Şimdi Ara

(MİT TIRLARI) ENİS BERBEROĞLU 25 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
525
Cevap
2
Favori
33.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
365 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aerosoldreams

quote:

Orijinalden alıntı: cenup

quote:

CHP'nin Atatürk'ten sonra bu ülke adına ne faydası olmuş ki şimdi olsun?

1947'de İnönü ülkenin geleceğini, askeri sanayisini Marshall yardımları ile ABD'nin insafına bıraktı.

Muhalafet koltuğunda ise yine kendine yakışanı yapıyor.

Yazıklar olsun.

marshall yardımı kullanan menderes
    nato'ya askeri peşkeş çeken menderes

saçma sapan yorum yapma cahil

Cahil cesareti bu olsa gerek. Okuma yok, araştırma yok, görsen ortalıkta "ben entelektüelim" diye hava basar.

Marshall yardımları 1947'de İsmet İnönü CHP'si döneminde kabul edilmiş olup 3 parça halinde alınmıştır. (1947-48, 1948-49, 1949-50). Menderes bu yardımların son etabı alınırken iktidar olmuştur.

Ve yine Truman Doktrini kapsamındaki ABD yardımları yine İsmet İnönü CHP'si döneminde alınmıştır.

Bu yardımlar özellikle Atatürk döneminde bin bir güçlükte canlandırılan Türk Savunma sanayisin, ABD'nin insafına terk edilmesine neden olmuştur.

Menderes'in iktidar olduğu dönemde İnönü'nün çizgisinden çıktığı da söylenemez. İkisi de ağır Amerikan'cıydı.

http://ataturkilkeleri.istanbul.edu.tr/wp-content/uploads/2013/03/ydta-09-malkoc.pdf

Not: Bu arada Marshall yardımlarının Menderes'li Demokrat Parti döneminde kabul edildiğine dair resmi bir kaynak paylaşırsan kendimi sınırsız çizerim.

Eğer paylaşamazsan sen de kendini sınırsız uzaklaştıracak mısın? Yerse tabi...

bak yukarıda ne demişim kullanan menderesti.
    Nato'ya askerini peşkeş çekende.

chp döneminde alınan marshal yardımı hortumlandı galiba
    hazine nedir bilmiyorsun tabii

sahi adnan menderes hangi partidendi ?

bana neyi anlatmaya çalışıyorsun ?
    menderes'in abd kuklası olmadığını mı ?

sen en iyisi mi kumda oyna

• quote:

Orijinalden alıntı: black modern

Kaynak kim eminalp malkoç'un g0tu aynı zamanda adnan menderesin 1950-1960 başbakanı oldugunu ve marshall planını hükümette en çok savunanlardan biri oldugunu bilmeden atlama la saga sola kara cahil ayrıca darbe hükümetinin kendisine yönelttigi suçlamalarıda bir incele.

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Adnan_Mendereshttps://tr.m.wikipedia.org/wiki/Marshall_Planı

Ayrıca ismet inönü döneminde 2. Dünya savaşı ve natoya katılarak batı blogunda oldugun kesinleştirilmiş ve truman doktrinine dahil olmak kaçınılmaz olmuştu araştırmacı tarihci olayları günümüze göre degil yaşanılan döneme göre ele alır ayrıca marshall yardımının parasal olarak en fazla alındıgı yıl adnan menderesin başbakanlıga geldigi 1950-1951 yıllarında olmuştur.

ismet inönü ve 2. Dünya savaşı sonrası ismet inönünün cumhurbaşkanlıgı: II. Dünya Savaşı'nın hemen ardından, gerek uluslararası siyasetteki gelişmeler, gerekse ülke içindeki yeni oluşumlar rejimin genel niteliğinde önemli değişiklikleri gündeme getirdi. Savaşın galiplerinden olan Sovyetler Birliği'nin lideri Josef Stalin'in Türkiye'den Kars, Ardahan, Artvin ve Sarıkamış'ı istemesi, Türkiye'yi, savaşın diğer galipleri ABD ve Birleşik Krallık ile daha yakın ilişkilere mecbur etti. Bu propagandanın Türk kamuoyunu NATO saflarına katılmaya ikna etmek için düzenlenmiş bir ABD siyasal operasyonu olduğunu iddia etseler de [kaynak belirtilmeli] askeri ve ekonomik destek vermeye hazır olduğunu belirten ABD, Truman Doktrini ile öngördüğü yardımın karşılığında Türkiye'de serbest seçimlere dayanan demokrasi düzeninin yerleştirilmesini ve "Milli Şef"lik, "5 yıllık kalkınma planları", Köy Enstitüleri gibi Sovyetler Birliği benzeri uygulamaların kaldırılmasını talep etti.[22]

