Şimdi Ara

Milli uçağımız Hürkuş silahlandı, 2018’de etkin göreve başlıyor! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
0
Favori
11.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1940'ları anımsatan, çağın şartlarına göre oldukça yetersiz donanım ve imkana sahip bir aracı üretip üstüne bunu başarı olarak adlandırmak ne kadar doğru? Ha bir kuzey kore ayarında ülkeysen büyük başarıdır, ayakta alkışlarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmeta60

Bu tur askeri araclari reklam niyetine kullanmak yada siyasi malzeme yapmak ancak gelismemis toplumlarda insanlari uyutmak icin kullanilir.

O zaman abd baskanida hergun benim donemimde milli ucak yaptik bilmem iphone yaptik marsa gittik diye sabahtan aksama kadar konussun reklam yaptirsin.

80 yildir ulkede bayrak diregi bile yapilamadiysa normal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu uçağı f16 ile kıyaslayabilecek var mı? Çıkabildiği menzil,hız ve diğer özellikleri bakımından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ixa Hun

Bu uçağı f16 ile kıyaslayabilecek var mı? Çıkabildiği menzil,hız ve diğer özellikleri bakımından.

şaka yaptınız herhalde :)

pkk artık igla sahibi. bunu göz önünde bulundurmak lazım. ısı güdümlü zamazingolar vuramayacaksa sorun yok.

bu tür uçaklar düşük uçuş maliyetleri nedeniyle birçok ülkede kullanılıyor. güney amerikada uyuşturucu kartellerine ve çeşitli gerilla örgütlerine karşı, afganistanda talibana karşı vs...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marxx -- 17 Şubat 2017; 5:7:8 >

• motorunu hangi ülkeden aldık bilen var mı?

• cinemaker kullanıcısına yanıt
    O yüzden bunları fazla kaale almayacaksin.Amin inşaAllah

• Hurkuş hani eğitim uçağıydı ne ara taaruz uçağı oldu Umarım uçak en başında taaruz uçağı olabilecek şekilde tasarlanmıştır yani milleti gaza getirmek için yalandan silah eklememişlerdir , yoksa elimizde patlar .

• quote:

Orijinalden alıntı: mertua35_35

quote:

Orijinalden alıntı: highgen

quote:

Orijinalden alıntı: reguse

Referandum çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor

Amaaaan haaaa sakın Sizinkilerin seçim miting hayir çalışmalarına baslamasinlar kalkar bütün il ilçe mektup operatör görüşmeleri derken milyarlık faturaları sonra milletin sırtına yuklemesinler

Kanal istanbul projesi vardı 3 seçim geçti hala ses yok,3 seçim geçti yerli otomobil yok.Bunlara ancak a haber izleyenler inanır.

Sen bunu ultra dev heykel projesi mı sandın 2 günde yapılacak

• keremitci salih K kullanıcısına yanıt
    Çağın şartlarına göre oldukça yetersiz olduğunu söyleyen kim? Bu konuda ki teknik bilginiz oldukça yetersiz anlaşılan. Turboprop motorlu bir uçak ile Radyal Motorlu bir uçağı nasıl birbirine benzetiyorsunuz onuda anlamadım. Sonuçta bu alet F-22 ile it dalaşına girmeyecek. Zaten görevi it dalaşına girmek değil, CAS görevi yapmak. Bir F-16'nın veya F-4'ün yaptığı CAS görevini Hürkuş daha düşük maliyetlerde yapabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Altay-

Bu uçağın yakıtı ve bakımı açısından kara birliklerine destek amacıyla F16 dan çok daha yararlı ve güzel olacak. Çok iyi düşünülmüş.

Bide forumdaki bazı chp.exe ler bu uçağın F22 avlamasını bekliyor.

Tek motorlu uçak jet motorlu f 16 nın yerini alacak

• Bu mu 100% yerli... Kabini çalıntı ama ?

Bu arada türkiyede motor yapılmıyor motorda yerli değil...

Bizim eleştirimiz yapılmasına değil yalan söylenmesine...

