DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Milli uçağımız Hürkuş silahlandı, 2018’de etkin göreve başlıyor!
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
352
Cevap
0
Favori
10.153
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Milli uçağımız Hürkuş silahlandı, 2018’de etkin göreve başlıyor!
Sayfaya Git:
Sayfa: << < önceki 18
Giriş
      4567 Mesaj
      20 Şubat 2017 08:28:43
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet

quote:

Orijinalden alıntı: DARBE

Konuya gelirsek, eskiden paranla aldığın bi tankı helikopteri silahı terörle mücadelede kullanamazdın, bu hainlerin ağa babaları izin vermezdi. O G3 denilen Nalet silah yüzünden kaç asker şehit olmuştur (tutukluk yapmasıyla meşhurdur). Allah razı olsun şimdi iyi kötü kendimiz bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ve o hainleri ağa babalarının ajanlarıyla birlikte gömüyoruz. Bari yapılmaya çalışılan iyi şeyler için köstek değil azıcık destek olunsun. Bu kadar.

Hayrlı geceler.

G3 ile defalarca atış yaptım diyarbakır da bir kere tutukluk yapmadı sen kalkıp şarjör ağzının düzgün olup olmadığına, gövdede çatlak olup olmadığına bakmazsan,mekanizmasını kontrol etmezsen,iğnesinin kırık olup olmadığına geri tepme yayının sağlam olup olmadığına bakmazsan tabi tutukluk yapar nalet silah dediğin hedefi parçalıyor.Bu tüfeklerin tutukluk yapmasının başlıca nedeni yamuk şarjör ağzı ve kırık iğne yüzündendir.

Otto Carius Çamurda ki Kaplanlar (Tiger im Schlamm)
    • Binbaşı
      1743 Mesaj
      20 Şubat 2017 08:59:42
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      nsmsnglkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İşlemci: Intel Pentium III@933Mhz | Ram: 256MB PC133 SDRAM | Anakart: Intel Onboard | Ekran Kartı: Nvidia Geforce 6200 AGP@128MB | Ses Kartı: Sound Blaster 16 CT2800 ISA | HDD: Seagate Barracuda 30GB | PSU: Antec 300W | Monitör: Philips CRT 107E66 | OS: Windows XP Pro.
    • Yüzbaşı
      721 Mesaj
      20 Şubat 2017 13:03:20
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      quote:

Orijinalden alıntı: Focke Wulf

Alıntıları Göster

G3 ile defalarca atış yaptım diyarbakır da bir kere tutukluk yapmadı sen kalkıp şarjör ağzının düzgün olup olmadığına, gövdede çatlak olup olmadığına bakmazsan,mekanizmasını kontrol etmezsen,iğnesinin kırık olup olmadığına geri tepme yayının sağlam olup olmadığına bakmazsan tabi tutukluk yapar nalet silah dediğin hedefi parçalıyor.Bu tüfeklerin tutukluk yapmasının başlıca nedeni yamuk şarjör ağzı ve kırık iğne yüzündendir.

arazide operasyon boyunca mekanizmaya kum girmesini unutuyorsun galiba. operasyon esnasında askerler silah mı temizlesin

• Misafir Üyelik
      46403 Mesaj
      20 Şubat 2017 13:36:52
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      çok gereksiiizz olmuşşşş.
      dünya gider marsa biz mersine

• Yarbay
      4567 Mesaj
      20 Şubat 2017 14:01:07
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet

Tüfeği diyarbakır da kullandım diyorum diyarbakırın iklimini az çok biliyorsunuzdur herhalde ufacık kumlanmadan tüfek tutukluk yapmaz tüfeğin içi yanan baruttan simsiyah olmasına rağmen bir kere tutukluk yapmadı çünkü ben tüfeğimi teslim aldığımda karakolları belirli periyotlarla gezen silah bakım teknisyenine mekanizmasını ve tetik tertibatını yenisiyle değiştirttim.G3'ün tutukluk yapma sebebini söyledim metal şarjörleri yere düşüre düşüre ağızlarını yamultuyorlar mermi mekanizma tarafından namluya sürülemiyor bizim zamanımızda şarjör problemi yüzünden herkese plastik şarjör dağıtmışlardı kaldı ki silah tutukluk yapmıyacak diye bir şey yok G3 dışında herhangi bir silah namlu şişmesi iğne kırılması gibi sebeplerle tutukluk yapabilir askerliği yapmadıysanız konuşmayın belirli bir süre içerisinde ağır makineli tüfekse namlusunu piyade tüfeği ise tüfeği dağıtmayı gösteriyorlar eğitimlerde gözü kapalı tüfeği dağıtıp toplamayı da gösteriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Focke Wulf -- 20 Şubat 2017; 14:5:19 >
      FatihAslkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      721 Mesaj
      20 Şubat 2017 15:05:38
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet

quote:

