Şimdi Ara

DH MiNiNG [ANA KONU] | [CRYPTO-BTC-ETH-ALL COINS] (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10.567
Cevap
190
Favori
554.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki

DH MiNiNG [ANA KONU] | [CRYPTO-BTC-ETH-ALL COINS]

(En Son Oy Tarihi: 27.3.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: DeliOrmanlı0106

Kendince birnteori anlatıyorsunda nvidia konsol mu çıkartıyor, pc oyunculuğu geriledi diyorsun. Aktif oyanan en çok oynan battleroyal pubg, fps de cs go, stratejide total war, lolü dotası, fm gta vs. ns gerilemesi çoğu komsolda plmayan oyunlar. Çoğu köknleri pc, gereksinimleri pc. Pc makası açıyor. Ps one ps2 zamanlarında konsollar çok daha cafcaflıydı. Konsol kendine özgü 3-5 single oyunla bşr halt edemez. En fazla konsol fivi pc yapılır bşr monitöre takarsın. Mouse klavye fenomenini bile sarsamazssın.

online sayesinde pc biraz ayakta ama çok yakında pc oyunculuğunun ayağı kayıp düşüp geberecek ve o 3-5 oyunuda nostalji takılırsınız.pc fanboyluğu yapıyorsun ama senin bir iki indirdiğin pc oyunu ile ayakta kalmıyor bu firmalar .elindeki 3-5 oyuna bakıpta buradan delleniyorsun
  • Arkadaşlar mining için MSI RX580 mi yoksa Sapphire RX580 Nitro + mı? Hangisini hangi özelligi için tercih etmeliyim? (Mh,Sol, sogutma, stabil olma vs.)
  • R9 390 la optimum 32 mh kazabiliyorum. Undervoltla 190 watt tdp var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar titan x ile zcash kazmayı deniyorum bu değerleri aldım su soğutma var fakat bu şekil kazssam bir problem olur mu 45c oluyor kart genelde.

**bilgilendirme amaçlı denemelerde ram overclock değerlerde değişmeye neden olmadı default hatta -200mhz düşük ram değerleri ile devam ettiriyorum.
    diğer sayfalarda ram overclock ile artış olur denmişti.

birde bu kartı pcı e değil de riser ile denemiş olsaydım kaybım % olarak ne kadar olurdu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hwcommander -- 30 Ocak 2018; 4:4:29 >
  • hwcommander H kullanıcısına yanıt
    Değerlerin normal. Baz değerlerde 650-670 sol vermesi beklenir. Siz -200Mhz yaptığınız için muhtemelen 50-60 sol daha az görünüyor.
    45C o kart için hiçbir şey. Hız aşırtma(+100core, +725 memory) ile 750-800 sol arasına çıkar ama sıcaklık da 65-70 olur tahminim.
    Ben kartlarımda Riser ile bir düşüş gözlemlemedim. Titan için özel bir durum olacağını sanmıyorum.
  • yalnız bende ki eski titan x titan xp değil.
  • Arkadaşlar merhaba bir yardımınız gerekecek .

Elimdeki cgtx 1080 titanyum ile def değerler ile zcash denedim yaklaşık 1 saat ama cüzdanım da bu işlem sınunda 0.0000000000 başka biriey yoktu atladığım birşey mi var.

Jaxx kullanıyorum wallet olarak. Batch file a çüzdan ve pc adımı da girdim.

Ama sonuç aşağıdaki gübi.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler yorumu olan varsa okum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hwcommander

yalnız bende ki eski titan x titan xp değil.

