Şimdi Ara

silinsin (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
187
Cevap
3
Favori
15.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -MoDeStUs-

Daha bir süre kart falan alınmaz.Zamanında kart fiyatları dip yapmıştı dedik o kadar kaçırmayın diye.Şimdi böyle aval aval bakarsınız kartların peşinden.Adamlar bedavaya 1070-1080 dağıttı.ekstra ücret iadeleride cabasıydı.

Para vardı da biz almadık zaten. Aklın sende kalsın para ver para.
  • erenfb1907 kullanıcısına yanıt
    Hocam eleman sizi trollemis olabilir. Rx serisi uretimi durmadi 2 tane rx580 kendim aldim 2 haftaya gelecek bana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Bugün başıma gelen bir hadiseyi sizinle paylaşmak istiyorum. 6 yıldan fazla internet cafe işletmeciliği yapıyorum. Bende sizler gibi RX5xxx serisi ekran kartlarını uygun fiyata alma telaşındayım. Şu anda cafemde 2 adet Sapphire marka RX580 4GB ekran kartı kullanmakta olup bu ekran kartlarından son derece memnunum. Şu anda kullanmakta olduğum ekran kartlarını Bizhesapli.com (RESER BILGİSAYAR) satın almıştım. İlgili firmanın fiyat politikasını seviyorum. Bazı ürünleri uygun fiyatlı bulabilmek mümkün. Gün içerisinde Bizdehesapli.com u ziyaret ettim bir baktım ki Sapphire marka RX580 4GB ekran kartı KDV dahil 963 TL. Hiç vakit kaybetmeden işyerimde kullanmak için 5 adet ekran kartını musmutlu bir şekilde siparişini verdim, ödemeyi de gerçekleştirdim ve beklemeye başladım. Siparişimi verdikten yaklaşık bir kaç dakika sonra bir baktım kartın fiyatı 913 TL den 2.500 tl ye fırlamış tabi ki bende bu durumda sevincim daha da arttı uygun fiyata aldım diye (Kıs kıs gülmeye başladım yalan yok) Siparişimi verdikten 30 dk sonra 0 224 252 80 70 nolu telefonla arandım ve karşıma Ayfer hanım isminde biri aynen şunu söyledi; Serkan Bey sizi Bizdehesapli.com dan arıyorum vermiş olduğunuz ekran kartı siparişi stokta olmadığından dolayı (Sistemsel bir arıza varmış-mış) iade işlemini başlatıyorum bilginiz olsun. Abicim o anda bir kazan kaynar su başımdan aşağı döküldü sanki. Siparimde iptal oldu ve ben şu anda çok üzgünüm. Son birkaç aydır forumu yakından takip ediyorum. Bazı arkadaşlar ayın 14 gibi tarih vermişler, abicim size bir şey söyliyeyim bu mining olayı yakın zamanda bitecek gibi görünmüyor adamlar kartı fiyatı kaç para olursa olsun havada kapıyor. Son olarakta bir şey daha söylemek istiyorum ben hem ARENA bilgisayarın hem de PENTA bilgisayarın bayisiyim bundan yaklaşık bir hafta önce PENTA bilgisayar RX serilerini sistemden tamamen sildi. ARENA bilgisayarda da sadece ASUS markası RX 580 serisi var o da stoklarda yok zaten. Saygılarımlasilinsinsilinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Premier2007 -- 4 Temmuz 2017; 13:11:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Premier2007

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Bugün başıma gelen bir hadiseyi sizinle paylaşmak istiyorum. 6 yıldan fazla internet cafe işletmeciliği yapıyorum. Bende sizler gibi RX5xxx serisi ekran kartlarını uygun fiyata alma telaşındayım. Şu anda cafemde 2 adet Sapphire marka RX580 4GB ekran kartı kullanmakta olup bu ekran kartlarından son derece memnunum. Şu anda kullanmakta olduğum ekran kartlarını Bizhesapli.com (RESER BILGİSAYAR) satın almıştım. İlgili firmanın fiyat politikasını seviyorum. Bazı ürünleri uygun fiyatlı bulabilmek mümkün. Gün içerisinde Bizdehesapli.com u ziyaret ettim bir baktım ki Sapphire marka RX580 4GB ekran kartı KDV dahil 963 TL. Hiç vakit kaybetmeden işyerimde kullanmak için 5 adet ekran kartını musmutlu bir şekilde siparişini verdim, ödemeyi de gerçekleştirdim ve beklemeye başladım. Siparişimi verdikten yaklaşık bir kaç dakika sonra bir baktım kartın fiyatı 913 TL den 2.500 tl ye fırlamış tabi ki bende bu durumda sevincim daha da arttı uygun fiyata aldım diye (Kıs kıs gülmeye başladım yalan yok) Siparişimi verdikten 30 dk sonra 0 224 252 80 70 nolu telefonla arandım ve karşıma Ayfer hanım isminde biri aynen şunu söyledi; Serkan Bey sizi Bizdehesapli.com dan arıyorum vermiş olduğunuz ekran kartı siparişi stokta olmadığından dolayı (Sistemsel bir arıza varmış-mış) iade işlemini başlatıyorum bilginiz olsun. Abicim o anda bir kazan kaynar su başımdan aşağı döküldü sanki. Siparimde iptal oldu ve ben şu anda çok üzgünüm. Son birkaç aydır forumu yakından takip ediyorum. Bazı arkadaşlar ayın 14 gibi tarih vermişler, abicim size bir şey söyliyeyim bu mining olayı yakın zamanda bitecek gibi görünmüyor adamlar kartı fiyatı kaç para olursa olsun havada kapıyor. Son olarakta bir şey daha söylemek istiyorum ben hem ARENA bilgisayarın hem de PENTA bilgisayarın bayisiyim bundan yaklaşık bir hafta önce PENTA bilgisayar RX serilerini sistemden tamamen sildi. ARENA bilgisayarda da sadece ASUS markası RX 580 serisi var o da stoklarda yok zaten. Saygılarımlasilinsinsilinsin

E peki sormadınız mi madem stok yok fiyatı neden 2500 yaptınız diye.

