Şimdi Ara

DH MiNiNG [ANA KONU] | [CRYPTO-BTC-ETH-ALL COINS] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.568
Cevap
189
Favori
555.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki

DH MiNiNG [ANA KONU] | [CRYPTO-BTC-ETH-ALL COINS]

(En Son Oy Tarihi: 15.4.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Merhaba,

Kartların 7/24 eksiksiz kazım yapacağını varsayıyorum.

Güç tüketimini bir kenara bıraktığımız zaman MH olarak; 1660 S / 2060 (kart başına) = RTX 3070/3060 Ti / (bölü) 2'dir.

0.1 ETH ortalama ödeme değeri olarak baz alındığı zaman şu anki kazım hızıyla bahsi geçen modeller bu değere ortalama (kart başına) 4 ayda ulaşırlar.

Kaliteli PSU kullanımı ve kartların optimum stable değerler ile ayarlanmasıyla beraber elektrik masrafı da oldukça dengeli + az kalabilir (keza ısınma derdi de oldukça azalabilir). Elektrik maliyeti de kazancın yanında pek bir şey değil zaten ama iyi bir teknik bilgi ve kaliteli ürün kullanımı sonucunda o da min değere indirilebiliyor. Yoksa piyasada Everest, PowerBoost, Redrock gibi kalitesiz PSU'lar ile kurulan oldukça fazla rig mevcut.

Maliyet + kazanç hesaplarına girmiyorum. Mevcut ETH değeri * döviz kuru - elektrik tüketim masrafı.  

Alıntıları Göster

Selamlar dostum, psu konusunda ciddi sıkıntı yaşıyorum, 2 adet 3060 3 adet 2060 ve 1 adet 1660 super için kaliteli bir psu önerisi yapabilir misin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• JimmyJimmy kullanıcısına yanıt
    Ben temmuzu bekleyip para biriktirecem bakalim gelecek mi guncelleme😄

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • kenanbal kullanıcısına yanıt

Fsp cannon 1300 yada 1600 watt varyantlarına baktınızmı ?

• xigmatek 750 w psu alıcam. 2 adet rtx 2060 rahatlıkla çalışır mı? yanına 1660 süper eklesem sıkıntı olur mu?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onr1818

Fsp cannon 1300 yada 1600 watt varyantlarına baktınızmı ?

Fsp Canon 1300 watt var bende ancak herhangi bir sertifikası olmadığından ve kartlar yeni olduğundan güvenemiyorum. Siz önerir misiniz?

• kenanbal kullanıcısına yanıt

Verimlilik sertifikasına takılmayın maliyet düşürmek için tercih edilmemiş bir kalem endüstriyel bir üründe sertifikasyon diretmesine uymak ve sertifikasyon maliyeti ile 2 katı fiyata satılacak ürünü gayet makul fiyata satıyorlar fsp sektördeki en güvenilir markalardan , bendede 1300w lık varyant mevcut çoklayıcı uzatıcı kablo vs kullanmadan tek 8pin 6 kart+ 6 riser için dogrudan pci exp kablosu ile en güvenilir rig bağlantı biçimi açıkçası sesi problem yaratmayacak kişiler için çok güzel psu ev kullanımı için üretilmiş ürünleri kör topal çoklayıcılarla vs kullanmak yerine böyle ürünleri tercih etmek çok daha doğru tercih olur

Kaç adet 6+2 pci ekspres çıkışı mevcut ? 12volt kanalından kaç w verebiliyor 4 adet 6+2 pci express çıkış vermiyor ise tercih etmeyin en az 4 adet 6+2 çıkışlı bir modele yönelin

• quote:

Orijinalden alıntı: onr1818

Verimlilik sertifikasına takılmayın maliyet düşürmek için tercih edilmemiş bir kalem endüstriyel bir üründe sertifikasyon diretmesine uymak ve sertifikasyon maliyeti ile 2 katı fiyata satılacak ürünü gayet makul fiyata satıyorlar fsp sektördeki en güvenilir markalardan , bendede 1300w lık varyant mevcut çoklayıcı uzatıcı kablo vs kullanmadan tek 8pin 6 kart+ 6 riser için dogrudan pci exp kablosu ile en güvenilir rig bağlantı biçimi açıkçası sesi problem yaratmayacak kişiler için çok güzel psu ev kullanımı için üretilmiş ürünleri kör topal çoklayıcılarla vs kullanmak yerine böyle ürünleri tercih etmek çok daha doğru tercih olur

