DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Milli uçağımız Hürkuş silahlandı, 2018’de etkin göreve başlıyor!
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
356
Cevap
0
Favori
10.514
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Milli uçağımız Hürkuş silahlandı, 2018’de etkin göreve başlıyor!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      53 Mesaj
      17 Şubat 2017 21:13:52

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |
      TheCaliph_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      546 Mesaj
      17 Şubat 2017 21:45:11
      quote:

Orijinalden alıntı: emre_virüs

Montaj mı?

yahu Boeing Airbus bunlar ne o zaman fason üretici mi? hem uçağı hem motoru da aynı sirket üretsin var mı böyle mantık?

Lockeed Martin

Northrop Grumman

Boeing

Airbus

Embraer

Bombardier hepsi no name oem üretici

Başka sirketin anakartını üretmek mi ile ayni şey değil.

Milli ürün haklarına sahip olduğun tasarımını yaptığın üründür Motoru ister Kanada'dan isterse Cibuti'den gelsin farketmez

Yerli ürün senin ürettiğin üründür. Bu ucak milli uçaktır ama % 100 yerli değildir (olmasina da gerek yoktur)

Hadi oradan,
      Bunun övünülecek yanı olmadığı gibi,
      yararı da yok,
      reklam malzemesi hele hiç yapılmamalı şu sıralar.

casper pc ürettik ama işlemcisi intel ile aynı şey bu uçak

rezil ettiniz bi de savunuyorsunuz düştüğümüz durumu

yarın 1.dünya savaşındaki gibi topraklarımızı kaybettiğimizde de bir şeyler savunusunuz hiç kuşkum yok

işlemcisi intel
      anakart foxconn
      hdd maxtor

ama pc ürettik biz
      yerli olmasına ne gerek var demi tüm parçaların
      böyük adamız biz

s3 trio 3d 2mb ekran kartı, lite-on 4x cdrom, 33.600conexant modem,1.2GB quantum fireball harddisk, creative soundblaster radyolu kendinden amfili isa ses kartı, 16mb 8ns sd ram.3.5inch floppy. 100 adet te disket
    • Teğmen
      147 Mesaj
      17 Şubat 2017 22:52:08
      bence bu uçağın üretimi yerinde bir çalışma olmuş. bombalama görevini yeterince yüksek bir irtifadan sağlarsa yerden gelebilecek saldırılardan kaçınabilir. bakın suriyede esad helikopterlere yüklediği varil bombalarını yüksek bir irtifadan muhaliflere atıyor ve teknik arızaları saymazsak bu helikopterler kolay kolay düşürülemiyor.

|
      |

• Teğmen
      147 Mesaj
      17 Şubat 2017 22:58:39

kardeşim pervaneli dahi olsa şuan bir uçak motoru üretmek hiç kolay değil. Şuan bunu yapabilen dünyada çok az sayıda şirket var ve hepsi de çok köklü şirketler. yüzde yüz yerli uçak denilmesi benim de hoşuma gitmiyor ancak en azından tasarım ve birleştirmenin ülkemizde yapılması dahi uçağı olduğu gibi ithal etmekten daha iyidir. En azından bu konuda tecrübe ediniyoruz. Belki bu tecrübelerle gelecekte çok başarılı insansız savaş uçakları yapabiliriz. Montaj vs de olsa bir uçak yapmaya çalışmak oturup yapanları izlemekten iyidir.

|
      |
      nonvolatile kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      6289 Mesaj
      17 Şubat 2017 23:05:22
      Uçağı görünce tank cidden iyiymiş diyorum. 1942 King Cobra - USA

|
      |

• Yüzbaşı
      266 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      BlueTixx

17 Şubat 2017 23:23:34
      Abi neden bunlara daha önce başlanmıyor anlamış değilim.Her seçim öncesinde dünya kadar üretim haberimiz çıkıyor ama sonrasında hepsi yok oluyor?İnşallah artık yerli üretim sürecimiz başlar.Herşey yavaş yavaş kimse ilkten B2 Spirit beklemiyor yavaş yavaş başlarız umarım hakkımızda hayırlısı.

