Şimdi Ara

Milli silahlı İHA'lar teröristlere göz açtırmayacak, yeni teslimatlar gerçekleşti!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Özellikle sınır ötesi operasyonlarda terör unsurlarına karşı etkili bir şekilde kullanılan ve Roketsan üretimi mühimmatlar ile daha az maliyetler ile daha başarılı operasyonlara imkan tanıyan yerli üretim silahlı insansız hava araçları, askerimizin can güvenliği adına da stratejik bir önemde.

Baykar Makina tarafından üretilen yerli savunma sanayiinin önemli ürünlerinden Bayraktar TB2 SİHA’ların üretimi bu odakta tüm hızıyla devam ediyor. 2017 yılı Ekim ayında Roketsan’ın mini mühimmatları ile uçmaya başlayan Bayraktar, bu yetenekteki versiyonları ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na Haziran ayında teslim edilecekti. Araçların üretimini ve testlerini zamanından önce tamamlayan şirket, teslimatların da gerçekleştirildiğini duyurdu.

Envanterde kaç tane Bayraktar SİHA var?

Bu teslimatlar ile birlikte envantere resmi olarak giren ve kullanılan Bayraktar İHA sayısı 46’ya çıkmış oldu. Teslim edilen gözlem amaçlı ve vurucu güce sahip insansız hava araçlarının 34 tanesi Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde 6 tanesi Emniyet Genel Müdürlüğü’nde, 6 tanesi de Jandarma Genel Komutanlığı’nda yer alıyor. Toplamdaki araçların 23 tanesi atış yapma kabiliyetine sahip Bayraktar TB2 olarak listeleniyor.

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında görevdeki bir Bayraktar TB2 SİHA dolunayda bu harika kareye girmiş

Gerek TAI tarafından üretilen ANKA, gerek Baykar Makina imzalı Bayraktar gerekse de diğer yerli savunma sanayii şirketlerince üretilen daha küçük ebatlı İHA’lar ile Türkiye, insansız hava araçlarının en etkin kullanıldığı ülkeler arasında başı çekmeye başladı.

• Ne kadar savaş uçağı sektöründe yoksak bu sektörde çok iyilerdeniz bence savaş uçaklarından daha avantajlı
    1-içinde asker yok
    2-yakıt maliyet işletme uçuz
    3-nokta atışı
    4-yerli üretim
    5-bunu yapanlar sayılı ülkeler içinde bizde varız
    inşallah daha büyük daha gelişmiş versiyonlarını biz yaparız .Bunların daha gelişmişi bir uçak kadar iyi olabilir
    ben vatani görevimin acemiliğini manisa da yaptım ulaştırmada. ilk hayalimiz ankara da paşa şöförü olmaktı derken usta birliği Van oldu sınır bölüklerinde şöför oldum.

o zamanlarda şu araçlar yeni teslim ediliyordu :

dedik bunlardan bir tane zimmet alırsak askerlik rahat geçer son teknoloji fena araçlar. derken onuda uzman çavuşa zimmetlediler gece pusuya asker götürüyordu.

peki 15 ay ne kullandın derseniz gözüm gibi baktığım sivilde almak hayalim olan Mercedes - Benz Unimog

ne anlatıyorsun banane askerlik hikayenden derseniz, 3 yılı ehliyetsiz 15 yaşından askere gidene kadar istanbulda direksiyon salladım. boşa değil meslek olarak. 3 ay acemilikte eğitimini aldım ve yinede bana güvenip yeni aracı vermediler. sen diyorsunki iha operatörü olmak istiyorum vatani görevde denk gelir mi. o biraz zor gibi.
  • Hayırlı olsun, Dosta güven, Düşmana korku salsın.

• Bu sevinidirici,daha çok silahlı iha olmalı,bir tane terörist için milyon dolarlık f16 kaldırmaya gerek hiç yok..
  • Ne kadar savaş uçağı sektöründe yoksak bu sektörde çok iyilerdeniz bence savaş uçaklarından daha avantajlı
    1-içinde asker yok
    2-yakıt maliyet işletme uçuz
    3-nokta atışı
    4-yerli üretim
    5-bunu yapanlar sayılı ülkeler içinde bizde varız
    inşallah daha büyük daha gelişmiş versiyonlarını biz yaparız .Bunların daha gelişmişi bir uçak kadar iyi olabilir

• Fransa bunu beğenmedi.
  • 6 tanesini emniyete veriyorlar. helikopterli sokak takiplerine son. kesin 1 tanesi istanbul kalan 5 tanesi adanaya dır
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

Bir Üçüncü Dünya ülkesinden Müthiş başarılar

Birinci Dünya ülkesi olsak acep neyapardık.

