Şimdi Ara

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yeni şirket: ASFAT A.Ş.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • OHAL kapsamında çıkarılan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) Resmi Gazete'de yayımlandı. KHK ile Askeri Fabrika ve Tersane İşletme Anonim Şirketi (ASFAT AŞ) kuruldu.

ASFAT A.Ş. askeri fabrikalar ve askeri tersanelerin imkân ve kabiliyetlerini kullanarak, üretim planlaması çerçevesinde genel yönetim kapsamındaki kamu idarelerinden, kamu iktisadi teşebbüslerinden, yabancılar dâhil gerçek ve tüzel kişilerden sipariş alabilecek veya bunların ihtiyaçları için teklif verebilecek.

Bu kapsamda imalat, tasarım, Ar-Ge faaliyetlerinde bulunacak. Askeri fabrikalar ve tersanelerin gelişimini ve modernizasyonunu sağlayacak.

Başlangıç sermayesi 50 milyon lira

Şirketin başlangıç sermayesi 50 milyon lira olacak. Bu tutar askeri fabrika ve tersanelere ait döner sermaye kaynaklarından, bu kaynakların yetersiz olması halinde Milli Savunma Bakanlığı bütçesinden karşılanacak. Buna ek olarak Milli Savunma Bakanlığı envanterinde bulunan platform, mühimmat, donanım, sistem ve alt sistemler ile altyapı ve test merkezlerden Bakan onayı ile bedelsiz yararlanabilecek.

SSM, Cumhurbaşkanlığına bağlandı

Yayınlanan KHK ile birlikte daha önce Milli Savunma Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), faaliyet alanlarına ilişkin birtakım düzenlemeler yapılarak Cumhurbaşkanlığına bağlandı. Bundan sonra Müsteşarlık personeli Cumhurbaşkanı onayı ile atanacak, Cumhurbaşkanı bu yetkisini Müsteşar'a devredebilecek.

• ASFALT gibi.

• SSM in Cumhurbaşkanlığına bağlanmasının ne faydası var anlayamadım? Neden böyle bir adım atılmış?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok güzel gelişmeler, 5-10 yıl içerisinde ulaşılacak nokta, burada çamur atan ağlakların bile inkar edemeyeceği bir yer olacaktır.
    bu tür haberleri her daim görmek istiyoruz. emeği geçenlere teşekkürler.
  • ressi1 kullanıcısına yanıt
    cb’ye bağlanmayan ne kaldıki zaten ? bizim mahallenin muhtarı bile direk cb’den talimat alıyor.
  • ressi1 kullanıcısına yanıt
    Bürokratik mesele..

• A.Ş ise yeni yönetim kurulu üyeleri lazım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4007

Bürokratik mesele..

Nasıl bir bürokratik mesele hocam? Açın biraz.

Cumhurbaşkanın SSM toplantılarına katılması neyi değiştirebilir ki?

SSM deki komitede Cumhurbaskani, başbakan, MSB bakanının katılması, bana gereksiz geliyor çünkü bu kişilerin bu konularda bir bilgisi yok.

Onun yerine askeri ve mühendis personeller katılsa işlerin daha verimli ilerleyecegini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ressi1 -- 24 Aralık 2017; 22:12:19 >
  • Asfalt diye okudum.Başka isim olabilirmiş.

• Ne saçma bir isim. Asfalt gibi.

• SSM niye C.B ye devredildi diye sormuşsunuzda C.B nin damadı İHA larıda üreten bayrak şirketinin sahibi varın aradaki ilişkiyi siz kurun.
  • Cumhurbaşkanlığına bağlandı çünkü abuk sabuk sebeler ve sabotajlarla işlemez hale
    getirilip kapatılmasın diye.

• SSM'nin CB bağlanması demek bütün savunma ürünlerinin çok daha hızlı şekilde onaylanıp üretime geçebilmesi sıkıntılardan kurtulmak demektir. ASFAT A.Ş. gerçekten çok faydalı olabilecek bir proje lakin tabi verimli çalışabilirse.

• ASFAL IN YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA GETİRİLEN İSİM ŞUAY ALPAY BU SÜPER BİR OLAY. ADAM BEYİN. ALLAH MEMLEKETİMİZE HAYIRLI UĞURLU ETSİN.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.