Şimdi Ara

Mimari, Render için Laptop

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler arkadaşlar Mimarlık öğrencisiyim ve herkes gibi bende render için laptop arıyorum açıkcası özelliklerden çok anlamıyorum 3ds max, autocad, revit, lumion programlarını kullanıcam. 10 gün içinde uygun model bulabilirsem kanada üzerinden de getirme imkanım var. Bütcem en fazla 9000tl. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

• icerik üretimi için olan notbooklara bakmanda fayda var rtx 2060 ve üzeri ekrankartı oluyor genelde onlarda örneğin Msi Creator asus proart gibi oyuncu notbook gibi güçlü ama ekranları daha kalitedir.
    bunlar beni aşar ben amatörüm dersen asus tuf a15 serisi ali ekran yetmezse yanına monitör alır yola devam edersin :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asig -- 29 Haziran 2020; 15:21:37 >
  • önerilerinizi dikkate alıcam teşekkür ederim :D
  • Oncelikle i7 islemcili olacak ve ram 16 gb veya ustu olmali.
    Ekran karti ise gtx 1650 ve üstü yetecektir. Ekran kartını sadece lumion yogun kullaniyor onun harici sketchup 3dsmax revit vs. Agirlikli ram ve islemciden yer.
    Tavsiyem 1660 ti ekran karti almak icin zorla. Yada daha da vereyim dersen rtx2060 ekran karti alirsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Yukarıda ki özelliklerde bir laptop fazlasıyla işinizi görür ama sizin bütçenize uygun değil.Çünkü 10.000 -12.000 arası bir ederi gözden çıkarmanız gerekir.Yada toplu olarak 9000 varsa vede aceleniz yoksa biraz daha biriktirip içinize sinen 10.nesil işlemci vede RTX EKRAN KARTI olan iyi bir laptop alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bamorex -- 30 Haziran 2020; 17:37:49 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.