Ben de Titan X için söyledim. Kendim kullanmadığım için bilemem ama Titan X'le hız aşırtma yapılarak 800sol elde edenler var. Baz değer olarak da 650sol olması lazım. 650-800 arası normal yani.
  • ok. bir araştırayım.

http://www.zcashbenchmarks.info/
    ASUS GTX TITAN X 2015 12 GB DDR5 1306/7010 MHz 466 EWBF'S ZCASH CUDA MINER. 0.3.3B WINDOWS 10 x64 X ggru76 Jun, 2017
    NVIDIA TITAN X (PASCAL) 12 GB DDR5 1985/5163 MHz 810 EWBF 0.3.3B WINDOWS 10 x64 120% TDP Souran May, 2017
    PALIT GEFORCE GTX TITAN X (MAXWELL) 12 GB DDR5 1400/6600 MHz 487.5 EWBF'S ZCASH CUDA MINER. 0.3.4B UBUNTU 17.04 X64 X dad_bt Jun, 2017

şöyle bir değer buldum.

diğer merak ettiğim konu riser sisteminde kayıp oluyor mu 6 kart birikti sistem kurmayı düşünüyorum bu sebeple riser mı direk slot mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hwcommander -- 30 Ocak 2018; 10:56:58 >
  • USB Riser kullanmadan 6'lı ekran kartı kullanamazsınız.

- Anakartta yeterli slot yok.
    - Slot olsa bile o kartlar yan yana sığmaz.
    - Sığsa bile birbirlerine çok yakın olacağı için sıcaklık başına iş açar. Ben ekran kartlarının tekli sıra halinde dizildiği açık kasaları bile hatalı buluyorum. Mümkün olduğu kadar ekran kartlarını birbirinden uzak tutun ki fanlar diğerinden gelen sıcak havayı üzerinde çalıştığı karta vermesin.

Düzgün çalışan Riser alın geçin. Amazon'da 6'lı paket olarak satılıyor, onlardan alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pij harvey

USB Riser kullanmadan 6'lı ekran kartı kullanamazsınız.

- Anakartta yeterli slot yok.
    - Slot olsa bile o kartlar yan yana sığmaz.
    - Sığsa bile birbirlerine çok yakın olacağı için sıcaklık başına iş açar. Ben ekran kartlarının tekli sıra halinde dizildiği açık kasaları bile hatalı buluyorum. Mümkün olduğu kadar ekran kartlarını birbirinden uzak tutun ki fanlar diğerinden gelen sıcak havayı üzerinde çalıştığı karta vermesin.

Düzgün çalışan Riser alın geçin. Amazon'da 6'lı paket olarak satılıyor, onlardan alabilirsiniz.

Örnek olabilir. Benim mining kurulumum böyle.

Zotac, emme fanlarının önünde durmasına rağmen ekran kartının fanları kasa iskeletine yakın olduğu, aynı zamanda mesafe olmasına rağmen Asus karttan çıkan sıcak havanın az da olsa Zotac kartımın üstüne gelmesinden ötürü; eski yerine (Pci-Ex yuvası) göre 4-5 derece daha sıcak çalışıyor.

Aynı zamanda eskiden kasa fanlarımı düşükte çalıştırmam yeterli iken şu anda sağlıklı olması açısından 3 eksoz fanı yüksek devirde çalışması daha sağlıklı gözüküyor. (Ekran kartı ısılarında 3-4 derecelik fark yaratıyor.)

DH MiNiNG [ANA KONU] | [CRYPTO-BTC-ETH-ALL COINS] Asus kart
    DH MiNiNG [ANA KONU] | [CRYPTO-BTC-ETH-ALL COINS] Zotac kart

Yukarıda bir mesajımda hafıza modüllerinin markasının nasıl farkettirdiğini mh değerlerimden anlayabilirsiniz.

GPU0= Hynix memory Asus Rog Strixx OC Gaming GTX1060 6gb
    GPU1= Samsung memory Zotax AMP! Edition GTX1060 6gb
  • Hynix-Samsung farkı var elbette ama ROG Strix - AMP farkı da var bence. Benim masaüstünde de Elpida ile Samsung takılı 580'ler var, aralarında çok fark var ama biri Msi Gaming X diğeri Asus Dual. Asus'un hem memory markası dandik hem soğutması.
  • pij harvey kullanıcısına yanıt
    Strixx gaming için rgb led ve 3 fan koyup 1060 boardı modifiye etmiş. Backplate ve 3 fan ile desteklemiş. Isı değerleri Zotac AMP'ye göre daha iyi. Resimlerde gördüğün üzere 9-10 derece fark var. Lakin hızlara gelince; Asus OC bir kart olmasına rağmen AMP'nin yanına yaklaşamıyor. (AMP'de orjinalden biraz daha yüksek saat hızlı gerçi.) Ama sadece hafızanın markasındna kaynaklı diye düşünüyorum.

