Şimdi Ara

MİMARLIK OKUYORUM NASIL BİR BİLGİSAYAR ALMALIYIM (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
1.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

• quote:

Orijinalden alıntı: selman159

quote:

Orijinalden alıntı: Kartal_vatan

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Anladım derdini.....

teşhisini koydum senin ilacın bu....oyunda 1.numara çizimde 2.numara

http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/msi-ge60-0nd-453tr-ge60-core-i7-3630qm-240-ghz-8gb-750gb-156-2gb-gtx660m-ddr5-bluray-bt-win8/productdetails.aspx?I_ID=64375

kardeş anlayamaığım birşey daha var 3630QM bu tip işlemciler sadece laptop içinmi yani masaüstü bilgisayarlarda gördüğüm İ7 3770K işlemci kadar iyimidir

Galiba laptoplar için i7 3770K kadar iyi değil ama

Anladım teşekkür ederim kardeşim.MSI GE60 bu laptop'un özelliklerine eş değer bir masaüstü nakadar eder.

2500 tl ye msı ge60 5 katı bilgisayar kurarız hocam sen ne diyon

yani oyun için laptop alacağıma masaüstü toplamak daha avantajlımı olur

tabiki ama siz dediniz ya grafik işleri mimarlık falan müsait değil toplama pc için neden şimdi karar değiştirdiniz anlamadım ama önemli değil siz topla diyin size canavar toplarız

Yok yanlış anlamışsın öylesine sordum masaüstü için ortamım müsait değil zaten yurtta kalıyorum.Sadece merak ettim şöyle bir sistem toplasam misal oyun makinası olarak kaç yıl götürür beni
    ekran kartı
    işlemci
    ram:ram
    bunlara uygun anakart nasıl olur ekran kartı için tavsiyen varmı işlemci buda olabilir işlemci

1.oyun için i7 alınmaz
    2. 16 gb ram alınmaz 8 gb yeterde artar
    3. bütçe varsa o ekran kartıda alınmaz daha iyisi alınır....işlemci 1200 küsür veriyorsun o parayı ekran kartına ver
    4. oyun pc için en önemli bileşen ekran kartı
    5. seçtiğin işlemciye göre anakart söylerim i7 seçme
    6. oyun için ya amd fx 8350 ya da i5 3570K işlemci alınır (benim tercihim fx 8350 her yerde bunuda söylüyorum...kesinlikle AMD fanboyuda değilim)

nasıl bir ekran kartı tavsiye edersin FX X8 8350 işlemcisinede uygun anakart

Asus HD7950 yeterde artar bu şartlarda.....MSI GD55 olabilir.....M5a97 r2.0 olabilir gıgabyte 990fx olabilir...ama en iyisi bütçe varsa asus crosshaır v formula yanlış hatırlamıyorsam 8350 ile dünya rekoru kırdılar....

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Anladım derdini.....

http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/msi-ge60-0nd-453tr-ge60-core-i7-3630qm-240-ghz-8gb-750gb-156-2gb-gtx660m-ddr5-bluray-bt-win8/productdetails.aspx?I_ID=64375

kardeş anlayamaığım birşey daha var 3630QM bu tip işlemciler sadece laptop içinmi yani masaüstü bilgisayarlarda gördüğüm İ7 3770K işlemci kadar iyimidir

Anladım teşekkür ederim kardeşim.MSI GE60 bu laptop'un özelliklerine eş değer bir masaüstü nakadar eder.

tabiki ama siz dediniz ya grafik işleri mimarlık falan müsait değil toplama pc için neden şimdi karar değiştirdiniz anlamadım ama önemli değil siz topla diyin size canavar toplarız

Yok yanlış anlamışsın öylesine sordum masaüstü için ortamım müsait değil zaten yurtta kalıyorum.Sadece merak ettim şöyle bir sistem toplasam misal oyun makinası olarak kaç yıl götürür beni
    ekran kartı
    işlemci
    bunlara uygun anakart nasıl olur ekran kartı için tavsiyen varmı işlemci buda olabilir işlemci

1.oyun için i7 alınmaz
    3. bütçe varsa o ekran kartıda alınmaz daha iyisi alınır....işlemci 1200 küsür veriyorsun o parayı ekran kartına ver
    6. oyun için ya amd fx 8350 ya da i5 3570K işlemci alınır (benim tercihim fx 8350 her yerde bunuda söylüyorum...kesinlikle AMD fanboyuda değilim)

