Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Mini Fırın Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir Kullanıcı, 6 Masaüstü Kullanıcı
621
Cevap
11
Favori
245.701
Tıklama
Giriş
    361 Mesaj
    Hocam su firin nasildir: Luxell 13575. Bunu almaya deger mi yoksa Simfer 4552 falan daha mi uygundur. Eger oyleyse neden?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/simfer-4243-turbo-inox-42-lt-midi-firin-394930102?utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=287659738994&utm_term=53511067090&ga_prodid=394930102&ga_merchantid=120623184&scxid=14489-145818-2357-0&sc_gcsp=gg&gclid=Cj0KCQiAg_HhBRDNARIsAGHLV53ol96mpmMfapMvAdoJkf7u57yX_HRoRDe2UXscqyqn2CDDyrQ9KhoaAqx-EALw_wcB&gclsrc=aw.ds
    42-45 lt aralığında hamur işi için alınabilecek başka model de olur tavsiye alabilirmiyim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

Orijinalden alıntı: sile

Simfer inox inceliyorum kimisi övüyor kimi kötülüyor memnun olmayan var mı acaba? kafam karıştı şu modeli inceliyorum
    https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/simfer-4243-turbo-inox-42-lt-midi-firin-394930102?utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=287659738994&utm_term=53511067090&ga_prodid=394930102&ga_merchantid=120623184&scxid=14489-145818-2357-0&sc_gcsp=gg&gclid=Cj0KCQiAg_HhBRDNARIsAGHLV53ol96mpmMfapMvAdoJkf7u57yX_HRoRDe2UXscqyqn2CDDyrQ9KhoaAqx-EALw_wcB&gclsrc=aw.ds
    42-45 lt aralığında hamur işi için alınabilecek başka model de olur tavsiye alabilirmiyim.

up
    yok mu tavsiye

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Hocam bu firin hangi modeldir, iyi midir?

|
    |
    http://www.aktuel-katalogu.com/bim-22-subat-2019-aktuel-katalogu.html
    |
    |
    MSI x370 Gaming Pro Carbon**case:Phankteks P400s Black/White Thermaltake Riing fans**psu:Corsair CX850M**ram:16GB (8*2) Corsair 16 Gb DDR4 2400MHZ**hdd:Samsung 860 Evo 500 GB SSD + Wd Cavier blue 1 tb 7200 rpm 64mb cache**monitor:Viewsonic Vx2757 freesync 75hz**headset:Hyper X Cloud II**

Mobile:Xiaomi Mi A2 Lite 64GB Gold
    Game: PS4 PRO 1 TB BEYAZ
    Wheel:Thrustmaster T300 Ferrari Alcantara
  • Teğmen
    170 Mesaj
    TAÇ 40 Lt MİDİ FIRIN -Ferre MF42S
    bu 2 model arasında kaldımhangisini almalıyım.
    |
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: Bayberty

arçelik mf-44 veya arçelik suf-5000 serisinden bir model almanızı öneririm ...

@arastirmaciadam
    @Bayberty tavsiyesi ve araştırmalarım sonucu Suf 5000 almıştım. Yaklaşık 3 yıldır sorunsuz bir şekilde kullanıyoruz. Herkese tavsiye ederim.

Orijinalden alıntı: arastirmaciadam

@Bayberty tavsiyesi ve araştırmalarım sonucu Suf 5000 almıştım. Yaklaşık 3 yıldır sorunsuz bir şekilde kullanıyoruz. Herkese tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    ...
    |
    |

Yaklaşık 15 yıl sorunsuz sıkıntısız kullandıgım adı sanı belli olmayan fırınımı artık çok eskidi diye, ihtiyac sahibi birine verip yerine Uzun araştırmılar sonucunda bu sitede de hemen hemen herkesin hemfikir olduğu Arçelik MF44 Model Midi Fırını almıştım, Bu fırınımız ara ara evin kaçak akım şalterini arttırmak suretiyle 2 Yıl çalıştıktan sonra,daha çok fırının altı hiç ısınmamaya ara arada fırının üst tarafındaki rezistanslar sorun çıkartmaya başladı, garanti bittiği için servis 180tl para istedi, Bende kendim yapayım dedim Rezistan aldım 20tl ye değiştirdim, şimdide Fırını takar takmaz kaçak akım rölesini arttırıyor, sorunu tam çözemedim , sanırım termal switch adı verilen komponentte sorun var şimdi onu sipariş geçtim 25tl den... bakalım bekliyorum olursa olacak olmazsa ne olacak bilemiyorum ... yani diyeceğim o ki yüksek paralar verdiğimiz ürün bile cok cok ucaza satılan diğer markalardan kötü çıkıyor... çok yüksek paralar ödemeyiniz.
    quote:

Orijinalden alıntı: ender

Merhabalar,

Yaklaşık 15 yıl sorunsuz sıkıntısız kullandıgım adı sanı belli olmayan fırınımı artık çok eskidi diye, ihtiyac sahibi birine verip yerine Uzun araştırmılar sonucunda bu sitede de hemen hemen herkesin hemfikir olduğu Arçelik MF44 Model Midi Fırını almıştım, Bu fırınımız ara ara evin kaçak akım şalterini arttırmak suretiyle 2 Yıl çalıştıktan sonra,daha çok fırının altı hiç ısınmamaya ara arada fırının üst tarafındaki rezistanslar sorun çıkartmaya başladı, garanti bittiği için servis 180tl para istedi, Bende kendim yapayım dedim Rezistan aldım 20tl ye değiştirdim, şimdide Fırını takar takmaz kaçak akım rölesini arttırıyor, sorunu tam çözemedim , sanırım termal switch adı verilen komponentte sorun var şimdi onu sipariş geçtim 25tl den... bakalım bekliyorum olursa olacak olmazsa ne olacak bilemiyorum ... yani diyeceğim o ki yüksek paralar verdiğimiz ürün bile cok cok ucaza satılan diğer markalardan kötü çıkıyor... çok yüksek paralar ödemeyiniz.
    Çok geçmiş olsun. Ben MF44KEB kullanıyorum ve çok memnunum.

