Şimdi Ara

Milli uçağımız Hürkuş silahlandı, 2018’de etkin göreve başlıyor! (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
0
Favori
11.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DARBE

Konuya gelirsek, eskiden paranla aldığın bi tankı helikopteri silahı terörle mücadelede kullanamazdın, bu hainlerin ağa babaları izin vermezdi. O G3 denilen Nalet silah yüzünden kaç asker şehit olmuştur (tutukluk yapmasıyla meşhurdur). Allah razı olsun şimdi iyi kötü kendimiz bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ve o hainleri ağa babalarının ajanlarıyla birlikte gömüyoruz. Bari yapılmaya çalışılan iyi şeyler için köstek değil azıcık destek olunsun. Bu kadar.

Hayrlı geceler.

suriye sınırında nöbet tutan askerin resmini gördüm, elinde G3 vardı.
  • Mpt-76'nın üretim sayısı arttıkça inşallah tüm birliklere verilir. G3 sınırda nöbet tutan için fazla sorun teşkil etmez, ama dağ veya operasyon ortamında güven vermiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu mpt olayında ses var görüntü yok:
    -hangi operasyonda kullanıldı ?
    -bu tüfekle kaç tane eşkiya indirildi ?
    -kullanan askerin görüşü nedir ?
    aslan medya bi araştırma yapsa iyi olur gibi.
  • Fabrikasının temeli nerede atıldı bu uçağın?
    Kaç personel çalışmaktadır üretiminde?

Gerçi ben 4 yıl önce üretilen; milli ve yerli arabayı alacağım da; şimdiye kadar satanı göremedim...
  • losttime35 kullanıcısına yanıt
    Hürkuş'u beğenmediğini ima etmişsinde eğitim uçağı ne yapacak? basit olması gerekir...
    EASA'dan onay olan uçağa "can güvenliği yok" diyerek bu işi bildiğin çok iyi belli oluyor zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Savunma sanayi diye bir bölüm var orada olmalı bu konular. Konu yanlış yerde, yöneticinin taşıması gerekir bu tür konuları.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutankenshta

Hürkuş'u beğenmediğini ima etmişsinde eğitim uçağı ne yapacak? basit olması gerekir...

Agam eğitim uçağı olarak süper eminim ama sınırda uçacak falan yazıyor ya haberde sıkıntı olur!!!! adamlarda artık sadece ak47 yok stinger füzeleride var ve yakın zamanda daha da fazla şey olur emin olun....

Haberin en altında atak gibi başarılı demiş ataklar nerede araştırın kardeşlerim boş yere gerilmeyelim olsun inşallah olurda daha tankı hareket ettircek motor yapamayan ülkem araba üretemeyen uçak yapıcakmış tuhaf olan bu!!!!!

Türkiyenin elinde hala bir ağır bombardıman uçağı yokken milleti aldatmaları hala hava savunma sistemi yokken bu hareketler çok yapay nedense yıllarca durdu projeler referandumdan önce çıktı sınırda yapılan uçuş pahalıya geliyorsa ekonomini düzeltirsin olur biter Türkiye'nin ihtşyacı olan şey. Ne yazık ki bu uçak(tayyare) değil

Bu tayyare ile elinde rpg ve keleş olan kansızlarla mücadele edilir ama dünya devleti olunmaz olsun olmasın demiyoruz ama yüzyılın buluşuymuş gibi reklama gerek yok.....

Amacım uzun şeyler yazmadan çok şey ifade etmekti ama tayyare ye takıldınız :)

İnşallah a10 thunderbolt gibi bir uçağımız koca bir uçak gemimiz denizaltılarımız hava savunmalarımız olur bende bunu istiyorum inşallah yaparlarda başka ne diyelim görücez.......

• quote:

Orijinalden alıntı: Ferrari

EASA'dan onay olan uçağa "can güvenliği yok" diyerek bu işi bildiğin çok iyi belli oluyor zaten.

Ease nin verdiği rapor genel uygunluk raporu kardeşim benim kastım sahada başarılı olamaz kalkar kalkmaz yere çakılır değil sen ne anladın bilmiyorum ama yanlış anlamışsın......

Adamların ellerinde bu uçağı indirecek malzemelerin olduğunu sınır devriyesi atmaması gerektiğini düşünüyorum o kadar........

Bunun üstüne ease ease diyorsunuz ya ease de uçak tehcizatlı uçmuyor bilginize......

Yani savaş vb kabiliyetleri değerlendirilmiyor sadece genel bir uçuş vb kabiliyetler değerlendiriliyor yanlış anlamışsınız sanırım normal uçuşa lafımız yok ama sadecee uçmak yetmiyor öteki değişkenleride hesap etmek gerek emin olabilirsiniz... ..

Zamanım yok. O yüzden kısaca yazdım dün yanlış anlaşılmış...

