Şimdi Ara

Misafirliğin cidden kısası makbul...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
1.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ya arkadaş şu annemin misafirleri delirtecek beni. Madem misafir olarak geliyorsun, gel halini hatrını sor sohbetini yap git. 1 saatlik iş. Taş çatlasın 1.5 saat. 3 saat 4 saat bir evde kalmanın mantığı nedir ya? Neredeyse gece yarısı olacak hala sohbet ediyorlar sanarsın evrenin şifrelerini çözüyorlar. Bir insan biriyle 3 saat ne konuşabilir cidden anlamıyorum.

Geçen annem bir kaza geçirmişti kadınla ben yardım ettik. Kadın daha o günün akşamında misafir olarak gelecem diyor. Ya kadının durumunu görmüşsün zaten geçmiş olsun demişsin daha ne geliyorsun rahatsızlık vermeye çalışıyorsun? Onu geçtim madem geçmiş olsun ziyaretine gelecen yarım saat konuş geçmiş olsun dile bitsin iş. Ama yok illa sabahlayacaklar. Utanmasalar yatıya kalalım diyecek bu insanlar ya.

Sonra laf yiyorum misafir sevmiyorum diye. Sevmiyorum kardeşim sevmek zorunda mıyım? Onların çocularını evime getirmelerine katlanmak zorunda mıyım? Evimdeki özgürlüğümü kısıtlamalarına dayanmak zorunda mıyım?

Hayır cidden 1 saat yarım saat kalsalar başım gözüm üstüne. Ama yabancı bir evde de 4 saat kalınmazki ya.

Şu virüs saçmalığının da Allah belasını versin ne güzel şehir dışında üniversite hayatım olacaktı bu evde tıkılı kaldım.

Şansıma tüküreyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bisikletçi76 -- 15 Eylül 2020; 21:7:12 >

• Misafirin gelmeyeni makbuldur.

Hani bu akşam geleceklerini duyarsın, çocukları vardır çok da oturacaklardır, bilgisiyarını ve kendi mevcudiyetinin istikbalini korumak için odaya kapatırsın ya kendini...

Hani başkenti işgal edilirken kendini makam odasına kitleyip intihar mektubu yazan bürokratlar gibi hissedersin ya kendini...

O sırada diplomatın seslenir "işleri çıkmış gelmeyecekler", Fatih İstanbul'u fethettiğinde senin bunu duyduğun an ki kadar sevinmiş midir?

Ahh gelmeyen misafir, ne güzel misafirdir o. Misafirlerin en kıymetlisi, misafirlerin en hayırlısı...

• Ben şahsen arkadaşlarımla toplandığım zaman 8 saat aralıksız muhabbet döndürdüğümüz oluyor sana göre 1 saat yeterli demek ki ama onlara göre değil. Çekil odana takıl sen neden dert ediyorsun ki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mX-L4S3R

Ben şahsen arkadaşlarımla toplandığım zaman 8 saat aralıksız muhabbet döndürdüğümüz oluyor sana göre 1 saat yeterli demek ki ama onlara göre değil. Çekil odana takıl sen neden dert ediyorsun ki

Hocam tamam da bu beni geriyor. Akşam saatlerinde ben o sessizliği yaşamak istiyorum o huzuru istiyorum. Misafirlerin uzun süren varlığı beni rahatsız ediyor. 4 saat odama kitlenemem 3 5 çocukla uğraşamam evde. Gündüz zamanında haklı olabilirsin ona karışmak haddim değil belkide ama gece saatlerinde gelip yatıya kalacak hale gelen misafirlere karşı pek hoşgörüm olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bisikletçi76 -- 15 Eylül 2020; 21:27:53 >
  • aynısını ablam yapıyor

çocuklarla geliyor akşam 4 gibi ha kalkalım ha yarın iş var ha çocuğun dersanesi var derken saat her türlü 12 yi buluyor.

• Evdeki misafir ölü gibidir; üç gün sonra kokar.

• Evet. Hatta biz kendi aramızda msfrk deriz kısa olsun diye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim en sınır olduğum şeylerden biri, geldiler mi 23.00'e, 00.00'a kadar oturuyorlar. Sabahında işe gideceğimizin de farkındalar. Biliyorlar araba var, onları o saatte yalnız göndermeyiz, onun rahatlığıyla davranıyorlar. Tepki olarak ben erken uyuyorum, ihale babama kalıyor. Akrabanın da hayırlısı yani.

• Bir de ayetlere laf ederler.İslamiyetin bilgeliği önünde utanın atayızlar

• Misafirin gelmeyeni makbuldur.

Hani bu akşam geleceklerini duyarsın, çocukları vardır çok da oturacaklardır, bilgisiyarını ve kendi mevcudiyetinin istikbalini korumak için odaya kapatırsın ya kendini...

Hani başkenti işgal edilirken kendini makam odasına kitleyip intihar mektubu yazan bürokratlar gibi hissedersin ya kendini...

O sırada diplomatın seslenir "işleri çıkmış gelmeyecekler", Fatih İstanbul'u fethettiğinde senin bunu duyduğun an ki kadar sevinmiş midir?

Ahh gelmeyen misafir, ne güzel misafirdir o. Misafirlerin en kıymetlisi, misafirlerin en hayırlısı...

• misafirin kısası makbuldür derken kısa olanı anlamında değil, "kısas" ı yani karşılığı makbuldür anlamında söylenir. Güzel bilgi

• quote:

Orijinalden alıntı: RevengeRain

Misafirin gelmeyeni makbuldur.

Misafir çocuklarının odaya girmesi özel mülkiyet ihlalidir.Boncuk tabancası ateşine maruz bırakılabilir bertaraf için

Biz amerika halkı olarak özgürlüğümüze düşkünüzdür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 15 Eylül 2020; 22:18:42 >

• Korona varken misafir kabul etmek??

• quote:

Misafirin gelmeyeni makbuldur.

Hocam ne güzel yazmışsın edebiyat kitabı çıkarsana Misafirliğin cidden kısası makbul...  edebi tarafımı coşturdun gece gece...

Ahhh nerede benim ahenklerle dolu diyarları aşan süvarilerim!

• quote:

Orijinalden alıntı: herseyinhayirlisi

Korona varken misafir kabul etmek??

Maalesef işte. Laf dinleyen yok.

• Zodion Z kullanıcısına yanıt

Trumpçı yanımı okşuyorsun.

Asıl tahrik edici olansa bunu kasıtlı yapıyor olman.

• quote:

Trumpçı yanımı okşuyorsun.

Asıl tahrik edici olansa bunu kasıtlı yapıyor olman.

O zaman bi nge op trump edition patlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

O zaman bi nge op trump edition patlar

Alıntıları Göster
    Misafirliğin cidden kısası makbul...

• quote:

Alıntıları Göster

Trump farkı.Ağzının tadını biliyor.Tek gerçek 2d anime girls

• Bir de eli boş gelen misafir var !
    Düşman başına.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.