Şimdi Ara

Mio C520 ( Türkiye + Tüm Doğu Avrupa Ülkeleri ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
500
Cevap
2
Favori
101.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 520 ye Fransa ve Italya haritalarini yuklemek istiyorum SD karta.Bu konuda calsimasi olan oldumu?
  • Mio lara fazladan harita yüklemesi tüm dünyada şu şekilde yapılıyor. Mio haritaları SD karta yükleyerek kartla birlikte satıyor kartı cihaza takıp hemen kullana biliyorsun. Fakat Türkiye de bu şekilde harita satışı başlamadı bu konuda çalışmalar devam ediyor. Ama başka ülkelerden veya netten şimdi satın alabilirsin.

NOT :Haritalar tek ülke şeklinde değilde bölde bölge satılıyor benim bildiğim senin MioMap v3 - Western Europe 2007.01 haritasını alman gerekiyor. Altaki site de fiyatı €83,00

http://www.navshop.com/en/product/miomap-v3-western-europe-2007-01-en/6233/70/1

saygılar...

quote:

Orjinalden alıntı: Vipracing

520 ye Fransa ve Italya haritalarini yuklemek istiyorum SD karta.Bu konuda calsimasi olan oldumu?

• Teşekkür ederim cevabınız için bende lisanslı alma taraftarıyım eğer göndermede bir sorun çıkarmazlar ise satın alıcağim.
  • arkadaslar ben fransadan getirttim mio c320.cok guzel icinde suan western avrupa var 1 gb kendi hafizasinda.yani sd karti yok.TR nin de haritasinin oldugu sd kartinida alacam insallah.ama bi sorunum var benim pc cihazla birlikte gelen cd yi okumuyo baska pc de denedim cd saglam.benim pc baska cd leri okuyo ama.sans iste okumadi bunu.benim sorum su bana hangi programlar lazim guncelleme felan yapmak icin pc den ilerde lagzim olcak.belki baska programlarda vardir c de.bu programlari dowland edecek yer yokmu acaba.bide korkum olur ya kazara bisey olursa cihaza veya icindeki haritalara ve mio map v 3.3 e. Bunun icin yedekleme gibi bisey oluyomu .tskler arkadasin biri sormustu gps i 240 euroya alindi .tskler
  • Güncellemeleri kurmak için herhangi bir programa ihtiyacın yok güncelleme cıkınca web sitesinden indirirsin pc ye ( cihazı aldıkdan sonra ilk çıkan güncelleme üçretsiz ) kurulum klavuzuda güncellemeyi indirdiğin yerde var onuda indir. Sistemi yedekleme özelliği yok birşey olursa kutudan cıkan sd içinde programın yedeği var ordan tekrardan kurulum yaparsın. Cd yi başka bilgisatar da ac Mio_C520_MapUpdate klasörünü taşına bilir bellekle kendi pc ne al tekrardan kurulum yap.

http://www.mio-tech.com.tr burda c520 güncelemesinin yanıda güncelemenin nasıl yapıldığını anlatan klavuz var belki işine yarar.

saygılar...

• tesekkurler
  • Eyvallah...

quote:

Orjinalden alıntı: mosel

tesekkurler
  • Selamlar,

Prosedur ve teknolojik altyapi, bu guncellemelerin urun saglayici firma tarafindan yapilmasini gerektiriyor. Bizim urettigimiz haritalar IGO'nun firininda pisirilip, her firma icin farkli lisanslamalar ile ilgili firmalara gonderiliyor. Yani biz IGO'ya.. onlar MIO'ya.. oradan da size geliyor. Olayin maddi boyutu da bizle degil, MIO'yla konusmaniz gereken konu.
    Bu konu ile ilgili MIO'nun Turkiye temsilcisi ALBIM ile konusmanizda fayda var. Para verip aldiginiz bir urun var. destegini tabiki istemelisiniz..

Saygilarimla,

Alim K.
    quote:

Orjinalden alıntı: @dem

quote:

Orjinalden alıntı: Vipracing

Edit : Bu yukaridaki yaziyi yazmadan once :http://www.mio-tech.com.tr/ support/downloads sayfasina bakiyordum ve turkiye 12 ay haritasini gormustum aksam download ederim dedim ama bu seferde web sitesine erisim saglanamiyordu (servis) Due to the service web site cannot have the normal operation,please kindly contact with webmaster .Her neyse international sitede buldum pdf (Versiyonlari nasil kontrol edbilecegimizi ve program yukleme vb) ve programin kendisini yaklasik 400+mb indiriyorum simdi.Keske alirken bir tanede ekstra SD kart alsaydim.
    O yuzden sabredemedim forumda sorayim dedim.

