Şimdi Ara

Mini 0906 Çift Kanal Araç Kamerası F/P 2018 7/24 Park Modu + Kapasitör (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
336
Cevap
24
Favori
29.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yok değiştirmedim ne yazık ki. O çiple alakalı değil kesinlikle çünkü çakmaklık ile de aynı sorun mevcut bende. Arka kamerayı söktum ben bundan dolayı ve arka kameradan vaz geçtim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levcho -- 17 Haziran 2019; 0:28:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese merhaba,

sanirim ben ayarlardan beceremedim, bendeki cihaz hizli cekim kayit yapiyor bu normal degil diye dusunuyorum. normal hizda kayit yapmasi icin ayarlari nasil yapmam gerekiyor. yardimci olursaniz cok memnun olurum. simdiden tesekkurler
  • msttopcu M kullanıcısına yanıt
    Bu durumun ayar ile alakası yok.
    Kablo bağlantılarını hatalı yaptınız sanırım. Ben de aynı hatayı yapmıştım. 12+ kablosuna şemada bakarak bağlayın. Artı besleme kablonun biri park modu için, diğeri sürüş anında kayıt için. Siz sadece park modu besleme kablosunu 12 volta bağlamış olmalısınız.
    Bu konuyu bastan sona bi okuyun bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Levcho

Bu durumun ayar ile alakası yok.
    Kablo bağlantılarını hatalı yaptınız sanırım. Ben de aynı hatayı yapmıştım. 12+ kablosuna şemada bakarak bağlayın. Artı besleme kablonun biri park modu için, diğeri sürüş anında kayıt için. Siz sadece park modu besleme kablosunu 12 volta bağlamış olmalısınız.
    Bu konuyu bastan sona bi okuyun bence.
    tesekkur ederim tekrardan inceleme yapayim
  • Levcho L kullanıcısına yanıt
    yardiminiz icin cok tesekkur ederim, sorunu cozdum.
  • msttopcu M kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.
    Tahmin ettigimiz gibi miydi?
    Nasıl bağladınız peki?
    Park kayıt yapacak mısınız?

Onceden park kaydı istemiyordum kapalı garajım oldugu İcin kırmızıdan elektrik alınca sarıyı bırakmıştım oylesine siz diyince sarıyı da Baska yere bagladım simdi hem gece hem gündüz kayıt alıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fblimelih kullanıcısına yanıt
    düzeldi hocam kamera teşekkürler. Önceden 64 gb kart vardı o kartı şu anda bulamıyorum zaten ama şimdi 32 gb kartla çalışıyor.

Tabi çalışma derken bu kamerayla ilgili sürekli olan bir sorunum var. Öncelikle kameranın güç bağlantısını direksiyonun altındaki sigorta kutusuna bağladım ve araç kontak kapalıyken de güç olan bir sigorta olduğunu tespit ettim. Yani araç kapalıyken çalışabiliyor. Diğer siyah kabloyu aracın şasesine bağladım herhangi bir yerde duruyor uygun vida bulabilseydim pedalların arka kısmına vidalayacaktım. Fakat üçüncü bir kablo vardı o boşta kalmıştı hatırladığım kadarıyla , hafta sonunda yine kontrol edeceğim. Kameranın düzgün çalışması için hiçbir kablonun boşta kalmamasımı gerekiyor?

Kameradaki soruna gelirsek kamerayı açıyorum park modunu 720p+720p timelapse şeklinde ayarlıyorum, o anda araç çalışır vaziyette oluyor ve 1080p-1080p kayıt yapıyor , aracı kapatıp stop edene kadar bu şekilde kayıt ediyor. Kapatıp park moduna geçince 720p timelapse olarak kaydediyor iki kamerada buraya kadarda normal. Ama aracı tekrar çalıştırıp hareket edince kamera bu 720p timelapse kaydında devam ediyor ve 1080pye geçmiyor o andan sonra hep 720p ve timelapse olarak kayıt yapıyor hem ön hem arka kamera. Bu benim kameramda 1 yıldır böyle , yazılımda güncelledim ara ara ama düzelmedi. Park modunu normal kayıta alıncada o zamanda 1080p kayıt yapıyor ve bi süre sonra kapanıyor. Kameramda bir anormallik var mı yoksa ben yanlış mı bağladım o boşta kalan kablo aslında boşta kalmamalımıydı ?

