Şimdi Ara

Milli takimda fatih terimi arayacagiz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
1.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu adam turk futbolunun basinda olmaliydi
    Futbolu bilen adam td olmasa da olmaliydi
    Adam global dusunuyordu
    Bir milli takim td si olmasina rağmen yabanci sinirini bahane etmiyordu aksine destekliyordu cunku istiklal marsi bilen oyuncu yok gibi sacma ici bos milliyetci argumanlar dusunmuyordu
    Futbol akli vardi
    Bakin yabanci siniriyla ilgili soyledikleri
    Daha yeni gectigimiz mart ayi

´Baktığımızda Avrupa’nın üst düzey liglerinde de serbest. Almanya da serbest mi? Serbest. AB ülkelerinde otomatik olarak serbest. Artı üç veya dört AB dışından oyuncu da serbest. Almanya dünya şampiyonu. İspanya hem Avrupa hem Dünya Kupası şampiyonu, Fransa Avrupa şampiyonu veya finalisti. Bunların hepsinde serbest. Hem bizim gibi de değil, tamamen serbest.”´
    Yuzde yuz dogru

“Eğer bu milli takıma tesir ediyor diyorsanız hiç alakası yok”
    Bahane uretmiyor

“Türk milli takımı bu kural başladıktan sonra Avrupa şampiyonasına katıldı. Biz bu kuralı açıklarken dört sene diye açıkladık. Kurallar öyle hemen uygulanıp kaldırılamaz. Sizin yazıp söylediklerinizi, birçok kulüp yöneticisinin beyanlarını hatırlıyorum. Avrupa kupalarında hiç adil oynamıyoruz, onlarda yabancı serbest bizde değil deniyordu. E buyrun. İstediğiniz kadar oynayabilirsiniz rahat rahat
    Adam hakli pat diye kural mi degisir

Eskiden, 6+2 kuralının geçerli olduğu günlerde Türk oyuncular da kendilerine göre bazı gitmemek için… Çünkü serbest olmayınca rakamlar da yükseliyordu. Ben orada o rakamı alamam diye belki gitmiyorlardı. Şimdi Enes orada, Emre Çolak Deportivo’da. Birçok da arkadaşımız var. Dolayısıyla ben yabancı kuralının Türk oyuncular için yapıldığına inanıyorum.”
    Oyuncular çok para aldigi icin avrupa gitmedigini kasdetiyor.bu sistem ile uzun vadede daha cok turk avrupayi tercih edeceğini dusunuyor.cunku 2m alan 500bine avrupaya gitmez

Yabanci siniri isteyenlere
    “Almayın. 28 Türk yapın. Hiç öyle bir zorunluluk yok”

“Kaybeden buraları bahane edecekse, kuralın önemi yok. Yönetimsel hatalarını herkes çıkıp açıkça söylemeli. Allah kanunları değişmez, insan kanunları değişir ama 2018-2019 sezonuna kadar yabancı kuralı budur”

Bir fatih terime bakin bir de daha dun gelen mircea lucescuya
    Milli takim cok mu umrunda kendini dusunuyor sirf

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu adam turkiyede futbol akli olan en iyi iki kisiden biri

Digeri de senol gunes

Bu adamlarin futbol akli olmasi lazim tff de mesela

Ridvan kim ki tff baskani olacakmis

Ne gormus nerde çalısmis

Cikmis istiklal marsi okuyan futbolcu yokmusmus

Zaten ben bir normal bir futbol macinda istiklal marsi neden okunur onu anlamis degilim ya milli mac olsa neyse

Futbol bir solen istiklal marsini okumayi bilenin artmasindan cok sahada kalitenin nasil artmasi gerektigi gundem olmali

Sampiyonlar liginde okuyabiliyor musun milli mars

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkan19 -- 21 Ağustos 2017; 18:21:38 >
  • İşte Pirlo'nun kitabından Fatih Terim

Fatih oldukça dikkat çekici ve kurallara alerjisi varmış gibi görünen garip bir insandı. Daha en başından Milan'da uzun süre görev yapamayacağı oldukça belliydi ve kısa bir süre sonra da kovuldu.

