Şimdi Ara

Minibüsçüler dörtlüleri yakıp yol ortasında yolcu indirip bindirmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
1.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbul-Anadolu yakasında malesef böyle bir moda oluştu. Minibüs şöförü dörtlüleri yakarak ilerliyor ve hiç durma, duraklama kurallaraına uymadan zonk diye durup yolcu indiriyor. Bu durum geniş boş bir yol bulana kadar devam ediyor. Minibüsün arkasında ben de sinir krizi geçirecek gibi oluyorum.
    Bir gün birini geçip dörtlüleri yakıp şöförü inene kadar beklemek tam inerken gazlamak gibi bir fikrim var ama yolcıiulara ayıp olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dörtlü yakıp duranı, indirip alnından öpmek lazım. İstanbul'da sinyal verip şerit değiştiren minibüsçüye henüz rastlamadım.
  • Böyle bir moda mı oluştu ?

İlk minibüs çıktığından beri vardır bu moda. Ancak şuna katılıyorum ki Avrupa yakasındaki minibüsçüler daha kötü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coldblue_

Dörtlü yakıp duranı, indirip alnından öpmek lazım. İstanbul'da sinyal verip şerit değiştiren minibüsçüye henüz rastlamadım.
    Aynısını Ankara için yazmaya girmiştim.
  • Şöyle bir anı anlatayım ben de;

Pendik Gar'ın arka tarafındaki ana caddede gece vakti 50-60 km/sa arası bir hızla ilerliyorum, önümde minibüsün birisi sağ şeritte yer olduğu halde sağ şeride yanaşma gereği duymaksızın, herhangi bir dörtlü vb. yakmaksızın labadanak durdu. Ben de biraz sert fren yaparak durmak zorunda kaldım çünkü yani yolun ortasında soldaki şeritte durmak pek beklediğim bir şey değildi. Minibüsçüye selektör yaptım. Vaaay sen misin selektör yapan? Agam yolcuyu indirdi, bekliyor. Sadece beni gıcık etmeye bekliyor. Ben de selektör yapmadım bir daha. Yürümeye başladı ama hani gerçek anlamda yürümekten bahsediyorum tahmini 4.8 km/sa hızla ilerliyor, iki şeridi de ortaladı paşam, sağına yanaşsam sağa kayıyor soluna yanaşsam sola kayıyor. Ben de tekrar sağına yanaşacak gibi yaptım hızlı bir hamle ile sol yapıp dipgaz ile solundan geçtim önüne. Heeh şimdi ipler benim elimde. Pendik dörtyol ışıklarını bilen bilir kırmızı ışık çook uzundur. Yeşil ise aksine çok kısadır. Ben de bu ışığı yeşil gördüm mü? Heeh işte şimdi oldu, iyice yavaşladım yolu da ortaladım. Arkamdan korna selektör ama umrumda mı? Tam ışık kırmızıya dönmek üzereyken dipgaz ile kendimi kurtardım, ışıkta da kamera var zaten. Çakıldı kaldı öyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Böyle bir moda mı oluştu ?

İlk minibüs çıktığından beri vardır bu moda. Ancak şuna katılıyorum ki Avrupa yakasındaki minibüsçüler daha kötü.
    maltepe-kadıköy arası bağdat caddesi'nden giden minibüsçüleri görmemişsin. zaten 2 şeritli cadde 1 şeridine araba park ediyorlar oldu mu sana tek şerit, adam kapatıyor trafiği. bazen utanmadan ters istikamete giden arkadaşlarıyla lak lak ediyorlar diye bekliyorduk... ayakta yolcu almak zaten moda. her gün bir kavga caddede.. kırmızı ışık filan da tanımazlar bu arada.
  • İki paragraf yazı yazdım geri sildim, her gün bu dolmuşçulara küfretmekten din iman kalmadı bende artık yorum yapma gereği duymuyorum anlayan anlamıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

maltepe-kadıköy arası bağdat caddesi'nden giden minibüsçüleri görmemişsin. zaten 2 şeritli cadde 1 şeridine araba park ediyorlar oldu mu sana tek şerit, adam kapatıyor trafiği. bazen utanmadan ters istikamete giden arkadaşlarıyla lak lak ediyorlar diye bekliyorduk... ayakta yolcu almak zaten moda. her gün bir kavga caddede.. kırmızı ışık filan da tanımazlar bu arada.

Alıntıları Göster
    Anadolu yakasında arabayla geçmediğim yer yok

• Toplu taşıma aracı kullanmasını bilmeyen, nezaketsiz, kaba şoförlerden nefret ediyorum.
  • Bazılarının arkadında vatsap ihpar hattı var. Video çeksek işe yarar mı acaba?

Bu mahlukatların bi hizaya çekilmesi lazım.