Asus HD7950 yeterde artar bu şartlarda.....MSI GD55 olabilir.....M5a97 r2.0 olabilir gıgabyte 990fx olabilir...ama en iyisi bütçe varsa asus crosshaır v formula yanlış hatırlamıyorsam 8350 ile dünya rekoru kırdılar....

bu yeterli olurmu yani bu fiyata değermi

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Anladım derdini.....

ekran kartı
    işlemci

1.oyun için i7 alınmaz

bu yeterli olurmu yani bu fiyata değermi

bende bunu yazdım zaten

• Kardeşim ben mimarım, yaklaşık 1 aydır toplama bilgisayar araştırıyorum ve girmediğim forum, araştırmadığım nokta kalmadı. Ve burada sağolsun bazı arkadaşlar yardım etti ve bir bilgsayar topladım, yarın teslim alıyorum. Konu şu:

http://forum.donanimhaber.com/m_70162742/mpage_3/f_/key_//tm.htm#72268358

Bir mimarlık öğrencisi olarak en fazla Autocad ile cebelleşeceksin. Orta seviye bir laptop da senin ihtiyacını fazlasıyla karşılar, oyun düşünür müsün bilmem ama bence oyuna fazla bulaşma çünkü ömrün boyunca bile çalışsan "yeterince" mimar olamazsın Minimum seviyede oyna, maksimum seviyede kendini geliştir benim önerim budur.

Eğer 3dsmax ve Photoshop programlarını öğrenirsen, hele ki bunu HEMEN yaparsan bana çok ama çok dua edersin. Hemen 3degitim.com'dan eğitim seti alıp çalışmaya başlamanı öneririm. İyi sunum ve modellerle hem projelerinden geçersin, hem de para kazanırsın. Ben sadece modelleme işlerim ile 6 ayda plazma TV ve 4000 TL'lik toplama PC aldım, gaza gel diye söylüyorum Çevre de edin tabi, neyse...

Hiç düşünmeden FX 8350 almanı öneririm. i7 3770k ile arasında 300 TL fark olmasına rağmen, 3dsmax programındaki render süreleri birebir aynı. Autocad veya photoshop gibi programlar ile oyunlar için zaten hayli hayli yeter, gereksiz yere sırf "intel" diye para bayılma. AMD fanı değilim, benim daha çok bütçem olsaydı i7 3930k alırdım mesela... Ama düşük bütçelerde mimarlar ve grafikerler için 8350 biçilmiş kaftan.

Ekran kartı olarak da ben Geforce GTX 670 aldım, sana da öneririm. Nvidia ile autodesk stratejik ortaklar ve GTX 670 ile GTX 690 3dsmax 2012-2013 sürümlerinde yeni driver'lar ile canavar gibi performans sergiliyor, kullanıcılarının yorumları bu... GTX 680'i ise önermiyorlar, performansı parasını hakedecek düzeyde iyi değilmiş.

Sözün özü işlemciyi AMD'den, ekran kartını GTX'den seç; fanatiklikle veya kulaktan dolma bilgilerle konuşmuyorum. Ha ben anlamam bu işten fakat grafikerlerin forumlarındayım 1 aydır, kullananların söyledikleri bunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: PaiMei

Kardeşim ben mimarım, yaklaşık 1 aydır toplama bilgisayar araştırıyorum ve girmediğim forum, araştırmadığım nokta kalmadı. Ve burada sağolsun bazı arkadaşlar yardım etti ve bir bilgsayar topladım, yarın teslim alıyorum. Konu şu:

http://forum.donanimhaber.com/m_70162742/mpage_3/f_/key_//tm.htm#72268358

Bir mimarlık öğrencisi olarak en fazla Autocad ile cebelleşeceksin. Orta seviye bir laptop da senin ihtiyacını fazlasıyla karşılar, oyun düşünür müsün bilmem ama bence oyuna fazla bulaşma çünkü ömrün boyunca bile çalışsan "yeterince" mimar olamazsın Minimum seviyede oyna, maksimum seviyede kendini geliştir benim önerim budur.

