Şimdi Ara

Minibook'a hangi işletim sistemini kurmalıyım ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde bir adet SONY Vaio VPC-M13M1E var.

Cihazda 1 GB ram var ve işlemcisi 1.83 ghz.

Bilgisayarın orjinalinde Windows 7 Starter vardı. Onu silip yerine Windows 7 Ultimate Lite yükledim hafif diye ama bilgisayar iyice ağırlaştı internete bile giremiyorum.

Hangi işletim sistemini yüklememi önerirsiniz ??
    https://www.sony.com.tr/electronics/support/laptop-pc-vpc-series/vpcm13m1e/specifications

Minibook'a hangi işletim sistemini kurmalıyım ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaWYeR53 -- 11 Haziran 2017; 21:20:5 >

• Linux mint yuklemelisin dostum. Xfce 32 bit versiyonunu kur. cihazin o kadar degisecek ki emin olabilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam Windows 7 starter yüklemelisin ekran çözünürlüğü gereği Windows 10 uygulamalarda sıkıntı çıkarır eğer kullandığın bi program yoksa sadece internet için kullanmak istersen Linux türevi işletim sistemleri işini görecektir.
  • Bencede öğrenciyseniz MeBİS Linux 32 bit, öğrenci değilseniz Linux Mint XFCE 32 bit'i kurabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagdas70 -- 13 Haziran 2017; 21:2:29 >
  • Linux Mint XFCE 32 i USB ile kurabilirmiyiz ??
  • Hocam aynı seriden bir de bende var. Windows 7 Starter haricinde hiçbir Linux ya da diğer Windows sürümleri yeterli performansı vermiyor. İnanın bana neredeyse hepsini denedim. En stabil çalışan Windows 7 Starter.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.