishi anadoluda arıza yaparsa net yolda kalırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeavyClocker

İstanbulda test sürüşü yapabileceğimiz bir yer var mı? Konu o kadar uzadı ki test sürüşüne gidesim geldi

Yaş 19, Bir problem çıkartırlar mı acaba?

19 yaşındakileri marketlerdeki kasiyerler bile ciddiye almaz. öyle bir sorun çıkabilir.
  • attrage arıza yapsa servis bulamazsın hadi servis buldun canter maraton prenses in yanından ayrılıp nasıl aracı göstericen ya

• quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

attrage arıza yapsa servis bulamazsın hadi servis buldun canter maraton prenses in yanından ayrılıp nasıl aracı göstericen ya

Tabi canim zaten biz servise gittigimizde cayci yagina bakiyor temizlikcide on takimlari kontrol ediyor. Bizede 2 anahtar veriyorlar sagini solunu sikistiriyoruz. 11 yildir mitsubishi servislerine gidiyorum gayet de memnunum.

Sakamisiniz nesiniz . kin dolu nefret dolu ve bilgisizce konusuyorsunuz.otobus servisleri ayri onu bile bilmiyorsunuz. Bir siz birde ikiziniz beyinsis arkadas.

Hala neden bu konuya yaziyorsunuz gereksiz konuyu uzatiyorsunuz anlamiyorum.kendinizi konuya girmeye mecbur mu hissediyorsunuz. Girmeyin arkadasim. Yada kendinize konu acin basligida " mitsubishiye olum" yada " kahrolsun mitsubishi" olsun sabahtan aksama kadar yalan yanlis markayi ve butun modellerini kotuleyin.beyinsis arkadasida yaniniza alin .

Kendinizi attrage ile de sinirlamayin bunun lanceri var outlanderi var pajerosu var l200 u var. Sovecek model cok.

Hayirli gunler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 5 Şubat 2017; 18:30:8 >
  • tasshelhoff kullanıcısına yanıt
    Bırakın hocam şunları kendi haline, cevap vermeyin, dolanır dolanır giderler.
  • tata lan bu. alınır mı berbat. gidin 2014-2015 ikinci el dizel megane alın bin basar. arabaya binmiş olursun bari
  • Aha bi tane daha geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

attrage arıza yapsa servis bulamazsın hadi servis buldun canter maraton prenses in yanından ayrılıp nasıl aracı göstericen ya

Tabi canim zaten biz servise gittigimizde cayci yagina bakiyor temizlikcide on takimlari kontrol ediyor. Bizede 2 anahtar veriyorlar sagini solunu sikistiriyoruz. 11 yildir mitsubishi servislerine gidiyorum gayet de memnunum.

Sakamisiniz nesiniz . kin dolu nefret dolu ve bilgisizce konusuyorsunuz.otobus servisleri ayri onu bile bilmiyorsunuz. Bir siz birde ikiziniz beyinsis arkadas.

Hala neden bu konuya yaziyorsunuz gereksiz konuyu uzatiyorsunuz anlamiyorum.kendinizi konuya girmeye mecbur mu hissediyorsunuz. Girmeyin arkadasim. Yada kendinize konu acin basligida " mitsubishiye olum" yada " kahrolsun mitsubishi" olsun sabahtan aksama kadar yalan yanlis markayi ve butun modellerini kotuleyin.beyinsis arkadasida yaniniza alin .

Kendinizi attrage ile de sinirlamayin bunun lanceri var outlanderi var pajerosu var l200 u var. Sovecek model cok.

Hayirli gunler.

siz yalan yanlış insanları yanlış yönlendiren bilgiler verdikçe mitsubishinin türkiyede klima markası olduğunu anlatacağıö

servise gittiğinizde avenue mi yoksa safir mi daha çok geliyor ?

• Bu konuyu açıldığı günden itibaren takip ederim,o dönem bir araç alma planim olduğu için bu modeli de konuya yapılan yorumlara istinaden gündemime almıştım.Şu an biraz ertelemek zorunda kaldım.

