Şimdi Ara

Minimum geniş bant internet hızı yükseltiliyor: İnternet hızı kaç mbps olacak? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
6.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Türkiye diye girdim ABD çıktı başına ABD’de diye yazsaydınız keşke

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • İnternet konusunda geri kalmış Türkiye'deki herkes bu haberi, ülkemizde hiçbir zaman mümkün olamayacağını bildiği için, hayal bile edemiyor.

Neden mi hiçbir zaman? Fiber 100mbps download hiçbir zaman en düşük hız olmayacaktır ülkemizde.

Her şeyi dijitale geçirmeye çalışan hükümetin hesap etmediği bu konu daha çok zarar verecek ülkemize.

Zorunlu online eğitim/ders var diyor, internet sağlayamıyor. Aciz bırakılan zavallı devletim, ne hallerdesin sen böyle...

• amarıganın oyunlarına gelmeyin 25 mbps neyinize yetmiyor.

• ADSL bile hayatımızdan halen çıkmadı ki, rekabet bu konuda Türkiye için iyi işler çıkartacak gibi.

Bkz: GigaFiber @TurkNetDestek

Bkz2: TT'nin fiber üzerinden 1GB'e kadar paketler sunması.

• Bizim için değişen bir durum olmayacaktır.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • FCC deme öyle şimdi dış güçler derler bak sonra  

• general4242 kullanıcısına yanıt

Ben de "Acaba Türkiye olabilir mi, sanmıyorum ama bir ihtimal" diyerek girdim konuya. Boş çıktı. Yani olacağından değil de cumhurbaşkanlığından atıp tutuyorlar ya onun gibi bir şey umdum. Bizlik bir şey yokmuş. Olsa şaşırırdım zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SeniorGrandMaster kullanıcısına yanıt

indirme yapmıyorsanız sörf için falan farketmiyor. ben 1000 mbp se geçtim indirme konusunda muazzam ancak dediğim gibi explorerda fark göremedim

• serkan737 S kullanıcısına yanıt
    YouTube da 4k video izlerken 50mbps de de 100mbps de de donma ve takılmalar oluyor. 1000mbps de durum nasıl ?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • upload hızları en az download hızlarının yarısı kadar olmalı.

4k için 24 mbit internet yeterli, eğer sadece 4k izlerken oluyorsa işlemcin kötüdür ya da ram yetmiyordur, ya da ikisi birden. 7. nesil ve üzeri intel işlemci şart 4k için.

• yc#1 kullanıcısına yanıt
    "Coğrafya değil, sandıkta verdiğin oy kaderdir.

yanyana olmalarına rağmen Kuzey kore ile Güney Kore aynı mı
    yada Mısır la israil?
    örnekler çoğaltılabilir...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • e) hiçbiri 🤭 Hepsi iyi özellikte. Tv ve tablette bile takılıyor. Onlarda gelişmiş özellikli. Biz 1000mbiti öğrenelim.

O zaman başka sorun vardır, elimdeki telefonda 15 mbit vodafone internetle 4k video izliyorum sorunsuz. Turk telekom kullanıyorsan ondan da yapar. DNS değiştirmeyi dene. Tavsiyem AdGuard DNS, bir dene çok fark ettiriyor.

• Upload hızlarını 2 kat yükseltip upload hızını şahlandıran türk telekom buna üzüldü

• telefonumda denedim youtube uygulaması haricinde donuyor. reklamsız izlemek için alternatif yöntemler kullanınca bilerek dondurtuyorlar gibi. pc de browser harici youtube uygulamasi varsa onda da donmayacaktir herhalde.

• evet ms store da youtube uygulaması da varmış. uygulamanın son açıklama satırı da bize mesaj gibi..😁 enjoy the largest library of 4K content.

İlginç. Kurcalayın bakalım, mutlaka çözümü vardır.

Ben şunları not olarak ekleyeyim, genel olarak kullansın millet.

Adguard DNS adresleri:

94.140.14.14

94.140.15.15

adguard-dns.io
    Genel AdGuard DNS sunucusuna bağlan
    https://adguard-dns.io/tr/public-dns.html

100 down ile 4k60'da en ufak sıkıntı yaşamıyorum

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.