benimde sorunum bu sanırım boşta kablo bırakmak , hocam o kablonun ucu sigorta kutusuna uygun değildi yani ben öyle hatırlıyorum onu sigorta kutusuna nasıl bağlıycaz ucunu kesip uygun bir ekleme yapıp sigorta kutusuna uygun halemi getirmeliyiz?
  • TSelcuk kullanıcısına yanıt
    Park kaydi yapmayacaksanız, park kaydı ve normal kayıt besleme kablosunu biraraya bağlayarak, aynı yerden besleme alın. Sigortadan besleme almak için aşağıdaki linkte yer alan ürünü kullanininiz. Pratik bağlantı için.

https://s.click.aliexpress.com/e/bNd9q5DI

• TSelcuk kullanıcısına yanıt
    Düzeldiğine sevindim. Bağlantıyı yanlış yapmışsınız. Park modunun düzgün çalışması için boşta kablo kalmaması gerekiyor. Kırmızı kablo, kontak kapalıyken bile sürekli güç gelen sigortaya bağlı olacak. Örneğin dörtlü flaşör, merkezi kilit vb. Sarı kablo kontak açıldığında enerji gelen sigortaya bağlı olacak. Deneme ile bulabilirsiniz. Siyah kablo şase. Aracın herhangi bir metal parçası olabilir. Siyah kabloyu sağlam bağladığınıza emin olun. Yerinden çıkınca kamera çalışmayabilir. Bağlantıyı bu şekilde yaptığınızda kamera park moduna otomatik geçiş yapacaktır. Kontak açık iken 1080p+1080p normal kayıt yapar. Kontak kapanınca yaptığınız ayara göre 720p+720p park moduna otomatik geçer. Kamera hala bozulmamışken doğru bağlantı yaparsanız iyi olur. :)
  • Teşekkürler hocam sağolun :)
  • Mini 906 kameramda sorun oluştu, kamera başlayamiyor yani sürekli açılış sesi tekrar ediyor.
    micro usb kabla ucunu direk kameraya taktım arka kamerayı iptal ettim yine aynı, manuel olarak açma kapama tuşuna basıp kapattim, reset tuşuna bastım maalesef değişen birsey olmadı, ne yapabilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: hüseyni

Mini 906 kameramda sorun oluştu, kamera başlayamiyor yani sürekli açılış sesi tekrar ediyor.
    micro usb kabla ucunu direk kameraya taktım arka kamerayı iptal ettim yine aynı, manuel olarak açma kapama tuşuna basıp kapattim, reset tuşuna bastım maalesef değişen birsey olmadı, ne yapabilirim?
    akşam yazılım güncellemeyi deneyeceğim, sonucu yazarım
  • Yazılımla çözüldü

• Benim araç kamerasının düzenli kayıt yapmadığını fark ettim.
    Kopuk kopuk.
    Ara ara 4-5 saatlik bölümler kaydolmamış.
    Bazen günleri atlamış veya döngüsel kayıtta başa dönmeden aradaki dosyaları silmiş gibi bir durum🤔Yani döngüsel kayıtta başa dönüp silse 20.mayıs falan hiç olmaması.lazım. fakat 20 mayıs kaydı var 1 haziran 10 haziran arası hiç yokMesela İzmir'den Ankara'ya gitmişim.
    Kayıt Karşıyaka'da başlıyor. Manisa'ya kadar geliyor. Sonraki kayıtta Ankara var.
    Afyon'u hiç çekmemiş oluyorDün yolda hız limiti 120 yazıyordu. Sabit radar vardı.
    100 km hızım varken fotoğrafımı çekti.
    Ceza gelirse kamera kaydını verip.itiraz ederim diyordum.
    Kayıtta yolun o bölümü yok.
    Yaklaşık 1 saatlik kısım kaydolmamış veya üstüne yazıp silmiş. Bu haliyle hiç güvenilmez oluyor.
    2 ayrı sd kartım var. Her ikisinde de aynı problem mevcut.
    Format attım. Cihazın sitesinden güncelledim ama gayda yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dekortiko -- 5 Ekim 2019; 14:14:5 >

