Şimdi Ara

Mısır pramitlerinin sırrı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
1
Favori
1.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ** Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir.Ve
    bu taşları temin edilebilecek en yakın mesafe yüzlerce
    km. Uzaktadır.

** Bu taşların nasıl getirildiği bilinmemektedir.

** Piramit kimin adına yapıldıysa,onun bulunduğu
    odaya, yılda iki defa güneş girmektedir.(doğduğu ve
    tahta çıktığı günler.)

** Mumyalarda radyoaktif madde bulunduğundan;
    mumyaları ilk bulan 12 bilim adamı kanserden ölmüştür.

** Piramitlerin içerisinde ultra sount,radar,sonar
    gibi cihazlar çalışmamaktadır.

** Kirletilmiş suyu, birkaçgün ‘’paramit’’in içine
    bırakırsanız ,suyu arıtılmış olarak bulursunuz.

** Piramitlerin içinde sut birkaç gün süreyle taze
    kalır ve daha sonar hiç bozulmadan yoğurt haline
    gelir.

** Bitkiler piramitin içinde daha çabuk büyür.

** ’’Piramit’’in içine bırakılmış su beş hafta süreyle
    bekletildikten sonar yüz losyonu olarak kullanılır.

** Çöp bidonu içindeki yemek artıkları hiç koku
    yaymadan piramitler içinde mumyalaşır

** Kesik,yanık,sıysık gibi yaralar bir piramidin
    içinde daha çabuk iyileşme eğilimi gösterir.

** Piramitlerin bazı odalarının içinde ne olduğuna
    hakkında bir bilgi yoktur.Araştırmacıların çoğu ya
    içinde kayboldu yada aynı yerde birkaç tur attılar
    fakat içlerini göremediler.

** Piramitlerin içi yazın soğuk,kışın sıcak olur.

• SANIRIM PİRAMİTLERE GİTMEK İSTİYORSUN
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by apocalypse</i>
    <br />SANIRIM PİRAMİTLERE GİTMEK İSTİYORSUN
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

yumurtayı bilmek için tavuk olmak gerekmez.sen bil yeter
  • DEVEKUŞU NUNKİ DAHA BUYUK OLUYOR......
  • haydaa ne oluyor beyler [dont]
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by apocalypse</i>
    <br />AMACIN BELLİ YİNE OLYI DİNE VE ATEİZME GETİRMEK İSTİYORSUN

Ya seçmecemisin yoksa seni salıverdiler mi öyle elini kolunu sallata sallata içeri? Söyleyecek laf bulamamışsın konuştuğun şeye bak. Kardeşim zorla mı, ümüğüne yapışıpta illa topic'i okuyup yorum mu yapacaksın diyorlar sana?
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by ege_</i>
    <br /><blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by apocalypse</i>
    <br />SANIRIM PİRAMİTLERE GİTMEK İSTİYORSUN

yumurtayı bilmek için tavuk olmak gerekmez.sen bil yeter
    +1 ege_
  • "yumurtayı bilmek için tavuk olmak gerekmez.sen bil yeter" çok iyi laf ağzına sağlık kardeş..
  • ege_ +1111111
  • "**pramitlerin içi kışın sıcak yazın soğuk olur"
    aga o da nesi.. bu meret klimamı.. valla babama söylimde bizim evede yaptırsın öle bi pramit[krl]
    malum yaz geldi..
    hem aklıma biş takıldı: bu pramitler mısırda değilmi.. malum olduğu üzre mısır afrikada ve ekvatora çok yakın.. hülasa bizim ülkede olduğu gibi orda öyle dört mevsim yaşanmaz.. coğrafya bilgilerim beni yanıltmıyorsa sıcaklıklarda 25 derecenin altına düşmez.. e o zaman nasıl kışın sıcak oluyor.. oranın kışı bizim karadeniz bölgesinin yazı gibidir her halde.
    bu ipne uzaylılar mısırlıları kandırmış bence.. [angry]"firavun kardeş, kışın sıcak tutacak yazında serin tutacak böle anlamsız şekiller yapacağız olurmu. fazla bi paraya da değil ha 20000000000 samanyolu doları" muhahahamamamaaaaahaaaa
  • **bu taşların nasıl getirtildiği bilinmemektedir
    burası yanlış olmuş nasıl getirtildiği biliniyor ama nasıl o kadar muazzam kesildiği bilinmiyor
    bi piramit vardı adını unuttum bütün taşları aynı boyutta ve bütün açıları 90 dereceymiş

benim piramitlere ilgim vardı yeni bişeyler daha öğrendiğime sevindim
    çok saol
  • ben gitmek istiyorum içinde kaybolmam dimi [ngt]

gerçekten enteresan yer...esrarcengiz hikayeler çok varmış...

