Şimdi Ara

Mini İçten Yanmalı Motor Videosu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir süre önce bir başka arkadaş da bir motor videosu paylaşarak ateşleme sistemini sormuştu. Burada ise biraz daha farklı bir motor var. Motorun kendi su soğutma sistemi de var. Şu aralar bu tip motorlar çinden, ebay'dan falan alınabiliyor. İlginizi çeker diye sizinle de paylaşmak istedim. İnternet üzerinde bu tip daha birçok motorun videosunu bulabilirsiniz. Dıştan yanmalı sterlin motorları, mini motor toplama videoları falan...

İyi seyirler...

Özür dilerim editliyorum.

Bu da örnek bir sterlin motoru (Stirling Motor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KendiİsteğiyleAyrıldı -- 9 Ağustos 2020; 18:15:26 >

• Videoyu açmadan önce adım gibi emindim bu video olduğuna. Çünkü daha yarım saat önce izledim çok güzel bir motor. Ama işte 300 dolar fiyatı var bize gelmesi 2 bin lirayi geçer. O motora da bu para çok...

Ama elimde olsa fena olmazdı karbüratörden içeri yağ damlatırdım duman falan atardı elimde 2 zamanlı nitro var ama çok zahmetli. Bujiyi kızdırmak cart curt...

Eyyollamam bu gadar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• dfk24 kullanıcısına yanıt
    Elin oğlu bunu atölyesinde garajında kendi yapıyor be kardeşim...

Ah ulan coğrafya. Ah ulan coğrafya. Ne biçim bir kader faktörüsün sen... Ahhh ahhh ahhhh

• Düşündüm de 300 dolar da az para değil. Alt üstü 1 kilo bakır . Şekillendirmek bu kadar zor olmasa gerek...

Bakır o kadar ısıya dayanmaz. Ama sanayide bir tornacı ustayla anlaşıp ucuza toplu iş yaptırabilirsen olur. Alüm-çelik alaşımından aşağısı kurtarmaz. Bakır hemen yanar.
  • Haklısınız , baktım şimdi.

Bakır renkli yerler pirinç denilen malzemeden.

Flywheel vs ise paslanmaz çelikten.

Ama bu yine de ucuza imal edildiği gerçeğini değiştirmez

Sırt çantasında taşınabilir cinsten mini jeneratör yapıcan bundan İpini çekip çalıştırıcan sırtına asıcan. İlaç motorları vardı ben çocukken, sırtına asıyodun benzinli motorla ilacı püskürtüyordu. Demin baktım, benzinli sırt pompası adıyla hala üretilip satılıyormuş videoları var.

Mini İçten Yanmalı Motor Videosu

• katılıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.