Tüfeği diyarbakır da kullandım diyorum diyarbakırın iklimini az çok biliyorsunuzdur herhalde ufacık kumlanmadan tüfek tutukluk yapmaz tüfeğin içi yanan baruttan simsiyah olmasına rağmen bir kere tutukluk yapmadı çünkü ben tüfeğimi teslim aldığımda karakolları belirli periyotlarla gezen silah bakım teknisyenine mekanizmasını ve tetik tertibatını yenisiyle değiştirttim.G3'ün tutukluk yapma sebebini söyledim metal şarjörleri yere düşüre düşüre ağızlarını yamultuyorlar mermi mekanizma tarafından namluya sürülemiyor bizim zamanımızda şarjör problemi yüzünden herkese plastik şarjör dağıtmışlardı kaldı ki silah tutukluk yapmıyacak diye bir şey yok G3 dışında herhangi bir silah namlu şişmesi iğne kırılması gibi sebeplerle tutukluk yapabilir askerliği yapmadıysanız konuşmayın belirli bir süre içerisinde ağır makineli tüfekse namlusunu piyade tüfeği ise tüfeği dağıtmayı gösteriyorlar eğitimlerde gözü kapalı tüfeği dağıtıp toplamayı da gösteriyorlar.

bırakalım bunu mesleği askerlik olanlar konuşsun.Askerde 3 el ateş etmekle bu iş olmaz

• Yarbay
      4567 Mesaj
      20 Şubat 2017 15:51:40
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet

3 el ateş ettiğimi nereden biliyorsunuz hangi silahları kullandığımı yaşadığımız saldırıları girdiğimiz çatışmaları bilmeden yorum yapmayın bence.

• Yüzbaşı
      721 Mesaj
      20 Şubat 2017 16:04:12
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet

quote:

3 el ateş ettiğimi nereden biliyorsunuz hangi silahları kullandığımı yaşadığımız saldırıları girdiğimiz çatışmaları bilmeden yorum yapmayın bence.

hiç bir meslekte 15 ay yeterince deneyim kazandırmaz, deneyim için 10 yıllar gerekli. Askerlik anılarını torunlarına anlatırsın, biz yutmayız.

• Yarbay
      4567 Mesaj
      20 Şubat 2017 16:08:27
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet

Askerlik anılarımı anlatmıyorum bilgim üzerine konuşuyorum burada askerlik anısı anlatmıyorum nerenizle okuyorsunuz anlamış değilim bir konu hakkında bilgi sahibi olmak illa o işte çalışılması anlamına gelmiyor dar bakış açını genişlet ayrıca kendi adına konuş başkalarının adına konuşma senin inanman beni zerre kadar ilgilendirmiyor hadi bak işine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Focke Wulf -- 20 Şubat 2017; 16:11:20 >

• Çavuş
      40 Mesaj
      20 Şubat 2017 17:55:42
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      2201 Mesaj
      20 Şubat 2017 19:31:53
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet

Aynen. Zaten bir sonraki mesajımda belirtmiştim bunu. Hâlâ iddia ediyorum Nalet bir silah, vurdumu sonuç almayan silah mı var. Önemli olan atabilmek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

ÖL SÖZ VERME, ÖL SÖZÜNDEN DÖNME...
    • Yarbay
      2201 Mesaj
      20 Şubat 2017 19:40:56
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Ben bixi nişancısıydım. pas, yağmur, çamur, kar, buz, toz, toprak hiçbirşey onu engelleyemezdi. G3 de kullandım tabi. Çok sorun yaşatıyordu, özellikle operasyon dağ taş ortamında. Yoksa karakol, sınır mevzi nöbetlerinde tercih edilebilir, bakımlı tuttuktan sonra.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

ÖL SÖZ VERME, ÖL SÖZÜNDEN DÖNME...
    • Yarbay
      7691 Mesaj
      Bugün 04:05:31
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet

Amerikadaki Lockheed Martin fabrikasının fotoğrafını Aselsan diye paylaşmışlar, referandum çalışmaları tam gaz hatta turbo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 21 Şubat 2017; 4:07:27 >

Cehalet tüm kötülüklerin temel sebebidir. Sadece kültür cehaleti yok edebileceğinden kendimizi ve çevremizdeki insanları eğitmek bizim hem görevimiz, hem de ahlaki bir sorumluluğumuzdur
Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.