Şimdi Ara

Minix HD Punto Plus Cihazı Tavsiye Edermisiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
4
Favori
17.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.next.com.tr/tr/minix-hd-punto-plus/2868/urun

Next Minix HD Punto Plus

quote:

İşlemci: 594MHz CPU
    Flash Bellek: 8MB
    RAM: 512Mb DDRII
    Dijital Ses Çıkışı: Koaksial SPDIF Çıkış
    TV & Radyo Kanal Kapasitesi: 8000
    Yazılım Güncelleme: OTA ile uydudan
    Yazılım Güncelleme: USB Aygıt ve RS232 Port üzerinden
    Uyum: TKGS (Turksat Kanal Güncelleme Sistemi) Uyumlu
    Video Çözünürlük Seçenekleri: HDMI Çıkıştan 1920x1080p, 1920x1080i, 1280x720, 720x480
    HDMI ve RCA Bağlantı Kablosu hediyeli
    Analog Ses (L&R) / CVBS Video RCA Çıkış
    2 x USB 2.0 Desteği
    Farklı Formattaki Video ve Müzik Dosyalarını Oynatma Resim Slayt Gösterimi
    USB Aygıt Üzerinden TV Kanallarını Kayıt ve TimeShift Fonksiyonları
    HD&SD Kanal ve Medya İçerikleri Görüntüleme

Bu cihaz son günlerde çok tavsiye ediliyor. Kanal geçiş hızları ve SD/HD görüntü kalitesi çok iyi deniyor. Biss key girme gibi birçok soruna denk gelsem de net bilgi alamadım.

Cihazı kullananlar forumda da tavsiye ediyor mu? Fiyatı normalde 129 TL ama şu an kampanya'da 99 TL.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bunun islemcisi nedir bu ayar bir sey bakiyorum alicisi dandik midir ? Uzun sure idare eder mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akakce yorumlarinda birisi memnun degilim demis

• quote:

Orijinalden alıntı: hakankaran

Akakce yorumlarinda birisi memnun degilim demis

O yorum Punto'ya ait. Minix HD Punto Plus ile Punto'nun alakası yok, ikisi tamamen farklı cihaz. İnternet'de birçok yorumda Punto var ama Punto Plus yok.

Bende bunu TV'de gördüm sürekli olarak reklamı çıkıyor ve eski uydu alıcısını getirene 129 TL yerine 99 TL diyor. Bu kadar reklam olduğuna göre iyi cihazdır diye almaya karar verdim ve n11.com yorumları da olumlu geldi.

İşlemci modelini bende çok araştırdım bir yerde fujitsu yazmış ama model vermemiş. Forumda ali olanlar kötü mstar olanlar orta sınıf sti olanlar iyi deniyor ama fujitsu konusunda yorum yok.

• Dogrusu ben nexte guveniyorum ben de bakayim bu cihaza fiyati uygun

• Next de en iyisi bizde triplerine girmese olmayacak.
    Koyduğu işlemci küfür gibi.
    Next almam. Yazılım yönünden vasat buluyorum ben nextleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

Next de en iyisi bizde triplerine girmese olmayacak.
    Koyduğu işlemci küfür gibi.
    Next almam. Yazılım yönünden vasat buluyorum ben nextleri.

Merhabalar,

Bu aletteki tam işlemci marka ve modeli nedir acaba? Birkaç yerde fujitsu denmiş, fujitsu ise işlemcisi kötü mü oluyor? Bende buradaki yorumlara göre alıp almamaya karar vereceğim.

Yalnız birçok sitede Minix HD Punto ile Minix HD Punto Plus karıştırılmış, ikisinin birbiriyle alakası yok, Punto baya eski ve TKGS'siz bir modelken Plus çok yeni bir model.
  • Bugün bu üründen alacağım galiba. Fiyatı ve özellikleri gayet iyi.