1945 yılında kurulan Millî Kalkınma Partisi'nden sonra 1946 yılında kurulan Demokrat Parti (DP) ile çetin bir seçim yarışına girdi. 1946 yılında yapılan ilk çok partili seçimde "açık oy, gizli tasnif" metodu kullanıldı ve CHP bu seçimlerde iktidarını devam ettirdi. Ancak seçimlerde kullanılan sistem yüzünden seçimlerin bir şekilde şaibeli olduğu iddia edilmektedir.[kaynak belirtilmeli] Tek başına iktidarda bulunduğu 1938-1950 döneminde Türkiye ekonomisi ortalama yıllık %1.8 oranında büyüdü.

14 Mayıs 1950 genel seçimlerinde CHP %40, DP ise %52 oy aldı. Bunun üzerine CHP iktidarı DP'ye bırakırken, İsmet İnönü de cumhurbaşkanlığından ayrıldı ve ana muhalefet partisi genel başkanı olarak siyasal yaşamını sürdürdü. On yıllık muhalefet döneminde, 1954 ve 1957 seçimlerini de kaybetmesine karşın partisinin başında kaldı ve iktidarın siyasal baskılarına rağmen, CHP'nin yeniden güçlenmesine katkıda bulundu.

Sana Marshall yardımlarının 1947'de CHP'li İsmet Bey döneminde kabul edildiğini ve alınmaya başlandığı ile ilgili istemediğin kadar resmî ve akademik kaynak gösterebilirim.

Burada Menderes'i savunduğum tek bir cümle yok. İnönü de Menderes te ağır Amerikancıdır.

Eğer Menderes'li DP iktidar olmayıp tek parti İnönü CHP'si yola devam etseydi çok mu farklı olacaktı?

1944'te Nuri Demirağ'ın uçak fabrikasını, gök okulunu kapatıp arazilerini istimlak eden İnönü neyi hedeflemişti? Bu ülkenin menfaatine miydi?

Sen şu yorumunla tamamen konudan konuya atlamışsın. Boş boş zırvalamışsın.

Kaynak göster diyorum kaynak? Resmî veya akademik kaynak...

Ne güzel iş be tüm ihaleyi Menderes'e kitleyin, İsmet İnönü melek olsun!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

CHP'nin Atatürk'ten sonra bu ülke adına ne faydası olmuş ki şimdi olsun?

1947'de İnönü ülkenin geleceğini, askeri sanayisini Marshall yardımları ile ABD'nin insafına bıraktı.

Muhalafet koltuğunda ise yine kendine yakışanı yapıyor.

Yazıklar olsun.

marshall yardımı kullanan menderes
    nato'ya askeri peşkeş çeken menderes

saçma sapan yorum yapma cahil

Cahil cesareti bu olsa gerek. Okuma yok, araştırma yok, görsen ortalıkta "ben entelektüelim" diye hava basar.

Marshall yardımları 1947'de İsmet İnönü CHP'si döneminde kabul edilmiş olup 3 parça halinde alınmıştır. (1947-48, 1948-49, 1949-50). Menderes bu yardımların son etabı alınırken iktidar olmuştur.

Ve yine Truman Doktrini kapsamındaki ABD yardımları yine İsmet İnönü CHP'si döneminde alınmıştır.

Bu yardımlar özellikle Atatürk döneminde bin bir güçlükte canlandırılan Türk Savunma sanayisin, ABD'nin insafına terk edilmesine neden olmuştur.

Menderes'in iktidar olduğu dönemde İnönü'nün çizgisinden çıktığı da söylenemez. İkisi de ağır Amerikan'cıydı.

http://ataturkilkeleri.istanbul.edu.tr/wp-content/uploads/2013/03/ydta-09-malkoc.pdf

Not: Bu arada Marshall yardımlarının Menderes'li Demokrat Parti döneminde kabul edildiğine dair resmi bir kaynak paylaşırsan kendimi sınırsız çizerim.