• Er
      12 Mesaj
      17 Şubat 2017 23:40:13
      Zaten başta söylemişler. 7-8 kişilik hedefler için silahlandırılmış diye.7-8 kişinin peşine F-16 ilemi düşeceksin yani.F-16nın işimi bu.Tabii hız da önemli burda.Tek pervaneli bu uçağın uçaksavarlardan kaçma şansı nedir bilmiyoruz.Bir de şu var.Biz hiç bir zaman bir ABD-RUS veya ALMANYA seviyesinde silah yapamayacağız.O tren çoktan kaçtı.19 y.y da onlar endrüsri devrimi yaşarken kaçtı o tren.Yinede yapılanları değerli buluyorum.Ve eleştilere de önem vererek yılmadan devam diyorum.Çünkü başka bir TÜRKİYE yok.

|
      |
    • Teğmen
      239 Mesaj
      17 Şubat 2017 23:42:09
      Hürküş havalandı işsizlik bitti

Kitap peygamber dendi dertler bir anda bitti

Milli politikamız

|
      |

• Yarbay
      3179 Mesaj
      18 Şubat 2017 00:01:27
      quote:

Orijinalden alıntı: stivjabs

EVET

tamam.

|
      |

Siya siyabend - hayyam.
    • Yüzbaşı
      827 Mesaj
      18 Şubat 2017 00:06:59
      Baydı artık cidden baydı her seçim öncesi bu haberler.

|
      |

Hayâl ile tesellîdir gönül meyl-i visâl etmez
      gönülden taşra bire yâr olduğın âşık hayâl etmez.
    • Teğmen
      208 Mesaj
      18 Şubat 2017 00:31:55
      Helal olsun bence on numara çalışma son teknolojiye ne gerek var yapcan bunlardan 100 tane salcan üstlerine kafayı çalıştırcan ..

|
      |
    • Yarbay
      10331 Mesaj
      18 Şubat 2017 00:54:57
      ben olumsuz bakmiyorum. bir yerden başlamak lazım. önemli olan bak biz bunu yaptik başka yapmaya gerek yok dememeleri. bunun eksiklerini görüp daha iyisini yani 2.yi yapmak. onunda eksiklerini bulup 3.cüyü geliştirmek bu şekilde ilerlemek bizleri böyle geliştirir. umarım ülke olarak bundan vazgeçmeyiz ve gelişmesinde sürekli katkıda bulunuruz.

|
      |

Lenovo IdeaPad Y510P / Logitech Z5500 / Buffalo LinkStation 1 TB
    • Teğmen
      244 Mesaj
      18 Şubat 2017 03:53:34
      pervaneli uçak hiç bir zaman bir jet uçağın görevini yapamaz, kısıtlı olarak iş görür fakat tam olarak F16’ların yaptığı işi yapamaz:
      -kötü hava şartlarında, yağmurda fırtınada kullanamazsın, gece görüş kabiliyeti yokdur,
      zaten dağdaki eşkiya “gece karanlığından faydalanıp“ kaçıyor.
      -güney doğuda averaj rakım 8-10bin metre arası, bu uçak tam silah yüküyle nasıl 10bin metreye çıkacak ? nekadar havada kalacak ?
      - pervaneli uçak yavaşdır, anlık baskın yapmak zor olur, çok yakın havaalanlarını kullanmak gerekir.
      -ne helikopter gibi iş görür nede jet uçağı gibi,ikisini ortasıdır. işletmesi çok ucuz olup bilinçli şekilde kullanılırsa çok faydalı olur, yalnız çok fazla bel bağlamayın derim.
      -terör/sınır koruma dışında başka bir işe yaramazlar, yani modern bir ordunun hava gücünde yer almazlar. (normal envanter olarak)

|
      |

imza
    • Çavuş
      63 Mesaj
      18 Şubat 2017 04:56:54
      quote:

Orijinalden alıntı: Khiron

Alıntıları Göster

80 yildir ulkede bayrak diregi bile yapilamadi iddiası size ait, kanıtlamakla mesulsünüz.

Google a yazarsan hurriyet gazetrli kaynaklar cikacaktir . Her seyi armut pis beklemeyin sizde çomarlar biraz arastirin

• Yarbay
      2191 Mesaj
      18 Şubat 2017 08:54:19
      Artık resimde kamuflajlı yerli bir ürün görünce nedense şüpheye düşüyor insan.Önde pervanesi olan savaş uçağını en son 2.dünya savaşı belgesellerinde görmüştük. Bunun operasyon amaçlı olduğuna inanmadım açıkçası. Yarın öbür gün hangi yabancı modelden yerli diye projelendirildiğini duyarsak şaşırmam. Hele ki f16 diye başlayıp,ondan daha etkili olduğunu da okuduktan sonra tamamen tırt bir haber olduğunu düşünüyorum.

|
      |

• Yüzbaşı
      811 Mesaj
      18 Şubat 2017 10:01:29
      quote:

Orijinalden alıntı: reguse

Allah sana da şifa versin kardeşim.