Öncelikle 33 yaşındayım ve ilk defa bir araba alma niyetine girdim,biraz eli ayağı düzgün km si düşük bir araç için ödenecek rakam 35-40 bin civarlarında.Etrafımda yaşanan örneklere istinaden ikinci el piyasasının ne kadar migde bulandırıcı olduğunu da gördüm.Bütçem en fazla 40 bin olabiliridi ki bu fiyata 2. El araç mı yoksa sıfır bi araç mı ikileminden sonra bütçeyi zorlayip max.50 bin civarında olan sıfır araçlara bakmaya başladım.Clio,ibiza ve attrage butceme uugun araçlar gibi duruyor.Şimdi bu konuya girip araçla ilgili kullanıcı deneyimlerinden faydalanayim diyorum bakıyorum servisteki otobüsler konuşuluyor,bi bakıyorum bu ne tipsiz araç yazıyor.Tasarım göreceli bi konu şahsi fikrim aklimdaki araçlar içerisinde tasarımı en zayıf olan Attrage.Ben bunu zaten gorunuyorum ve kafamdaki onceliklerden biri tasarım değil.2-3 senede bir gideceğim servisteki otobüste beni ilgilendirmiyor.Şuraya gerekli gereksiz şeyler yazilacagina aracı kötü bulan arkadaşlar teknik yorumlar yapsa bizde ciddi olarak bi degerlendirme kriteri olarak baksak konuya ne güzel olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: HeavyClocker

quote:

Ben satmak değil de daha çok hak ettiğini düşündüğüm için babama verip daha ekonomik tarafa oynamak istiyorum. Aklımda 208, ikinci el Lancer vb. araçlar var, attrage hakkında da bir fikir edinmek iyi olacaktır diye düşünüyorum

Ben A3'ümü satıp uygun fiyatlı bir araç bakıyordum,
    Daha sonra bu konuya denk gelip aracı artı ve eksileriyle değerlendirmeye aldım,
    Güzel bir araç denk getirip yapıştırdım :)
    Şimdi çok memnunum kullanımı eğlenceli ve önemlisi cvt şanzıman şehir içinde büyük nimet
    Muhtemelen bu aracı satmayıp evin ikinci aracı olarak kullanmayı planlıyoruz.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alaturkakafa

Merhabalar ben bu aracı almaya bayağı niyetlenmiştim 2 ay kadar önce (hala araç almadım) ve Ankara istanbul yolu bayiinde test sürüşüne çıktık. Araca bayii çalışanı dahil 4 kişi bindik klima açık bir test sürüşü yaptık. Ve araç yığılıyordu öyle böyle değil ama sağlam yığılıyordu (bu arada bayii çalışanları bu aracı günlük işleri içinde kullanıyorlarmış araç 30bin km.de idi belki çok hor kullandılar bilemiyorum, ancak 30binlede motor yığılmamalı diye düşünüyorum). Daha sonra test videolarını falanda izledim şehiriçi için uygun denilip duruyorlardı. O esnada ehliyetim yoktu kendim test edememiştim (yaşım 37 ancak ehliyetı 1 ay kadar önce aldım. Akabinde Adana'da yaşayan kayınçımı aradım (araç muayenede çalışıyordu) tanıdığı bildiği usta varsa sordurayım diye. Adanada bu araçtan 2 tane satılmış onlarda yeni olduğu için servise uğramamış bu nedenle bilgimiz net olarak yok dedi adana mitsubishi servis ile uğraşanlar. Bunun üzerine istanbul yetkili servisi aradı adanaki bu arkadaşlar. İstanbul yetkili bayiide aşağı yukarı sizin söylediğiniz şeyleri söyledi (araç fiyatına göre çok iyi, sorunsuz, vites iyi v.s.). Ancak uzun yola gelmez dedi. Ben bu aracı kullanan birini o dönem çok aradım ama çevremde bulamadım. Kısmetse birkaç ay içinde adana'ya taşınıyoruz ve ben aslen tokatlıyım (annem kardeşler orada).

Ezcümle sorum şu olacak. Madem aracı kullanıyorsunuz, bu aracın uzun yol performansı nedir. Diyelim kamyon, tır arkasında takıldınız ani ivmelenme veya hızlanma ile geçebiliyor musunuz. Çünkü uzun yolda helede adana-tokat yolunda bu durum çok önemli (en azından benim için öyle). Çünkü bunu yapamıyorsam sırf şehir içinde sürmek için araba alamam, haliyle durum böyle olunca 2. ele kayıyorum.