Pakistan gibi 5.Dünya ülkesi bile Atom Bombası yapabiliyorsa bizim daha iyilerini yapmamız lazım. Çünkü ihtiyaç var 4 tarafımız düşman dolu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunları görünce İHA operatörü olmak istiyor insan. Acaba vatani görevde falan denk gelme ihtimali var mı?

• Gayet güzel gelişmeler bunlar amerikanın ürettiği şu X-47B Modeline benzer bir insansız hava aracı yapabilirsek herşey daha güzel olur.Milli silahlı İHA'lar teröristlere göz açtırmayacak, yeni teslimatlar gerçekleşti!
  • Ulke olarak Selcuk bayraktara cok sey borcluyuz.İha kabiliyeti gelecegin insansiz savas ucaklarinin atasi olmakta.Dunya askeri teknoloji olarak sicrama noktasina geldi.

Barutsuz muhimmatlar, otonom araclar derken bu iste cok gec kalmadan basariya ulasmamiz lazim. .Selcuk beyin umarim hedeflerine ulasir.

Su videoyu izlemediyseniz izleyin ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baxa -- 22 Mart 2018; 15:26:17 >

• ama motoru yerl..

• sevindirici haberler heronlar yahudi israil'in bir tarafına girsin
  • En akilli yatirim bu insansiz savas araclari. Zaten gelecekte cogu ulkenin esas savas gucunu olusturacak bu tur araclar

• insanliyi bosverip komple insansıza yatırım yapmak cok daha mantıklı bu saatten sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProsesMuhendisi

Bunları görünce İHA operatörü olmak istiyor insan. Acaba vatani görevde falan denk gelme ihtimali var mı?

ben vatani görevimin acemiliğini manisa da yaptım ulaştırmada. ilk hayalimiz ankara da paşa şöförü olmaktı derken usta birliği Van oldu sınır bölüklerinde şöför oldum.

o zamanlarda şu araçlar yeni teslim ediliyordu :

Milli silahlı İHA'lar teröristlere göz açtırmayacak, yeni teslimatlar gerçekleşti!

dedik bunlardan bir tane zimmet alırsak askerlik rahat geçer son teknoloji fena araçlar. derken onuda uzman çavuşa zimmetlediler gece pusuya asker götürüyordu.

peki 15 ay ne kullandın derseniz gözüm gibi baktığım sivilde almak hayalim olan Mercedes - Benz Unimog

ne anlatıyorsun banane askerlik hikayenden derseniz, 3 yılı ehliyetsiz 15 yaşından askere gidene kadar istanbulda direksiyon salladım. boşa değil meslek olarak. 3 ay acemilikte eğitimini aldım ve yinede bana güvenip yeni aracı vermediler. sen diyorsunki iha operatörü olmak istiyorum vatani görevde denk gelir mi. o biraz zor gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: strong mind strong body

quote:

Pakistan gibi 5.Dünya ülkesi bile Atom Bombası yapabiliyorsa bizim daha iyilerini yapmamız lazım. Çünkü ihtiyaç var 4 tarafımız düşman dolu.

YapAmamak başka, yapMAmak başka şeyler.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhamnet

quote:

Orijinalden alıntı: strong mind strong body

quote:

YapAmamak başka, yapMAmak başka şeyler.

Nasıl yani ümstad?

• quote:

Orijinalden alıntı: Baxa

Ulke olarak Selcuk bayraktara cok sey borcluyuz.İha kabiliyeti gelecegin insansiz savas ucaklarinin atasi olmakta.Dunya askeri teknoloji olarak sicrama noktasina geldi.

Barutsuz muhimmatlar, otonom araclar derken bu iste cok gec kalmadan basariya ulasmamiz lazim. .Selcuk beyin umarim hedeflerine ulasir.

Su videoyu izlemediyseniz izleyin ,

Jet motorlusu geliyor.

• megaprince M kullanıcısına yanıt
    Bu tamamen otonom hayalet bombardıman uçağı bize çok gerekli değil bana göre önce bir tane seyir füzesi yapalım yakın çevremiz için yeterli olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.