İyi günler sizlere....

Afganistan'da Hürkuş C ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olan Super Tucano'lar Taliban ve El Kaide teröristlerini gayet iyi bir şekilde avlıyor ki Hürkuş C'de zaten PKK'nin, Türkiye içerisinde aktif olduğu bölgelerde kullanılacak.
  • donanım haber ile ne alakası var bu ve bunun gibi haberlerin ben o ilişkiyi kuramıyorum?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ferrari

Afganistan'da Hürkuş C ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olan Super Tucano'lar Taliban ve El Kaide teröristlerini gayet iyi bir şekilde avlıyor ki Hürkuş C'de zaten PKK'nin, Türkiye içerisinde aktif olduğu bölgelerde kullanılacak.

Aslında aynı şeyleri konuşıypruz her zaman ikimizinde dileği işe yaraması hem fikiriz değil mi :)

Benimde gönlüm onu istio vatan kardeşim kal sağlıcakla....

• 3D model uçağa silahlandırmışlar

İroni tabi ki seçim yatırımı
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhyildiz

donanım haber ile ne alakası var bu ve bunun gibi haberlerin ben o ilişkiyi kuramıyorum?

O uçakta donanım yazılım yokmu ?
  • Şaka bir yana A10 tarzı yakın hava desteği sağlayabilen bir uçak olursa güzel olabilir. 20 yada 30 mm'lik bir silah lazım.

• quote:

Konuya gelirsek, eskiden paranla aldığın bi tankı helikopteri silahı terörle mücadelede kullanamazdın, bu hainlerin ağa babaları izin vermezdi. O G3 denilen Nalet silah yüzünden kaç asker şehit olmuştur (tutukluk yapmasıyla meşhurdur). Allah razı olsun şimdi iyi kötü kendimiz bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ve o hainleri ağa babalarının ajanlarıyla birlikte gömüyoruz. Bari yapılmaya çalışılan iyi şeyler için köstek değil azıcık destek olunsun. Bu kadar.

Hayrlı geceler.

G3 ile defalarca atış yaptım diyarbakır da bir kere tutukluk yapmadı sen kalkıp şarjör ağzının düzgün olup olmadığına, gövdede çatlak olup olmadığına bakmazsan,mekanizmasını kontrol etmezsen,iğnesinin kırık olup olmadığına geri tepme yayının sağlam olup olmadığına bakmazsan tabi tutukluk yapar nalet silah dediğin hedefi parçalıyor.Bu tüfeklerin tutukluk yapmasının başlıca nedeni yamuk şarjör ağzı ve kırık iğne yüzündendir.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Focke Wulf

quote:

Hayrlı geceler.

G3 ile defalarca atış yaptım diyarbakır da bir kere tutukluk yapmadı sen kalkıp şarjör ağzının düzgün olup olmadığına, gövdede çatlak olup olmadığına bakmazsan,mekanizmasını kontrol etmezsen,iğnesinin kırık olup olmadığına geri tepme yayının sağlam olup olmadığına bakmazsan tabi tutukluk yapar nalet silah dediğin hedefi parçalıyor.Bu tüfeklerin tutukluk yapmasının başlıca nedeni yamuk şarjör ağzı ve kırık iğne yüzündendir.

arazide operasyon boyunca mekanizmaya kum girmesini unutuyorsun galiba. operasyon esnasında askerler silah mı temizlesin

• çok gereksiiizz olmuşşşş.
    dünya gider marsa biz mersine

• Tüfeği diyarbakır da kullandım diyorum diyarbakırın iklimini az çok biliyorsunuzdur herhalde ufacık kumlanmadan tüfek tutukluk yapmaz tüfeğin içi yanan baruttan simsiyah olmasına rağmen bir kere tutukluk yapmadı çünkü ben tüfeğimi teslim aldığımda karakolları belirli periyotlarla gezen silah bakım teknisyenine mekanizmasını ve tetik tertibatını yenisiyle değiştirttim.G3'ün tutukluk yapma sebebini söyledim metal şarjörleri yere düşüre düşüre ağızlarını yamultuyorlar mermi mekanizma tarafından namluya sürülemiyor bizim zamanımızda şarjör problemi yüzünden herkese plastik şarjör dağıtmışlardı kaldı ki silah tutukluk yapmıyacak diye bir şey yok G3 dışında herhangi bir silah namlu şişmesi iğne kırılması gibi sebeplerle tutukluk yapabilir askerliği yapmadıysanız konuşmayın belirli bir süre içerisinde ağır makineli tüfekse namlusunu piyade tüfeği ise tüfeği dağıtmayı gösteriyorlar eğitimlerde gözü kapalı tüfeği dağıtıp toplamayı da gösteriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razor Crest -- 20 Şubat 2017; 14:5:19 >

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.