Şu an güncelleme yapmana gerek yok MediaMarkt dan aldığın üründe zatenhttp://www.mio-tech.com.tr sitesinde bulunan en son güncelleme mevcut Türkiye de satılan c220 ve c520 modellerinin tümünde Mio'nun yayınladığı en son versiyon yazılım ve harita mevcuttur ( çünkü ürünler en son güncelemeden sonra piyasaya sürüldü ) fakat Mio'nun yayınladığı en son günceleme de 45 il kapsamlı harita mevcut başarsoftun en son yayınlanan 61 il kapsamlı harita daha güncellemeye eklenmemiş durumda bunun için Mio nun yayınlayacağı bir sonraki güncellemeyi beklemeliyiz. Mio bir sonraki güncellemeyi cıkarana kadar sanırım başarsoft harita kapsamını 81 ile cıkarır.

NOT: Mio dan önce başarsoft dan haritayı almayı başarırsan haberimiz olsun ,biz de almaya çalışalım .

saygılar...

• Alim bey;
    Teşekkür ederim aydınlatıcı cevabınız için.
  • Merhabalar,

Sanırım başka birisi daha sormuştu ama cevap göremedim:
    Acaba MIO C520 cihazını Amerika'dan alsak daha sonrahttp://www.mio-tech.com.tr/ sitesindeki Türkiye ve Avrupa haritasını üstüne yüklemek mümkün oluyor mu?
    Tabii ki yurtdışından almadaki sebep bariz fiyat farkı!

Yardımcı olabilecek varsa sevinirim. Buna göre ürünü getirteceğim.

Teşekkürler.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: unothepuno

Merhabalar,

http://www.mio-tech.com.tr/ sitesindeki Türkiye ve Avrupa haritasını üstüne yüklemek mümkün oluyor mu?
    Tabii ki yurtdışından almadaki sebep bariz fiyat farkı!

yuklemek mumkun olabilir.

parasini odeyip aldigin her harita yuklenebilir.

yurtdisindan alma sebebi fiat farki diyorsun ama

uzerine satinalacagin

Avrupa ve TR haritasinin bedeli de eklenince acaba toplam maliyet ne olur??

Ben de merak etmiyor degilim..!!

• Mio web sitesinde TR haritası ücretsiz var zaten şu anda herkes indirebiliyor.
    Teorik olarak herhangi bir ücret ödemeden güncellemek mümkün.
    Ama gerçekten yapan ve yapılıp yapılamayacağını bilen var mı onu merak ediyorum?
  • arkadslar bende mio c320 var ve bati avrupa haritasi var gps in kendi hafizasinda.yani kart yeri bos.acaba ben sd karti bu mio.tr adresindeki haritayi indirip sd karta kopyalayip taksam calisirmi acaba.yani hem kendi hafizasindaki harita hemde benim sd karta yukledigim harita.tskler ARKADASLAR BU MIO TR SITESINDE YENI MAP NASIL DOWLAND EDILIYOR.SADECE MAPIN NASIL YUKLENECEGI ANLATILIYOR SAG TARAFTA INDIRINCE.YOKSA UYEMI OLMAKLAZIM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mosel -- 11 Şubat 2008; 20:18:28 >
  • quote:

arkadslar bende mio c320 var ve bati avrupa haritasi var gps in kendi hafizasinda.yani kart yeri bos.acaba ben sd karti bu mio.tr adresindeki haritayi indirip sd karta kopyalayip taksam calisirmi acaba.
    yani hem kendi hafizasindaki harita hemde benim sd karta yukledigim harita.

