Şimdi Ara

MİNİ HD UYDU + MONİTÖR + HDMİ TO VGA= TV [ BAŞARILI ] [ BOL RESİMLİ ] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
4.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ONY86

elindeki çeviriciyi mümkünse farklı bi uydu cihazında,bilgisayardan değil, dene.çin malı sonuçta bu ürünler.bir tane daha farklı marka çevirici al.

Anladım sağolasın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mutfakta duran tüplü televizyonun sıkıntı çıkarması nedeniyle monitörümü TV olarak kullanmaya karar verdim.

Monitörün DVI girişi var. HDMI to DVI kablo da var.http://www.hepsiburada.com/next-minix-hd-black-2-plus-digital-hd-uydu-alicisi-p-EVNEXTMINIXBLACKP linkteki ürünü alsam sesi nasıl alabilirim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • öncelikle merhaba,
    halihazırda LG led monitörüm (Hdmi girişi var ve ses çıkışı var) ile NEXT minix hd uydu alıcısı ile sorunsuz ve direkt tak çalıştır olarak kullandığım sistem var.

Bi arkadasımda da Keysmart monitör var Dvi ve Vga girişleri var bunuda bu sisteme çevirmek için kolları sıvadık

HDMI olan bir uydu alıcı (Magbox Mercury) ve HDMI to VGA ve ne olur ne olmaz diye HDMI to DVI dönüştürücü aldım.

Ancak HDMI to DVI ile ne yaptıysam görüntü alamadım

HDMI to VGA ile görüntü alabiliyorum ancak en düşük çözünürlükte 576 p de . daha yüksek çözünürlüklere geçtiğimde görüntü ekrana tam oturmuyor. monitörün auto tuşunu denedim. monitör menüsünden görüntüyü sağa sola kaydırmayı denedim . ancak hiç birinde tam ekrana oturmuyor.

sebebi ne olabilir? Çözüm öneriniz var mıdır?,

yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :::xXx::: -- 26 Temmuz 2017; 23:14:24 >

• LG full hd monitor var vga cikisli elimde hdmi to vga donusturucu var fakat goruntu alamadim nedendir acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Edit:Calistirmayi basardim uydu cihazindan Full HD 1080P yada 720P secince calisiyor.1080i de frekans uyusmuyor yazisi geliyor.Audio jackli uydu almam gerekecek birde hoporlor sanirim evdeki amstrad uyduya bluetoothlu hoporloru jackle bagladim ses cikiyor fakat asiri cizirtili niyeyse yeni bir uydu yeni bir hoporlorle hallederim herhalde.

Yada konudaki gibi audio vga cikisli yeni bir aparat alicam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 18 Ağustos 2019; 11:58:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugun bende yaptım ilk başta görüntü aldım sonra recever çat dedi ve yandı. 2. kez recever aldım bu sefer anten kablosunun uçlarını kontrol ettim. şase olmaması için. monitörü fişe taktım. aparat ile birlikte hdmı kabloyu recevera taktım .Recevera elektırık vermedım tekrar yanmasın diye ama anten kablosunu recevera taktığım an 2. receverda yandı maalesef. Beyaz dönüştürücü aparattan yaptığını düşünüyorum kokladım yanık kokusu geliyordu recever zaten yandı...
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.