• dekortiko D kullanıcısına yanıt
    Eski ve silinmeyen videolarda, darbe algılanmış ve videonun silinmeyen karşı kilitlenmiş olabilir. Onu bi kontrol ediniz. Darbe algılayıcısı en yüksek hassasiyetteyse cukurluarda darbe alınca videolar kilitleniyor ve o videoları kendiniz silmeniz gerekiyor karttan. Öyle bir durum olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Levcho

Eski ve silinmeyen videolarda, darbe algılanmış ve videonun silinmeyen karşı kilitlenmiş olabilir. Onu bi kontrol ediniz. Darbe algılayıcısı en yüksek hassasiyetteyse cukurluarda darbe alınca videolar kilitleniyor ve o videoları kendiniz silmeniz gerekiyor karttan. Öyle bir durum olabilir.
    İlgi ve cevabınız için teşekkür ederim. Kameranın sakladığı eski kayıtlar darbe veya sallantı ile ilgili kayıtlar değil. Gelişigüzel rastgele kayıtlar. Zaten darbe ile ilgili olarak sakladıklarını ayrı bir klasöre alıyor. Zaten asıl mesele de eski kayıtları saklaması değil, YENİ KAYITLARIN EKSİK OLMASI.
    Mesela dün 2 saat araç kullandım. Fakat bu iki saatlik yolculukta kesintisiz 120 dakika kayıt yapmış olmalıydı. Her bir kayıt 5 dakika. Yani 24 tane 5 dakikalık toplam 120 dakika kaydım olması lazım. Fakat ara ara 35 dakikalık kayıt mevcut. Mesela 15 dakika peşpeşe toplamda 3 tane beşer dakikalık kayıt var. Sonra yarım saat hiç kayıt yapmamış gibi bir durum söz konusu.

Benim cihaz olay videolarını farklı klasöre atmıyor, aynı klasörde read only (silinmez) yapıyor. Bu konuda yanılıyor olabilir siniz. Tekrar kontrol etmenizde fayda var. Veya bendeki cihaz farklı model.
    Kaydı eksik olan saatlerde kameranız devreye girmemiş olabilir. Bendeki kamera da öyle bir sorun var. Arka kamera devrede bağlıyken, bazen, belirsiz zamanlarda, kontağı açınca ön-ana kamera hiç açılmıyor. Ve ben fark etmezsem kayıt etmeden sürüşe geçiyorum. Fark edersem, açma tuşuna basarak kamerayı elle açıyorum. Sizin devrede de benzer durum olabilir..... mi?

Ilave olarak. Hafıza kartınızda yer kalmadıysa, eski videoları zaman zaman silemiyor olabilir ve o anda kaydetmiyor olabilir. Kartınızı kameradaki menü içinden formatlamanizi öneririm. Sorun devam ediyorsa başka kart ile denemenizi öneririm. Kartın bazı hücreleri bozuksa, o bölgeye kaydetmeye çalışır ancak ilgili süre sonundaki videoyu bozuk bölümlere kaydetmeye çalıştığı için dosyayı doğru formatta kaydetmez ve sonlandiramaya bilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levcho -- 7 Ekim 2019; 21:15:14 >

Merhabalar, aynı sorun bende de var. Bağlantı kablosunda L şeklinde sigorta vardı,otoelektirikçi klasik yöntem kesip attı, doğrudan sigortaya sıkıştırdı. Ama öncesinde de aynı sorun var mıydı hatırlamıyorum? sizde de buna benzer bir durum oldu mu?
    Çok fazla uzun yol yapamıyorum. Akü zayıflamış olabilir. Park halinde tam kayıt yapmayışını ona bağladım ama çokta emin değilim. Arkadaşın bahsettiği gibi kırmızı ışıkta start-stop devreye girdiğinde, bazen de girmesede kapattığı oluyor(sanırım bu akü den??)
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.