Şimdi Ara

Minik kızım iphone 6 yı 7. Kattan attı :( (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
2
Favori
3.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam kusura bakmayın ama bence o telefon iflah olmaz artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bordo_BERE

quote:

Orijinalden alıntı: ..scream..

quote:

Orijinalden alıntı: Rocky Balboa®

Eliniz yatkınsa bunlar işinizi görür
    http://www.ebay.com/itm/Replacement-Housing-Back-Battery-Door-Cover-Mid-Frame-Assembly-for-iPhone-6-4-7-/131509685771?pt=LH_DefaultDomain_15&var=&hash=item1e9e968e0b

http://www.ebay.com/itm/For-iPhone-6-4-7-LCD-Display-Touch-Screen-Digitizer-Assembly-Replacement-Black-/201352236216?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2ee1874cb8

http://www.ebay.com/itm/NEW-Replacement-Black-Home-Button-With-Flex-Cable-For-iPhone-6-/261940466284?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3cfcde526c

Yazılım konusunda iyiyimdir ama teknik olarak malesef hiç anlamam. Çok teşekkür ederim yardımınız için..

bu tarz düşüşlerde iphonelarda(5 adına konuşuyorum fakat bir şey değiştiğini zannetmiyorum o günden beri) telefon kendini korumak için wifi şebeke ve bluetooth u kapatıyor.Yani yeni bir ekran bulup deneseniz bile yabancıların ''grayed out wifi cellular bluetooth''dedikleri hatadan olur cihazda.Kesinlikle tamir denemeyin çünkü deneseniz de cihazda bu grayed out olayını anlaşmalı servisim 250 liraya yapıyordu ki dövizin makul olduğu zamanlardı bu şu an 600 den aşağı yapmazlar.Özetle ekranı değiştirseniz- değiştirtseniz ve kasayı komple değiştirseniz bile elinizde çin malı yan sanayi ürünlerden yapılmış bir iphone + 600 tl daha masraf yaptığınızda puanla 2400 e n11 den alsanız daha ucuza gelecek bir ikinci el cihaz olur.

Özetle 1100-1200 civarı verip apple store dan sıfırla değiştirin veya direk bu şekilde kim alıyorsa ona satın.

Telefon onarılırsa grayed out vermese bile şebekesi arada git - gel yaşayacaktır.Tecrübeyle sabit zamanında iphone al-sat işine girmiştim bir ara bu tarz darbeli duvara fırlatılmış cihazlar geçti elimden fakat hiçbiri iflah olmadı onca tamirden sonra, kimisinde wifi çekmiyordu kimisinde şebeke gidip geliyordu kimisinde şebeke yoktu vs vs. Kİ bu tamirleri yapan kişiler eski genpa çalışanı reball olayında usta direk çiplere müdahale yapan kişilerdi ısı tabancası ve ağızda sigara kombosuyla 140 tl ye hallolur abi diyen tipler değildi.

Bu youtubeda anlatılan 8. kattan düşürdüm taş gibi bana mısın demedi olayı palavradan ve appleın PR çalışmasından başka bir şey değildir, nokia 3310 -5100 hariç her cihaz 8.kattan düşerse başına bir şey gelir.Nokia'nın da muhtemelen gelir ama malum cihaz bozuksa bile çalışıyor.

Değerli tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.. lydia dan 1160 tl karşılığında yenisini alacağım yakın zamanda..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Primarch

Hocam kusura bakmayın ama bence o telefon iflah olmaz artık

Yok canım ne kusuru :) bencede iflah olmaz :))

• Hayırlı olsun @nightsoldier hocam :) iyi günlerde kullanın inşallah.