Eğer 3dsmax ve Photoshop programlarını öğrenirsen, hele ki bunu HEMEN yaparsan bana çok ama çok dua edersin. Hemen 3degitim.com'dan eğitim seti alıp çalışmaya başlamanı öneririm. İyi sunum ve modellerle hem projelerinden geçersin, hem de para kazanırsın. Ben sadece modelleme işlerim ile 6 ayda plazma TV ve 4000 TL'lik toplama PC aldım, gaza gel diye söylüyorum Çevre de edin tabi, neyse...

Hiç düşünmeden FX 8350 almanı öneririm. i7 3770k ile arasında 300 TL fark olmasına rağmen, 3dsmax programındaki render süreleri birebir aynı. Autocad veya photoshop gibi programlar ile oyunlar için zaten hayli hayli yeter, gereksiz yere sırf "intel" diye para bayılma. AMD fanı değilim, benim daha çok bütçem olsaydı i7 3930k alırdım mesela... Ama düşük bütçelerde mimarlar ve grafikerler için 8350 biçilmiş kaftan.

Ekran kartı olarak da ben Geforce GTX 670 aldım, sana da öneririm. Nvidia ile autodesk stratejik ortaklar ve GTX 670 ile GTX 690 3dsmax 2012-2013 sürümlerinde yeni driver'lar ile canavar gibi performans sergiliyor, kullanıcılarının yorumları bu... GTX 680'i ise önermiyorlar, performansı parasını hakedecek düzeyde iyi değilmiş.

Sözün özü işlemciyi AMD'den, ekran kartını GTX'den seç; fanatiklikle veya kulaktan dolma bilgilerle konuşmuyorum. Ha ben anlamam bu işten fakat grafikerlerin forumlarındayım 1 aydır, kullananların söyledikleri bunlar.

kardeş ilgin için çok teşekkür ederim.Bize hep mimarlık için çok yüksek fiyata bir bilgisayar almalısınız dediler (6000-7000 civarı).benim masa üstü alma imkanım yok o yüzden bu bilgisayarı alsam paramı çöpe atmış olurmuyum.

• quote:

kardeş ilgin için çok teşekkür ederim.Bize hep mimarlık için çok yüksek fiyata bir bilgisayar almalısınız dediler (6000-7000 civarı).benim masa üstü alma imkanım yok o yüzden bu bilgisayarı alsam paramı çöpe atmış olurmuyum.

Ben öğrencilik dönemimde çok çok daha kötü makinalar kullandım. Öyle diyenleri getir ağızlarına tükürecem. Herkes anasının karnından dolarlarla çıkmıyor... Ayrıca sen grafik uzmanı değil, mimarsın. Hatta mimar bile değil mimar adayısın. Ne yapacaksın 6-7 binlik makinaları? Autocad'de kapı-masa-sıva çizmek için mi vereceksin o kadar para, yoksa 1-2 tane apartman modellemek için mi? Bunları 3500 TL'ye de çok rahat yaparsın merak etme, ileride alacağın toplama bir bilgisayar için bu söylediklerim...

Kaçıncı sınıftasın? Eğer laptopu öğrencilik için düşünüyorsan, yani 2-3 sene gibi belli bir süreden sonra masaüstü bilgisayarımı alırım diyorsan gösterdiğin laptop son derece yeterli, hatta eğer 3dsmax, Skecthup, Archicad, Revit tarzı modelleme programlarına girişmeyeceksen (ki mutlaka bunlardan en azından birini öğren) verdiğin 2400 liraya da yazık, 1500 TL'lik bir makina da görür işini. Sen bakma başka yorumlara, derdini ben anlıyorum senin. O gösterdiğin laptopun özelliklerinde makinalar ile harikalar üreten grafik tasarımcılar var... İlla laptop alacağım diyorsan bence o makinayı al ve mutlaka 3dsmax (en iyisi diye bunu öneriyorum, başka modelleme programları da olabilir hangisini istersen) öğren ki verdiğin 2400 TL boşa gitmesin, parasının hakkını versin. Yoksa dediğim gibi o bile fazla...

• quote:

quote:

Ben öğrencilik dönemimde çok çok daha kötü makinalar kullandım. Öyle diyenleri getir ağızlarına tükürecem. Herkes anasının karnından dolarlarla çıkmıyor... Ayrıca sen grafik uzmanı değil, mimarsın. Hatta mimar bile değil mimar adayısın. Ne yapacaksın 6-7 binlik makinaları? Autocad'de kapı-masa-sıva çizmek için mi vereceksin o kadar para, yoksa 1-2 tane apartman modellemek için mi? Bunları 3500 TL'ye de çok rahat yaparsın merak etme, ileride alacağın toplama bir bilgisayar için bu söylediklerim...

