Şimdi Ara

Minecraft Arkadaşla Beraber Oynama!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • MErhaba arkadaşlar ben ofisteki arkadaşımla beraber minecraft oynamak istiyorum ama bir türlü beceremedim. İkimizde aynı odadayız ve aynı ağı kullanıyoruz ama o kablosuz ben kablolu olarak kullanıyorum. Sonuc olarak aynı internete bağlıyız. Nasıl aynı yerde oynayabiliriz ?

• Makinaların birine dedicated server kurarsınız, o makina üzerinden sunucuya 127.0.0.1 adresine bağlanarak oyuna girilir. diğer makinadanda sunucunun olduğu makinanın yerel ağ adresi (ipv4) yazılarak girilir. iki makinadanda güvenlik duvarları kontrol edilmeli minecraft ve javanın duvara takılmadığına emin olunmalı. Birde sunucunun olduğu makinaya, 25565 portunu modem ayarlarından port yönlendirme yaparsanız ofis dışından da bağlanılabilir. Dedicated server dosyasını minecraftın kendi sitesinden indirebilirsiniz indirirken .exe olanı değil .jar olanı indirin masaüstüne bir klasör açıp içine koyun, eula.txt dosyasındaki sözleşmeyi not defteriyle açın oradaki "false" yazısını "true" olarak değiştirip kaydedin. Sunucuyu tekrar açtığınızda harita yaratılacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efeemmi -- 19 Temmuz 2016; 21:14:30 >
  • Arkadaşlar ben arkadaşım ile birsürü yol denedik ama hiçbiri açmadı sizce neden
  • Server kurdunuz değil mi? İnternetden kaynaklanıyor olabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.