PO kodu için çok teşekkür ederim. İşe yaramazsa bile böyle birşeyi düşünüp bana teklif etmeniz beni çok mutlu etti. Çok sağolun :)

• İçim cız etti valla hocam geçmiş olsun
  • Sağlık olsun abi :)

Bu arada çok neşeli birisiniz :)

Para bu kazanılır ama allahtan abaşka kötü bişi olmamış cocuktur yapar ;)

• ..scream.. kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Valla iosu özlemişim, ana hattımı 4se taktım

Z ultra ile hız olarak pek bir farkları yok. Ultrada s800,2gb ram vs vs var. 4ste 512 ram var ama kafa kafayalar.

Zaten çok büyük geliyordu,büyüklüğüne alışamamıştım. Tablet gibi kullanırım artık.

Apple ve ios başka. 1 yıl aradan sonra geri döndüm

• geçmiş olsun hocam Allah başka dert - keder vermesin, benimde kardeşim eskiden 11.ci kattan ne bulsa aşağı atıyordu, tabi düşen herneyse tek parça olmuyordu

tekrar geçmiş olsun..
  • Baby Blue kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Kızımın canı sağolsun :)

• taytlı T kullanıcısına yanıt
    Öyle tabi sağlik olsun kardeşim :) çok şükür kimseye ve kızıma herhangibir zarar gelmeden atlattık olayı :)

Bu hayatta mutlu olmayı bilmek gerekir. Yoksa hiçbir zaman kendin olamazsın :) hayatta hep mutlu olursun inşallah kardeşim :)

• :)) biliyordum böyle olacağını. İos bir başka gerçekten. Böylece yeni bir tabletinizde olmuş ne güzel işte :) tekrar hayırlı olsun hocam iyi günlerde kullanın inşallah :)

• tunlab T kullanıcısına yanıt
    Cok sağolun, Amin.. bucurukler çok fena ya. Bu her çocukta var işte :) ne bulsalar atıyorlar aşağı. Hepsinin canı sağolsun :)

• Teşekkür ederim. Emektar ipadle birlikte 4s güzel ikili oldular. Zaten ios 9u da alacak. Bu fiyata 2 yıl güncel kalacağı garanti. O zaman da ne olur bilinmez. Büyük telin kullanımı zormuş. Umarım Apple, 6plusta olup da 6da olmayan görüntü sabitleme, daha büyük pil kapasitesi gibi şeyleri de 6se verir.

sanki gelen aramaları ipadden yanıtlıyabiliyorduk, o nasıl oluyor? Bulamadım ayarını

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fox90

Geçmiş olsun fakat anlamadığım bir nokta var. 7. Katta küçük kızınıza neden 3.000 liralık telefonu oyuncak niyetine veriyorsunuz yada dikkat etmiyorsunuz ? Mal size ait tabi de merak ettim sadece.

Cocugunun olmadigi nasil da belli :)

• quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

Teşekkür ederim. Emektar ipadle birlikte 4s güzel ikili oldular. Zaten ios 9u da alacak. Bu fiyata 2 yıl güncel kalacağı garanti. O zaman da ne olur bilinmez. Büyük telin kullanımı zormuş. Umarım Apple, 6plusta olup da 6da olmayan görüntü sabitleme, daha büyük pil kapasitesi gibi şeyleri de 6se verir.

sanki gelen aramaları ipadden yanıtlıyabiliyorduk, o nasıl oluyor? Bulamadım ayarını

Apple 6s te büyük bir gelişim göstercek buna çok eminim. Belki pil kapasitesi aynı olur ama ois mutlaka olacaktır..

Ipad den cevaplama icin de bildiğim kadarıyla (çok emin degilim) ayarlardan handoff özelliğini açmanız gerekecek hocam. Bu arada bu özellik ios 8 in özelliği..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..scream.. -- 14 Temmuz 2015; 9:14:43 >
  • HeliTeknik kullanıcısına yanıt
    hocam sizi biraz bilgili vede ilgili gördüm o yüzden bi sorum olacak
    bende geçenlerde iphone umun ekranını kırdım ve de ardından tuvalete düşürdüm
    telefon hiçbirşekilde açılmıyor .ben konyada oturuyorum. bizim burdaki premium reseller
    1200-1400 arası fiyata ücretli değişim yapabileceklerini söyledi buraya kadar sıkıntı yok ancak iphone eğer
    kullanılamayacak düzeydeyse(içindeki parçalar yandıysa falan mı demek istiyor artık nedir)
    0 cihaz fiyatına yakın bi ücret bile çıkabilir dediler...

sizden ricam ne tavsiye edersiniz
    bunlara vereyim mi yoksa istanbula yollayıp bi arkadaşım vasıtasıyla zorluya mı götürtsem?