Şimdiden teşekkürler

uzun yolda markası ne olursa olsun b sınıfı araç yorar. merak ettim, baktım. gücü de torku da, hızlanması da düşük. ama tır sollanmayacak kadar değil. şahin'den 1 sn daha hızlıymış işte.

https://youtu.be/LRfT9sucIak

Videonun 7.30 dan sonrasini izleyin. Kagit uzerindeki degerlerden cok daha basarili bir motor.

Hayirli gunler.

video test izlemem hiçbir zaman. 25dk mı bir araba testine harcayamam. :)

ama hiçbir arabanın kağıt üstündeki değerlerinden daha başarılı olduğunu duymadım.

Bende hiçbir arabanın kağıt üstündeki değerlerin altında veriler verdiğini görmedim , bizim eski ford da fabrika verisi olarak max hız 190 dı , sonuç ; 200 yapıyordu

• Mean Streets kullanıcısına yanıt
    Hocam arabayı iki yıldır kullanıyorum. Şuan 62500 km ye yakın. Küsüratını tam hatırlamıyorum. Kendim test videosu bile çektim. Aşağıdaki linke tıklayıp izleyebilirsiniz. Orada hem artılarından hem eksilerinden bahsettim.

Şimdi bu arabanın kullanıcısı için dezavantajları nedir? derseniz şunları söylerim.
    1- Direksiyonda derinlik ayarı yok, uzun boylular alışmakta zorlanabilir. Ben 1.73 boyundayım ve sıkıntı yaşamaıyorum.
    2- Yol bilgisarı yetersiz. Anlık tüketim ortalama hız dış sıcaklık verilerini göstermiyor. Ben bir özel serviste dış sıcaklığı açtırdım. Ama anlık tüketim de olsa fena olmazdı.
    3- Bu kadar donanıma standart bir ön kol dayama ve sunroof iyi giderdi.

İkinci el zayıf konusuna tam olarak katılmıyorum. Temiz araçlar 1-2 hafta içinde satılıyor. İkinci el biraz kısmet işi biraz da arabanın temizliği ile ilgili. Ben çok temiz olmayan bir ladayı satılmaz dediğim fiyata 1 günde, focusu değerinin altında vererek 3 ayda sattım. Focus ladadan daha temizdi.
    Bu aracı alıp hemen satmayı düşünmüyorsanız ki; ayrılmak istemeyeceksiniz zaten, sizi üzecek bir araç değil. Türkiye şartlarında lpg takmadan binebileceğiniz nadir benzinli araçlardan biri. Üstelik 5 yıl garantili olacak aracınız.
    Şu ana kadar sadece balata ve filtre değiştirdim. Balatası serviste pahalı ama sanayide orjinal kadar kaliteli 50 tl ye balatası var.
    Bakımlar 20 bin km de ve 350 tl tutuyor.
    Yakıtı arabaya alıştığınız zaman 4.5- 5 litre civarında, hadi alışamadınız max 6-6.5 lt civarında oluyor.
    Focus kullanan biri olarak yazıyorum, kesinlikle başarılı. Sümbül-c elise gibi araçlarla kıyas yapmak attrage a hakaret olur.
    Çekiş olarak Bolu dağına 140 km hızla tırmandığını söylemem yeterli olur sanırım. Motor gücü ve torku kağıt üzerinde buradaki çok bilen arkadaşlara az gelse de kg başına düşen beygir ve torku hesaplarlarsa c sınıfı araçların 1.6 motorlarına yakın değerler göreceklerdir.

Boş boş karalama yapacak arkadaşlar gitsin başka yerde eğlensin. Yapıcı eleştirilere ve teknik sorularınıza cevap verilir. İstediğinizi sorabilirsiniz.
  • Yukarıdaki mesaja test linkini yazmayı unutmuşum.
    https://www.youtube.com/watch?v=j2uE-R72DJM
  • sürattrage S kullanıcısına yanıt
    Video için elinize sağlık,gayet detaylı eksileri ve artıları konusunda bilgilendirme yapmışsınız.Konuyu takip etmeye devam ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: WindowsUzmanı

