Şimdi Ara

Milliyetçilere bir sorum var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
9
Cevap
0
Favori
210
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Milliyetçilere bir sorum var
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    43 Mesaj
    Neden bu kadar savunuyorsunuz türklüğü de başka bir türki devleti savunmuyor hatta sorunsuz yaşıyor.örn nahçivan Azerbaycan fakat ben demiyorum türklüğü ayak altına almayın fakat onu siz seçmediniz tanrı verdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Milliyetçiyim lakin ırkçı değilim. Türk olmakla gurur duyarım. Zira İslam'a en büyuk hizmetleri yapmış bir ecdadın (osmanlı) torunuyum. Adaleti öğreten ve bizatihi yaşayan bir imparatorluğun varisiyim. Şu da var ki; onlara layık bir torun değilim.
    Başka milletten olabilirdim. Seçen ben değilim çünki.
    Mühim olan dindir. Dinim İslam. Onun mensubu olduktan sonra bütün müminler kardeşimdir.
    Irkçılık sorunu maalesef ama maalesef insanların İslam'ı yeterince bilmemesinden kaynaklanıyor.
    Tabii resmi tarih kitaplarının payı daha da büyük.

Şu yüzden ki vicdan meselesi benim için. Zamanında atalarımız özgürlüğümüz için ölüme koşuyorlar, ben en ufak olayda kaçarsam vicdanım el vermez. Savunabildiğim kadar savunucam da bu pkk destekcileri neyi savunuyor bilmiyorum

Bu arada diğer türki devletleri RUSYA faktörü asimile etti. Türklere uygulanan yasaklar akıllara zarar.
    Rusya bir üfürse azerbaycanda hükümet düşüyor

• Yüzbaşı
    728 Mesaj
    Şu yüzden ki vicdan meselesi benim için. Zamanında atalarımız özgürlüğümüz için ölüme koşuyorlar, ben en ufak olayda kaçarsam vicdanım el vermez. Savunabildiğim kadar savunucam da bu pkk destekcileri neyi savunuyor bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Milliyetçiyim lakin ırkçı değilim. Türk olmakla gurur duyarım. Zira İslam'a en büyuk hizmetleri yapmış bir ecdadın (osmanlı) torunuyum. Adaleti öğreten ve bizatihi yaşayan bir imparatorluğun varisiyim. Şu da var ki; onlara layık bir torun değilim.
    Başka milletten olabilirdim. Seçen ben değilim çünki.
    Mühim olan dindir. Dinim İslam. Onun mensubu olduktan sonra bütün müminler kardeşimdir.
    Irkçılık sorunu maalesef ama maalesef insanların İslam'ı yeterince bilmemesinden kaynaklanıyor.
    Tabii resmi tarih kitaplarının payı daha da büyük.
    |
    |
    Rusya bir üfürse azerbaycanda hükümet düşüyor
    |
    |

sanırım ikisini karıştırıyorsunuz.
    |
    |
    kürt ölüsüne neden seviniyorssunuz seviniyor musunuz
    Türk olarak doğduk. Atalarımızı gördük, öğrendik. Türklük ve vatan için yapılan fedakarlıkları öğrendik, kalemini Türklük için kılıçtan keskin kullanan fikir adamlarını öğrendik. Irkımızı, vatanımız savunmak atalarımıza karşı boynumuzun borcudur. Şehit anneleri vatan sağ olsun derken, milli mücadele döneminde Anadolu kadının yaptığı fedakarlıkları görmezden gelip vatanı sevmemek, savunmamak karaktersizliktir, onursuzluktur.
    |
    |

Orijinalden alıntı: SwedishMade

Neden bu kadar savunuyorsunuz türklüğü de başka bir türki devleti savunmuyor hatta sorunsuz yaşıyor.örn nahçivan Azerbaycan fakat ben demiyorum türklüğü ayak altına almayın fakat onu siz seçmediniz tanrı verdi

Etnik köken seçilmez çünkü başka bir seçenek yoktur. Kimliğinin en değişmez parçası soyundur. "Ya şurada doğsaydın?" gibi sorular mantıksal olarak hatalıdır çünkü öyle bir ihtimal söz konusu değildir. Benim bir parçam olduğu için milliyetimi savunuyorum.

Diğer Türkî devletlerde milliyetçilik olmadığını sanıyorsan bu konulara bayağı yabancısın. Ufak bir araştırma yapmanı öneririm.
    |
    |

Sevinmiyorum üzülmüyorumda ben artık millet milliyetçilik bi ırkın üstünlüğü gibi kavramları aştım misal ben memur olsam doğuya gitsem beni öldürseler kimse üzülmiycek ya da askere gidince mayına basıp parçalansam yine hiç bir kürdün umrunda olmıycak o yüzden kobani umrumda değil orda ölenlerde umrumda değil işidten de ölenler pyd den de ölenlere ne üzülüp ne seviniyorum ama asker öldürünce sevinen insanların bu nötr tavrı anlaması zor çoğu kürde göre üzülmüyorsa seviniyordur ben bu adama dert anlatamam
    |
    |
    SwedishMade kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
1
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
üniversite
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.