YALANCILIK RUHLARINA İŞLEMİŞ.
  • bazı yorumları yapan arkadaşlar tamamen siyasi fikirlerini ortaya koymuş görünüyor.
    bu uçak f tipi yada mig tipi gibi avcı uçağı değildir. bu uçak önleme, gözleme, taktik bombarduman, gibi faaliyetleri yerine getirecek olan yerli üretim bir uçaktır. bir f16 yı göreve gönderdiğiniz zaman tonlarca yakıt ve yurt dışına binlerce dolar bakım maliyeti ödüyorsunuz. bu uçağında yerine getirebileceği bir görev için f16 kullanmak dış ülkelere hizmet etmekten başka bir şey değildir. avcı uçağı üretmek yüksek teknoloji gerektirir bunu da dünyada gerçekleştiren ülke sayısı bir elin parmağını geçmez. ülkemizin bu konuda çalışmaları var fakat bu uzun süreç alacak bir durumdur. dünya şu anda savaşta insan faktörünün yerine makinelerı koymak istemektedir. sevindirici bir durum var dünyada insansız hava araçlarını seri üretim yapan dört ülkeden bir tanesiyiz. at gözlüklerini çıkartın

• Seçim çalışması evet, referandum için belki de bu günü beklettiler evet, adamlar köprü, otoyol, tünel yapınca bize ne bundan yeaa diyosunuz, bunlar olunca da seçim çalışması...

Bizimkiler en azından seçimde ortaya bir şeyler koyabiliyor, gösterecek bir şeyleri var reklamını yapabileceği...

Sizin neyiniz var ? Siyasetten, politikadan tek istediğiniz şey var 'Yaşam tarzıma kimse karışmasın' kimsenin karıştığı da yok da, işte senelerdir her yeri tekelinize almaya çalışıyorsunuz, muhafazakarları dışlıyorsunuz. Biz sizi dışlamıyoruz, istediğin gibi alkolünü iç kardeşim, inan umrumuzda değil, yeter ki ezana&başörtüsüne laf etme.
  • En son pervaneli saldırı uçakları Vietnam savaşında kullanılmıştı.

Kendi arabamızı yapıyoruz.
    Yolcu uçağımız 2014'de göklerde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ferrari

Çağın şartlarına göre oldukça yetersiz olduğunu söyleyen kim? Bu konuda ki teknik bilginiz oldukça yetersiz anlaşılan. Turboprop motorlu bir uçak ile Radyal Motorlu bir uçağı nasıl birbirine benzetiyorsunuz onuda anlamadım. Sonuçta bu alet F-22 ile it dalaşına girmeyecek. Zaten görevi it dalaşına girmek değil, CAS görevi yapmak. Bir F-16'nın veya F-4'ün yaptığı CAS görevini Hürkuş daha düşük maliyetlerde yapabilir.

Bu uçakla anca kaçakçı avlarsın. O da Güney Amerika'da düz tarlalar olan yerlerde.

Zaten gelişmiş ülkeler de zaten düşünemiyor CAS görevleri için böyle pervaneli uçak kullanmayı. Bir biz akıllıyız adamlar boşa para harcıyor yeni teknoloji CAS jetlere.

• Yerli uzay gemimizi yapıyoruz.2023 te bor ile çlaışacak ve lozan anltlaşması bitince boğazlarda uzay gemileri filoları olacak.

Benim bile beynim yandı.Ak-Boy'lar nasıl dayanıyorlar bunu?
  • Tek motorlu pervaneli uçak bu kadar batıyorsa Allah bilir savaş uçağı çıkınca nasıl kuduracak bazıları.
  • Haberi gördüm altındaki yorumları tahmin etmek zor olmadı ah aha aha koyun olsa artık farklı meeler be vkardeşim orijinal bir yorum yapın Allah aşkına))))))

• Herkes yazmış aklı olan da anlar ama maksat safımız belli olsun. Arkadaşlar bu uçak F16'nın görevlerini üstlenmeyecek. Suriye'de Ege'de hatta kandilde görev icra etmeyecek. Yurt içindeki terör unsurlarına karşı kullanılacak.
    Şu ana kadar lamborgini ile bakkala ekmek almaya gidiyorduk, şimdi bisikletle gideceğiz gibi bir şey. Aynı sonucu daha düşük bütçeyle alacağız. Muhalif bile olsan bunu anlayacak kapasiteye sahip olman gerekiyor. Bu örnekte sizin dediğiniz "Lambo ile bisiklet bir mi puhaha"'dan ibaret. Allah şifa versin.
  • Şu resmi atayimda ,suursuz sekilde saldiran sozde Ataturkcu takilan gereksizler ,ovmeye baslasin.

Nede olsa Ataturkcu kiligina girdiginiz icin ,inandiricilik olmali.!

Milli uçağımız Hürkuş silahlandı, 2018’de etkin göreve başlıyor!

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.