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alaturkakafa

Merhabalar ben bu aracı almaya bayağı niyetlenmiştim 2 ay kadar önce (hala araç almadım) ve Ankara istanbul yolu bayiinde test sürüşüne çıktık. Araca bayii çalışanı dahil 4 kişi bindik klima açık bir test sürüşü yaptık. Ve araç yığılıyordu öyle böyle değil ama sağlam yığılıyordu (bu arada bayii çalışanları bu aracı günlük işleri içinde kullanıyorlarmış araç 30bin km.de idi belki çok hor kullandılar bilemiyorum, ancak 30binlede motor yığılmamalı diye düşünüyorum). Daha sonra test videolarını falanda izledim şehiriçi için uygun denilip duruyorlardı. O esnada ehliyetim yoktu kendim test edememiştim (yaşım 37 ancak ehliyetı 1 ay kadar önce aldım. Akabinde Adana'da yaşayan kayınçımı aradım (araç muayenede çalışıyordu) tanıdığı bildiği usta varsa sordurayım diye. Adanada bu araçtan 2 tane satılmış onlarda yeni olduğu için servise uğramamış bu nedenle bilgimiz net olarak yok dedi adana mitsubishi servis ile uğraşanlar. Bunun üzerine istanbul yetkili servisi aradı adanaki bu arkadaşlar. İstanbul yetkili bayiide aşağı yukarı sizin söylediğiniz şeyleri söyledi (araç fiyatına göre çok iyi, sorunsuz, vites iyi v.s.). Ancak uzun yola gelmez dedi. Ben bu aracı kullanan birini o dönem çok aradım ama çevremde bulamadım. Kısmetse birkaç ay içinde adana'ya taşınıyoruz ve ben aslen tokatlıyım (annem kardeşler orada).

Ezcümle sorum şu olacak. Madem aracı kullanıyorsunuz, bu aracın uzun yol performansı nedir. Diyelim kamyon, tır arkasında takıldınız ani ivmelenme veya hızlanma ile geçebiliyor musunuz. Çünkü uzun yolda helede adana-tokat yolunda bu durum çok önemli (en azından benim için öyle). Çünkü bunu yapamıyorsam sırf şehir içinde sürmek için araba alamam, haliyle durum böyle olunca 2. ele kayıyorum.

Şimdiden teşekkürler

uzun yolda markası ne olursa olsun b sınıfı araç yorar. merak ettim, baktım. gücü de torku da, hızlanması da düşük. ama tır sollanmayacak kadar değil. şahin'den 1 sn daha hızlıymış işte.

https://youtu.be/LRfT9sucIak

Videonun 7.30 dan sonrasini izleyin. Kagit uzerindeki degerlerden cok daha basarili bir motor.

Hayirli gunler.

video test izlemem hiçbir zaman. 25dk mı bir araba testine harcayamam. :)

ama hiçbir arabanın kağıt üstündeki değerlerinden daha başarılı olduğunu duymadım.

Bende hiçbir arabanın kağıt üstündeki değerlerin altında veriler verdiğini görmedim , bizim eski ford da fabrika verisi olarak max hız 190 dı , sonuç ; 200 yapıyordu

onun sebebi tüm üreticilerin araba hızlandıkça göstergeyi olduğun hızdan git gide daha da farklı bir şekilde ayarlaması. sürücülerin tehlikeli sürmesini engellemek için yapılan standart bir uygulama bu. eğer ki aracının son hızı 190 ise bu özel pistlerde özel sürücülerle elde edilmiş bir hız ki. düz yolda senin bunu yapman imkansız.
  • Attrage'ın tipini beğenmeyenler için Space Star öneriyorum.
    http://www.mitsubishi-motors.com.tr/yeni-space-star buradan inceleyebilirsiniz. Tabi fiyat farklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyhgalip

Attrage'ın tipini beğenmeyenler için Space Star öneriyorum.
    http://www.mitsubishi-motors.com.tr/yeni-space-star buradan inceleyebilirsiniz. Tabi fiyat farklı.

araçta attrage donanımlarına ek olarak standart bi xenon mevcut.

bu sınıfta opsiyon olarak bile bi-xenon veren kaç model var acaba

space star standart veriyor.

fiyatı biraz pahalı ama donanım olarak oldukça tatminkar.

hayırlı günler.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.