Şimdi Ara

Mindhunter | David Fincher | Netflix (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
284
Cevap
11
Favori
17.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu son sahnede de görülen gizemli katil gerçekte kim?

bu tarz psikoloji/sosyoloji temalı başka diziler var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C8C79990A

bu son sahnede de görülen gizemli katil gerçekte kim?

bu tarz psikoloji/sosyoloji temalı başka diziler var mı?

Sezonu bitirince ben de onu merak edip araştırma yapmıştım ve karşıma o kişinin bir başka seri katil olan ve polislerin uzun uğraşları sonucu yakalanan "BTK Killer" olarak bilinen Dennis Rader olabileceği çıkmıştı. (BTK'nın açılımı Bind-Torture-Kill) Muhtemelen dizide bu konu da işleneceği için sezon içinde kısa kısa kesitler halinde onu da gördük.

Öneri kısmına gelince psikolojiden çok suç yönü daha ağır basan ama psikolojiyi de biraz barındıran Manhunt: Unabomber dizisini öneririm, ben izlerken epey keyif almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercann35 -- 27 Ocak 2019; 0:25:37 >

• Dram severim. İşin psikolojiye kaçan tarafını da severim ama bazı ufak detaylar yüzünden benim için ortalama diyebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guzel bir sezonun ardindan arayi bu kadar uzun tutmak iyi bir durum degil gercekten.
  • Valla diziyi unuttum he aradan kaç ay geçti harbiden 2.sezon bekle bekle kuruduk.

• İlk sezonu ikinci kez bitirdim. Ara o kadar uzun oldu ki bazı yerleri unutmuşum. Tekrar izlerken bile beni sardı. Şahsen benim en sevdiğim dizilerden biri tam bana hitap eden türde bir yapım. Yeni sezon gelsin artık
  • Suç dünyasının daha çok psikolojik ve sosyolojik yönlerini irdeleyen, diyalog üzerine bir dizi. Dizinin geçtiği zamanda Amerika'da bir çok seri katil türemişti, teknolojinin yetersizliği ve eyaletler arası iletişim kopukluğu nedeniyle bu katilleri yakalamak hayli zordu. Gezgin katiller dürtülerini biraz daha kontrol edebilse çok rahat 20 kişiyi öldürebilirlerdi o dönem.

O dönem suçluyu yakalamadaki en önemli araç profil oluşturmaydı. Deliller ve görgü tanıklarından yola çıkarak cinayetleri işleyen kişinin bir profili oluşturuluyordu. Bu şekilde aranması gereken kişi sayısı aza indirgenip, şahsın yakalanması için daha dar bir çemberde çalışılıyordu.

İşte bu noktada John Edward Douglas daha net profiller oluşturabilmek amacıyla seri katillerin kafa yapısını, nasıl düşündüklerini, cinayetleri nasıl ve neden işlediklerini araştırmaya başladı. Bunu öğrenmenin en kolay yolu onlarla konuşmaktı. Birçok katil ile konuşup suçlu zihinlerin yapısını öğrendi ve öğretti. Bu sayede birçok suçlunun yakalanmasında da pay sahibi oldu.

Dizi John Edward Douglas üzerinden oluşturulan Holden Ford etrafında dönüyor.

• İlk sezonu bitirdim.

Aslında her şeyin başlangıcı Ed Kemper, asıl mindhunter o. 145 IQ ile dahi sınıfına giren katillerden birisi Ed Kemper. Gerçek hayatta verdiği röportajlara bakarsanız kendisini canlandıran Cameron Britton'un ne kadar başarılı bir iş çıkardığını görebilirsiniz. Fiziksel olarak da benziyorlar. Ed'in 2 metreyi aşkın boyu vardı, Cameron da 1.96 boyunda.

İlk sezonda ufak ufak gösterilen katil çok yüksek ihtimalle Dennis Rader. Kendisine BTK, Türkçesi "bağla, işkence et, öldür" ismini vermiş bir katil. Diğer seri katillere göre farklı bir durumda çünkü çocukluk travması yok ve iyi bir aile hayatı sürüyor. Gerçek hayatta uzun süre yakalanmaması tamamen Amerikan güvenlik güçlerinin beceriksizliği. Teknoloji bu denli gelişmese bunlar burnunun ucundaki katilleri de yakalayamazdı.
  • Lan ne yapıyorsunuz dizinin turşusunu mu kuruyorsunuz? Salsanıza artık ikinci sezonu.

netflix'te en sevdiğim diziydi ama game of thrones'u geçecek maşallah yeni sezon çıkarmama konusunda
  • yeni sezon büyük ihtimal ağustosta çıkacak
  • gotu bu kadar beklemedim anasını satayım
  • Charlize Theron, Mindhunter dizisinin 2. sezonunun Ağustos 2019’da yayınlanacağını duyurdu. Theron, David Fincher’la birlikte dizinin yapımcılığını üstleniyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • geliyor gönlümün efendisi.

• derinden gircek demiş netflix reyiz

• Ağustos'ta geleceği söyleniyordu bayadir sızıntı doğru çıktı. :)

Ozark'ta büyük ihtimalle Ağustos'ta gelir.

• Harman kalmıştık. Bir de Crown'dan trailer, tarih, görsel falan bir şey gelse artık.

• Gelsin

• 10 numara dizi

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.