Şimdi Ara

Mini Fırın Tavsiyesi (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
691
Cevap
10
Favori
330.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bayberty

altus al-4000 tavsiye edemem çünkü evdeki arçelikle aynı, biz açıkçası pişmanız, bu modelin tasarımında hata olduğunu düşünüyorum hatta geçenlerde bir arçelik bayiinde konuyu açtım dikkatle dinlediler, dinlerken "hımmm" sesleri eksik olmadı, sanırım meseleyi iyi anladılar yüz ifadeleri de öyleydi ...
    bence simfer 4552 iyi seçim ...
    Teşekkürler hocam. 4502 ile 4552 arasındaki tek fark, anladığım kadarıyla: çift camlı kapak. Bu çift camlı kapak gerçekten etkili oluyor mu? Bu 2 model arasında 70 lira gibi bir fark var, değer mi?

• ElrondPeredhil kullanıcısına yanıt
    simferin birbirine benzeyen o kadar çok modeli var ki aralarında ne fark olduğunu anlamak zor, bazen fazladan bir tepsi bile model farkı oluyor ...
    teorik olarak faydalı görünen çift camın pratikte bir iş yarayıp yaramadığını bilemem ama hem ısıyı muhafaza etmede hem de fan sesini azaltmada etkili olabileceğini düşünüyorum, uzun yıllar kullanılacak bir ürün için 70 lira fazlalığa değebilir ancak bu göreceli bir durum ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ElrondPeredhil

Teşekkürler hocam. 4502 ile 4552 arasındaki tek fark, anladığım kadarıyla: çift camlı kapak. Bu çift camlı kapak gerçekten etkili oluyor mu? Bu 2 model arasında 70 lira gibi bir fark var, değer mi?

Alıntıları Göster
    Çift cam hele ki kapak contaları sıkı olursa muazzam derecede ısı yalıtımı sağlıyor. Arçelik in çift camlı midi fanlı fırınını kullanıyorum yiyecekleri içinde 4 saate kadar kapak açılmadan kapak kapalı şekilde sıcak muhafaza ediyor. O yüzden 70₺ için kesinlikle değer fırının ısı kaçağı daha az olur daha çabuk pişirir daha az elektrik harcar vb...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YucukluSucurtam- -- 22 Mayıs 2018; 2:41:16 >

• Teşekkürler
  • Arkadaşlar selamun aleykum, fiyat/performans ürünü arıyorum. Aşağıda linkini verdiğim Arzum'u buldum ama biraz pahalı geldi. Hangi markanın fırını iyidir, neye dikkat etmek gerekir bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

https://www.hepsiburada.com/arzum-ar2002-cookart-maxi-50-lt-cift-camli-firin-p-HBV000001OC6G
  • Nevan N kullanıcısına yanıt
    selam,
    arzum ürünleri iyidir ancak ar-2002 pek mini sayılmaz içi kadar dış boyutları da büyüktür, aradığınız büyük fırınsa ideal ancak yer sorunu varsa problem olur ... arçelik suf-4000 aldık aynı sorunu yaşıyoruz hiçbir dolaba sığmıyor ...
    mini fırın konusunda simfer modelleri hem daha kompakt yapıda hem de daha uygun fiyatlıdır ... 4002, 4004, 4502 modellerine bakabilirsiniz ... yakından görmek isterseniz carrefour mağazasına uğrayın diğer markaları da incelersiniz ...
  • Hocam bana da bir mini firin onerir misiniz, tavuk, hindi patates falan yapiyorum genelde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • simfer 4004, 4502, 4246 ... bunlar 200'ün üstünde ...
    daha küçük ve daha ucuz olsun isterseniz simfer 3503 ...
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    sag olun hocam arastiriyorum.

Yukarıda tavsiye ettiğiniz 4552 mi daha iyi bunlardan biri mi hocam?

Yakın fiyatları var gibi de.

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    4552'nin kapağı çift camlı, fiyatları çok yakınsa 4552 tercih etmek daha mantıklı ...
  • Ben de 2 gün önce hızlı bi kararla Simfer 4552 aldım n11.com üzerinden. 25 lira Garanti'nin bonusu %11 hediye çeki ile birlikte 236 liraya gelmiş oldu. Geldikten sonra düşüncelerimi tekrardan yazacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PesimistOrkestra -- 3 Ağustos 2018; 0:39:12 >
  • Bugun a101de satilan arzum ar 2003 cookart eco firinini aldim. Hem piyasadan uygundu, hem de bayram oncesi firinin bozulacagi tuttu. Servis 250 tl ucret cikarinca daha azina arzum almis oldum. Evdeki gorevini yapmis oldu. Bakalim arzum nasil cikacak.

• Hala simfer 4552 mi en ideali. Arçelik 4000 meb alacaktım, vazgeçtim. 400-450 ye kadar ne almalı şu aralar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ICEBERK -- 1 Eylül 2018; 16:6:16 >
  • ICEBERK kullanıcısına yanıt
    simfer 4004, 4502, 4246 ve 4552 modelleri f/p olarak bence ideal ...
    ben evdeki arçelik 4000 için bir çözüm ürettim bakalım performansı nasıl olacak ilk denemeden sonra sonucu kendi başlığımdan yada buradan yazarım ...
  • Simfer 4558 aldım.

• ICEBERK kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun ...
  • Hocam merhaba,
    Ben de anneme 4552 modelini almayı düşünüyorum bazı yorumlarda kek pişirmede sıkıntılı olduğunu yazmışlar bu midi fırınların. Siz ne dersiniz?
  • omer_balkan O kullanıcısına yanıt
    selam,
    ben genelde ürünleri yapısal olarak değerlendiriyorum, performanslarını ancak kullanıcı yorumlarından öğrenebiliyoruz çünkü başka şansımız yok, eğer sıkıntılı olduğunu yazan kullanıcı çok fazlaysa dikkate alınmalı ama 1-2 kullanıcının yaşadığı bir sorunsa sadece o ürünlerde sıkıntı olabilir genel bir sorun değildir ...
    Teşekkür ederim cevap için..

Peki 4552 ile aynı donanımda olan 42 litrelik bir model yok galiba? (Çift camlı kapak yok galiba 42 litreliklerin hiçbirinde).

45 lik boyut olarak düşündüğümüz alana 2 cm ile uymadı da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omer_balkan -- 9 Eylül 2018; 1:32:48 >
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.