Şimdi Ara

MININGCILERE NEDEN KIZILIYOR ? YTD (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
514
Cevap
4
Favori
17.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: showshow

Hocam bizim halkımızın parası olsa da erinir 200 TL vermeye

İşte o yüzden de merkezi ısıtma güzel. Vermezse donuyor. O yüzden veriyor. Vermeyenin de takipçisi oluyor "biz verdik bu niye vermedi üşüyoruz" falan... Merkezi ısıtma candır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechVET

geleneksel bankacılıkta ise bir parayı oluşturmak için pratikte harcanan enerji sıfırdır.

Buradan sonrasını okumadım. Talihsiz bir açıklama olmuş.

Alıntıları Göster

dijital paradan bahsediyorum elbette. fakat fiziksel parada da kriptoya göre bariz şekilde daha az enerji harcanıyor ve kağıt kullanılması sebebiyle karbon kirliliği daha düşük.

MININGCILERE NEDEN KIZILIYOR ? YTDTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankasıyoutube
    Kaydi para ne anlama geliyor, bankalar nasıl kaydi para yaratıyor? Video serimizin ikinci bölümünde bu soruların yanıtlarını anlatıyoruz.
    https://www.youtube.com/watch?v=M_KmFnLixxM

• quote:

Orijinalden alıntı: orcnd

dijital paradan bahsediyorum elbette. fakat fiziksel parada da kriptoya göre bariz şekilde daha az enerji harcanıyor ve kağıt kullanılması sebebiyle karbon kirliliği daha düşük.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasıyoutube
    Kaydi para ne anlama geliyor, bankalar nasıl kaydi para yaratıyor? Video serimizin ikinci bölümünde bu soruların yanıtlarını anlatıyoruz.
    https://www.youtube.com/watch?v=M_KmFnLixxM

Alıntıları Göster

Arabaları yasaklayalım, klimaları yasaklayalım, bilgisayarları yasaklayalım, tvleri yasaklayalım, soba yakılmasın, kalorifer yakılmasın, bankalarda transferleri yasaklayalım. Bitmez bunlar. Anarko-primitivist olmak lazım. Tesla arabaları bile 10-20 yıl içinde ciddi sorun olacak.

• Güncelleme heyecanı ile biraz hopladı sonra da hoplatırlar onu...

Bunları izleyince blockchain' in nasıl çalıştığı hakkında fikir sahibi oldum

• Anlık 3000 💵

MININGCILERE NEDEN KIZILIYOR ? YTD

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 3100 💸

• showshow kullanıcısına yanıt
  • Elon musk yakında açların paralarını hüpletir.

• Şuan ki inişin çıkışı

• MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    Evet hüpletiyor suan

• showshow kullanıcısına yanıt
    Şifre vs hiç bir bilgiyi hatırlamıyorum işte 😒 yazık oldu btc lere diyorum kendime sadece. 🙂

• quote:

Arabaları yasaklayalım, klimaları yasaklayalım, bilgisayarları yasaklayalım, tvleri yasaklayalım, soba yakılmasın, kalorifer yakılmasın, bankalarda transferleri yasaklayalım. Bitmez bunlar. Anarko-primitivist olmak lazım. Tesla arabaları bile 10-20 yıl içinde ciddi sorun olacak.

Alıntıları Göster

saydığınız şeylerle bitcoin'in hiçbir alakası yok.

bitcoin'in en önemli özelliği merkezi olmaması.

fakat çoğunluk bu özelliğini kullanmıyor. paralarını web cüzdanlarda tutuyorlar, kripto para borsalarında işlem yapıyorlar.

madenciler bile maden bulutları üstünden kazıyorlar.

bitcoin'in kullanılan tek özelliği finansal ürün olması. fakat diğer finansal ürünlerin aksine, üretiminde harcanan enerjinin tamamı boşa gidiyor.

dijital olduğu için de eğer önüne geçilmezse, zarar katlanarak büyüyecek.

çevre için klimadan ve arabadan vazgeçmem. çünkü onlara ihtiyaç duyuyorum. fakat param merkezi olmasa da yaşarım.

hatta param merkezi olduğu için, para transferlerim 1 dk içinde biter. ülkem ekonomik zorluk yaşadığında, para basıp vatandaşa dağıtır.

illegal örgütler para transferi yaparken daha çok zorlanır.