Eğer paylaşamazsan sen de kendini sınırsız uzaklaştıracak mısın? Yerse tabi...

bak yukarıda ne demişim kullanan menderesti.
    Nato'ya askerini peşkeş çekende.

chp döneminde alınan marshal yardımı hortumlandı galiba
    hazine nedir bilmiyorsun tabii

sahi adnan menderes hangi partidendi ?

bana neyi anlatmaya çalışıyorsun ?
    menderes'in abd kuklası olmadığını mı ?

sen en iyisi mi kumda oyna

Ya o kadar boş konuşuyorsun ki Menderes'i savunduğum tek bir cümlem yok. Konuyu saptırma.

Marshall yardımları eğer tek parti CHP iktidarı yola devam etseydi çok mu farklı olacaktı?

ABD'den hibe silahlar alınmaya devam etmeyecek miydi?

Adamların "siz üretmeyin biz size verelim" teklifine "hayır" mı denecekti?

Avatarımdaki güldürmekten ziyade seni olsa olsa kudurtmuştur!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aerosoldreams -- 19 Haziran 2017; 21:45:24 >

• aerosoldreams kullanıcısına yanıt
    ben diyorum ki marshall yardımının en büyük 2 kısmı menderes zamanında alınmıştır istersen aç bak vikiden ismet inönü zamanında 28 milyon dolar alınmış adnan menderes geldiği yıl 56 milyon dolar ve takip eden yılda 50 milyon dolar yardım alınmış diyorum adnan menderese yöneltilen suçlamalardan biride zimmete para geçirme diyorum ismet inönü dönemin getirdiği zorunlulukla kabul etti diyorum truman doktirini ve abd nin propagandalarından dolayı kabul edildi diyorum araştırmacı tarihçilik diyorum sen hala semer ve at gözlüğünle böle olmadı diyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: black modern

ben diyorum ki marshall yardımının en büyük 2 kısmı menderes zamanında alınmıştır istersen aç bak vikiden ismet inönü zamanında 28 milyon dolar alınmış adnan menderes geldiği yıl 56 milyon dolar ve takip eden yılda 50 milyon dolar yardım alınmış diyorum adnan menderese yöneltilen suçlamalardan biride zimmete para geçirme diyorum ismet inönü dönemin getirdiği zorunlulukla kabul etti diyorum truman doktirini ve abd nin propagandalarından dolayı kabul edildi diyorum araştırmacı tarihçilik diyorum sen hala semer ve at gözlüğünle böle olmadı diyorsun.

Bak önceki mesajımda ne yazmışım.

"Marshall yardımları 1947'de İsmet İnönü CHP'si döneminde kabul edilmiş olup 3 parça halinde alınmıştır. (1948-49, 1949-50, 1950-51). Menderes bu yardımların son etabı alınırken iktidar olmuştur."

Sen hala ilk iki kısmı Menderes zamanında alınmıştır diyorsun aç bak Viki'den diyorsun. Zaten yazdığımdan anlaşılmıyor mu?

Bana Menderes'in yediği haltları zırvalama. Konumuz UÇAK FaBRİKALARI.

Ağzınıza sakız etmişsiniz uçak fabrikalarını Menderes kapattı. Yok öyle birşey.

Bilmiyorsanız oturup öğreneceksiniz. Hayatınızdan "sorgulama" eylemini çıkartmışsınız millete ahkam kesiyorsunuz.

Nuri Demirağ diyorum neden ölü taklidi yapıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aerosoldreams -- 19 Haziran 2017; 22:57:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kadircitak

baban adam öldürse hapse atılmasın dışarda gezsinmi.

eğer ortada işlenmiş bir suç varsa tabikide cezzasını çeksin buna senin baban da dahil. Adalet herkese eşittir.
  • choiboungee kullanıcısına yanıt
    suç yok sence mitin bütün işleri ortada olacaksa mit niye kuruldu.
  • quote:

sen sorasın diye
  • quote:

Bence mitin bütün işleri ortada olmamalı.zaten işleri ortada olacaksa mitin bir anlamı kalmaz. Eğerki mitin içinde hainler varsa ve vatana ihanet yolunda ilerliyorsa, ipliği elbet pazara çıkarılmalı. Başka soruların varsa alayım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

ecevit chp mi?