2011'de o reklamı hazırlatan akplilerin açıklamasını bul ve oku.

Kaldı ki buna benzer afişler kullanılarak yapılan reklamlar, yani olmayan bir şeyi varmış gibi algılatan reklamlar "yanıltıcı/aldatıcı reklam" olarak kabul edilip, dava konusu edilir ve davalı şirket ceza öder. Bunun örnekleri somut. Ki bize Hukuk Fakültesinde de böyle öğrettiler. Mahkeme kararları da var konuyla alakalı, bul oku.

Son olarak, 2015'te bu afiş düzeltildi. "Yerli uçağımızı YAPIYORUZ." dendi.

Madem benim şifaya ihtiyacım var, madem ben yanlış anladım, akp'ye neden 2015'te afişini düzelttirdiler?

Demek durum çok daha vahim. anlaşılan o ki bu şekilde anlayan bir tek sen değilsin. Allah sonumuzu hayır etsin. "Ekmek için Ekmeleddin" sloganından kim bilir ne sonuçlar çıkardılar.

• Yüzbaşı
      811 Mesaj
      18 Şubat 2017 10:10:58
      quote:

Orijinalden alıntı: darkness12

Alıntıları Göster

Benim maket uçağa boncuklu tabanca takayım da etrafta 2018 de yerli savaş uçağı hazır olacak derim

Bunlara inanacak keriz bol nasılsa etrafta :D

Bence Milli piyade tüfeği tak. Bu alaycı yaklaşımları Milli piyade tüfeği içinde duymuştuk, şuan seri üretime geçti. Seri üretime geçince sevindin mi, üzüldün mü

|
      |

• Yüzbaşı
      534 Mesaj
      18 Şubat 2017 10:28:42
      Bu uçak uçuş maliyeti jet motorlulara göre çok daha uygun olduğu için faydalı olacak..Yanlış bilmiyorsam F-16'ların 1 aatlik sortisi 40.000 dolar civarı..Bu uçaklar 10.000'i geçmez herhalde..Sınır güvenliği ve PKK ile mücadelede etkin bir şekilde kullanılabilir.

Bakın benzer bir uçak, tabiiki daha gelişmişi üretiliyor, sanırım Fransız şirket..
      Iomax Archangel..

|
      |

FITI FITI FITI FITI FITI
    • Yüzbaşı
      534 Mesaj
      18 Şubat 2017 10:35:54
      Zamanında Abdi İpekçi'nin Org. Emin Alpkaya ile yaptığı röportaj. Herkes herşeyin farkında ve ne yapılması gerektiğini biliyor aslında.Ama siyasiler bu işlere hep engel oluyorlar, kuyrukları dışarda olduğu için. Şimdikilerin de kuyruğu dışarda, az biraz izin veriliyor ama öyle çok büyük gelişmeler beklemiyorum maalesef, keşke olsa...Birçok fabrikayı, kurumu yabancı sermayeye peşkeş çeken zihniyein bizi sanayide uçuracağını mı sanıyorsunuz?

Remi inidirip büyüterek okuyabilirsiniz.

|
      |

FITI FITI FITI FITI FITI
    • Android Beta Kullanıcısı
      1175 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      nsmsngl

18 Şubat 2017 10:36:30
      quote:

Orijinalden alıntı: BlueTixx

Abi neden bunlara daha önce başlanmıyor anlamış değilim.Her seçim öncesinde dünya kadar üretim haberimiz çıkıyor ama sonrasında hepsi yok oluyor?İnşallah artık yerli üretim sürecimiz başlar.Herşey yavaş yavaş kimse ilkten B2 Spirit beklemiyor yavaş yavaş başlarız umarım hakkımızda hayırlısı.

Proje bitmis hala niye baslanmiyor diyorsunuz

Bak en gizli muhaliflerden biri onedio nun haberine bak gir google yerli silahlar onedio yaz ne kadar calisma oldugunu gorursun

Ha yeterli degil diyorsan el insaf derim 2003 te 0 dan baslar gibi basladi ordu yerlilestirme 90 yil cope gitti

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.