Terim Milan'dan önce canının istediği her şeyi yapabildiği, daha düşük profilli takımlarda görev almıştı ama burası Milan'dı. Burada bazı hareketlerin tolere edilmeyeceğini herkes bilirdi...

Mesela, öğle yemeğine canı isteyince geç katılıyordu. Milan'ı temsil etmesi gereken resmi aktivitelere kravat takmadan gelebiliyor, sonra bu aktivitelerden 'evinde Biri Bizi Gözetliyor' izlemek için kimseye haber vermeden erkenden ayrılıp, Galliani'yi masasında tek başına bırakıyordu. Kendisini tesislerde John Travolta gibi garip, cafcaflı ve renkli kıyafetler giyerken görüyorduk.

Görevi boyunca kendisinin adete gölgesi gibi olan deli bir tercümanı vardı. Terim'in 5 dakikalık ateşli konuşmalarını, duygusuz bir şekilde 5 saniyede tercüme eden bir adam... Tercümanı bir ara Terim'e medya ile tüm ilişkilerini süresiz kesmesini tavsiye etti... Medya ile ilişkileri kesmek... Süresiz... Milan'da... İletişimin her şeyden önemli olduğu ve mükemmel yönetilen bir kulüpte...

Özellikle göreve başladığı ilk günlerde yaptığı takım toplantıları ise unutulmazdı. Terim eline bir tebeşir alıp taktik tahtasına 11 daire çizerdi. Tahtadaki her daire sahaya çıkacak bir oyuncuyu temsil ederdi. Ancak konuşmanın ortasında taktik tahtası çizdiği oklardan ve karalamalardan öyle bir hale gelirdi ki, hangi dairenin kimi işaret ettiğini anlamak imkansızlaşırdı. Taktik tahtası, oyuncuları ve mevkileri birbirinden ayırmanın mümkün olmadığı karmakarışık bir hal alırdı. Kısacası tam bir kaos... Sadece kalecinin kendi pozisyonundan emin olabildiği bir kaos...

Toplantı sırasında bir daireyi işaret edip, 'Costacurda, tam burada olman gerekiyor' diye konuşmaya başlardı. Bir gün dayanamayıp, 'Ama patron, o gösterdiğin dairenin biraz önce benim olduğunu söyledin, Costacurta değil ki' demeye zorunlu hissetmiştim.

İşin daha da kötüsü, konuşma ilerledikçe defans bölgesindeki dairelerle, forvettekileri karıştırmaya başlardı. Artık öyle bir hal almıştı ki, kendi aramızda acaba bunu Berlusconi'nin gizli rüyası olan 2-4-4 taktiğini gerçekleştirmek için bilerek mi yapıyor diye şakalaşmaya başlamıştık.

Ancak şaka bir yana, Terim'in taktik bilgisinin yetersizliğini ve tüm oyun planının takımı bağıra çağıra motive ederek, sahada iyi bir sonuç almamızı ümit etmek olduğunu anlamamız çok uzun sürmedi... Belki böyle bir plan başka yerlerde işliyor olabilirdi ama Milan'da işlemezdi. İşlemedi zaten, Milan'da uzun süreli görev alabilmek için bundan daha fazlasına ihtiyaç vardı."

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• kırmızı çekiç kullanıcısına yanıt
    Tamam pirlo diyorsa dogrudur

Sniejder drogna melo fln bisi bilmiyor

Kestigi adam ovguyle mi bahsetcekti digrr tdleri ovmus mu

Kitaplarda alex fergusonu bile yeriyorlar

Ft. 8 sezonda 6 sampiyonlugu uefa kupasini da pirlonun bahsettigi taktikle aldi zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkan19 -- 21 Ağustos 2017; 21:44:39 >
  • Bu ülkede kanunlar var. Fatih Terim gibi bir insan diğerlerine örnek olmalı. Mekan basmak da ne oluyor?

Es kaza geçen sene elemeleri geçtik, turnuvada ise varlık gösteremedik. Bu sene de milli takımın durumu vahim, ümit vermiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Pirlo başkan diyorsa doğrudur. GS 2000 kadrosunu ben yönetsem ben de en az bi uefa alırdım zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.chucky

Pirlo başkan diyorsa doğrudur. GS 2000 kadrosunu ben yönetsem ben de en az bi uefa alırdım zaten.