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Elimdeki fsp Canon 1300 watt i kullanacağım. Şuan bu pusuya 4 adet rx570 4gb bağlıydı. Bu 4 kart için de 750 watt PSU yeter sanırım. 750-800 watt arası uygun yollu psu alacağım.

• onr1818 kullanıcısına yanıt
    f/p diyebileceğimiz ve bu şartlara uyan bir psu var mu?

Uygun fiyata Fsp nin 700w 60ahbc modeli var 550 liraya bulunuyor

gene fsp hydro hd700 leride 670 lira bandına bulunuyor no name ürünler almak yerine bu modellere bir bakının

• Amd tarafında mining için en mantıklı kart hangisi ?

öncelikle söyleceklerim ytd kesinlikle. tüm yazdıklarımın tam terside olabilir.

eth 2.0 gelecek olsa bile eth1.0 devam edecek geçtiğimiz haftalarda açıklandı bu durum vitalik tarafından, eth2.0 gelse bile eth1.0'ın devam edeceğini net bir şekilde söyledi belli bir süre tabii ki fakat uzun olacağını düşünüyorum, yani mining devam edecek bir süre. ayrıca eth olmasa bile artık çok fazla çeşit var , örnek olarak döviz kazancı olarak eth 5 usd getiriyorsa raven ve cortex 4usd civarı getiriyor. miningin bitmesi için akıl almaz bir yatırım barındıran bu sistemin tamamen kapatılması gerekiyor ki o da imkansız.

yukarıda usd bazında getirisni söyledim fakat mining işi aylık maaş gibi düşünülmekte bu yanlıştır, 2017'den bu zamana kadar işin içinde olduğum için tecrübemi aktarayım;

bu iş karar işidir, burada olay döviz bazında kazanılan değil , 24 saatte kazanılan eth miktarıdır, gerekirse dibin dibini görsün elektrik masrafını cebinizden karşılayıp yine kazıma devam edebilirsiniz. bunu altın alıp kenara atmak gibi düşünün, 520-530tl'den altın alan herkes 390'a düştüğünde çok terste kaldı ve o seviyeleri geçen hafta görüp tekrar düştü, bu da onun gibi bir durum uzun vadeli düşünecekseniz kartların fiyatları düşükken alıp kazım yapabilirsiniz ve uzun vadede eth'ın değerlenmesi durumunda çok iyi kazançlar elden edebilirsiniz. kısaca maddiyatı hariç tutuyorum sabır lazım.

diğer önemli olayda harcanan paranın sermaye olması ya da kontrollü gitmek , misal rtx 3080'ler 17-18 binlere düşerse ki rog tavsiye ederim rog ile 240w'ta 107.8mh/s alabilisin ram sıcaklığı 86-88c iken , bunlar güzel değerlerdir. eğer sermaye olup buraya yatırırsan , iş kurdum gibi düşünüp demirbaş aldım rahatlığı olur, sermaye yok ise tek kart aldıktan sonra 2.kartı alıp parasını çıkartarak 3.karta geçebilirsin, burada olay maalesef aylık kazancın değeridir yani mining mantığına biraz terstir ama rigi büyütünce gözüne gelmez artık. parasını çıkartmak demek hepsini demek değildir, rtx 3080 alıyorsun ve bu kart daha yeni çıktı yani bu kartın piyasası 2-3 sene boyunca 10-11-12-13bin tl edecektir. o yüzden 20bine aldınız diyelim. 4-5 ayda kart maliyetine gelecektir sonrası ise eth stoklamaktır.