• quote:

fakat çoğunluk bu özelliğini kullanmıyor. paralarını web cüzdanlarda tutuyorlar, kripto para borsalarında işlem yapıyorlar.

bitcoin'in kullanılan tek özelliği finansal ürün olması. fakat diğer finansal ürünlerin aksine, üretiminde harcanan enerjinin tamamı boşa gidiyor.

çevre için klimadan ve arabadan vazgeçmem. çünkü onlara ihtiyaç duyuyorum. fakat param merkezi olmasa da yaşarım.

hatta param merkezi olduğu için, para transferlerim 1 dk içinde biter. ülkem ekonomik zorluk yaşadığında, para basıp vatandaşa dağıtır.

Alıntıları Göster

ülkem ekonomik zorluk yaşadığında, para basıp vatandaşa dağıtır.

Enflasyonu körükler bu da. Talihsiz bir yorum olmuş.

5 sene öncesine kadar illegal sıfırdı. Bitcoin yüzünden illegal transferler doğdu. Uyuşturucu kartellerinin yüz milyonlarca doları BTC ile transfer ettiğini de düşünürsün bu kafayla. Amerika'daki büyük bankaların her sene yedikleri cezalara bak. İllegal para nerede transfer ediliyor, nerede aklanıyor anlarsın.

• quote:

ülkem ekonomik zorluk yaşadığında, para basıp vatandaşa dağıtır.

Enflasyonu körükler bu da. Talihsiz bir yorum olmuş.

5 sene öncesine kadar illegal sıfırdı. Bitcoin yüzünden illegal transferler doğdu. Uyuşturucu kartellerinin yüz milyonlarca doları BTC ile transfer ettiğini de düşünürsün bu kafayla. Amerika'daki büyük bankaların her sene yedikleri cezalara bak. İllegal para nerede transfer ediliyor, nerede aklanıyor anlarsın.

Alıntıları Göster

siz benim yazdıklarımı okuyup, başkalarına cevap veriyorsunuz sanırım. çünkü dünya yanıyor diyorum, enflasyon artar diyorsunuz. illegal aktivite zorlanır diyorum, "zaten sıfır değildi" diyorsunuz.

yine cevap veridğim için pişman oldum.

selametle, çok haklısınız

• quote:

siz benim yazdıklarımı okuyup, başkalarına cevap veriyorsunuz sanırım. çünkü dünya yanıyor diyorum, enflasyon artar diyorsunuz. illegal aktivite zorlanır diyorum, "zaten sıfır değildi" diyorsunuz.

yine cevap veridğim için pişman oldum.

selametle, çok haklısınız

Alıntıları Göster

Ben de diyorumki bunların sorumlusu BTC değil. Dünya 100 yıldır aşırı endüstrileşme yüzünden yanıyor. Kafayı takmışsınız illegal aktiviteye, her seferinde aynı geyik. Ay'ı ikiye yarma geyiğine döndü bu olay.

Şair burada ne demek istemiş konulu sınav yapmıyoruz. Ne yazdıysanız ona cevap verdim.

• quote:

Alıntıları Göster
    MININGCILERE NEDEN KIZILIYOR ? YTDturnaround management centre
    Bitcoin’in Karanlık Yüzü ve Blokchain ile ilgisi - Turnaround Management Centre
    https://www.donusumyonetimi.com/bitcoin-blokchain/

Bitcoin bu iste , neden Merkeziyetsiz oldugu ile alakalı da bilgi mevcut, neden para olamayacagı da mevcut hersey cok net acık yazıyor.Soguk cuzdan la nasıl izi surulmeden para aklanabildigi de yazıyor.Hersey mevcut ve anlasılır doyurucu bir bicimde isin mantıgını anlatıyor.