Hocam sanki Terim'in çalıştığı en büyük topçu Pirlo gibi konuşuyorsunuz belli ki kuyruk acısı var işte hırs yapmış

2000'de de çok zorlu rakipleri eleyip aldık kupayı. Fatih Terim bey Türkiyenin en iyi Teknik Direktörüdür tartışmasız.
  • Fatih terimin olmaması ssdece Ozan Tufan gibi yeteneksizler için kayıp. Hemşoculukla oyuncu seçen, milli takımı kulüp takımı için kullanan bir adamın milli takımda işi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LittleWorld

quote:

Pirlo başkan diyorsa doğrudur. GS 2000 kadrosunu ben yönetsem ben de en az bi uefa alırdım zaten.

Hocam sanki Terim'in çalıştığı en büyük topçu Pirlo gibi konuşuyorsunuz belli ki kuyruk acısı var işte hırs yapmış

2000'de de çok zorlu rakipleri eleyip aldık kupayı. Fatih Terim bey Türkiyenin en iyi Teknik Direktörüdür tartışmasız.

Yahu adam kitap yazmış kitap. Terim'den sonra herif tonla yol katetmiş. Bahsettiğin gibi bir kin beslemiş olamaz.
  • beşiktaşlılara ne oluyor

Ben gslılar için konuyu açtım

milli takım bölümüne açardım genel olarak ilgilendiyor olsaydı

ben bizim açımızdan değerlendirdim

fatih terim acınız neden bu kadar?

fatih terim varken içerde dışarda yenildiğinizden mi
  • BEn de, " acaba Pirlo, İnzaghi, Maldini ve tayfasının ayağını kaydırdığı Fatih Terim'in hakkında atıp tutulan kitaptan alıntıyı kim yapacak " diye merakla bekliyordum. Fatih Terim bu ülkenin gördüğü en iyi yerli hocadır. 2002 dünya kupasında başarı olan Milli takımımızın iskeletini Galatasarayda oluşturan hoca da kendisidir ve ekmeğini Şenol güneş yemiştir.

İster sevin ister sevmeyin ama bu adam bu ülkenin en büyük hocasıdır.

• kırmızı çekiç kullanıcısına yanıt
    pirlo karşısında vasat takım teknik direktörü yok, uefa kupası almış bir teknik direktör var. bu kadarda eleştiremez. abartmış. terim zamanı çıkıp sahada iş yapsaydı konuşacağına. kariyerinin düşüşünün suçunu fatih terime bağlıyor. koştuda koşma diyenmi oldu kendisine. aynı arda. sen tut maçta hiçbirşey yapama sonra sağa sola saldır.
  • selçuk arda burak. ft nin kestiği adamlar.

selçuk= gs de satmaya çalışıyorlar alan yok.
    burak= çin malı
    arda= zaten barcelonada bile istikrarlı değil.

ama ft bunları takıma almayınca medya hepbirlikte adama çöktü. amaç final gruplarına katılmaktı ve ft bunu başardı. sonra amaç finallere kalmak, baktı adam eski takımla gruplara zor kaldılar yeni takım kuracak sen tut başarılı bir teknik direktörü bir bahane ile gönder. iyi kötü puan aldık şansımız devam ediyordu. medya ve hain taraftarlar o kadar ft ye kafayı taktılarki yok şu kadar para alıyormuşta yok mekan basmışta bilmemne. medya futbolu bıraktı onun avradı öbürünün mekanı bunları konuşmaya başladık.

lucescu ft nin yaptığının dışında birşey yapmaz buraya yazıyorum. ardanın kariyeri zaten düşüşte. selçuk burak zaten bunlar bitmiş kendi takımlarında yer bulamıyorlar. sene sonunda istifa bekliyorum lucescudan.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LittleWorld

quote:

Yahu adam kitap yazmış kitap. Terim'den sonra herif tonla yol katetmiş. Bahsettiğin gibi bir kin beslemiş olamaz.

Kitap yazmak çok büyük bir olay mı? Basbayağı kinlenmiş işte hırs yapmış nefretini de kusmuş iğrenç bir şekilde.