Geçenlerde DMAX kanalında Londra da nasıl taksi şöförü olunur şeklinde bi program vardı. Adamlar özel kurs alıyor ve 1-2 yıl sokakları ezberliyor. Sonra sözlümve yzılı sınava giriyor. Şurdan şuraya gitmek için hangi yolları kullanırsın şeklinde sorular soruluyor. Adam mobiletle önüne hatita açıp tüm londra sokaklarını ezberliyor. Bizde ise nerde ipsiz sapsız bir baltaya sap olamayan adam toplu taşıma şöförlüğü yapıyor.

• Sağda boşluk olduğu halde oraya yanaşıp yolcu indirmezler,heralde arkadan gelen araçlar yol vermez diye yol ortasında duruyorlar.Boşken tın tın giderler yolcu doluysa arkanızdan sellektör manyağı yaparlar.Ankara'da gördüklerim bunlar

• Ekmek parası çetesi

• kanayan yara, İstanbul trafiği.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Böyle bir moda mı oluştu ?

Önceleri dörtlüleri yakmıyorlardı öyle zonk diye duruyorlardı. Kanıksadığımızdan mıdır nedir bu kadar sinirlenmiyordum.

Şimdi ise dörtlülerimi nasıl olsa yaktım eşşek gibi bekleyecekler, kimse de karışamaz modunda hareket ediyorşar.

Üşenmeyip vatsapa video göndereceğim altınada şöföre yaptırım uygulanmazsa cimere başvuracağımı söyleyeceğim.

• Ipini koparan taksi soforu,ipini koparan minibuscu...Eskiden ,yolcu indirip bindirirken bi saga cekme vardi ,sagda incek var va derdik.Simdi o da yok,terbiyesizler yolun ortasinda istedikleri gibi gidiyorlar.Denetim yok ,saygi yok,ahlak yok,pislik cok....Medeniyetten cok uzagiz.Insanlar taksici olabilir,minibuscu olabilir,saygi duyuyorum ; ekmek parasi...Ama ne is yaparsan yap kendine ,cevrene,musterine,kurallara,meslegine saygin olsun.Bu da ancak egitimle olur.Bizde de egitim yok malesef...

• Ben bunlardan nefret ediyorum. Cogusu kendinden baskasini dusunmeyen okuzlerden olusuyor. Kafasina gore durur, yavas gider, hizli gider, saga yanasir, solda durur, indirir, bindirir.

Milleti balik istifi gibi ust uste yigar, kalabalik disari tastigi icin kapiyi bile kapatamadan o sekilde yola gider.

Sevgili devlet buyuklerimiz gecen gun butun teskilata trafik polisi yetkisi verdiya, hani bi ucundanda su sehir magandalarina da mudahale edilse?

Zaten hayatim boyunca sunu anlamadim; ben arabada kemer takmasam, sigara icsem, telefonla konussam cezasi var mi var? Tamam iyi guzelde,

Kardesim bu odunlar ayakta yolcu goturur, bi eli direksiyonda bi eli para ustu vermede, telefon da asla dusmez elden.

Lan ben arabada tek basima gidiyorum ceza yiyorum bunlar gunde bin tane adam tasiyo bunlarin trafikte dokunulmazligi mi varda kimse agzini acmiyo?

• quote:

Orijinalden alıntı: yagızalp

Ben bunlardan nefret ediyorum. Cogusu kendinden baskasini dusunmeyen okuzlerden olusuyor. Kafasina gore durur, yavas gider, hizli gider, saga yanasir, solda durur, indirir, bindirir.

Milleti balik istifi gibi ust uste yigar, kalabalik disari tastigi icin kapiyi bile kapatamadan o sekilde yola gider.

Sevgili devlet buyuklerimiz gecen gun butun teskilata trafik polisi yetkisi verdiya, hani bi ucundanda su sehir magandalarina da mudahale edilse?

Zaten hayatim boyunca sunu anlamadim; ben arabada kemer takmasam, sigara icsem, telefonla konussam cezasi var mi var? Tamam iyi guzelde,

Kardesim bu odunlar ayakta yolcu goturur, bi eli direksiyonda bi eli para ustu vermede, telefon da asla dusmez elden.

Lan ben arabada tek basima gidiyorum ceza yiyorum bunlar gunde bin tane adam tasiyo bunlarin trafikte dokunulmazligi mi varda kimse agzini acmiyo?
    Verilmeyen cezalar ve görmezden gelinmesi konusında çok çok haklısınız.

Ortada inanılmaz aptalca bir çelişki var.

• Dörtlüleri kendileri yakmıyor maalesef. Durup kapıyı açtıklarında dörtlüler otomatik olarak yanıyor. Yoksa dolmuşçunun çok da şeyinde dörtlü yakmak
  • Adanada bir kere durak olmayan yerde yolcu almışsın diye içinde yolculuk yaptığım minibüsü trafik polisi durdurup ceza yazmıştı birkaç sene önce. Şoför yalvardı falan ama polis kamera var dedi şimdi yazmasam başkası yazacak eninde sonunda.

Cezası vardır normalde.

• en azından dörtlü yakmış
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.