Benim anlamadıgım nokta Devlet neden su anda seyrediyor?Adam once 1 tane alıyor sonra 1000 tane kart alıyor.Bu yazdılarım vergi odemeyenler icin gecerli...Bu kartların bircogu Ticari ye sokulmadan , farklı isim adres kart sanal kart arkadas ile alınıyor.Maliye Vergi kaybına ugruyor.Sonra bu kartların belli kısmı satılıyor.Satarken yerli piyasa fiyatı alınıyor.Itopya,Vatan vb 9 a aldıgı kartı Vatan 16 ya satıyorsa 14-15 e koyuyor.Vatan,Itopya tekrar vergi oduyor.Bu sahıslar ise Sıfır kart diyerek vergi odemeden Sıfır fiyatına satıyor.Devlet 2 defa vergi kaybına ugruyor.

Sonra yıl sonunda yanındaki Dukkan Mate Bilg mesela yine Gelir Vergisi, Kurum ise Kurumlar Vergisi oderken sahıs yine hicbirsey odemiyor.Oldu 3. vergi kaybı,Stopaj da yok,Defter de yok kayıt yok,Damga vergisi yok vs yok.

Adam Eve Rigi Kuruyor.Ben Ltgo da bir ilan gormustum İst Anadolu yakasındaydı adam odaya rig ler kurmus.Rakamı tam unuttum atıyorum 70.000 Gelir Garantili 500.000 TL ye satılık gibi , bu sahısın cebine para giriyor.Ama bu sahıs dısında herkes zararlı Devlet Maddi,Manevi zararlı,Devletin Enerjisi Bosa gidiyor acık artıyor,Dogaya verilen zararın haddi hesabı yok.Amazon,Newegg vb kartları topladıgı icin almak isteyen alamıyor, piyasa yukseliyor.Yetmiyor İc Piyasadaki Hazır Sistemleri de toplayıp Sistem Parasına Sadece Kart satılıyor.Piyasa yine yukseliyor.Ve almak isteyenin onunu kesiyor.

İnanılmaz bir enerji israfı,inanılmaz bir gelir,Cok muhtemel devasa vergi kaybı,Stokculuk ve Fiyatları Yukseltme,Vergi Odeyen Esnafa zarar,Dogaya İnanılmaz Zarar,Tek Karlı Cıkan Sahıs Muhittin onun dısında herkes zararlı...

Devlet Olarak once Kripto Para ve bunun bir kolu olan Miningi yasakla,İhbar Hatları Kur,Alısveris Sitelerini ve Forumları Denetle,Yakaladıgına 100.000 TL 500.000TL 1 Trilyon yapıstır cezaları,Vergi Kacıran varsa en agır sekilde cezalandır.Hesaplarını incele son 1 senede ne para girmis.Nereden nasıl girmis?Youtube vb her yerde reklamlar ciftlikler rig ler bunları arastır.Bunların evlere dukkanlara iftliklere kurdugu rig leri bul.Mal varlıgına el koy.

Devlet,Maliye neden goz yumuyor,seyrediyor ben bunu anlamıyorum?

Dogaya zarar vermeyen,Stokculuk yapmayan,100 kart alıp bunu Ticari ye sokmadan vergisini odememe yerine 2 tane kart alıp vergisini odeyip evde normal kullanan,bilimsel arastırma yapan,300 adet 500 adet le sınırlı sistemleri toplamayan,Enerjiyi israf etmeyen vatandas yanlıs mı yapıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huso -- 8 Ağustos 2021; 18:0:1 >

• huso kullanıcısına yanıt

bizim devletin neden izin verdiğini bende bilmiyorum.

aslında ilk yasaklaması gereken biziz çünkü bizde hem enerji hemde mining donanımları ithal.

mining ile kazanılan paradan da bir pay alınamadığı için, türkiye açısından her açıdan zarar.

abd ve çinin belki kısa vadeli çıkarları olabilir. kart üretimi konusunda ve petrol fiyatları konusunda avantajları var.

avrupa birliği de bizim gibi pratik bir çıkara sahip olmadığı için, yasaklar geliştirmeye başladı.

şu an ki sistemin sürdürülebilmesi mümkün değil. elbet tüm dünyada bitcoin ile ilgili yasaklar gelecektir.

• orcnd kullanıcısına yanıt

Avrupa birligi ne gibi yasaklar gelistirmeye baslamis?

Edit: bir sonraki sorumuda simdiden sorayimda vaktinizi dogru kullanirsiniz. Peki avrupa birliginin bu yasaklardan haberi var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kunGFu -- 9 Ağustos 2021; 10:41:0 >
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.