Şimdi Ara

Minik Citroen Ami'nin maceracı versiyonuyla tanışın: My Ami Buggy

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Minik Citroen Ami'nin maceracı versiyonuyla tanışın: My Ami Buggy

Önümüzdeki aylarda Türkiye fiyatının da belli olmasını beklediğimiz Citroen Ami, halihazırda standart Ami ve onun ticari versiyonu Ami Cargo ile karşımıza çıktı. Ancak görünen o ki şirketin planları bununla sınırlı değil.

Citroen şimdi de yeni My Ami Buggy konseptini gösterdi. Söz konusu çalışma, minik elektrikli araç Ami'nin muhtemel bir offroad (!) versiyonuyla ilgili fikir edinmemizi sağlıyor. Tasarıma baktığımızda My Ami Buggy'nin kendine has pek çok detaya ev sahipliği yaptığını görüyoruz.

Tavan rayları, tavana yerleştirilmiş stepne, arazi lastikleri, ön-arka koruma demirleri ve farlar için metal ızgara korumalar, konseptin dikkat çeken tasarım unsurları arasında. Kapıların çıkarıldığı aracın tavanında gece veya sisli havada görüşü artırmak için ekstra LED aydınlatma da kullanılmış.

Ayrıca Bkz.Güneş enerjisi destekli elektrikli otomobil Lightyear One'ın çok daha ucuz bir versiyonu geliyor

Konseptin kabininde de standart Ami'ye göre bir dizi değişiklik yapılmış. Koltuk minderleri değişmiş ve içerisindeki süngerin kalınlığı 35 mm'den 70 mm'ye çıkarılmış. Bunun yanı sıra çeşitli saklama alanları, çıkarılabilir yan aynalar, kamera ve telefon tutucu gibi detaylara yer verilmiş. Ütelik bu parçaların çoğu 3D yazıcıyla üretildiği için ihtiyaç halinde kolayca tedarik edilebiliyor.

Citroen My Ami Buggy konseptinin üretilip üretilmeyeceği konusunda bilgi verilmedi. Siz bu konsept hakkında ne düşünüyorsunuz?

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• Engebede devrilme riski var sadece toprak yolda kullanılır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu araçta arazide ne gider ha(!)

• itachi237 kullanıcısına yanıt
    Araç 45 yapıyordu maksimum ama yokuşta bile aynı hızla gidebiliyor elektrik motorundan dolayı. Araziye girer fakat takla falan atmasını geçtim iki zorlasan pili bitirip kalacak diye de korkar insan. Tabi tasarım falan yine göze hoş geliyor, burada 10.000'i geçtim 20.000 olsa 2 adımlık bakkala, markete gitmek için bile bunu kullanırlardı herhalde :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manesnuc -- 16 Aralık 2021; 20:20:53 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ami buldukta maceracı versiyonunu mu isteyelim.

• Dalga geçiyorsunuz da çekiş sistemi ve motor hakkında bilgi verilmemiş haberde. 4x4 olursa keçi gibi çıkar her yere. Araç hafif ve kısa olduğundan güzel bi offroad aracı olur.

• Çok sevimli ya:))Ben beğendim. My Ami Buggy, Türkiye'ye lazım. Fazla bir yer kaplamaz, çok hızlı olacağını sanmıyorum, eğlence ve gezi amaçlı kullanılabilir. Kapılarını pek beğenmedim ama tasarlanabilir.

• Tasarımı çok tatlı duruyor :) Rengi, far ızgarası, stepnesi, tepe lambası... Küçük bad boy olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CWaRRioR -- 17 Aralık 2021; 08:27:32 >
  • 45 yerine 60-70 km hıza çıksa aslında iyiymiş tabii o araç bu hızı kaldırır mı zor gibi

• Çok güzel. Spor versiyonu ne zaman çıkar. Şöyle spoilerlı, yere yakın versiyon

• Oyuncak Gibi araba. üstünden geri geri çekip bıraksan gidecekmiş gibi :)

• menzili arttırabilse 10 numara şehir aracı

• ....alet işler el övünür ..el yapar biz alırız....biz kullanırız...hiç şaşırmadım...zaten laftan başka ne üretiyoruz ki...böyle bir araç üreteceğiz...

• Şöyle desek: Ami'niz çok güzelmiş :D

• 4x4 olarak sunması ve bataryanın daha uzun zaman dayanması kapıdan vazgeçil memesi gerek yerli diyor bazı yazanlar lakin yerli var varda fiyatları uçuk

• bunun biraz ufağını yeğenime almıştım doğumgününde, kumandası falanda vardı

• Aynı benım 8 yaşındaki oğlum gibi . ona kalsa, vururum kırarım döverim diye geziyor ama gerçekte bi numara yok.

• Ami Buggy dağıtırız bu fiyatlarla

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.