Bir sd bir hd mini uydu alıcı bakıyorum. Sd'yi yumatu alıcam hd'yi next minix hd punto plus. Bakalım nasıl olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metallurgy

Bugün bu üründen alacağım galiba. Fiyatı ve özellikleri gayet iyi.

Bir sd bir hd mini uydu alıcı bakıyorum. Sd'yi yumatu alıcam hd'yi next minix hd punto plus. Bakalım nasıl olacak.

Aldıktan sonra incelemenizi bekliyoruz, kampanyası eylül sonu bitecekmiş. Görüntü kalitesini, kanal geçiş hızını test edip paylaşırsanız çok makbule geçecek.
  • Alıp da kullanan arkadaşlar yorum belirtirse sevinirim. Digiturk'ü kapattırınca babam bundan almış. Henüz daha takmamışlar, eğer kötü bir cihazsa söyleyeyim değiştirsin
  • uzaktan kumandası çok ses çıkarıyor. kumanda değil silah sesi mübarek. makinalı tüfek gibi çat çat çat.sessiz kumanda bulunur mu buna.

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • Ben gittim aldım. İncelemelerim aşağıda;

GENEL

1. Cihazı Next Yetkili Satıcısı'ndan 129 TL'ye aldım. 22 Eylül 2015 itibari ile değiştirme kampanyası hala devam ediyor ve bu şekilde 99 TL fiyat çektiler.
    2. Yetkili satıcı ve teknik servis cihazın BISS şifre desteği olup olmadığını bilmiyorlardı. Anten kuran bir abilerini aradılar, o da bilmiyordu. Şansımı denemek için aldım.
    3. Cihaz oldukça hafif. TV'ye veya duvara sabitlemek için bir adaptör, vide ve dübel ile geliyor.
    4. TKGV, türksat Kanal Güncelleme fonksiyonu düzgün çalışıyor. 5 adet yeni frekans bulup kanalları ile birlikte ekledi.
    5. Henüz kanal düzenleme yazılımı yok. Next Destek de zaten paylaşmamış;http://www.nextdestek.com/Next-Minix-HD-Punto-Plus.html
    6. Internet bağlantısı yok. Yani ilgili uygulamalar da cihazda mevcut değil.
    7. Menü ayarlarında AV çıkış çözünürlüğü seçenekleri var. Otomatik, 576, 1080i, 1080p gibi seçeneklerden TV'niz için uygun olanı seçebiliyorsunuz.

Aşağıdaki incelemeyi 50" LG Plazma TV'de yaptım.

KÖTÜ ÖZELLİKLER

1. Görüntü kalitesi korkunç derecede kötü. Özellikle HD kanallar, normal uydu alıcının gösterdiği SD kalitesinde. Bu da sanırım cihazda kullanılan işlemciden kaynaklanıyor.
    2. Kumanda kötü. Ortadaki OK/LIST tuşu çok kullanışsız. Kutudan çıkan piller ile kumanda'nın TV'yi görme mesafesi sadece 1.5m. TV'nin 2m ve daha gerisinde durduğunuzda kumanda kesinlikle çalışmıyor. Pili değiştirdim ama sonuç değişmedi.
    3. MPEG-4 kanalları da HD olarak gösteriyor. Ancak bu kanallar sadece MPEG-4 formatında yayın yapan SD kanallar ve görüntü kalitesi çamur gibi.
    4. Altta çıkan menü'de sinyal durumu ve sinyal kalitesi gözükmüyor. Bunun için ek bir tuşa basmak gerek ama kumandanın çalışmaması durumu nedeni ile bu da çok ama çok zor.
    5. SD kanal kalitesi zaten çok kötü, HD yayınlarda da TV logosu sürekli titriyor. Yayını siz tahmin edin.