Mesajını sil yoksa rezil olacaksın

Ecevitin liderliğindeki chp 1973 ve 1977 seçimlerinde 1. Parti olarak çıktı

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayacaksın. Tam bilgin olmadığı konularda da sağa sola hırlamadan önce iyi düşün

• choiboungee kullanıcısına yanıt
    yapılanda bu zaten.
  • TriLi T kullanıcısına yanıt
    elbette biliyorum ama chple fikrileri ters düştü daha doğrusu adam soldu ama chp değil.. ecevit ve chp ayrı şeyler ecevit gerçek solcu halkçı bir adamdı...chp ideolojik saplantı elitimtrak sağ eksen bir parti...zaten ülkedeki sol rahmetli ecevitle rahmetli oldu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 20 Haziran 2017; 19:29:9 >
  • O parayla mühimmat alınıp,mit tırları ile gönderiyorlar arap kardeş

(MİT TIRLARI) ENİS BERBEROĞLU 25 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeXaS_GaL -- 20 Haziran 2017; 21:18:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufziya

quote:

Orijinalden alıntı: jim hatter

O parayla mühimmat alınıp,mit tırları ile gönderiyorlar arap kardeş

(MİT TIRLARI) ENİS BERBEROĞLU 25 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

tek kişilik muhalefet..

muhetmelen abd de yaşıyor.

cia ne dersede onu söylüyor..

kendi çektiği video yuda servis etmiş.

buna kim inanır.

vatanına ihanet edebilecek kabiliyetteki herkes..

Vatan sevgisini sizin gibi es fetöcülerden öğrenecek değiliz.

Kumpas sahte göz yaşları hepsi sizde.

O yuzden uza

• o sevgiyi fetöcülere pkkya dhkpce haricindekilere gösterseniz yedik bi nebze..
  • quote:

evladım;

nasıl gezide mesele ağaç değil diyip , vatana ihanet ettiysen ,,

şimdide sözde adalet yürüyüşü ile yeni bir zemin hazırlıyorsunuz.

bu ülkeye ATATÜRK ' ten başka ne katkıda bulundunuz ??

insanda biraz şahsiyet, biraz bayrak sevgisi olsa , vatanından yana olur. ülkesinden yana olur. ülkesinin yanında olur.

....

yaa pardon.. senin adın jim hatter hangi ülkenin çocuğu olduğun belli değil.

Arabistannın Bile terörist saydığı ihvanı,alıpta onların işareti olan rabia hareketini benimsemiş olanlar sizlersiniz.

Radikal islamcı teröristlere destek ver sonra pkk föteden bahset.

İşidciler sizi,hadi itraz et işide sempatim var de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeXaS_GaL -- 21 Haziran 2017; 10:36:14 >

• Az bile vermiş.Hapisten hic cikamasin...

• Her firsatta , müslümanlar arabistana, yobazlar arabistana diyen sizler .. Nolduda arabistani savunuyorlar.

• arabistan kukla abd ne derse o..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jim hatter

quote:

evladım;

nasıl gezide mesele ağaç değil diyip , vatana ihanet ettiysen ,,

şimdide sözde adalet yürüyüşü ile yeni bir zemin hazırlıyorsunuz.

bu ülkeye ATATÜRK ' ten başka ne katkıda bulundunuz ??

insanda biraz şahsiyet, biraz bayrak sevgisi olsa , vatanından yana olur. ülkesinden yana olur. ülkesinin yanında olur.

....

yaa pardon.. senin adın jim hatter hangi ülkenin çocuğu olduğun belli değil.

Arabistannın Bile terörist saydığı ihvanı,alıpta onların işareti olan rabia hareketini benimsemiş olanlar sizlersiniz.

Radikal islamcı teröristlere destek ver sonra pkk föteden bahset.

İşidciler sizi,hadi itraz et işide sempatim var de

anladım seni jim..

sende pyd / pkk ya gönül vermiş bir kişişisin.

ihvani , haması törör örgütü gören den ne beklenir.

ayrıca işide en fazla zararı veren benim ülkem .. türkiyedir.

ayrıca çok bağnaz , iftiracı .. birisisin.

sana cevap bile yazılamaz..

seni gidi pkk / pyd sevicisi senii..

bloklayım senide oruç oruç.. günaha ermeyeyim.

Ha şöyle kenardan kenardan,ufak ufak ilerle ihvancı

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.