Şuan bende amazon üzerinden aldım 1 aydır bekliyorum siparişi bugün yola çıkacak diyor umarım stok yok demezler. Amazonun öyle birşey yapacağını sanmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Foxin -- 4 Temmuz 2017; 13:12:21 >

• Foxin kullanıcısına yanıt
    Stok yok denecek büyük ihtimâl :)

En net tarih 14 Ağustos 'a kadar deniliyor. Ve ya en erken Temmuz sonları.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 12 tane rx 570 6 tane zotac gtx 1070 yakalamışım ucuzdan bırakır mıyım? Hepsini aldım. Yine olsa yine yaparım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lacano

quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Oyun için sistem toplayacaklara konsol alternatifi ağır basacak gibi. Sony ve Microsoft'a yarayacak anlaşılan bu durum.

Hocam konsol olsa gene amd kazanacak...

Konsoldan kazan, ekran kartların piyasada tükenmiş, işlemci pazarında %10 pazar payını arttır...

Amd gene zarar açıklarsa azının üstüne vuracam 2 tane...

Hocam mesele çok satmak değil sadece , okadar kart satıyor ama steam istatistiklerinde kartların hep çoğu nvidia da görünüyor. Bu sebeple oyun firmaları da amd ye değil nvidia ya çalışıyorlar. Amd kartlar istatistiklerde yok çünkü hepsi mining ile meşgul....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ukayl06 -- 4 Temmuz 2017; 16:24:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Resul069

Hocam eleman sizi trollemis olabilir. Rx serisi uretimi durmadi 2 tane rx580 kendim aldim 2 haftaya gelecek bana

Hocam inşallah durmamıştır dediğiniz gibi banada biraz sallıyo gibi geldi üretimi durdurmuş olsa Amd kendisi açıklar zaten

• Miningcilere geçmiş olsun. Bitcoin ethereum gibi ödeme kanalları engellenecek mi? kumar siteleri ayağına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmms -- 4 Temmuz 2017; 16:49:36 >
  • Miting diye okudum .

Ben de bütçesizlikten zamanında ekran kartı alamamıştım, 2. ele de güven olmaz şimdi.
  • erenfb1907 kullanıcısına yanıt
    Hocam o sizin hakkınız ya tamir edin ya da yenisi verin diye rest çekin. Çünkü fiyat farkı az buz değil. Stoklara gelmeyecek diye bir şey olamaz.
  • kasap et derdinde koyun can derdinde.

Merak etme, bir iki seneye PoS (Proof of Stake) consensus mekanizmasına geçilecek ether de o zaman madencilik bitecek. bitcoin ciler zaten ASIC leri kullanıyor birkaç senedir. Mevcut durumda PoW (Proof of Work) kullanıldığı için bu algoritma yüzünden donanımsal düzeyde hesaplama gerekiyor. PoS da böyle birşeye gerek yok. PoW gereksiz elektrik tüketimine yol açıyor. Ether PoS a geçtiği zaman ekran kartı sıkıntısı kalmaz piyasada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoolnQuiet -- 4 Temmuz 2017; 19:12:52 >
  • dolar euro 4 TL asıl sorun bu
  • Pıyasada kart kalmadı kalanlarda kol gıbı.Adam r9 270x e 500tl ıstıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kevin De Bruyne

Hocam o sizin hakkınız ya tamir edin ya da yenisi verin diye rest çekin. Çünkü fiyat farkı az buz değil. Stoklara gelmeyecek diye bir şey olamaz.

Hocam haklısında adamlar her türlü sorumluluğu üzerinden atarlar...Sonuçta kartları sakladıkları yokki AMD göndermiyor diyip hertürlü atacaklar üzerlerinden...Ama dediğin gibi ben biraz baskı yapayım...Hakkaten lanet bi durum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erenfb1907 -- 4 Temmuz 2017; 19:50:29 >
  • Mining işine ciddi bir şekilde giren ve hala devam eden var mı? Elimde gayet iyi AMD ve Nvidia ekran kartları var. Konu hakkında pek bilgim yok. Birisi elimden tutarsa ve bana önayak olursa mining işlemine girebilirim. Yardım eden kişiye de yardımcı olurum elimden geldiği kadar.
  • Paran değer kaybetti fiyatlar yerinde seyretse bile haliyle ülkende fiyat artacak..
  • chefarcher C kullanıcısına yanıt
    samsundaysan kurulum için yardım ederim. bildiklerimi komple aktarırım. ticari bir kaygım yok maksat muhabbet.
  • CoolnQuiet kullanıcısına yanıt
    hocam iyi diyosunuz da biz 2 sene bekleyecekmiyiz şu stoklar gelsede yine bize kalmayacak galiba bu gidişle okullar açılmadan oyunda oynayamayacağız

• ben de daha fırsat bulabilirsem mining için rx570 alacaktım 6 tane güya

ertele ertele derken kalmamış zaten.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.