İYİ ÖZELLİKLER

1. Menü NEXT 2000 serisinin menüsüne benziyor. Bende zaten bunun için almıştım.
    2. Kanal geçişleri hızlı.
    3. ?

SONUÇ

Cihazın görüntü kalitesi gerçekten çok kötü, ben hemen iade ettim. Sağolsun Next bayii sorun çıkartmadan cihazı iade aldı. Cihazın görüntü kalitesi hayal kırıklığı yarattığı için BISS'in çalışması veya emu performansı gibi yan özellikleri test etmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisg -- 23 Eylül 2015; 1:01:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: elephone

http://www.next.com.tr/tr/minix-hd-punto-plus/2868/urun

Next Minix HD Punto Plus

quote:

İşlemci: 594MHz CPU
    Flash Bellek: 8MB
    RAM: 512Mb DDRII
    Dijital Ses Çıkışı: Koaksial SPDIF Çıkış
    TV & Radyo Kanal Kapasitesi: 8000
    Yazılım Güncelleme: OTA ile uydudan
    Yazılım Güncelleme: USB Aygıt ve RS232 Port üzerinden
    Uyum: TKGS (Turksat Kanal Güncelleme Sistemi) Uyumlu
    Video Çözünürlük Seçenekleri: HDMI Çıkıştan 1920x1080p, 1920x1080i, 1280x720, 720x480
    HDMI ve RCA Bağlantı Kablosu hediyeli
    Analog Ses (L&R) / CVBS Video RCA Çıkış
    2 x USB 2.0 Desteği
    Farklı Formattaki Video ve Müzik Dosyalarını Oynatma Resim Slayt Gösterimi
    USB Aygıt Üzerinden TV Kanallarını Kayıt ve TimeShift Fonksiyonları
    HD&SD Kanal ve Medya İçerikleri Görüntüleme

Bu cihaz son günlerde çok tavsiye ediliyor. Kanal geçiş hızları ve SD/HD görüntü kalitesi çok iyi deniyor. Biss key girme gibi birçok soruna denk gelsem de net bilgi alamadım.

Cihazı kullananlar forumda da tavsiye ediyor mu? Fiyatı normalde 129 TL ama şu an kampanya'da 99 TL.

Merhaba
    Bende 10 gündür punto plus kullanıyorum (Samsung 46"Lcd tv) bundan önce iki adet İnternetten uydu cihazı aldım ve ikisinide iade ettim.puntoyu v......n bilgisayardan kampanyadan 69 TL ye aldım HD ve SD görüntüsü mükemmel sadece televizyon izlemek için alınır tavsiye ederim Tkgs özelliği var onun haricinde sade bir cihaz işlemcisine falan takılma kanal geçişleri iyi şu ana kadar donma olmadı menüsü güzel kumandası ince ve zarif çekimi iyi al kardeşim memnun kalırsın tavsiye ediyorum.Yalnız biss girme menüsünü ben bulamadım benim için önemli değil zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azsöz -- 23 Eylül 2015; 18:48:03 >

• Emu Açma: Menü 7788 olmaz ise 8888
    Kolay Biss Girme: Kanalın Üstüne gelip ok tuşuna basıp mavi tuşa basınız
    yapınca bir şeyler oluyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: abtani

Emu Açma: Menü 7788 olmaz ise 8888
    Kolay Biss Girme: Kanalın Üstüne gelip ok tuşuna basıp mavi tuşa basınız
    yapınca bir şeyler oluyormu?

Kanalın üzerinde okey tuşuna bas ardından mavi tuşa bas kolay biss girme menüsü çıkıyor sayende öğrendim çok sağol

• quote:

Orijinalden alıntı: barisg

Ben gittim aldım. İncelemelerim aşağıda;

