Şimdi Ara

MİNİ HD UYDU + MONİTÖR + HDMİ TO VGA= TV [ BAŞARILI ] [ BOL RESİMLİ ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
4.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık olarak 2-3 ay kadar bu uygulama üzerine araştırma yaptım ve en iyi neticeyi ürünleri alıp riske girerek elde edebileceğimi gördüm. Normalde birçok kişinin bu tip bir düşüncesi var ama hep aynı nedenden ötürü belkide kimse uygulamaya geçmedi yada geçmiyor. " ACABA BU UYGULAMA ÇALIŞIR MI " Cevabı evet hemde led tv si olanları kıskandıracak kadar da başarılı. Konuya dair her türlü soru ve isteklerinizi elimden geldiği kadar yerine getirip cevaplamaya çalışacağım.

Resimler biraz bulanık sebebi kullandığım fotograf makinesi oysaki gerçek hali gayet net ve pürüzsüz bunu belirteyim.

Hd kanalları 2.5 - 3 saniye, Sd kanalları ise 1,5 saniye civarı değiştirme hızına sahip. Cihazda Hafif bir ısınma söz konusu ama hiçbir sorun yok. Gerek HD gerekse de Sd kanallarında en küçük bir yavaşlama yada performans sorunu yok. Fiyatına yada markasına aldanıp ürünün verimsiz olacağını düşünmeyin ben 1 aydır bu düzeneği kullanıyorum. Özellikle Hd kanallardaki maç yayınlarının neredeyse kusursuz olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Monitörüm lcd panel ve Kare o sebepten widescreen performansı alamasam da gayet mutlu ve mesut bir kullanıcıyım.

YUMATU MİNİ HD UYDU ALICI (GG Gibi sitelerde 65 tl civarı)

BENQ 17 İNÇ KARE LCD MONİTÖR (Bedelsiz Atıl durumda idi)

Hadron Hdmi to Vga + ses çevirici (hdmi giriş vga ve audio çıkış sağlıyor)(GG gibi sitelerde kargo dahil 20 tl civarı)

GELSİN RESİMLER

CİHAZLAR VE DÜZENEK

ANA MENÜ

HD KANALLAR

SD KANALLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert_bilir -- 2 Haziran 2015; 17:23:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Aynı durum için bugün bir kısım malzeme almıştım, tebrik ederim böyle şeyler sonuç verince gayet mutlu ediyor bazen kullanmasam bile böyle değişik ugrasilar için vakit ayırıyorum, teknoloji hevesimi gideriyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunu birde vga to s-video ve scart-rca ile tüplü tvde denemek lazım.
     MİNİ HD UYDU + MONİTÖR + HDMİ TO VGA= TV [ BAŞARILI ] [ BOL RESİMLİ ] MİNİ HD UYDU + MONİTÖR + HDMİ TO VGA= TV [ BAŞARILI ] [ BOL RESİMLİ ] MİNİ HD UYDU + MONİTÖR + HDMİ TO VGA= TV [ BAŞARILI ] [ BOL RESİMLİ ]

Düzeltme:

Araştırma yaparken farkettim resimdeki uydu alıcıda AV çıkışı varmış... Oradan rca ile scarttan bağlantı yapılabilir. Benim düşüncem fantazi olmuş biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ckk -- 3 Haziran 2015; 20:43:49 >

• mert_bilir M kullanıcısına yanıt
    dostum kabloyu nerden aldın herhangi bi çevirici kablo kullansak olurmu acaba seninki biraz pahalıda? aldıgın yerin adresi sitesi fln varsa yardımcı olurmusun acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: carowana

dostum kabloyu nerden aldın herhangi bi çevirici kablo kullansak olurmu acaba seninki biraz pahalıda? aldıgın yerin adresi sitesi fln varsa yardımcı olurmusun acaba ?

japon pazarlarında esc to qwerty çeviriciler var. öldüm desen 1 liraya alabilirsin. bu arada konu sahibi arkadaşı senin vesilenle kınıyorum, 20 liraya aparat mı olur hemşerim

• newrophat kullanıcısına yanıt
    adam ugraşmış üşenmemiş paylaşım yapmış sen bukadarını yap gönder sonra kına milleti!!!!!
  • quote:

adam ugraşmış üşenmemiş paylaşım yapmış sen bukadarını yap gönder sonra kına milleti!!!!!

yardım istedin yardım ettim, trollük yapma daha fazla. 1 liraya işini göreceksin işte, istediğin bu değil mi keke