Kaçıncı sınıftasın? Eğer laptopu öğrencilik için düşünüyorsan, yani 2-3 sene gibi belli bir süreden sonra masaüstü bilgisayarımı alırım diyorsan gösterdiğin laptop son derece yeterli, hatta eğer 3dsmax, Skecthup, Archicad, Revit tarzı modelleme programlarına girişmeyeceksen (ki mutlaka bunlardan en azından birini öğren) verdiğin 2400 liraya da yazık, 1500 TL'lik bir makina da görür işini. Sen bakma başka yorumlara, derdini ben anlıyorum senin. O gösterdiğin laptopun özelliklerinde makinalar ile harikalar üreten grafik tasarımcılar var... İlla laptop alacağım diyorsan bence o makinayı al ve mutlaka 3dsmax (en iyisi diye bunu öneriyorum, başka modelleme programları da olabilir hangisini istersen) öğren ki verdiğin 2400 TL boşa gitmesin, parasının hakkını versin. Yoksa dediğim gibi o bile fazla...

cevabın için teşekkür ederim daha ilk yılım ama yurtta çok sıkılıyorum masaüstüde olmaz malum o laptopu alayım ben ozaman.

• ben de mimarlık okuyorum kardeşim son sınıftayım hatta 5. sınıftayım ;) . ilk 2 senende bilmiyorum senin üni.n nasıl eğitim veriyor ama zaten elle çizmek zorundasın.şimdi diyelim 5 bin liralık gayet performanslı makine aldın.ama ne 3d max de ne c4d de hatta sketch up da bile o bilgisayarı kasmasına neden olacak kadar bile render alamayacaksın.autocad se eğer sorun zaten 8 gb ram rahatlıkla işini görecek. o da son sürümlerde.eğer 2009 - 2010 filan kullanacaksan 4 gb bile yeterli. eğer param çok diyorsan al istediğin makineyi ama tavsiye istiyorsan henüz erken iyi kötü bir bilgisayarın vardır ram i yükselt düşükse. seninle aynı şekilde düşünüp daha ilk sınıfta aldığımız bilsayarlar oyun internet müzik film haricinde mimarlık için çok az işimize yaradı.4. sınıfta düşük çözünürlüklü bir render için bile 1-2 saat bekler hale geldik.seçim senin tabi :) son bir şey olarak kesinlikle laptop al.çünkü arkadaşlarında çizim yapacağın zamanlar olacak okula götürmen gereken zamanlar olacak vs. vs. ben aynı paraya çok daha performanslı olsun diye masaüstü aldım.hiç tavsiye etmiyorum :)

• Lykoss özetlemiş olayı içerisinde biri olarak.

Projeler 3.sınıfta başlar genel olarak bundan dolayı eğer elinde bir şeyler varsa bu seni 2 sene götürür.

Ayrıca ortak çalışmalar yapılacağı için laptop senin için her durumda şart.

Ama illaki almam lazım diyorsan şimdilik seni fazlasıyla idare edecek şu laptopı alabilirsin:

http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/lenovo-59-347087-z580-core-i7-3632qm-220ghz-6gb-ddr3-1tb-2gb-gt635m-156-dvdrw-win8/productdetails.aspx?I_ID=62781

veya tavsiye edilir;

• quote:

Orijinalden alıntı: Lykoss

ben de mimarlık okuyorum kardeşim son sınıftayım hatta 5. sınıftayım ;) . ilk 2 senende bilmiyorum senin üni.n nasıl eğitim veriyor ama zaten elle çizmek zorundasın.şimdi diyelim 5 bin liralık gayet performanslı makine aldın.ama ne 3d max de ne c4d de hatta sketch up da bile o bilgisayarı kasmasına neden olacak kadar bile render alamayacaksın.autocad se eğer sorun zaten 8 gb ram rahatlıkla işini görecek. o da son sürümlerde.eğer 2009 - 2010 filan kullanacaksan 4 gb bile yeterli. eğer param çok diyorsan al istediğin makineyi ama tavsiye istiyorsan henüz erken iyi kötü bir bilgisayarın vardır ram i yükselt düşükse. seninle aynı şekilde düşünüp daha ilk sınıfta aldığımız bilsayarlar oyun internet müzik film haricinde mimarlık için çok az işimize yaradı.4. sınıfta düşük çözünürlüklü bir render için bile 1-2 saat bekler hale geldik.seçim senin tabi :) son bir şey olarak kesinlikle laptop al.çünkü arkadaşlarında çizim yapacağın zamanlar olacak okula götürmen gereken zamanlar olacak vs. vs. ben aynı paraya çok daha performanslı olsun diye masaüstü aldım.hiç tavsiye etmiyorum :)