GENEL

1. Cihazı Next Yetkili Satıcısı'ndan 129 TL'ye aldım. 22 Eylül 2015 itibari ile değiştirme kampanyası hala devam ediyor ve bu şekilde 99 TL fiyat çektiler.
    2. Yetkili satıcı ve teknik servis cihazın BISS şifre desteği olup olmadığını bilmiyorlardı. Anten kuran bir abilerini aradılar, o da bilmiyordu. Şansımı denemek için aldım.
    3. Cihaz oldukça hafif. TV'ye veya duvara sabitlemek için bir adaptör, vide ve dübel ile geliyor.
    4. TKGV, türksat Kanal Güncelleme fonksiyonu düzgün çalışıyor. 5 adet yeni frekans bulup kanalları ile birlikte ekledi.
    5. Henüz kanal düzenleme yazılımı yok. Next Destek de zaten paylaşmamış;http://www.nextdestek.com/Next-Minix-HD-Punto-Plus.html
    6. Internet bağlantısı yok. Yani ilgili uygulamalar da cihazda mevcut değil.
    7. Menü ayarlarında AV çıkış çözünürlüğü seçenekleri var. Otomatik, 576, 1080i, 1080p gibi seçeneklerden TV'niz için uygun olanı seçebiliyorsunuz.

Aşağıdaki incelemeyi 50" LG Plazma TV'de yaptım.

KÖTÜ ÖZELLİKLER

1. Görüntü kalitesi korkunç derecede kötü. Özellikle HD kanallar, normal uydu alıcının gösterdiği SD kalitesinde. Bu da sanırım cihazda kullanılan işlemciden kaynaklanıyor.
    2. Kumanda kötü. Ortadaki OK/LIST tuşu çok kullanışsız. Kutudan çıkan piller ile kumanda'nın TV'yi görme mesafesi sadece 1.5m. TV'nin 2m ve daha gerisinde durduğunuzda kumanda kesinlikle çalışmıyor. Pili değiştirdim ama sonuç değişmedi.
    3. MPEG-4 kanalları da HD olarak gösteriyor. Ancak bu kanallar sadece MPEG-4 formatında yayın yapan SD kanallar ve görüntü kalitesi çamur gibi.
    4. Altta çıkan menü'de sinyal durumu ve sinyal kalitesi gözükmüyor. Bunun için ek bir tuşa basmak gerek ama kumandanın çalışmaması durumu nedeni ile bu da çok ama çok zor.
    5. SD kanal kalitesi zaten çok kötü, HD yayınlarda da TV logosu sürekli titriyor. Yayını siz tahmin edin.

İYİ ÖZELLİKLER

1. Menü NEXT 2000 serisinin menüsüne benziyor. Bende zaten bunun için almıştım.
    2. Kanal geçişleri hızlı.
    3. ?

SONUÇ

Cihazın görüntü kalitesi gerçekten çok kötü, ben hemen iade ettim. Sağolsun Next bayii sorun çıkartmadan cihazı iade aldı. Cihazın görüntü kalitesi hayal kırıklığı yarattığı için BISS'in çalışması veya emu performansı gibi yan özellikleri test etmedim.

Ben baya beğendim fiyat performans oranı çok iyi bence.99tl veriyorsun 150tl lik verim alıyorsun.Parasının hakkını veriyor bence.Görüntüsü falan da iyi bence 32ES6100 da kullanıyorum.

• Hd uydu alıcısı-recevier Vurgunculuğu,Milyon liralar kazanan uyanıklar!

Bu makaleyi mutlaka okuyun bütün bakış açınız ve fikirleriniz değişecek, ama kararınız değişir mi onu bilemiyorum.
    https://twitter.com/ruselcrove/status/648102631529926656
  • Aşırı ısınma sorunu var. el yakıyor.
  • Cihazın uzaktan kumandası çok gürültülü çalışıyor. Buna nasıl bir çare bulabiliriz. Resmen deli etti
  • quote:

Orijinalden alıntı: wa$abi

Cihazın uzaktan kumandası çok gürültülü çalışıyor. Buna nasıl bir çare bulabiliriz. Resmen deli etti

Kardeşim cihazı satabiliyorsan 2. el olarak sat.

Bu Punto Plus modelinden bende almış bulundum Next bayisi 99 TL değince ve örnek görüntü gösterince beğendim. Açılmamış sıfır kutusunda aldım taktım kullanmaya başladım.