• talhayarici kullanıcısına yanıt
    İphone fiks fiyata değişim yapar. Öyle bu hurda olmuş o zaman fiyatı yüksek olur gibi bir şey olmaz. Saçmalamışlar resmen.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: talhayarici

hocam sizi biraz bilgili vede ilgili gördüm o yüzden bi sorum olacak
    bende geçenlerde iphone umun ekranını kırdım ve de ardından tuvalete düşürdüm
    telefon hiçbirşekilde açılmıyor .ben konyada oturuyorum. bizim burdaki premium reseller
    1200-1400 arası fiyata ücretli değişim yapabileceklerini söyledi buraya kadar sıkıntı yok ancak iphone eğer
    kullanılamayacak düzeydeyse(içindeki parçalar yandıysa falan mı demek istiyor artık nedir)
    0 cihaz fiyatına yakın bi ücret bile çıkabilir dediler...

sizden ricam ne tavsiye edersiniz
    bunlara vereyim mi yoksa istanbula yollayıp bi arkadaşım vasıtasıyla zorluya mı götürtsem?

Arkadaş cevaplamış zaten, tek fiyat uyguluyor Apple.

• HeliTeknik kullanıcısına yanıt
    şimdi benim ikilemim;
    randevuyla göndermeyle uğraşmak yerine burdaki reseller a verip yaptırayım diyorum(aradaki bi kaç yüz liraya rağmen)
    ancak şimdi bunlar alır telefonu içini açarlar işte onu çıkarır bunu takarlar vs derken sonuç olarak bana "biz bunu inceledik kurcaladık vs..
    ; cihazın fiyatında ücret ödemeniz gerekiyor" derlerse vede ben
    "iyi o zaman bende vazgeçtim,verin telefonumu ben bunu zorluda yaptırım" desem ve de göndertsem istanbula genius bar "hocam siz bu cihazı açtırmışınız,parçalarını söktürmüşünüz değiştirmişiniz vs...
    dolayısıyla bu cihaza ücretli değişim bile yapamayız" derler mi sizce? (biraz uzun bi senaryo oldu k.bakmayın ancak en büyük korkum kaş yapalım derken göz çıkarmamak)

• quote:

Orijinalden alıntı: talhayarici

şimdi benim ikilemim;
    randevuyla göndermeyle uğraşmak yerine burdaki reseller a verip yaptırayım diyorum(aradaki bi kaç yüz liraya rağmen)
    ancak şimdi bunlar alır telefonu içini açarlar işte onu çıkarır bunu takarlar vs derken sonuç olarak bana "biz bunu inceledik kurcaladık vs..
    ; cihazın fiyatında ücret ödemeniz gerekiyor" derlerse vede ben
    "iyi o zaman bende vazgeçtim,verin telefonumu ben bunu zorluda yaptırım" desem ve de göndertsem istanbula genius bar "hocam siz bu cihazı açtırmışınız,parçalarını söktürmüşünüz değiştirmişiniz vs...
    dolayısıyla bu cihaza ücretli değişim bile yapamayız" derler mi sizce? (biraz uzun bi senaryo oldu k.bakmayın ancak en büyük korkum kaş yapalım derken göz çıkarmamak)

Sizin yerinizde ben olsam reseller a falan asla vermem o telefonu, risk almaya değecek rakamlar yok çünkü ortada. Reseller' ın bir beceriksizliği en az 2000 liraya patlayabilir.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.