Youtube'da bir video da aynı Asus kart 23-25mh arası alıyor daha az memory hızı arttırarak hemde. Muhtemelen Micron yada Samsung memory ile gelmiş o kart.
  • r9 295x2 mining performansı nasıldır ikinci el fiyatı ne kadar olur
    elimde 4 adet gtx kart var bunlar ile birlikte mining yapabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OrganikYazar

r9 295x2 mining performansı nasıldır ikinci el fiyatı ne kadar olur
    elimde 4 adet gtx kart var bunlar ile birlikte mining yapabilir miyim?

r9 295 sanırım elektrik tüketimi bakımından ocağınıza incir ağacı dikebilir.
    http://bestgpuformining.com/radeon-r9-295x2/
  • elimde iki adet xfx rx580 samsung ramli kart var aynı rig de bir de 1050 ti takılı, ve bu sistemle stabil olarak oc yaptıktan sonra rx kartlar ile 27,50 mh,1050ti ile de 13,50 mh alabiliyorum.rx 580 leri youtuba da bulduğum bir rom ile modladım ve rx 580 ler 30,50 mh vermeye başladı. yanlız 24 saat veya ona yakın bir süre geçtikten sonra kartlardan biri aniden 11 mhlara düşüyor. start.batı kapatıp açtığımda düzelmiyor, ama bilgisayarı açıp kapattığımda sorun düzeliyor. sanki bug var gibi sorun nereden kaynaklanıyor acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epicus -- 6 Şubat 2018; 23:4:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Epicus

elimde iki adet xfx rx580 samsung ramli kart var aynı rig de bir de 1050 ti takılı, ve bu sistemle stabil olarak oc yaptıktan sonra rx kartlar ile 27,50 mh,1050ti ile de 13,50 mh alabiliyorum.rx 580 leri youtuba da bulduğum bir rom ile modladım ve rx 580 ler 30,50 mh vermeye başladı. yanlız 24 saat veya ona yakın bir süre geçtikten sonra kartlardan biri aniden 11 mhlara düşüyor. start.batı kapatıp açtığımda düzelmiyor, ama bilgisayarı açıp kapattığımda sorun düzeliyor. sanki bug var gibi sorun nereden kaynaklanıyor acaba

Merhaba,

Rom atılmadan, stock rom+OC ile bir sıkıntı olmuyor anladığım kadarıyla. Sıkıntı nedeni rom gibi görünüyor.

• vega 64 lerin en iyi olduğu algoritma cryptonight. kart başı ortalama 1950 h/s kazıyor. her gün bu algoya sahip yeni çıkan bir şey var mı diye bakıp duruyorum. ilk başlar güzel kazım yapıyor. tavsiye ettiğiniz eth haricinde karlı bir algoritma var mı?
  • 7 adet Asus dual Gtx 1060 6Gb kartimdan 6 si Hynix cikti ve stock halde 15 mh/s veriyor. 1 tanesi Micron bellekli stock halde 19 mh/s. Oc ile 18,5 - 21 elde ediyorum. 110 core, 700 memory oc ayarli. Beklentimin bayagi altinda.

Clymore yerine Ethminer kullanmaya calistim belki fark olur diye ancak sorunsuz calistiramadim. Ne tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fırat.ç. -- 10 Şubat 2018; 16:5:15 >
  • Arkadaşlar biraz konu dışı olacak ama, 1050ti ekran kartları da miningte kullanılmaya başlandı ve fiyatı yükseldi, acaba 1050lerde de bu durum olur mu?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.