Bu şekilde bir harita yüklemesi yasal olarak mümkün değil, her cihazın sadece alındığı bölge haritası güncellenebilir. Türkiye haritası kullanmak istiyosan Türkiye nin de için de bulunduğu doğu avrupa ülkeleri haritasını almanız gerekiyor. Harita bildiğiniz üzere SD karta yüklü şekil de satılıyor ama sizinde sandığınız gibi bir SD kart alıp içine harita atarak değil bunu belirli bir yazılımı koruması var.

quote:

tskler ARKADASLAR BU MIO TR SITESINDE YENI MAP NASIL DOWLAND EDILIYOR.SADECE MAPIN NASIL YUKLENECEGI ANLATILIYOR SAG TARAFTA INDIRINCE.YOKSA UYEMI OLMAKLAZIM.

Ordaki cihazına uygun yazılımı ve haritayı indirsen bile cihazına kuramazsın koruması var çünkü.

Saygılar...

• tskler
  • selam arkadaşlar,
    daha yeni amerikadan mio c220 aldım ve büyük bir hevesle Türkiye harita güncellemelerini yapmak için bilgisayarın başına oturdum ancak amerikadan almış olduğum aletin sürümü R08.3.0165.0611 ve Türkiye yani eastern europe haritalarının bulunduğu mionun kendi sitesindeki güncellemelerin sürümü R04.3.0172.0911 olduğu için "bu sürüm aygıt türünüzle eşleşmemektedir lütfen bunu kontrol ediniz" şeklinde bir yazıyla karşılaştım; ancak versyon güncellemesi yapmadan sadece haritayı yüklemek istediğim de mionun kendi belleğinin dolu olup haritayı kopyalayacak yerinin olmaması dışında hiç bir problemle karşılaşmadım onun için benim ilgili arkadaşlara sorum eğer mionun kendi hafızasındaki harita verilerini siler ve eastern europe haritalarını kendi updatei ile güncellersek çalışır mı? Ayrıca bu kendi belleğindeki haritaları silme işlemini nasıl gerçekleştirebiliriz?

Şimdiden Teşekkürler...

• Arkadaşlar tekrar söylüyorum yurtdışından aldığınız cihazlara, aldığınız da türkiye haritasınında bulunduğu eastern europe haritası yüklü değilse sonradan güncellemeyle bu haritayı yükleyemezsiniz. Sadece eastern europe haritasını (SD karta yüklenmiş şekilde satılıyor) satın alarak kullanabilirsiniz.

O yapmayı düşündüğün şeyi bence yapma (zaten bir işe yamaz) elindeki haritadan olursun tekrar cihaza format atmak zorunda kalırsın.

Saygılar...

quote:

Orjinalden alıntı: cemuslanmaz

selam arkadaşlar,
    daha yeni amerikadan mio c220 aldım ve büyük bir hevesle Türkiye harita güncellemelerini yapmak için bilgisayarın başına oturdum ancak amerikadan almış olduğum aletin sürümü R08.3.0165.0611 ve Türkiye yani eastern europe haritalarının bulunduğu mionun kendi sitesindeki güncellemelerin sürümü R04.3.0172.0911 olduğu için "bu sürüm aygıt türünüzle eşleşmemektedir lütfen bunu kontrol ediniz" şeklinde bir yazıyla karşılaştım; ancak versyon güncellemesi yapmadan sadece haritayı yüklemek istediğim de mionun kendi belleğinin dolu olup haritayı kopyalayacak yerinin olmaması dışında hiç bir problemle karşılaşmadım onun için benim ilgili arkadaşlara sorum eğer mionun kendi hafızasındaki harita verilerini siler ve eastern europe haritalarını kendi updatei ile güncellersek çalışır mı? Ayrıca bu kendi belleğindeki haritaları silme işlemini nasıl gerçekleştirebiliriz?

Şimdiden Teşekkürler...

• http://www.mio-tech.be/en/gps-navigation-device-Mio-P550-overview.htm
    Bu cihaz için düşünceniz nedir arkadaşlar?
    Bunu almayı düşünüyorum?
    Yada Bu cihaz
    http://www.mio-tech.com/gps-navigation-products-p560-specifications.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cakal1907 -- 18 Şubat 2008; 20:49:38 >

• Arkadaşlar bu cihazlardan birini dayım yurtdışından gönderecek.
    ülkeye giriş prosedürü nedir?
    Saygılar;
  • Buradan alacağım artık bir c520
    Peki istanbul anadolu yakasında nereden
    temin edebilirim bu cihazı arkadaşlar?
    Saygılar;
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.