Dediğiniz gibi biraz şans meselesi. Ben de fırını aldığımda darbeli çıktı, değişim yapıldı. 2. fırında tepsiler içine girmiyordu. Üçüncü fırında da hafif defolar vardı ama artık bıktığımdan kabul ettim. Her değişim işlemi 1 hafta sürdü bu arada. Hani mükemmel ötesi servis ya :) Bu arada servisten öte Arçelik'in tutumundan kaynaklı, servis oldukça kibardı.

Çok sevdiğim bir ablama da memnun kaldığımdan dolayı aynı fırını 2. el aldım. Çok temiz olarak buldum. Ancak bende 40 dk'da pişen ürün onun fırınında 1,5 saatte pişiyor. Üstüne de fanı bir süre sonra aşırı ses yapıyor. Şansa ondaki iyi çıkmadı.
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

Ayaklarıyla beraber 25-30 cm yukseklikte bir model biliyor musunuz?
    Mf 35 B var eski bir model ama hocam.
    |
    |
    çevremde Luxell lx-3675 usta börekçi kullanan 3 aile var, ürünü biraz inceledim işçilik kalitesi vasat ama ısıtma performansı çok iyi, çift tepsili, turbolu, iç aydınlatmalı, kullananlar gayet memnun ... şu anki fiyatı 255'ten başlıyor ...

çevremde Luxell lx-3675 usta börekçi kullanan 3 aile var, ürünü biraz inceledim işçilik kalitesi vasat ama ısıtma performansı çok iyi, çift tepsili, turbolu, iç aydınlatmalı, kullananlar gayet memnun ... şu anki fiyatı 255'ten başlıyor ...
    mini fırın arayanlar;
    üst mesajda bahsettiğim Luxell lx-3675 usta börekçi'yi bugün bizzat denedim, şiddetle ve hararetle öneriyorum ...
    açıkçası ilk bakışta "ucuz mal" izlenimine kapılıyorsunuz ancak performansı onun 2 katı fiyatındaki bizim arçelik suf-4000'i beşe hem katlar hem çarpar ...

mini fırın arayanlar;
    üst mesajda bahsettiğim Luxell lx-3675 usta börekçi'yi bugün bizzat denedim, şiddetle ve hararetle öneriyorum ...
    açıkçası ilk bakışta "ucuz mal" izlenimine kapılıyorsunuz ancak performansı onun 2 katı fiyatındaki bizim arçelik suf-4000'i beşe hem katlar hem çarpar ...

Alıntıları Göster
    Bu fırınlar çift camlı ve turbo fanı yanında değil fırının arkasında olmadığı sürece hala teneke çöp benim için.

ben de öyle düşünüyordum lakin bugün gördüğüm sonuç fikrimi değiştirdi ... bence Luxell bu işi başka şekilde çözmüş ...
    |
    |
    -YucukluSucurtam- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: -YucukluSucurtam-

Bu fırınlar çift camlı ve turbo fanı yanında değil fırının arkasında olmadığı sürece hala teneke çöp benim için.

Alıntıları Göster
    Nasil yani bu firin surekli en iyisi olarak tavsiye edilen arcelik,beko firinlarindan dahami kaliteli oldu ???

Ayrica biri Luxell LX-3675 icin soyle bir yorumda bulunmus, siz bu yorum icin ne dusunuyorsunuz baya bir kafa karistici olmus !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend_84 -- 16 Temmuz 2019; 20:36:0 >

luxell hakkındaki yorumu okudum, kullanıcı rezistansı eleştirmiş, bence o kişi farazi bir yorum yapmış ... birçok modelde olduğu gibi bizim arçelik'in rezistansları da açıkta, bu çok eleştirilecek bir nokta değil ...
    model araştırırken mağazalarda ürünleri incelediğimde "arçelik, beko ve simfer'in kalitesi daha iyi, luxell biraz dandik, tabii ki arçelik veya simfer alırım" demiştim ...
    sonuçta hem arçelik hem de luxell deneyimlemiş biri olarak diyebilirim ki; tamam luxell'in işçilik-malzeme kalitesi daha düşük ancak sonuçları/performansı daha yüksek ...
    burada tercihi belirleyen soru; hangisi daha önemli ?..https://forum.donanimhaber.com/arcelik-suf4000meb-mini-firin-incelemesi--116794536#116794536

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 16 Temmuz 2019; 21:3:51 >
    |
    |
    Legend_84 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: Legend_84

Nasil yani bu firin surekli en iyisi olarak tavsiye edilen arcelik,beko firinlarindan dahami kaliteli oldu ???

Ayrica biri Luxell LX-3675 icin soyle bir yorumda bulunmus, siz bu yorum icin ne dusunuyorsunuz baya bir kafa karistici olmus !

Alıntıları Göster
    Tabii ki de hayır. @Bayberty hocam performans olarak beğendiğini ifade etmiş yalnız hocam performansı güç ile alakalı. Rezistans gücü yüksek olursa performans iyi olur tabii ki de. Yanlış anlamayın ama sizin fırını eski seriler kadar beğenmedim açıkçası tek camlı fanı arkada yükseklik az. Arçelik Beko ara model yapıp bu modellerde kaliteyi düşürmüş demek ki eski modeller en alt modeli hariç her zaman çift camlı Fanlı modellerin de fanı arkadaydı.
    |
    |
    Bahsedilenler: Bayberty
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.