Şimdi Ara

Minecraft ramın tamamını kullanmama sorunu ACİL !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ilk öncelikle konu doğru yerde mi bilmiyorum ama cevaplarsanız sevinirim.Resimde de gördüğünüz gibi minecraft oyununa 4gb ' dan fazla ram vermiş bulunmaktayım , ama bu ramin 500 mb lık bir kısmını bile kullanmıyor sanki sabitlenmiş gibi.Ben en fazla %5 i ni
    kullandığını gördüm.Bilgisayar özelliklerim iyi olmasına rağmen ve bu kadar ram vermişken neden bu kadar düşük fps alıyorum diye araştırdım ve bu sonuca ulaştım.Hangi sürümde denersem deniyeyim aynı şey oluyor.Yardımlarınızdan dolayı şimdiden çok teşekkür ederim.

SİSTEM ÖZELLİKLERİM :
    intel(r) core(tm) i5-4210u cpu @ 1.70ghz
    8.00 GB ram
    64 bit İşletim sistemi , x64 tabanlı işlemci
    nvidia geforce 840m 4gb ekran kartı

• Minecraft zaten çok az ram kullanır sen ram versende bşy fark etmez.

2.hd graphic yazdına göre işlemcinin dahili grafik birimi oyunu çalıştırıo demekki harici grafik birimiyle çalıştırmayı dene (NVidia gt840mden bahsediyorum.)

3.Büyük ihtimalle FPS limit vardır oyunda FPS limit artırımı yada FPS limit kapat ozaman FPS artacaktır.
    Bunu ayarları kurcalayıp bulacam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crysef -- 7 Mart 2017; 19:42:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suruculeri guncelle

• oyuna sağ tıkla grafik işlemci ile çalıştıra tıkla yüksek performanslı nvidia işlemcisini seç
  • Nvidia grafik işlemciyle çalışsada aynı şey oluyor Sürücüleri güncelleme ve fps limit kaldırma hakkında bilgi verirmisiniz Bu arda fps em sabit değil ram kullanımı sabit fps em hiç sabit kalmadı ama ram %5 den fazla olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omer_g14 -- 8 Mart 2017; 16:6:33 >
  • Lütfen biraz hızlı olurmusunuz çok ihtiyacım var çözüme
  • CEVAPLAYACAK YOKMU
  • HADİ AMA ŞU BASİT SORUNU ÇÖZEBİLEN YOKMU
  • omer_g14 O kullanıcısına yanıt
    oyuna ne kadar çok ram verirsen kasmalar ve donmalar o kadar çok artar. 8GB ramlik PC'ye minecraft 2gb ram versen yeterli olur. zaten stokta 293 mb falan kullanıyor. 2GB ram verki diğer işlemlerede ram kalsın.
  • Patch olmasi lazim,ben en son oynarken oyleydi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.