Fatih Terim Türkiye'nin tartışmasız en iyisidr. Dünyada da sayılı TD'ler arasındadır.

• Umarım bir daha futbola bulaşmaz bu adam
  • Konuya Fatih Terim'in futbol bilgisini yerden yere vuran Football Manager sapıkları doluşmuş. Milli takımın başına Avcı geçtiğinde de basın toplantısında artık hadi evladımlar milli takım bitti yeni bir sayfa açıyoruz dedi ve Hollanda, Romanya, Macaristan'ın arkasında dördüncülük savaşı verirken tekmeyi yedi. Yerine Terim gelsin diye RTE araya girdi.

Taktik bilmeyen adam en son Galatasaray'ın başına geçtiği sezon UEFA tarafından Alex Ferguson, Mourinho, Wenger gibi isimlerin yanında toplantıya davet edilmişti.
  • gurkan19 kullanıcısına yanıt
    milli takım gs'lilerin tapulu malı mı? milli takımda fatih terimi arayacaz diye konu açıp Beşiktaşlıları ne ilgilendiriyor diyor Fatih Terimi Gs başında arıyorsan konunu ona göre aç milli takımı karıştırma. Kapasitesi varsa da gelsin gs başına bakalım iki maçtada yenebiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kırmızı çekiç

Bu ülkede kanunlar var. Fatih Terim gibi bir insan diğerlerine örnek olmalı. Mekan basmak da ne oluyor?

Es kaza geçen sene elemeleri geçtik, turnuvada ise varlık gösteremedik. Bu sene de milli takımın durumu vahim, ümit vermiyor.

Fatih Terim'i eleştiriyorsan Türkiye'den bütün teknik adamlar başarısız ve bir halttan anlamıyor demektir.

Fatih Terim'in aldığı kupaları yazmak anlatmak istemiyorum, fakat şu gereksiz egonuzu bir kenara bırakın güzel kardeşim...Fatih Terim'i eleştirecek ne yaşadınız bu ülke futbolunda ?

Milan'da futbolcunun biri adamı eleştiriyor diye bir halttan anlamayan biri mi diyelim ? Fiorentina başında Pirlo vardı galiba ?

Yurt dışında dişe dokunur takım çalıştıran yerli teknik adamın yok, Milan'a teknik adam olmuş birine laf atıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

quote:

Orijinalden alıntı: kırmızı çekiç

Bu ülkede kanunlar var. Fatih Terim gibi bir insan diğerlerine örnek olmalı. Mekan basmak da ne oluyor?

Fatih Terim'i eleştiriyorsan Türkiye'den bütün teknik adamlar başarısız ve bir halttan anlamıyor demektir.

Fatih Terim'in aldığı kupaları yazmak anlatmak istemiyorum, fakat şu gereksiz egonuzu bir kenara bırakın güzel kardeşim...Fatih Terim'i eleştirecek ne yaşadınız bu ülke futbolunda ?

Milan'da futbolcunun biri adamı eleştiriyor diye bir halttan anlamayan biri mi diyelim ? Fiorentina başında Pirlo vardı galiba ?

Yurt dışında dişe dokunur takım çalıştıran yerli teknik adamın yok, Milan'a teknik adam olmuş birine laf atıyorsunuz.

ego sözcüğünü fatih ve terim kelimelerinin arasına koyabilirsin, benim ego ile işim olmaz.

Milli takimda fatih terimi arayacagiz

• quote:

Orijinalden alıntı: froce1903

milli takım gs'lilerin tapulu malı mı? milli takımda fatih terimi arayacaz diye konu açıp Beşiktaşlıları ne ilgilendiriyor diyor Fatih Terimi Gs başında arıyorsan konunu ona göre aç milli takımı karıştırma. Kapasitesi varsa da gelsin gs başına bakalım iki maçtada yenebiliyor mu?

Ben yabanci siniri acisindan bizim basimiz agriyacak

Terim varken yabanci siniri gelmezdi demek icin vurguladim

Milli takim basaarili veya basariz diye degil

Bu yüzden de bizim acimizdan baktim

Simdi anladin mi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.