adamın burnundan demirle girip beynini parçalayıp burun deliğinden dışarı çıkartıyorlarmış [oo]
  • harbi yaf bende gormek istiyomm. toplu halde gidelim. otobusun onune donanımhaber kültür turu falan da yasarız. havamız olurr diğer forumlarada
  • Taşların tenekelerle sarılıp ipler yardımıyla yuvarlanarak çekildiği düşünülüyor, bana kalırsa gizemli yapıtlar ama mısır çok pis bir yer [angry]
  • Piramitlerin bütün odaları 3-4-5 ve türevlerine göre yani Pisagor Teoremine göre yapılmış.
  • Keops Piramidinin yüksekliği 138 metredir. Tepeden 10 metre kadar aşınmıştır. Bazıları 10-15 ton ağırlığında olan 2.300.000 adet blok taşın üst üste yığılmasıyla oluşturulmuştur. Bir kenarı 227 metre olan dörtgen tabanı 50.524 metrekarelik bir alanı kaplar. Piramidin iç ortasında, tepeden 100 metre kadar aşağıda ve tabandan 40 metre kadar yukarıda firavunun odası vardır. Firavunun mumyası, hazinesi ve özel eşyası bu odaya konmuştur. Oda 10,5 metre uzunlukta, 5 metre genişlikte ve 6 metre yüksekliktedir. Buraya 50 metrelik bir dehlizden girilir. Biri kraliçeye ait olan iki oda daha vardır.

Tarihçi Herodot'a göre, ağır granit blokları, piramidin üst bölümlerine çıkarmak için 925 metre boyunda, 19 metre genişlikte bir rampa yapılmıştır. Sadece bu rampanın yapılması bile 10 yıl sürmüştür. Bu muazzam mezar, üç ayda bir toplanan 100.000 esirin çalışmasıyla 30 yılda tamamlanmıştır

• 100000 esir direk olay.

100000 esiri komuta etmekte buyuk marifet.
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by LorDDarK</i>
    <br />ben gitmek istiyorum içinde kaybolmam dimi [ngt]

gerçekten enteresan yer...esrarcengiz hikayeler çok varmış...

adamın burnundan demirle girip beynini parçalayıp burun deliğinden dışarı çıkartıyorlarmış [oo]

eğer ölen zengin ve asil birisi ise ince uzun bir kanca yardımıyla beyni burun deliklerinden çıkartılırdı. ayrıca cesedin sağ yanına (bel hizasına) küçük bir kesik atılır buradan kalp dışındaki tüm organlar hasar verilmeden çıkartılırdı. bu iç organlar üzerlerinde tanrı sembollerinin bulunduğu özel kaplarda saklanıp mezara, cesedin lahitinin yanına konurdu. daha sonra ölünün vücudunun içine özel yağlar+baharatlar ve çeşitli otlarla yapılmış merhemler sürülürdü ve cesdin içi bunlarla doldurulurdu. daha sonra ketenle sarılıp ketenin üzerine bir kat ince katran sürülürdü. bu şekilde bir kaç kat sarıldıktan sonra ceset (ölünün zenginliğine göre) çeşitli mücevherlerle süslenir, masklar takılır ve o şekilde lahide yerleştirilip gömülürdü. (Benim bildiklerim bunlar eksiklerim veya hatalarım olabilir şimdiden özür...)

• gerçekten çok heveslendim iyi bir kitabı falan varmı bana. tavsiye edicağınız....

merak ettim neler yaşanmış o zaman...
  • dünyanın en muhteşem mimari yapıtlarının günümüzden binlerce yıl önce yapılmış olması ne tuhaf...
    bu gibi durumlar "acaba medeniyetimiz sandığımız kadar 'medeni' değil mi ?" şeklinde düşündürüyor beni..

ama bir medeniyet ne kadar heybetli olursa olsun, Tanrı'nın elçisine karşı gelince kaçınılmaz sona mutlaka kavuşuyor.
    İsrailoğulları'nın Musa ile gitmesine -birçok işarete rağmen- müsade etmeyen Firavun'un başına gelenler gibi.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.