abim yorumun için teşekkür ederim zaten masaüstü alamam yurtta kalıyorum alacağım laptop beni sonuna kadar götürmezse babam evlatlıktan men eder beni o yüzden vefalimesut arkadaşımın dediği gibi bu bilgisayarı alayım kafam rahat olsun herkeze yorumları için teşekkür ederim.

• Arkadaşlar sağolsunlar durumu netleştirmişler. Özet olarak ilk 2 sene içerisinde 4 GB Ram'li bir makine bile fazla gelecektir. Sonrasında ise eğer kendini geliştirirsen ve sağlam renderlar alacaksan önerilen 8 GB Ram'li laptoplar yeterli olacaktır. Fakat üst düzey çalışmalar için bunlar da yetersiz kalır meslek hayatında. Sen en iyisi 2-2.5 bin TL civarında 8 GB Ramli bir laptop al ve öğrenim hayatını onunla rahatça bitir. Ondan sonra (eğer kendini geliştirirsen) kazanacağın paralarınla sağlam bir masaüstü alırsın. Ben ilk 2 sene 1 GB ramli bir laptop kullandım, 3. sınıfta yetersiz kaldı 1600 TL'ye Asus'un 2.2 GHz 4 GB RAM'li bir aletini almıştım. Autocad'de hiç sıkıntısı yaşamasam da renderlarda çok üzdü beni, senin alacağın laptopta sıkıntı çekmezsin. Fakat iş hayatında o da kesinlikle yetersiz kalır, masaüstüne geçersin.

• quote:

Arkadaşlar sağolsunlar durumu netleştirmişler. Özet olarak ilk 2 sene içerisinde 4 GB Ram'li bir makine bile fazla gelecektir. Sonrasında ise eğer kendini geliştirirsen ve sağlam renderlar alacaksan önerilen 8 GB Ram'li laptoplar yeterli olacaktır. Fakat üst düzey çalışmalar için bunlar da yetersiz kalır meslek hayatında. Sen en iyisi 2-2.5 bin TL civarında 8 GB Ramli bir laptop al ve öğrenim hayatını onunla rahatça bitir. Ondan sonra (eğer kendini geliştirirsen) kazanacağın paralarınla sağlam bir masaüstü alırsın. Ben ilk 2 sene 1 GB ramli bir laptop kullandım, 3. sınıfta yetersiz kaldı 1600 TL'ye Asus'un 2.2 GHz 4 GB RAM'li bir aletini almıştım. Autocad'de hiç sıkıntısı yaşamasam da renderlarda çok üzdü beni, senin alacağın laptopta sıkıntı çekmezsin. Fakat iş hayatında o da kesinlikle yetersiz kalır, masaüstüne geçersin.

teşekkür ederim abim peki bu laptop iş hayatındada beni götürürmü?
    http://www.hizlial.com/u30.001.1473.0157/msi-gt70-0ne-836tr-i7-3630qm-2-4ghz-16gb-128ssd-750gb-4gb-gtx680m-17-3-windows-8-notebook?adw=1&gclid=CKux_pOg3rUCFUGR3god1A4ANA

• Şu anda götürür ama şimdiden o tarz bir bilgisayar almanı önermem, çünkü sen mezun olduğunda o bilgisayar tarih olmuş olacak. İş hayatında o zamanın teknolojisine göre bir bilgisayar bakarsın, şimdi öğrencilği bitirene kadar işini görecek bir makina almalısın bence.
  • Kardeşim şu bilgisayar seni en az 5 yıl idare eder

http://www.pcdepo.com/asus-n56vz-s4283h-16gb-notebook-urun8607.html
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.