Cihaz 1-2 günlük kullanım sonunda aşırı ısınmaya başladı, 1-2 gün sonrada özellikle HD kanallarda maç izlerken sanki görüntü yavaş çekim gibi olmaya başladı. HD kanallar arasında da geçerken kitlenme yaşadım. Neyse cihaz gün içinde 5-6 kez kitlenince bayiye götürdüm, kayıt açıldı sonra cihaz sorunlu olabilir diye 1 hafta sonunda yenisi verildi.

Yenisi de aynı sorunu yapmaya başladı, özellikle HD bir kanalda 1-2 saat maç seyredip kanal geçmeye kalkınca kitleniyor, birde BISS isteyen kanallarda biss girerken kitleniyor.

Yine gittim bayiye bu sefer adam dedi TV bozuk, üst model bir Samsung kullanıyorum, cihaz sıkıntısız başka bir alıcı ile de denedik sorun yok. Neyse TV servisini çağırdım TV'yi gelip alıp götürdüler 2 gün sonra hiçbir sorun olmadığı için test edip geri getirdiler.

Bunun üzerine Next servisini çağırdım geldiler baktılar merkezi uydu tesisatında sorun var bu sebeple cihaz kitleniyor dediler. Çözüm olarak sıfırdan ayrı çanak takalım dediler, neyse bunu da kabul ettim sıfırdan Next marka çanak, Next marka LNB ve Next marka kablo ile kurulumu yaptılar. Cihazın bu işlemden sonra sinyal kalitesi yükseldi, sorun olmaz dediler ve gittiler.

Ancak akşamına tamamen Next tesisat ile yine cihaz takılmaya başladı. Tekrar servisi çağırdım, geldiler baktılar sağ olsun ilgilendiler ve cihazın 3. kez değişim kararı çıktı. Sıfır açılmamış 3. cihaz teslim edildi, Next servisinin kurduğu sıfır tesisatta 3. cihazda benzer durumda takılıyordu, özellikle HD kanalların bir kısmı yavaş çekim gibi çalışıyor.

Sonra HD kablo ile TV uyum sağlamıyor dendi, bende gittim Samsung servisinden HD kablo aldım yine aynı sıkıntı. En son Next servisi TV'de sıkıntı oluyor dedi, salondaki Sony LED TV'yi getirdim Samsung TV'nin yerine koydum ve cihazı Sony'ye bağladım. Yine aynı sıkıntı devam etti. Next servis kayıt açtı ama çözüm yok.

Şimdi konu hakem heyetinde, 99 TL benim için önemli değil ama yaşadığım zaman kaybının telafisi yok. Hem boşu boşuna yönetici ile bin bir kavga ederek yeni tesisat kurdurdum hem yeni kablo aldım hem samsung servisi ile uğraştım.

Next servisinden kesinlikle şikayetim yok, gerekli şekilde ilgilendiler, eve de çok yakın olduğu için sorunda çıkmadı ama servis uzakta olabilirdi.

Kısaca cihaz berbat bir cihaz, kumandası takur tukur ses çıkartıyor, onu geçtim sürekli kitlenme sorunu var.

En son Next servisi ile görüşmemde sizin TV'ler 42" den büyük 47" ve üzeri TV'ler bu cihazla sorun çıkartıyor sanırım sorunun sebebi bu dediler. Doğru mu söylediler bilmiyorum ama Next punto plus alacaklar 2 kez düşünsün.

Next markasıyla da Next servisleri ile de hiçbir sorunum yok, geçmişte Next cihaz kullandım şikayetimde yoktu, serviste sorun çıkınca ilgilendi 3 kez cihaz değişti ama nafile. Belli ki cihazlarda sorun var, bu sebeple uygun fiyattan veriyorlar. Yoksa görüntü kalitesi harika, SD kanallarda oldukça iyi.

Alacak olanlar dikkat etsin, başka cihaz tercih etmelerini öneriyorum.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.