• newrophat kullanıcısına yanıt
    konuşmana dikkat et 1 lira dedigin kabloda senin gibidir bi işe yaramaz .
  • quote:

konuşmana dikkat et 1 lira dedigin kabloda senin gibidir bi işe yaramaz .

sana insanlık yapanda kabahat cahil cühela. yarın gidip esc to qwerty kablosu alırsan inşallah monitörün patlar. sana puanım sıfır (sıfır)

• Guzel calisma bende bunu arastiriyorum ceviricinin model numarasini markasini ogrenebilirmiyim. Bide uydu alicisinin modelini tam yazarmisiniz.

• Aldiginiz uydu alicidan bende aldim sonuc basarili.yumatu pr 3000 markasi sanirim lcd monitoru tv yapmak icin ideal cunku cozunurluk ayarini otomatik yapiyor kullanacaginiz monitore gore ayarladigi icin uyumlu.

Hdmi to vga convertorude
    S-link Sl-Hvs 11 hdmi to vga+audio cevirici kullandim sonuc gayet basarili bende cok arastirdim olmaz yapilmaz deniliyordu oluyormus demekki. Monitoru tv olarak kullanmak mumkunmus.

Yukarida 1 tl lik cevirici felan demisler bu ceviricilerin cok cesidi yar ama hepsi ise yaramiyor. Ben 30 tl ye aldim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahim0606 -- 21 Nisan 2016; 11:20:09 >
  • elimde 1366x768 18.5 inc monitör var.acaba performansı nasıl olur?
    birde monitörde tek vga çıkışı var üzerine birde şu ürünü ilave etsek? VGA ÇOKLAYICI
    üründe biss şifre özelliği var yanlız azerspace uydusundaki tvlerin bisslerini kırabiliyor mu? altarnatif olarka hangi uydu alıcısını önerirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 30 Nisan 2016; 12:06:51 >

• 720p 60 hz cozunurlukte kullaniyorum ben monitor bu cozunurlugu destekledigi icin. Uydu alici monitorun destekledigi cozunurlugu verebiliyosa problemsiz kullanilir. Kalite ise konu basindaki fotograftaki gibi bendede. Biss konusunda bilgim yok. Coklayiciyi ne icin kullanacaksiniz.

• 18.5" inc vga monitörde işlem başarılıdır arkadaşlar. uydu alıcım yumatu hd mini 45 tl.
    cihaz otomatik çözünürlüğü desteklemedi led tv takıp manuel ayarladım.1280x720p 50 hz de sorunsuz kullanıyorum.Cihaz biss destekliyor bugünkü maçlara bakabildim.Tüner gücü fena değil %35 kalitede bile bozulmadan yayın seyrettiriyor
    yeri gelmişken
    İdman TV için:

SID:000B

Biss TP: 10965/12800 (H)

Key Değeri: 3453450034534500

AzTV için:

SID:0001

Biss TP: 10965/12800 (H)

Key Değeri: 1234560965432109

Uydu alıcısının hd kanalları oldukça kaliteli sd kanallarda ise izlenebilecek seviyede.Yanlız cihaz biraz fazla ısınıyor.Kumandası ise fena değil çekim gücüde iyi.Sonuç olarak atıl monitörünüz varsa 70 tl civarına tv'ye dönüştürebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 6 Mayıs 2016; 10:20:46 >

• 2 ay kullandim bu sistemi monitor bozuldu. Monitore uygun degilmi acaba kullanan arkadaslar yazabilirmi monitorlerinde problem varmi

• ibrahim0606 İ kullanıcısına yanıt
    ben komşuma yaptım,2 ayı geçti takır takır çalışıyo.üstelik çin malı hdmı vga çevirici var.uydunun çıkış değerlerini 1080 50 hz yaptım o şekilde düzgün görüntü verdi.
  • Bu dönüştürücaden aldım. Ses çevirici yi takmayınca monitörden görüntü alamıyorum sebebi nedir

• kartal0001903 kullanıcısına yanıt
    devreyi tamamlamıyordur
  • ONY86 kullanıcısına yanıt
    ? Nasıl bir çözüm önerirsiniz

• kartal0001903 kullanıcısına yanıt
    elindeki çeviriciyi mümkünse farklı bi uydu cihazında,bilgisayardan değil, dene.çin malı sonuçta bu ürünler.bir tane daha farklı marka çevirici al.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.