3080 rig sahibi olarak , kart başı şu an eth geliri günlük 0,00280 eth civarı gayet güzel bir değer 300-320eth civarlarında 240'lara kadar düşmüştü fakat zorluk çok azaldı o yüzden tekrar 280'leri gördü. temmuzda stake sistemiyle beraber eth'ta değerlenme olacağını düşünüyorum çünkü 32eth isteniyor ve yıllık %15-20 ödül bekleniyor diğer coinlerde trade için kafa patlatmak gerekirse burada hem long giriyorsun hem de faiz işletiyorsun , yatırımcıyı cezbedecektir diye düşünüyorum.

• 15 haziranda amazon.co.uk den aldıgım 1660s bugün elime ulastı. fakat garip birşeyler var..

hasrate değerleri burada :D ne yaptıysam yükselmiyor. min 30 olması gerekirken 25 alıyor max.nerede hata yaptım acaba

• losthell kullanıcısına yanıt
    ben de sizin gibi düşünüyorum aslında hocam. mecbur olmadıkça eth bozacağımı düşünmüyorum. kartlar dağıtıma çıkmış. eğer bir sıkıntı olmazsa akşam deneyeceğim kartları.

• 2 Tane RX 580 + 1060/2 =~75 mhs ve haftada 55$ getirmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 19 Haziran 2021; 16:51:34 >
  • Şubat 2021 ve o günler geride kalalı 4 ay oldu. Her zaman o ayarda devam etse tabii ne ala. DH MiNiNG [ANA KONU] | [CRYPTO-BTC-ETH-ALL COINS] 

Coin piyasasında işler anlık değiştiği için ve hiçbir piyasaya benzemediğinden dolayı en önemli etkenlerin başında sabır geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: MelanchoLy - Man

Amd tarafında mining için en mantıklı kart hangisi ?

Mining'ten zerre anlamam ama oyun için alacağım kart hakkında araştırma yaparken sürekli denk geliyoruz. 6700 XT-6800 XT en iyi kartlar.

Eski seriler için sormadığınızı, onları zaten bildiğinizi farz ediyorum.

• REDSTONE kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 20 Haziran 2021; 0:55:52 >
  • Arkadaşlar merhaba.

Sistem ;

b450 tomahawk.
    8 gb 3000 mhz ram.
    r5 1600 12nm.
    240gb ssd.

ve 2 adet 1660süper ile 2 adet 2060rtx .

bu sisteme Cooler Master MWE 750w PSU aldım ama yeter yetmez kararsızım.

Tecrübeli arkadaşları dinlemek isterim.

Bir de Binance Pool kullanıyorum. 1 ay değil de 20 gün de falan çekebileceğim daha kârlı bir yer tavsiye eder misiniz? Binance de şuan 6.5-7 dolar getirecek sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: JimmyJimmy

Arkadaşlar merhaba.

Sistem ;

b450 tomahawk.
    8 gb 3000 mhz ram.
    r5 1600 12nm.
    240gb ssd.

ve 2 adet 1660süper ile 2 adet 2060rtx .

bu sisteme Cooler Master MWE 750w PSU aldım ama yeter yetmez kararsızım.

Tecrübeli arkadaşları dinlemek isterim.

Bir de Binance Pool kullanıyorum. 1 ay değil de 20 gün de falan çekebileceğim daha kârlı bir yer tavsiye eder misiniz? Binance de şuan 6.5-7 dolar getirecek sanırım.

Merhaba,

CM PSU'larda bu seri öyle çok ahım şahım değil ama 4 adet mining esnasında düşük güç tüketen kart için herhangi bir sıkıntı olmaz. Tüm sistem için ortalama 400W hadi olsun olsun 450W değer alınır.

PSU'daki PCIe çıkışları yeterli sayıda mı bakmak lazım, mümkün olduğunca sata vb. üzerinden elektrik alınmasa iyi olur. Havuz konusunda sizinle benzer şartlarda kazım yapan arkadaşların yorum yapması daha yerinde olur. Ben 0.1 ETH gibi değerlere kısa sürede ulaştığım için Ethermine'ı bırakmadım. DH MiNiNG [ANA KONU] | [CRYPTO-BTC-ETH-ALL COINS] 

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.