Şimdi Ara

Milli uçağımız Hürkuş silahlandı, 2018’de etkin göreve başlıyor! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
0
Favori
11.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şahin'in üzerine m60 takınca adına tank denirse bu keşif uçağını silahlandırınca savaş uçağı dersin tabi...

• 2007 de seçim öncesi hani göklerdedi bu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: triplepen

Sabah.com.tr yemi giriyorum, donanımhaberemi giriyorum belli diil. Bi daha DH ye gelmem.

Merhaba,
    Ben bu mantığı anlayamıyorum.Bu ülkede var olan gelişmeleri aktarmanın
    nesi yanlış?
    Size yalan haber mi sunuluyor?Yanlış haber mi veriliyor.
    Devletin açıkladığı envantere katılma yılını orada yazarken <biz bu yıla inanmıyoruz> mu denmesi gerekiyor.
    Haberi dikkatle okuyorum.Ne bir uçağa övgü ne de yerme var.
    Üzerinde bulunan silah sistemlerinden,nerede kullanacağından, neden kullanacağından bahsedilmiş.
  • Birkaç seçim evvel de yolcu uçağı vardı sahi, o nooldu? 1.dünya savaşı teknolojisindeki pırpırı anca yapmışız...

• dh özüne dönmeye başladı.yok akpnin yaptigi uçak akpnin tankı akpnin baz istasyonu.

• Bu uçağın yakıtı ve bakımı açısından kara birliklerine destek amacıyla F16 dan çok daha yararlı ve güzel olacak. Çok iyi düşünülmüş.

Bide forumdaki bazı chp.exe ler bu uçağın F22 avlamasını bekliyor.
  • Yorumlar şaşırtmadı.

Konuya gelecek olursak, uçak turboprop olduğu için havada tutması daha az masraflı olacaktır (F-16'ları havada tutmak epey masraflı) F-16 'nın yapabildiklerinin bır kısmını yapması bile Güneydoğudaki operasyonlarda bunların kullanılması için yeterlidir.

• İyi olmuş spitfire yaptığımız ....

• Güzel algı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Millet Mars'a çıkacak koloni kuracak biz hala hürkuş ve yerli araba yapamadık

Not:referandum yaklaşınca ben

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ooo haftalık yerli uçak haberi alırım bi dal.

• Askeri bir uçak olduğu için motorunu da kendimiz yapmalıyız ama bu ülkede tasarlanan bir seri üretim motor henüz duymadım.

• ITTF kullanıcısına yanıt
    Gelde bunlara bunu anlat hocam. Bunu anlatmaya kalktığın an yobaz damgası yiyorsun bu forumda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferrari -- 16 Şubat 2017; 16:47:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İha ile arasında fark var mı? yani bunu insansız yapsak iş yapmaz mı?
  • Bu yapılan iş mi şimdi ?
    Ak parti öncesinde milli uçaklarımız, hava savunma sistemimiz hatta uzay teknolojimiz vardı ama ak parti geldi hepsini toprağa gömdü.
  • Amerikada İŞİD e karşı pervaneli uçak kullanmıştı. Yakın hava desteği olarak kullanılacaktır.

Burada en önemli nokta maliyet. Alttaki yazıya göre bir F15 in saatlik uçuş maliyeti 40000 dolar iken, pervaneli Bronco'nun maliyeti 1000 dolarmış. Bizim gibi ülkeler için bu rakam çok büyük.

Kesinlikle olumlu bir gelişme, zaten bu uçağın tasarımının alındığı uçakta silahlı sürümü bulunuyor. İlk kez cephaneyi biz yüklemedik ;)

http://www.thedailybeast.com/articles/2016/03/09/why-is-america-using-these-antique-planes-to-fight-isis.html

• quote:

Orijinalden alıntı: reguse

Referandum çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor

ondört senedir bazılarını rahatsız eden şey de bu zaten "ÇALIŞMALAR"
  • Terörist avlamaya başladığı zaman göreceğiz ne kadar etkili olduğunu.

Birkaç gün önce Embraer Afganistan'a teslim etti bu uçaklardan. Terörist cennetinde bile kullanılmasına rağmen buradaki uzmanlar hala dalga geçme yarışında.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnşallah Super Tucano gibi bir başarı öyküsü olur. TFX projesinden hiç umudum yok zira son teknoloji savaş uçağı geliştirmenin maliyeti aşırı yüksek. Avrupa ülkeleri bile tek başına bu maliyetin altından kalkamıyor. Bu tür uçaklar ise bizim gibi bütçesi sınırlı olan ülkeler için en akıllı yatırım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.